Skocz do zawartości


Zdjęcie

Owocna przerwa ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

rozpoznany
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Owocna przerwa ?

Na internecie zdania są podzielone także zdam się na moją ulubioną stronkę :)
Otóż ćwiczę trochę każdego dnia (małymi kroczkami do celu) Jedno ćwiczenie dana partia ciała, zastanawia mnie czy to jednak aby i tak nie za dużo ponieważ jak wiemy mięśnie potrzebują oczywiście regeneracji. Załóżmy codzienne robienie pompek czy to nie za dużo może jednak 2 dni przerwy w tygodniu od pompek jeszcze i wspomoże przyrost mięśni ?


  • 0

Olosek
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2749 postów
  • Pomógł: 76
233
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dolnośląskie
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Piłka nożna, kolarstwo, dietetyka, technologia
  • Staż [miesiące]:od września 2013
  • Wzrost [cm]:185
  • Wyciskanie [kg]:130(zima 2014/15)
  • Martwy ciąg [kg]:195 (zima 2015/2016)
  • Waga [kg]:92

Napisano Ponad rok temu

Re: Owocna przerwa ?

Więc tak od początku. Widzę, że trenujesz w domu, bez żadnego sprzętu tak ? Powinieneś mieć ułożony plan, który uwzględnia odpowiednią regenerację mięśni. W zależności od intensywności treningu mięśnie regenerują się szybko lub wolno. Masz jakiś konkretny plan  ?


  • 0

ZAPRASZAM DO OBEJRZENIA: DZIENNIK TRENINGOWY OLOSEK 

 

W RAZIE PYTAŃ, PORAD ZAPRASZAM NA PRIV

 

POZDRAWIAM


rozpoznany
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Owocna przerwa ?

zacząłem stosunkowo niedawno parę tygodni temu. Trenuję w domu, pompki, brzuszki, ćwiczenia z hantelkami, ogółem 3-4 ćwiczenia dziennie nie więcej. Moją jedyną przerwą jest niedziela (nie zawsze). Jedyny plan to ten co przedstawiłem nic bardziej konkretnego. Trenuję na masę sposobem iż w ostatniej serii daję z siebie wszystko.

Po treningu brak już siły i innego ćwiczenia na tą samą partię nie zrobię. Większej uwagi co do regeneracji mięśni nie przykładam chodź myślę że jednak się całkiem szybko regenerują lecz  w zależności od tego sam opracować dni regeneracji powinienem bo możliwe iż mam ich za mało i treningi wielkich efektów nie przynoszą. 

Także czy przy zrobieniu po jednym treningu na daną partię dziennie, 2 dni w tygodniu przerwy powinno być wystarczająco dużo ?


  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024