Skocz do zawartości


Zdjęcie

CBL-informacje.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

CBL-informacje.
Siema.
Mógłby mi ktoś przedstawić zasady diety Carb back loading?
Z tego co kminie to chodzi o to żeby węgle spożywać w późniejszych godzinach dniach najlepiej już po treningu.
Artykuły na które się natknąłem mówią, że jest to dieta do budowania czystej masy mięśniowej. Jako że mnie nie interesuje zwiększanie masy, zastanawiam się czy nadaje się ona również na redukcji.
Niestety nie znalazłem źródeł polsko języcznych na temat tej diety.
Czy ktoś z was odżywia się według zasad tej diety? Z tego co pamiętam to Gwyn coś kiedyś o tym pisał ale nie mogę znaleźć.
  • 0

budo_gwyn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 825 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: CBL-informacje.
Utrzymywania czystej masy bardziej, dieta 'na masę' to to nie jest. Najprościej: do wieczornego treningu keto, po treningu dwa posiłki z węglami. W zależności od ilości węgli można powoli, skutecznie redukować, co znam z własnych doświadczeń.
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: CBL-informacje.
jak rozumiem nie mają znaczenia pory treningu ważne żeby posiłki węglowodanowe były po nich? keto to znaczy głownie tłuszcze i białka ? W jakich ilościach mniej więcej węglowodany w tej diecie? czy liczba posiłków ma znaczenie ?
Prośba mógłbyś podać jakieś dobre źródło informacji na ten temat? Może być anglojęzyczne :)
Dzięki wielkie za odpowiedzi :)
  • 0

budo_gwyn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 825 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: CBL-informacje.
Pora treningu preferowana pod wieczór, żeby i te węgle były wieczorem. Przed treningiem umiarkowane białko i sporo tłuszczu, śniadanie późno. Liczba posiłków bez przesady, nie chodzi tu o opychanie się jak kulturysta.

Poszperaj na forum autora programu:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

bo książka jest za pierdylion :)
  • 0

budo_sheepman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1419 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: CBL-informacje.
Gwyn a Ty jak teraz jesz?jaki cel i jaka metoda?
  • 0

budo_gwyn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 825 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: CBL-informacje.
Teraz doroczne robienie masy, tzn lekkie zwiększenie ilości mięsa - w dni ciężkiego dźwigania jem ile wlezie i białka i tłuszczy i sporo węgli, szczególnie w ciągu pierwszych 2h po treningu. W dni lekkie jem w okolicach keto, żeby się nie podlać tłuszczem. Minęły 2 tygodnie i zaczynam widzieć postępy :) W planie jeszcze 10 tygodni. Jadę GVT z bonusami (łańcuchy i dodatkowe lekkie serie na koniec). EOOffT
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: CBL-informacje.
a co w przypadku gdy trening wypada gdzies w godzinach 13-15? też bezspośrednio po nim 2 posiłki z węglami a reszta keto? Czy 2 ostatnie posiłki w ciągu dnia lepije zrobić z węglami a pozostałe keto?
  • 0

budo_gwyn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 825 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: CBL-informacje.
Poeksperymentuj, różnie ludzie reagują. Zacznij od tylko wieczór a jak nie będziesz dawał rady to bezpośrednio po.
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: CBL-informacje.
Wydaje mi się, że mięśnie się lepiej regenerują jak dostarczymy im po treningu węgli i białka. No ale zobaczymy :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024