Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ćwiczenia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

Hamuda
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Ćwiczenia

Witajcie, otóż ostatnio dowiedziałem się iż cierpię na dyskopatię. Zostały mi zalecone te ćwiczenia : [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]. Nigdy nie ćwiczyłem, 18 lat, 180cm/76kg i tak sobie pomyślałem że skoro już będę coś ćwiczył to może i przy okazji poćwiczę coś innego. Interesowało by mnie w szczególności trening klatki, bicepsa, oczywiście plecy to dalej priorytet i ewentualnie trochę coś z "piwnym brzuszkiem" można było by zrobić. Jak da radę to najlepiej bez diety bo nie bardzo chodzi mi o to żeby zrzucić kilogramy. Jakie ćwiczenia polecacie bo jednak te pod linkiem średnio mi się podobają. Posiadam 2x hantle 3kg i chciałbym z nich skorzystać + pytanie czy polecacie kupić może cięższe hantle lub coś innego w miarę taniego. Z góry dziękuje za pomoc.


  • 0

Magdalena83
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1624 postów
  • Pomógł: 35
118
Bardzo Dobra
  • Płeć:Kobieta
  • Staż [miesiące]:78
  • Wzrost [cm]:165
  • Biceps [cm] :34
  • Klatka piersiowa [cm]:89
  • Pas [cm]:67
  • Udo [cm]:55
  • Przysiad [kg]:70 - 3/3/15
  • Wyciskanie [kg]:moj max 100
  • Martwy ciąg [kg]:100 - 4/3/15
  • Waga [kg]:59

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia

Nikt Ci nie poradzi na forum.

Ze względu na Twoje zdrowie, nie jesteśmy lekarzami, a przy dyskopatii trzeba być ostrożnym, nie wiem których kręgów to dotyczy, nie mamy zdjęcia i wiedzy medycznej.

Proponuję zapytać lekarza lub rehabilitanta w sprawie innych ćwiczeń czy ćwiczeń na siłowni.

 

Po pierwsze ćwicząc nogi, klatkę, biceps, triceps i każdą inną partię zawsze jest napięcie w jakimś odcinku pleców, więc nikt nie pomoże Ci na tym forum. 


  • 0

Dołączona grafika


Hamuda
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia

Jest to drobna skolioza, rehabilitant twierdzi że plecy bolą głównie przez to iż mam praktycznie zerowe mięśnie pleców i nie ma co trzymać kręgosłupa. Przy ćwiczeniach polecał podłożyć pod brzuch np koc. Na podstawie tych ćwiczeń nikt nie poleci w miarę podobnych z np hantlami itp?


  • 0

23Viper23
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 6950 postów
  • Pomógł: 206
443
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia

Pierw piszesz o dyskopatii co jest poważnym problemem a teraz piszesz o drobnej skoliozie to w końcu jak to jest?


  • 0

TKWM


Hamuda
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia

W prześwietleniu wyszła skolioza. Lekarz zlecił masaże. Nie znam się na tym ale osoba która mnie masowała powiedziała że skolioza jest dosyć mała a mój ból pleców pochodzi głównie od tego że nie mam mięśni. Poleciła mi abym praktykował ćwiczenia na dyskopatie - dokładnie te które są w linku w pierwszym poście. 


  • 0

Grammatikk

Grammatikk
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 19491 postów
  • Pomógł: 223
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:https://www.facebook.com/mateusz.pawlak.5473
  • Staż [miesiące]:Sam już nie wiem dłuuugi jest ;)
  • Wzrost [cm]:193
  • Pas [cm]:85
  • Wyciskanie [kg]:Na zerwanej klacie nie nawyciskam...
  • Martwy ciąg [kg]:Nie wykonuję tego ćwiczenia
  • Waga [kg]:98,5

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia

To je praktykuj a jak stan zdrowia sie poprawi pomyslisz o treningu siłowym.


Mateusz Pawlak ;)


Hamuda
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia

Odświeżam. Postanowiłem zakupić drążek do ćwiczeń ( również bardzo polecany przez lekarza ) i hantle 2x10kg. Odnośnie drążka to rozumiem że najprostsze w świecie podciągania czy trzeba używać specjalnej techniki. Oprócz pleców chciałbym również rozszerzyć klatkę piersiową i powiększyć obwód w bicu. Zamówiłem również hantle 2x10kg jednak wszędzie czytam że potrzebna jest ławeczka i teraz pytanie czy naprawdę jest ona taka ważna i nie mogę wymachów na boki robić na podłodze, a jeżeli jest ważna to czy nie można w jakiś prosty domowy sposób ją zastymulować. A no i ostatnio staram się robić pompki. Co jakiś czas jak mi się przypomni robię sobie parę powtórzeń. Przy hantlach i drążku i nawet przy pompkach ile powtórzeń robić co jaki czas i ile generalnie dziennie powinny zajmować ćwiczenia.


Użytkownik Hamuda edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Magdalena83
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1624 postów
  • Pomógł: 35
118
Bardzo Dobra
  • Płeć:Kobieta
  • Staż [miesiące]:78
  • Wzrost [cm]:165
  • Biceps [cm] :34
  • Klatka piersiowa [cm]:89
  • Pas [cm]:67
  • Udo [cm]:55
  • Przysiad [kg]:70 - 3/3/15
  • Wyciskanie [kg]:moj max 100
  • Martwy ciąg [kg]:100 - 4/3/15
  • Waga [kg]:59

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia

Zerknij na ten plan http://forum-kultury...ening-domatora/


  • 0

Dołączona grafika




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024