Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kondycja - ćwiczenia i opinie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

budo_bubiks
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Sanda

Napisano Ponad rok temu

Kondycja - ćwiczenia i opinie
Siemanko
Zacznę może od mojego problemu :|
Otóż jako typowy zawodnik kick bokserski na treningu mam sporo pracy na nogach i kopnięć. Moją bolączką zawszę była,jest i będzie kondycja którą buduje interwałami (zawsze w postaci sprintów). Oprócz wcześniej wymienionych sprintów (2-3/tyg), robię także stacje/crossfity (2/tyg) + trening na sali (3/tyg), pracę mam fizyczną/stojącą. Otóż co i rusz, a właściwie to przynajmniej raz w tyg siadają mi nogi, głownie kolana/stawy - na czym cierpią moje treningi na sali nie daje rady tak poruszać się na nogach i dynamicznie kopać. Na sprintach jeszcze się przemęczę, no ale często też bywa tak że nogi mi siadają i już automatycznie zwalniam a czuje że kondycyjnie mogę jeszcze pociągnąć kilka sekund. Także zmierzając do sedna tego tematu, chciałbym was prosić o jakieś rady w związku z budowaniem kondycji z jak najmniejszym nakładem nóg. Nie posiadam worka :evil: ) na którym fajnie mógłbym się dokatować, mam dostęp do standardowej kulturystycznej siłki (żadnych kettli, pilek lekarskich itp.) i oczywiście plener, ludzie pomóżta bo nie daje rady czasami :/
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Kondycja - ćwiczenia i opinie
może basen lub wioślarz ?
  • 0

budo_bubiks
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Sanda

Napisano Ponad rok temu

Re: Kondycja - ćwiczenia i opinie
Nie jestem za dobrym pływakiem więc to chyba raczej odpada? a do wioślarza nie mam dostępu. Dziś jak się prześpię spróbuje jakiś dynamicznych uderzeń z hantlami coś łączonego ze sprawlami, wiadomo że bez użycia nóg się chyba? nie da, ale chce jak najmniejszym kosztem, chociaż ten dzień - dwa w tygodniu dać trochę regeneracji, ciężki temat :/
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Kondycja - ćwiczenia i opinie

Nie jestem za dobrym pływakiem więc to chyba raczej odpada?

Nie odpada. Pływaj.
  • 0

budo_ian17
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kondycja - ćwiczenia i opinie
Albo rzuć pracę ;p.
Pewnie gdybyś zrezygnował z jednego dnia aktywności na rzecz porządnego wyspania się odczułbyś same pozytywne efekty.
  • 0

budo_bubiks
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Sanda

Napisano Ponad rok temu

Re: Kondycja - ćwiczenia i opinie
Niby śpie każdego dnia po pracy od 1h do 6h, trenuje do 6 dni maksymalnie na tydzien, jeden dzien mam calkowicie do odpoczynku, żarcia co popadnie i ogólnikowo daje rady, tylko te kolana czuje już. Chyba że 1 dzień zamienie na trening szybkościowy łap hm
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Kondycja - ćwiczenia i opinie
może po prostu dzień odpoczynku ustaw po najbardziej inensywnym treningu gdzie mocno angażujesz nogi. Możesz spróbować też wałka do masażu być może pomoże przy regeneracji.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kondycja - ćwiczenia i opinie

(żadnych kettli, pilek lekarskich itp.) i oczywiście plener, ludzie pomóżta bo nie daje rady czasami :/

kup kettla.
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kondycja - ćwiczenia i opinie
... albo expandery typu bodylastic. Popatrz na to:


albo


sprawdziłem te pomysły naprawdę można się solidnie zmęczyć, a nie kosztuje za wiele.
  • 0

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kondycja - ćwiczenia i opinie
potwierdzam ketle są najlepsze do ćwiczenia ogólnej kondycji.
  • 0

budo_bubiks
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Sanda

Napisano Ponad rok temu

Re: Kondycja - ćwiczenia i opinie
Kupię czajniki gdy mi wpadnie więcej hajsu bo obecnie spłacam pożyczkę i z opłatami i dietą, treningami mam obecnie na styk :/ więc do czerwca/lipca wydatki odpadają. Basen na jakiej zasadzie?
  • 0

budo_tharfin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 539 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kondycja - ćwiczenia i opinie

Basen na jakiej zasadzie?


Przychodzisz. Pływasz. Wychodzisz.
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kondycja - ćwiczenia i opinie
Ile czasu mozesz poswiecic / poswiecasz na trening w tygodniu?

I.
  • 0

budo_bubiks
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Sanda

Napisano Ponad rok temu

Re: Kondycja - ćwiczenia i opinie
Robię jeden, max dwa treningi w dniu, skupiam się głównie na treningach na sali które trwają po 1,5h, bieganie wychodzi mi około 40min, siłownia 1-1,5h. Czyli wychodzi na to że trenuje od 1,5-2h dziennie przez 6 dni.
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kondycja - ćwiczenia i opinie
Trening możesz z powodzeniem opracować sobie sam. Moj punkt widzenia postaram sie pokrótce opisac poniżej:

1. Bolą Ciebie kolana. Skoro bolą tzn. że są przeciążone lub coś wykonujesz źle (np. sprinty lub skakanka na zbyt twardej nawierzchni, za dużo kopania w powietrze itd.. Przyczyny nie upatrywałbym w stojącej pracy (chyba że stoisz na warcie w woju lub przy maszynie na produkcji 8 h z przeprostowanymi kolanami) ;)

2. Nie wiem jak trenujesz na siłowni i w jakim celu. Jeśli robisz tylko kickboxing, boks lub cokolwiek co nie wymaga od Ciebie dużego zaangażowania w style chwytane siłownia w zasadzie jako oddzielna część treningowa jest niepotrzebna, może być zastąpiona bardziej przydatną formą treningową, często hamuje postęp właściwy w uderzaniu lub powinna być zmarginalizowana maksymalnie do 5% czasu treningowego (właściwe podkreśl w zależności od tego jaką formę siłowni uskuteczniasz). Jesli lubisz trening z obciazeniem to pompki i drazek w zupelnosci wystarcza ;)

3. Co do kondycji to wg mnie więcej można zyskać kiedy buduje się ją na bazie ruchów które są charakterystyczne dla Twojej dyscypliny np. w boksie lepiej budować kondycję poprzez interwały walki z cieniem z hantlami po 0,5 kg niż robienie swingów z kettlem. Mam nadzieję, że mniej więcej wiesz o co mi chodzi. Kondycja to cecha ulotna. Raz jest a raz jej nie ma. A skilla warto trenować w jak najszerszym zakresie. Dlatego wg mnie najwięcej zyskasz trenując na bazie ruchów które są jak najbardziej zbliżone do tych które musisz potem wykonywać w ringu.

4. Skoro chcesz wyłączyć nogi moje propozycje ćwiczeń są następujące:

walka z cieniem z hantlami po 0,5 kg (czas trwania jednej rundy od 1 do 5 min zalezy jak Ci leży ;) , jeśłi bolą Ciebie kolana ogranicz pracę na nogach i skakanie

uderzenia w miejscu (lekkie na worku, speed bag, cokolwiek w co możesz bić ale lekko "pyk pyk pyk ;) ewentualnie w powietrze, ma to wyglądać mniej więcej tak jak Floyd Mayweather Jr na tarczach link poniżej) (czas trwania jednej rundy od 1 min do 30 min zależy jak ci leży)

szybkościówki uderzeniowe po 30 sek. (technika mniej ważna, ważna szybkość rąk)

brzuszki lub rowerek (rundy po 1 do 10 min), mozna uderzac rekoma przy brzuszkach

stajemy w rozkroku, prawa reka dotyka lewej stopy, prostujac sie wykonujemy cios prosty, sierpowy lub hak lewa reka, lewa reka dotyka prawej stopy itd. calosc ma isc szybko i plynnie

rzucanie pilka lekarska interwaly po ok. 3 min

to tylko przyklady, ktore latwo mnozyc

podczas potłorejgodzinnego treningu możesz spokojnie wykonać grubo od tys. do kilku tysięcy uderzeń lub ruchów imitujących uderzenia



na tym polega boks zeby uderzac rekoma. nie bez powodu obok Floyda stoi ciagle facet ktory przez caly dzien liczy ilosc uderzen jakie on wykonuje podczas treningu.
kiedy wychodzisz do ringu musisz bic rekoma a nie machac kettlem (no offence panowie kettle sa swietne do budownia kondycji)

jesli angielski ci nieobcy to poczytaj o tym jak trenuja / trenowali floyd, roy jones jr, mike tyson czy chociazby rocky marciano

polecam strone expertboxing.com
tam masz wszystko

oczywiscie odpowiednie drille mozna robic rowniez pod kopniecia ale poki co piszesz ze masz wylaczone nogi.

mam nadzieje ze pomimo badziewnej skladni (klepie z komorki) mniej wiecej da sie przeczytac moj post ;)

Itosu
  • 0

budo_bubiks
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Sanda

Napisano Ponad rok temu

Re: Kondycja - ćwiczenia i opinie
Wiesz co z tymi kolanami , jeżeli miałbym się pobawić w lekarza :) to wydaję mi się że mogę mieć problemy genetycznie (oboje rodzice - praca w polu od dzieciaka do mojego poczęcia), ale lekarz to mi tam zbytnio nie pomógł. Ale dzięki za kilka przykładów, naprowadziłeś mnie na pewną drogę, i mam już wizję :twisted:
A jeżeli chodzi o treningi na siłowni to idzie coś na styl cross fitu pzdro
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024