Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trening i dieta. Ektomorfik


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

Speedy044
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Trening i dieta. Ektomorfik

Witam bardzo serdecznie jestem Ektomorfik  :) 
Jestem chudzielcem i 38 dni temu postawiłem sobie cel, mianowicie 12 miesięcy regularnego, dokładnego treningu na siłowni.
Przez te 38 dni przygotowywałem swoje ciało do wysiłku - przysiady, podciąganie, hantle, program 100 pompek - żeby nie wydawać pieniążków na siłownie, kiedy będę się "wdrażał w wysiłek". Jednocześnie zwiększyłem porcje żywieniowe (nie do końca dieta co do  jednej kalorii i mikroskładników, chociaż starałem się jak mogłem), głównie w celu rozciągnięcia żołądka, aby potem mógł przyjmować dietę z prawdziwego zdarzenia. Ogólnie wychodziło pi razy drzwi ok. 3500kcal.
Jeżeli chodzi o mój tryb, życia to pracę mam siedzącą w godzinach 8 - 16. Jestem bardziej typem aktywnego człowieka, bardzo lubię się ruszać - w jakiej formie by to nie było. Więc jak tylko nadarzy się okazja i nie brakuje czasu to piłka, siatkówka, czy pobiegać do towarzystwa. Preferowałbym chodzenie w godzinach porannych czyli np. 6:30-8:00 (siłownie mam pod samą pracą), ze względu na tłumy ludzi i na to, że mimo że praca siedząca to i tak jest wyczerpująca, głównie psychicznie. Motywacji chyba jeszcze nigdy takiej nie miałem jak mam teraz.
 

- Wiek: 21

- Wzrost: 180

- Waga: 64kg

- Waga planowana: 75-77kg, nie ukrywam chciałbym się trochę wyrzeźbić :)
- Staż treningowy: 

Będę zaczynał. Chociaż chodziłem 6 miesięcy w wieku 17 lat

- Intensywność Twoich treningów:

Nie ma problemu, żebym robił 3, 4.

 

- Czy zazwyczaj szybko chudniesz czy masz tendencję do tycia?
Chudnę bardzo szybko, chodząc na siłownię przez kilka miesięcy musiałem jeść min. 3000, śr. 3500 kalorii

- Co uważasz za najtrudniejsze w stosowaniu dobrego odżywiania? 
Umiem gospodarować czasem, więc przygotowanie posiłków np. na dwa, trzy dni czy nawet tydzień w przód nie stanowi problemu. Bardziej chodzi o cenę. 

- Czy stosujesz suplementy i jeśli tak to jakie oraz od jak dawna (czy systematycznie?) 
Nie, ale chciałbym.

 

Jak zorganizować dietę, żeby pasowała pod poranny trening, a jaką na popołudniowy? Jaki trening na masę? Czy w 12 miesięcy jestem w stanie osiągnąć mój cel? Albo być u jego "drzwi"? Odżywki?

Z góry dziękuję za pomoc :)

 


  • 0

klajta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 778 postów
  • Pomógł: 12
31
Neutralna
  • Lokalizacja:Nowy Dwór Maz.
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, siłownia, motoryzacja
  • Staż [miesiące]:jakiś jest
  • Wzrost [cm]:176
  • Biceps [cm] :45
  • Klatka piersiowa [cm]:124
  • Pas [cm]:90
  • Udo [cm]:68
  • Przysiad [kg]:160
  • Wyciskanie [kg]:180
  • Martwy ciąg [kg]:160
  • Waga [kg]:104

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening i dieta. Ektomorfik
Na początek oblicz zapotrzebowanie kaloryczne http://forum-kultury...owanie-na-kcal/
Poczytaj ten art napewno się przyda
http://forum-kultury...est-dla-ciebie/
Co do treningu polecam FBW
Suplementy to może narazie witaminy i minerały, z czasem coś wrzucisz.
  • 0

Speedy044
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening i dieta. Ektomorfik

Dzięki za szybką odpowiedź.

Moje zapotrzebowanie na przy trenowaniu na siłowni to 3193 kcal.
Czytając artykuły, które podesłałeś znalazłem dwie interesujące diety z czego najprawdopodobniej wybiorę tę tańszą

Droższa: http://forum-kultury...-ruszyć-z-masą/
Tańsza: http://forum-kultury...dieta-na-masę/ 

Trening FBW wygląda bardzo interesująco, ale mam co do niego pytanie, oprócz tego, że na każdym treningu robimy całe ciało to czy efekty są takie same, lepsze czy gorsze w porównaniu ze splitem 3 dniowym? Pytam z czystej ciekawości.

Co do odżywek, mam puchę kreatyny monohydrat, kiedyś kupiłem i tak stoi (nie jest przeterminowana) - mogę ją brać teraz jak już mam, czy poczekać na to "potem coś wrzucę" ?


  • 0

Speedy044
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening i dieta. Ektomorfik

Dzięki za szybką odpowiedź.

Moje zapotrzebowanie na przy trenowaniu na siłowni to 3193 kcal.
Czytając artykuły, które podesłałeś znalazłem dwie interesujące diety z czego najprawdopodobniej wybiorę tę tańszą

Droższa: http://forum-kultury...-ruszyć-z-masą/
Tańsza: http://forum-kultury...dieta-na-masę/ 

Trening FBW wygląda bardzo interesująco, ale mam co do niego pytanie, oprócz tego, że na każdym treningu robimy całe ciało to czy efekty są takie same, lepsze czy gorsze w porównaniu ze splitem 3 dniowym? Pytam z czystej ciekawości.

Co do odżywek, mam puchę kreatyny monohydrat, kiedyś kupiłem i tak stoi (nie jest przeterminowana) - mogę ją brać teraz jak już mam, czy poczekać na to "potem coś wrzucę" ?

/Edit

A co z porannym ćwiczeniem co wtedy powinienem zjeść? Śniadanie czy posiłek przedtreningowy?


  • 0

klajta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 778 postów
  • Pomógł: 12
31
Neutralna
  • Lokalizacja:Nowy Dwór Maz.
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, siłownia, motoryzacja
  • Staż [miesiące]:jakiś jest
  • Wzrost [cm]:176
  • Biceps [cm] :45
  • Klatka piersiowa [cm]:124
  • Pas [cm]:90
  • Udo [cm]:68
  • Przysiad [kg]:160
  • Wyciskanie [kg]:180
  • Martwy ciąg [kg]:160
  • Waga [kg]:104

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening i dieta. Ektomorfik
Przy splicie mięśnie dostają konkretny impuls do działania raz na tydzień. W FBW dostają go trzy razy w tygodniu ale z mniejszą intensywnością. Wg mnie split jest dobry ale nie na początek. FBW przyzwyczai Cie do ciężarów i przeciążeń które będą dużo większe przy splicie. Myślę że Wiesz o co mi chodzi.
Co do kreatyny to odczekaj rusz na sucho:-) zobaczysz efekty.
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024