Skocz do zawartości


Zdjęcie

Początek ćwiczeń w domu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

bolive
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Początek ćwiczeń w domu

Witam. Od trzech miesięcy jestem w posiadaniu 2 hantli i sztangi łamanej. Obciążniki do nich to 2x5kg 4x2,5kg i 4x1,25kg. Nie korzystałem z nich regularnie ale od czasu do czasu aby sprawdzić czy jestem w stanie coś z siebie wycisnąć. Przez jakieś trzy tygodnie przez 4 dni w tygodniu starałem się popracować nad sobą. Przesadziłem lekko i zacząłem odczuwać ból w prawym barku ale się go pozbyłem i od dłuższego czasu jest w normie. Nadszedł jednak czas, że chcę się zmobilizować i zacząć regularnie nad sobą pracować aby zaobserwować minimalne efekty w przeciągu kilku miesięcy (Głównym problemem tego etapu jest może trochę głupi fakt, że nie wiem jak nabrać trochę więcej masy, zwłaszcza w rękach i ją stale zwiększać). Chciałbym głównie pracować nad całymi rękami i brzuchem rozwijając to z czasem na resztę części ciała. Niestety tu wynika kolejny problem, że jestem domownikiem i chodzenie na siłownie jak i trzymanie się idealnie wyznaczonej diety jest problematyczne. Do siłowni mnie nie ciągnie a jestem przekonany, że pewne ćwiczenia mogę posiadając hantle i sztangę przenieść do domu. Nie jestem osobą, która nie podniesie jakiegokolwiek ciężaru bo moja dziewczyna nawet waży 60+ i nosze ją na rękach często ale przy 50 powtórzeniach podnoszenia hantli na jednej ręce z obciążeniem 2,5 czuję, że moje mięśnie nie czują się idealnie.
Wiek: 17
Wzrost: ok. 175cm
Waga: 60-65kg
Mięśnie nogi udaje mi się trenować poprzez moje szybkie tempo chodzenia i doprawiam to wykrokami z obciążeniem, widzę po sobie, że są tego jakieś efekty.
Chciałbym na początku nabrać minimalnie masy i zacząć ją zmieniać w mięśnie (jak wspominałem głównie ręce).
Nie znam się ani trochę na tym wszystkim prócz rzeczy może od razu oczywistych dlatego mam nadzieję, że znajdę tutaj pomoc i odpowiedź na to co chciałbym osiągnąć i do pewnego stopnia pomoc.
Z góry dziękuję.


  • 0

23Viper23
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 6950 postów
  • Pomógł: 206
443
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Początek ćwiczeń w domu

Jesli chodzi o trening to polecam trening Full Body Wourkout - FBW - Trening Całego Ciała

 

Jest to trening ogólnorozwojowy, który ma zapewnić poprawę siły oraz masy ciała.

 

W połączeniu z dobrym odżywianiem powinien przysieść dobre rezultaty.

 

Na temat diety pytaj w dziale dieta


  • 0

TKWM


bolive
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Początek ćwiczeń w domu

Dziękuję za odpowiedź.
Nad dietą już zacząłem szperać i są pomysły.
Co do ćwiczeń mam zamiar wykorzystać klasyczny zestaw pod FBW jako, że nie nam się na tym dobrze a wygląda całkiem nieźle.

Co do nich jest jeden problem. Jak jest w tytule ćwiczyć będę w domu nie na siłowni i jedyne ćwiczenie dla, którego nie mogę znaleźć alternatywy to Allahy, czy można to w jakiś sposób zastąpić? 
I ostatnie pytania jak na ten czas to czy po jednym tygodniu ćwiczeń będę w stanie określić ile powtórzeń i z jakim obciążeniem robić? Czy lepiej trzymać się dokładnie tego co jest w klasycznym zestawie co od powtórzeń i liczby serii? Co do obciążników na hantlach i sztandze to domyślam się, że powinienem dopasować do swoich możliwości.


  • 0

Haroldek48
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4948 postów
  • Pomógł: 180
660
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wielki Mistrz, Iron Guru Vince, Gironda, Wyznaczył droge Która zamierzam, iść..
    nikt nie mówił że będzie Łatwo!!
  • Staż [miesiące]:Od 2000 roku
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :48
  • Klatka piersiowa [cm]:128
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:170 x 2
  • Wyciskanie [kg]:140x2/ 120x 6/
  • Martwy ciąg [kg]:220x 3 / 240kg x1
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Początek ćwiczeń w domu
W pierwszych, dniach tygodniach, czy nawet miesiącach jedynie co powinieneś zrobić to skupić się na opanowaniu prawidłowej techniki w poszczególnych cwiczeniach.
nie ciezar jest najważniejszy, co do ilości serii. to tak jak w planie. bądź reguluje sie Rampa..
  • 0

bolive
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Początek ćwiczeń w domu

Ćwiczenia robię dopiero tydzień i czuje się całkiem nieźle, tzn nie odczuwam dużego zmęczenia ale czuje pracę mięśni, zakwasów brak. Ogółem jestem zadowolony a co do techniki korzystam z różnych źródeł żeby dokładnie zobaczyć jak się ustawiać, podejrzewam, że większość robię dobrze. Jak wspominałem ćwiczenia robię w domu w sposoby alternatywne jeśli się da. Nie mam pewności tylko co do postawy przy wiosłowaniu hantlą i to będę się starał zweryfikować z lustrem.
Dziękuje za odpowiedzi i pomoc ;) Mam nadzieję, że jeszcze tu zawitam :D 


  • 0

Haroldek48
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4948 postów
  • Pomógł: 180
660
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wielki Mistrz, Iron Guru Vince, Gironda, Wyznaczył droge Która zamierzam, iść..
    nikt nie mówił że będzie Łatwo!!
  • Staż [miesiące]:Od 2000 roku
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :48
  • Klatka piersiowa [cm]:128
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:170 x 2
  • Wyciskanie [kg]:140x2/ 120x 6/
  • Martwy ciąg [kg]:220x 3 / 240kg x1
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Początek ćwiczeń w domu
Jakie, wykonujesz w domu cwiczenia, i jaki posiadasz sprzęt?
  • 0

bolive
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Początek ćwiczeń w domu

Gryf łamany i dwie hantle.

ćwiczenia:

Przysiady ATG ze sztangą na barkach
Wykroki chodzone z hantlami 
WIosłowanie sztangą nachwytem 
Wyciskanie hantli na barki
Uginanie ramion z hantlami 
Wyciskanie żołnierskie 
Uginanie ramion ze sztanga prosta
 
Staram się do tego coś dołożyć więcej i testuje ale to jest plan wyjściowy obecnie bo nie wyszło mi jednak dodanie do tego ćwiczeń za bardzo.
Wszystko po 3 serie. Do tego dokładam "deskę" przez ok. minutę. Starałem się lekko eksperymentować z ćwiczeniami dodatkowymi ale postanowiłem zostać przy tym planie. Jeżeli są jakieś sugestie to chętnie poczytam bo jak można po temacie stwierdzić jestem zielony w tym wszystkim.

  • 0

23Viper23
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 6950 postów
  • Pomógł: 206
443
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Początek ćwiczeń w domu

Brakuję jakiegoś ćw na klate


  • 0

TKWM


Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Początek ćwiczeń w domu

Na klatkę najlepiej wyciskanie hantlami oraz rozpiętki.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


bolive
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Początek ćwiczeń w domu

Mam do ogółu samego jedno pytanie. Czy dopuszczalne jest zachowanie typu: ćwiczę systematycznie miesiąc i po miesiącu zrobię tydzień bez ćwiczeń, przerwy?


  • 0

Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Początek ćwiczeń w domu

Czasami nasze ciało nam "mówi" że potrzebuje dłuższej przerwy 

 

a nie warto cały tydzień bez treningu albo inaczej po prostu wykonywać coś na rozruch 

 

typu pompki parę serii parę przysiadów bez obciążenia. 

 

Po tygodniu przerwy znowu będziesz musiał przeżywać uczucie "DOMS-ów'

 

4 - 5 dni myślę są dopuszczalne. 

 

Pozdrawiam :)


  • 0
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

bolive
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Początek ćwiczeń w domu

Dzięki wielkie wszystkim, którzy się wypowiedzieli. Jeśli są jeszcze jakieś sugestie to chętnie poczytam i sprawdzę. Osobiście chciałbym dołożyć jeszcze nawet do 3-4 ćwiczeń co do mięśni brzucha i klatki.


  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024