Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ćwiczenia rozciagajace


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

budo_epyon
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Ćwiczenia rozciagajace
Na poczatku zeby nie bylo niescislosci wytlumacze ze nie uczeszczam na Taekwondo , choc kiedys mialem przyjemnosc pare miesiecy uczestniczyc w zajeciach w Poznaniu i powaznie mysle nad powrotem ale dopiero od przyszlego roku bo wczesniej nie da rady :<.

Miedzyczasie chcialbym poprawic nieco moja gibkosc,aby potem na treningach bez problemu wykonywac co wyzsze i trudniejsze kicki ;P

Poszukuje jakis cwiczen rozciagajacych z ukierunkowaniem wlasnie na taekwondo. Czegos raczej srednio-zaawansowanego bo mimo ze nie cwicze rozciagania na codzien [a na wf w szkole to od biedy] to jestem dosyc rozciagniety [uwarunkowania genetyczne ? ;p hmm...] nie wiele brakuje mi do klasycznego szpagatu a tzw 'szpagat damski' mysle ze bylbym wstanie wykonac po odpowiedniej rozgrzewce :) [ostatnia proba w kazdym razie sie udala bez zadnych uszczerbkow na zdrowiu :) ]

Takze odnosnie wysokich kopniec jestem wstanie wykonac te podstawowe na glowe przeciwnika [zakladajac ze nie ma wiecej niz 1,90 xD] natomiast nie jestem wstanie utrzymac w tej pozycji noge [jakies porady?] poprostu mi 'zjezdza' ... zapewne to znaczy ze mam za slabe miesnie nog (?) czy moze o cos innego chodzi...jakies porady odnosnie tego :) ?
  • 0

budo_yyy
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 98 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia rozciagajace
Ale chwalisz się czy żalisz?
  • 0

budo_hwang
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia rozciagajace
dobre ćwiczenia były w Dragon Ballu :)
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia rozciagajace
obawiam sie ze masz lepsze osiągnięcia w zakresie gibkości niż większość osób ćwiczących wiele lat, wiec nie denerwuj ich swoimi pytaniami :wink:
  • 0

budo_epyon
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia rozciagajace

Ale chwalisz się czy żalisz?

hehe... ani 1 ani 2 :<

dobre ćwiczenia były w Dragon Ballu :)

zapewne...skad moge sciagnac jakies odcinki :P ?

obawiam sie ze masz lepsze osiągnięcia w zakresie gibkości niż większość osób ćwiczących wiele lat, wiec nie denerwuj ich swoimi pytaniami :wink:

to juz nie moja wina... i nie zamierzalem nikogo denerwowac poprostu chcialbym do konca roku zrobic szpagat wiec pytam o jakies fajne porady :P... przykro mi ze mam takie mozliwosci a nie inne...jak kogos to pocieszy to za kare nie udalo mi sie wyrosnac bo mam 1,70 :P
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia rozciagajace
jest wiele fajnych ćwiczeń rozciągających ale przy tych możliwościach poprostu rób szpagat, tylko jak go robisz to trzymaj tułów pionowo (w tym damskim) , potem jak już usiądziesz to połóż się na przedniej nodze. jak rozciągasz się do tureckiego to uważaj żeby nie położyć stóp, palce i kolana muszą być skierowane do góry, tułów utrzymuj pionowo nad nogami, kładź sie do przodu dopiero kiedy będziesz w nim siedział i bedziesz mógł to zrobić bez obciążania kolan. A nogę do góry poprostu trzymaj, dobre ćwiczenie złap ją reka przed sobą i przyciągaj do siebie na zamkniętym biodrze, potem je otwórz odciągając nogę na bok, stopę próbuj unieść za linię głowy. Albo trzymaj ja mięśniami uniesiona i bez opuszczania powoli przekładaj do tyłu przez bok do przodu.
  • 0

budo_epyon
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia rozciagajace
No na cos takiego liczylem :)
Dzieki bardzo , choc nadal jestem otwarty na inne porady :P
No moze oprocz te z dragon balla...cala serie juz obejrzalem i nie znalazlem tam cwiczen na rozciaganie ;)
  • 0

budo_tsunami
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 264 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia rozciagajace
mysle ze moglbys poprosic swoja dziewczyne o pomoc:D
  • 0

budo_epyon
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia rozciagajace

mysle ze moglbys poprosic swoja dziewczyne o pomoc:D

umm... o pomoc w rozgrzaniu przed treningiem ;p ? hehe...czy o czym myslales :)

juz jej proponowalem zeby ze mna cwiczyla ale jej niestety troche brakuje do szpagatu... zycie :< a szkoda... :)
  • 0

budo_succuba
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia rozciagajace
Do szpagatu jej troszkę brakuje powiadasz... musicie więcej "trenować" razem;))

Przede wszystkim musisz robić ćwiczenia regularnie, jeżeli chcesz osiągnąć dobre efekty i myślę, że przynajmniej 30 min dziennie poświecić na rozciąganie ale i nie tylko skupiać się na rozciąganiu ale też na innych ćwiczeniach wzmacniających mięśnie i kondycje. Do końca roku masz jeszcze troszkę czasu, jeżeli się przyłożysz do tego myślę, że Ci się uda.

Jak zaczęłam trenować TKD to po ok 2 latach udało mi się zrobić szpagat - oczywiście nie ćwiczyłam codziennie, tylko np 3 razy w tygodniu. Potem miałam małą przerwę czteromiesięczną i teraz już nie zrobię szpagatu. Aczkolwiek już mi niewiele brakuje...ok 20/30cm :) ))
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024