Skocz do zawartości


Zdjęcie

pompki - sztuczki trickis i inne cuda


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

budo_sheepman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1419 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

pompki - sztuczki trickis i inne cuda
Witam.
istnieje szansą, że przystąpię do testu sprawnościowego , w którego skład wchodzą pompki.
jakieś rady, sztuczki, tricki ułatwiające zabawę i pozwalające zrobić jak najwięcej?
co radzicie??jak się robi najłatwiej
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: pompki - sztuczki trickis i inne cuda
czy ty przypadkem nie miałeś już jakiegoś testu sprawnościowego ?
  • 0

budo_czarny msciciel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 858 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pompki - sztuczki trickis i inne cuda
zakup/vel spiratuj sobie ten skrypcik pavla tsatsulina - naked warrior - on jest wlasciwie o 2 cwiczeniach pompce na 1 rece i pistolecie. w czesci o pompce jest kilka rad ktore zwiekszaja troche wydajnosc; prosta wizualizacja, napiecie w trakcie posladkow i core, "lapanie" ziemi palcami itp.
z tym ze jak oszukiwac przy pompce tam nie bedzie :) najprostsza metoda: jak nie pacza liczysz a nie robisz:) (vel ktorys odcinek kawalerii powietrznej:))
  • 0

budo_sheepman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1419 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: pompki - sztuczki trickis i inne cuda
chodziło mi bardziej o rozstaw rąk, nóg , ułożenie rąk itp.
w którym wariancie jest naprościej
  • 0

budo_osadnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 973 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: pompki - sztuczki trickis i inne cuda
Mi najłatwiej robić pompki przy szerokim rozstawie rąk na wysokości barków. Na nogi nigdy nie zwracałem uwagi. Może jedynie by nie robić pompek w skarpetkach bo stopy się ślizgają i jest ciężej: )
  • 0

budo_czarny msciciel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 858 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pompki - sztuczki trickis i inne cuda
jak chcesz jak najbardziej oszukac to; na dloniach, obie nogi na ziemi, w miare szeroko (krotki zakres ruchu) i ogolnie rob dupa a nie rekami - sensu to nie bedzie mialo zadnego ale kto wie moze zrobisz setke:) sprawdzilbym jeszcze wymagania tego testu.
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pompki - sztuczki trickis i inne cuda
Ręce szeroko, wysokie tempo. Jeżeli masz jeszcze czas to po prostu pompuj raz na dwa dni i oprócz tego wzmocnij brzuch. Miałem około roku przerwę w pompowaniu, ale ostatnio zrobiłem sobie zamiast normalnego treningu pięć serii i trzaskałem po 50 pompek i więcej w serii i podejrzewam, że to zasługa brzucha, którego wzmocniłem w ostatnim czasie.
  • 0

budo_sheepman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1419 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: pompki - sztuczki trickis i inne cuda
wysokie tempo?czyli jak najszybciej robić pompki i spinać "dupe"?
na brzuch robie plank i kolana do łokci.
barki mi się meczą przy pompkach dość.
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pompki - sztuczki trickis i inne cuda
Robiac szybko mniej się meczysz, dotyczy to prawdopodobnie brzucha, ale nie tylko. Pompki każdy umie robic, wiadomo że musi byc napięcie całego ciala. Najważniejsza klatka, barki i triceps. Hmm... po prostu pompuj jak najwięcej a efekty szybko się pojawia.
  • 0

budo_whitebelt
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 97 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pompki - sztuczki trickis i inne cuda
Mnie osobiście pomaga przy pompkach
- rozstawienie szeroko nóg (chyba ciężar się inaczej rozkłada, bardziej na boki)
- lekkie zgięcie ciała - "tyłek w górę" (nie wiem z czego to wynika, może mniej trzeba napinać brzuch)
I tak jak pisał Czesław - im większe tempo tym łatwiej, im wolniej tym trudniej.
powodzenia.
  • 0

budo_benny hill
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: pompki - sztuczki trickis i inne cuda
Whitebelt:

Te sztuczki Ci nie pomagają, dzięki nim czynisz cwiczenie łatwiejszymi i mozesz zrobic więcej powtórzeń, co napompuje Twoje ego... jednak nie da tej korzyści, jaką mogły by dac prawdziwe pompki.

Jak w magiczny sposób zwiększyc liczbę pompek?
A jakie są wytyczne testu-chodzi o technika i czas na wykonanie? Ile masz czasu na poprawę wyniku? Jaki robiłeś trening do tej pory?
Możesz parę razy dziennie po prostu zrobic jedną serie stanowiącą połowę Twojego maksa powtórzeń-smarowanie gwintów, tylko wysoko powtórzeniowe-w zależności od samopoczucia robisz dni cięższa, lżejsze i dni na odpoczynek. Co 2 tygodnie sprawdzasz wynik. Ja bym dodał dni z nogami na podwyższeniu lub ciężarem zewnętrznym, dni z pompkami na kolanach lub rękami na podwyższeniu/gumami przywieszonymi do drążka w celu odciążenia i normalne dni.
Potem przeszedłbym do robienia drabiny lub robiłbym ją raz w tygodniu.

Kiedyś byłem w pompkach nie do zajechania i kończyłem wszelkie testy w momencie kiedy mi się nudziło, dzisiaj magicznej stówy bym pewnie nie zrobił.
  • 0

budo_whitebelt
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 97 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pompki - sztuczki trickis i inne cuda
Benny Hill - dzięki za radę. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że to oszukiwanie samego siebie; chodziło mi tylko o to jak "sztucznie" można więcej na pompować - kolega prosił o jakieś rady. Ale kompletnie się z Tobą zgadzam - to jest droga donikąd. Tak czy inaczej dzienks.

Edytka: w książce "Skazany na trening" Paula Wade masz rozpisany program treningowy na pompki.

Poza tym - specem od treningu siłowego nie jestem - ale wydaje mi się, że im większe obciążenie w pompkach tym większa siła - jeśli będziesz miał nogi wyżej niż podłoga to masz większy ciężar na ręce. Większy ciężar to większa siła. Czy to się przełoży na większą wytrzymałość i zrobienie więcej pompek? Nie wiem. Jeśli ktoś wie niech da znać.
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pompki - sztuczki trickis i inne cuda
Jak chcesz robić siłę to nie robisz pompek, sa lepsze ćwiczenia z obciążeniem i mniejsza ilościa powtórzeń. Pompki to wytrzymałość, zresztą autorowi chodzi o ilość a nie siłę i tak musi ćwiczyć.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: pompki - sztuczki trickis i inne cuda
jesli nie patrza na technike to zdecydowanie nauczyc sie robic tylko korpusem. i ogolnie rece blisko tulowia chyba lepiej, bo mozna szybciej i mozna skrocic ROM.
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: pompki - sztuczki trickis i inne cuda
ale dłonie ustawione wąsko szybko zmęczą tricepsy i potem będzie szło bardzo ciężko. Pompki to stosunkowo łatwe ćwiczenie. Myślę, że gdybyś robił 2 serie dziennie np. zaraz po przebudzeniu i chwile przed wieczornym wypoczynkiem bardzo szybko dojdziesz do setki. Mówie tu o okresie około 4 tygodni.
  • 0

budo_sheepman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1419 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: pompki - sztuczki trickis i inne cuda
ok będę kombinował. ;-) czyli szybko i szeroko
  • 0

budo_czarny msciciel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 858 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pompki - sztuczki trickis i inne cuda
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - cos w tym duchu :)
  • 0

budo_whitebelt
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 97 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pompki - sztuczki trickis i inne cuda

Jak chcesz robić siłę to nie robisz pompek, sa lepsze ćwiczenia z obciążeniem i mniejsza ilościa powtórzeń. Pompki to wytrzymałość, zresztą autorowi chodzi o ilość a nie siłę i tak musi ćwiczyć.


Czesław, sorry za offtop, ale coś byś mógł polecić/doradzić? Po lekturze Skazanego na trening i Pavla Tsatsouline wydawało mi się, że można robić pompki na siłę - właśnie z podniesionymi nogami, albo na jednej ręce. Coś można innego robić jeśli nie ma się dostępu do dużych ciężarów? dzięki z góry
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: pompki - sztuczki trickis i inne cuda
jak nie masz nic, to tylko jakies bardziej zaawansowane statyczne pozycje gimnastyczne, pompki w staniu na rekach etc
dipsy z obciazeniem wlasciwie by wystarczyly.
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pompki - sztuczki trickis i inne cuda
Generalnie jeśli robisz więcej niż 6 powtórzeń to nie jest to już trening na siłę. Nie wiem co pisze Caculin w tej książce, nie czytałem , nie znam kontekstu. Wiesz, możesz robić 100 pompek (to jest spoko wynik) i można powiedzieć, że jesteś wytrzymały i sprawny, ale to nie jest siła, jeśli nie zrobisz pompki na jednej ręce.
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024