Skocz do zawartości


Zdjęcie

Efekt jo-jo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

agatka
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Efekt jo-jo

Witam. Chciałabym dowiedzieć się, jak to jest z efektem jo-jo. Przed dietą odchudzajacą ważyłam 63 kilo przy 160 cm wzrostu. Zaczęłam dietę i codzienne ćwiczenia. W ten sposób schudłam do około 42 kilo. Jednak pod presją lekarza i rodziny zaczęłam się wręcz objadać, nie mogłam tego zahamować. Przytyłam do aż 69 kilo/160 cm, z czym bardzo źle się czuję i mam problemy zdrowotne. Chciałam się zpaytać, czy teraz odchudzanie będzie trudniejsze? Lub wręcz niemożliwe? Od ponad dwóch lat próbuję schudnąć na nowo (stosuję bardzo zdrową diete w granicach 1200-1500 kcal na dobę, nie jem słodyczy,nie uzywam soli, ćwiczę), ale co schudnę te 2-3 kilo, zaraz wszystko wraca... Boję się, że mam popsuty metabolizm. Dodam jeszcze, że od 8 lat choruję na cukrzycę typu 1. Pozdrawiam i liczę na pomoc :)


  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Efekt jo-jo

Właśnie przez tak skrajnie niskokaloryczne (wręcz głodówkowe) diety spowolniłaś sobie metabolizm.

Zgadnij co się stanie jeśli z tak niskokalorycznej diety przejdziesz NIEUMIEJĘTNIE na większą ilość kalorii ?

 

Aby wyjść z takiego błędnego koła musisz iść do dobrego dietetyka, który rozpisze Ci dietę uwzględniającą Twoje dotychczasowe poczynania (schudnięcie z 63 kg na 42, a potem przytycie na 69) oraz to, że masz cukrzycę typu 1.

Musi być to dietetyk, który oprócz żywienia osób zdrowych zna się również na odżywianiu osób chorych.

 

Najważniejsze aby taka dieta na uregulowanie metabolizmu miała ODPOWIEDNIE PROPORCJE pomiędzy GSO, tj. białkami, węglowodanami i tłuszczami.


  • 1
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

agatka
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Efekt jo-jo

Dziękuję za odpowiedź.

Niedawno kontaktowałam się z  dietetykiem, który powiedział mi tylko, żeby stosować zdrową dietę w granicy 1300-1400 kalorii dziennie.


  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Efekt jo-jo

Nie wiem co to był za dietetyk, ale mnie wyszło, że NA DIECIE REDUKCYJNEJ spożywać powinnaś nie 1300 - 1400 kcal tylko ok. 1932 kcal.

 

białko -> 1,2 g na kg masy ciała pomnożone przez 69 kg i pomnożone przez 4 kcal = 332 kcal z białka = 83 g białka dziennie

 

węglowodany -> 4 g na kg masy ciała pomnożone przez 69 kg i pomnożone przez 4 kcal = 1104 kcal = 276 g węglowodanów dziennie

 

tłuszcze -> 0,8 g na kg masy ciała pomnożone przez 69 kg i pomnożone przez 9 kcal = 497 kcal = 56 g tłuszczów dziennie

 

 

To jest moja propozycja - czy z niej skorzystasz zależy od Ciebie.


  • 1
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Efekt jo-jo

Sam trenuję Street Workout ale rok temu postanowiłem wystartować w zawodach sylwetkowych. Wiadomo redukcja obowiązywała. Z braku doświadczenia moja dieta przypominała koszmar. Ale to mniejsza z tym. Miałem podobną sytuację ponieważ waga wróciła dwukrotnie. Było to spowodowane nie odpowiednią dietą przed zawodami i po. 
Dla tego zwróciłem się do odpowiedniej osoby która pomogła mi. Zacząłem odżywiać się w inny sposób, teraz jedzenie sprawia mi przyjemność i jeżeli zjadam lody to nie karce siebie za to. 
Jak wyżej było napisane warto zwrócić się do odpowiedniej osoby która uwzględni poprzednie doświadczenie i chorobę którą masz. 
Pozdrawiam, i nie poddawaj się :)


  • 0
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024