Skocz do zawartości


Zdjęcie

Chciałbym trochę schudnąć i nabrać siły


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

Tokate
  • Pytanie
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Chciałbym trochę schudnąć i nabrać siły

Mam 17 lat, 185cm wzrostu, ważę 80kg i nigdy nie ćwiczyłem na poważnie.
Chciałbym trochę schudnąć i nabrać siły.
Jakby się dało to chciałbym jakieś ćwiczenia nw w domu, ponieważ u mnie na siłowni nie ma dużo sprzętu i jest dużo ludzi.


  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chciałbym trochę schudnąć i nabrać siły

Skoro na siłowni jest dużo ludzi, to zorientuj się w jakich godzinach jest ich niezbyt dużo.

Ewentualnie poszukaj innej siłowni albo zrób sobie własną siłownię w domu/w piwnicy/w stodole/w garażu.

 

Co do ćwiczeń w domu, to proponuję Ci głównie ćwiczenia kalisteniczne, tj. z masą własnego ciała - na początek przez kilka miesięcy, czy nawet rok takie ćwiczenia wystarczą Ci w zupełności, żeby poprawić kompozycję sylwetki (spalić tłuszcz i zbudować mięśnie) oraz poprawić siłę.

 

Odnośnie ćwiczeń kalistenicznych - jedyny sprzęt jakiego potrzebujesz, to drążek rozporowy do zamontowania w futrynie drzwi od pokoju lub drążek przykręcany wkrętami do ściany/do sufitu (najlepiej taki o udźwigu statycznym do 350 kg) - drążek na wkręty możesz kupić na allegro.

Do tego uchwyty do pompek, ewentualnie jak już chcesz trochę lepszy sprzęt, to możesz pomyśleć o ekspanderach gumowych/metalowych.

To na początek wystarczy - przez pierwsze od 6 do 24 miesięcy treningów.

Jak ćwiczyć kalistenikę dowiesz się z książek takich jak: "Skazany na trening. Zaprawa więzienna", "Skazany na trening. Zaprawa więzienna cz. 2", "C-Mass", "Skazany na trening. Dziennik ćwiczeń z masą ciała" - wszystkie te książki są autorstwa Paula Wade'a i jak się nie mylę dostaniesz je bez problemu we wszystkich dobrych księgarniach internetowych lub na allegro.

Na allegro często są okazje typu 3 książki w cenie 2, etc - więc możesz kupić sobie na allegro.

 

Jeśli będziesz miał więcej hajsu oraz miejsca na korzystanie ze sprzętu typowo siłowego (hantle, sztangi, etc), to możesz pomyśleć o zakupie ławeczki do wyciskania leżąc, z regulowanym oparciem, do tego stojaki pod sztangę, do tego sztanga prosta (najlepiej gryf olimpijski), do tego sztanga łamana, do tego jakieś 100 - 150 kg obciążenia w postaci talerzy z obciążeniem i ewentualnie możesz się jeszcze pokusić o poręcze do pompek na poręczach (przykręcane do ściany) oraz o żeliwne hantle regulowane (proponuję kupić sobie 10 kg, 20 kg, 30 kg, 40 kg hantle)

 

To powinno wystarczyć.


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 1
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024