Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pomoc w ułożeniu planu i ćwiczeń.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

BigBrother
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Pomoc w ułożeniu planu i ćwiczeń.

- Wiek: 20

- Wzrost: 196

- Waga: 102-103

- Waga planowana: 92-94
- Biceps: 33,5
- Klatka piersiowa: 102,0
- Pas: 103,5
- Biodra: 115,0
- Tkanka tłuszczowa: ok. 23%
- Staż treningowy: +4 miesiące

- Ile robisz treningów w ciągu tygodnia? Najczęściej 3-4, w trybie co 2 dni.

- Czy stosujesz suplementy i jeśli tak to jakie oraz od jak dawna(czy systematycznie?): Nie stosuję żadnych.

- Kontuzje/Urazy: Brak poważniejszych.
- Cel: Zrzucić tkankę tłuszczową z klatki i brzucha, zwiększyć biceps (biodra, uda i łydki zawsze miałem dość mocne i umięśnione), zmniejszyć wagę o 8-10 kg.

 

 

Cóż, mam dość nieregularny tryb życia, dlatego wybawieniem jest siłownia 24h do której chodzę... ale z utrzymaniem diety jest spory problem. Póki co, ćwiczyłem zwykle około 1,5h w kolejności:
 

- Rozgrzewka, ok. 15 minut biegania z prędkością 8-9 km i nachyleniem 2-3 stopnie.
- Uda i łydki na maszynie do tego przeznaczonej (głównie na "rzeźbę", dużo - ok. 20-25 powtórzeń przy niskich ciężarach)
- 3-4 serie brzuszków na skośnej ławeczce
- Bicepsy (4x 12 na maszynie), tricepsy (4 x 12) i plecy, potem "wolne ciężary" na ręce i barki. Czasami dokładam też "pompki".

Efekty póki co są dość słabe, od końca kwietnia zrzuciłem jedynie 1,5 kg, o 2-3 cm zmniejszył się obwód klatki i pasa, o 2 cm zwiększyły się bicepsy.
Stopniowo zwiększam kg z powtórzeniami na maszynie (przykładowo tej do bicepsów z 32 do 52), ale przy wolnych ciężarach jest cienko. Próbowałem się "wyuczyć" techniki z filmików, ale wciąż po kilku podniesieniach kilkunastokilogramowego ciężaru na ręke wymiękam. Nie wiem, czy powodem do radości, czy smutku jest brak "zakwasów" poza pierwszymi 2 tygodniami.

Niestety nie jestem w stanie się póki co podciągnąć na drążku ani razu, ilość pompek powoli się zwiększa. Co ciekawe, jest mi wygodniej robić je z nogami na podwyższeniu, wtedy jestem w stanie ich zrobić kilkanaście, a nie kilka jak "normalnie".

Najchętniej chciałbym mieć dalej 3-4 treningi na tydzień, najlepiej nieco krótsze niż 1,5h.
Mam nadzieję, że nie zanudziłem i ktoś mi "pomoże".


  • 0

klajta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 778 postów
  • Pomógł: 12
31
Neutralna
  • Lokalizacja:Nowy Dwór Maz.
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, siłownia, motoryzacja
  • Staż [miesiące]:jakiś jest
  • Wzrost [cm]:176
  • Biceps [cm] :45
  • Klatka piersiowa [cm]:124
  • Pas [cm]:90
  • Udo [cm]:68
  • Przysiad [kg]:160
  • Wyciskanie [kg]:180
  • Martwy ciąg [kg]:160
  • Waga [kg]:104

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc w ułożeniu planu i ćwiczeń.
Jeżeli redukujesz czy robisz masę to dieta na pierwszym miejscu. Co do treningów to zacznij FBW http://forum-kultury...l-body-workout/ 3xtyg a w dni nietreningowe aeroby
Rób trening na wolnych cieżarach nie jakieś tam maszyny. Wolne ciężary i odpowiedni trening = siła:-)
http://forum-kultury...trening-cardio/
Co do zakwasów to nie są wyznacznikiem udanego treningu.
Zapraszam do działu dieta na komponowanie własnej.
Pozdrawiam.
  • 0

BigBrother
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc w ułożeniu planu i ćwiczeń.

Cóż, póki co wiele ćwiczeń na wolnych ciężarach sprawia mi problemy, gdyż z tego co widzę w przypadku tych "trudniejszych" ćwiczeń - w 100% dobrze technicznie potrafię je wykonać jedynie przy śmiesznie małych ciężarach. Już pomijając fakt, że jedynie po "maszynach" mogę się jakoś "zmusić" do większych osiągów, bo w porównaniu do nich wolne ciężary podnoszę bardzo lekkie :/


  • 0

Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc w ułożeniu planu i ćwiczeń.

Cóż, póki co wiele ćwiczeń na wolnych ciężarach sprawia mi problemy, gdyż z tego co widzę w przypadku tych "trudniejszych" ćwiczeń - w 100% dobrze technicznie potrafię je wykonać jedynie przy śmiesznie małych ciężarach. Już pomijając fakt, że jedynie po "maszynach" mogę się jakoś "zmusić" do większych osiągów, bo w porównaniu do nich wolne ciężary podnoszę bardzo lekkie :/

Jak teraz popracujesz nad techniką i wzmocnisz się to będzie łatwiej w przyszłości!


  • 0
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024