Skocz do zawartości


Ból pleców.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

GośćGuest_sohajtaohajta_*

Guest_sohajtaohajta_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Ból pleców.

Witam. Mam pewien problem, a mianowicie tydzień temu przed bieganiem jak robiłem rozgrzewkę, chodzi o ćwiczenia w miejscu, skłony i wyprost, kręcenie biodrami i inne i własnie przy ćwiczeniu (nogi złączony i skłony z wyprostem) wdał mi się nie wiadomo skąd ból w dolną cześć pleców, niedaleko korzonków, utrzymuje się on od tygodnia. Co mam zrobić? Jakieś ćwiczenia na to? Jakimś kremem smarować? To jest masakryczne.



Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból pleców.

Przyczyn problemu może być wiele - być może gwałtowny ruch mógł spowodować wyskoczenie/przesuniecie krążka międzykręgowego, a to może świadczyć o utajonej (do tego dnia) dyskopatii. Innym powodem może być utajony stan zapalny, który na skutek szybkiego ruchu został zaostrzony, a to z kolei powoduje ucisk na struktury nerwowe powodując reakcję nocyceptywną (czyt. bólową).

Najlepiej zastosować maść rozgrzewającą - wbrew pozorom podobnie jak chłodząca działa przeciwbólowo jednak nie ma obaw, ze nadmiernie ochłodzi nam stawy przy i międzykręgosłupowe, a tym bardziej nerki. Warto robić też masaż wodą pod ciśnieniem (np. pod prysznicem) po bolesnej okolicy (również ciepłą wodą). Ciepło zdetonizuje nadmiernie napięte struktury, które dochodzą do takiego stanu na skutek dolegliwości bólowych.

Opisz więcej informacji by sobie pomóc - jaki jest to ból ? kłujący/rozrywający/pulsujący ? promieniujący do danej części ciała (wzdłuż nogi) czy jednak punktowy/miejscowy ? czy w okolicy bólu występuje podwyższona ciepłota ciała ? jak z wilgotnością skóry i kolorystyką w miejscu bólu ? Czy jest to pierwszy taki epizod czy któryś z kolei ?


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024