Skocz do zawartości


Zdjęcie

Odpowiednia skuteczna suplementacja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

Mania23
  • Pytanie
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Odpowiednia skuteczna suplementacja

Witam. Choruje od kilku lat na niedoczynnosc tarczycy. Pond rok temu cwiczylam bardzo intensywnie uzywajac thermo stim(olimpu) a teraz od miesiaca wrocilam na silownie i jak narazie cwicze same areoby by spalic to co mi sie nagromadzilo przez ostatnie miesiace. Natomiast chciala bym sprobowac cos nowego i skutecznego co pomoze mi wysmuklic i wyrzezbic moje cialo. z gory dziekuje i z niecierpliwoscia czekam na odpowiedz. pozdraiwam


  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Odpowiednia skuteczna suplementacja

Jeśli chodzi o treningi, to nie powinnać robić długotrwałych aerobów.

Podstawą powinny być robione 3 razy w tygodniu, co drugi dzień treningi siłowe całego ciała - początkowo siłowy trening obwodowy, a z czasem trening FBW.

Do tego jako UZUPEŁNIENIE trening aerobowy jednak musisz sobie zdać sprawę, że nie liczy się czas pracy tylko intensywność dlatego lepiej jest zrobić aeroby trwające od 20 do 45 minut, niż robić aeroby trwające ponad 45 minut lub więcej.

Im wyższy pułap tętna masz w trakcie treningu tym teoretycznie lepiej.

 

Podsumowując:

- rób obwodowy trening siłowy 3 razy w tygodniu, co drugi dzień;

- następnie po ok. 4 - 6 tygodniach zamień trening obwodowy na trening FBW robiony 3 razy w tygodniu, co drugi dzień

- uzupełnij trening siłowy treningiem aerobowym robionym początkowo 2, a z czasem 3 razy w tygodniu (co drugi dzień) po 20 - 45 minut, w dni wolne od siłowni

- z czasem trening aerobowy zamieniasz na trening interwałowy robiony 2 w tygodniu co drugi dzień w dni wolne od siłowni

- uzupełniasz to wszystko odpowiednim sposobem odżywiania - nie masz się głodzić tylko powinnaś unikać "śmieciowych" produktów spożywczych i jeść oraz pić wyłącznie te wartościowe, niskoprzetworzone.

 

Nie bój się treningu siłowego !

Jako kobieta masz ok. 20 razy mniej testosteronu w organiźmie, więc jeśli nie będziesz stosowała sterydów, czy prohormonów, to nie ma szans abyś miała duży poziom umięśnienia.

 

Zanim jednak na poważnie zaczniesz uprawiać sport lepiej się dobrze przebadaj - mam tu na myśli przede wszystkim morfologię, EKG, EKG wysiłkowe, echo serca, etc.


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024