Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trening na masę mięśniową na leangains


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

budo_robertvox1977
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 65 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Trening na masę mięśniową na leangains
Witam wszystkich serdecznie.

Od roku jestem na leangains i jestem bardzo zadowolony. Teraz chciałem zdobyć przez zimę więcej masy mięśniowej i tu mam pytanie.

Zaplanowałem wstępnie, że odżywiał się będę według:

DT +20%
DNT 0%

Ale w internetcie najczęściej spotykam konfigurację z -10% w DNT np:

DT +30%
DNT -10%

W obu konfiguracjach przecież bilans wychodzi +20% - nadwyżka.

I mama pytanie jaka jest różnica pomiędzy tymi konfiguracjami i która na masę powinienem wybrać

DT +20%
DNT 0%

czy

DT +30%
DNT -10%

generalnie w jakim celu jest to -10% (może żeby też zdobywając masę spalać tłuszcz w DNT??, jaka jest różnica)

Z góry dzięki :)
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening na masę mięśniową na leangains
Z mojej wiedzy wynika, że dieta jest ważna w dłuższym okresie czasu więc to czy jednego dnia będziesz na ujemnym bilansie a drugiego na dodatnim nic nie zmieni. Być może łatwiej jest po prostu korygować to czy cię nie zalewa przez ten dzień z deficytem. Powiedzmy sobe szczerze nie da się z 100% dokładnością określić swojego zapotrzebowania kcal i przedewszystkim spożycia w ciągu dnia. Być może taki zróżnicowany bilans ma zapobiegać właśnie tym blenda.
  • 0

budo_kubas§
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening na masę mięśniową na leangains
ale jeżeli wchodzi się na relatywnie duże ciężary do tego mając pracę, te 10% w dzień treningowy może zrobić dużą różnicę; na własnym przykładzie nie ma opcji dobrego treningu [robię SS M. Rippetoe] jak opuszczę jeden posiłek lub zjem je mniejsze, sztanga na plecach staje się dużo cięższa niż jest na prawdę. I jeśli zalewa przy takich wartościach to i tak jest coś nie tak z michą, albo się ktoś obija na treningu.
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024