Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sparringi na treningach BJJ


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Sparringi na treningach BJJ
Trenowałem z różnymi instruktorami, ale tylko jeden uczył mnie jak walczyć. Niestety nie prowadzi juz treningów i wyjechał z mojego miasta.

Obecnie mam 4 miesięczną przerwę, ale brakuje mi BJJ a zwłaszcza sparringów.

Dlaczego instruktorzy prowadzą trening, który składa się z rozgrzewki trwającej pół treningu, drugie pół to technika i nie wystarcza czasu na sparring?

Chciałbym przychodzić na treningi by uczyć się walczyć. Nie chce poznawać technik, które zaraz zapomnę, bo nie będę miał szansy przećwiczyć ich w walce.

Chciałbym na treningu szybko rozgrzać się –by nie złapać kontuzji, poznać jedną technikę i walczyć przez 40 minut lub godzinę. Brzuch i pompki mogę robić w domu. Jak zechcę to pójdę na siłownię i wzmocnię swoją wytrzymałość. Robienie brzuszków na treningu to strata czasu(przecież trening trwa tylko 1.5 godziny )

Ale nie mam takiej możliwości. Najpierw rozgrzewamy się 40 -50 minut, potem poznaje 5 technik lub więcej i jak bardzo poproszę to może uda mi się posparować 10 minut.


Wczoraj udałem się do nowej sekcji z nadzieją, że tu będzie lepiej. Niestety musiałem 2 razy poprosić instruktora by pozwolił mi powalczyć i się nie zgodził. Trzeci raz po prostu zacząłem sparring…


Jak jest u was?
  • 0

budo_zaorish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sparringi na treningach BJJ
max 25-30 min rozgrzewka, potem techniki z 20-30 minut, 30-40 minut sparingow
w dzien kiedy sa tylko sparingi jest rozgrzewka i reszta sparow

czeslaw szczerze wspolczuje sytuacji, bo nie rozumiem jaka frajda jest z treningu kiedy nie mozesz posparowac :?
rozgrzewka 50 min? 8O oczywiscie ze dobra rozgrzewka to podstawa, ale mysle ze ze spokojem mozna uwinac sie w 30 minutach rozgrzewki
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Sparringi na treningach BJJ
U nas nie istnieje coś takiego jak trening bjj czy sf bez sparingu.
Sprawdź tu:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Nie chce mi się wierzyć żeby u Luzika nie było sparingów na każdym treningu.
  • 0

budo_shannar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 685 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P.I.Ł.A / Toruń
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Sparringi na treningach BJJ
Myślę, że każdy trener ma prawo decydować o tym jak wyglądają zajęcia przez niego prowadzone. Narzucanie swojego pomysłu na wygląd treningu lub jawne ignorowanie zaleceń instruktora, jest moim zdaniem w bardzo złym tonie.
  • 0

budo_sheepman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1419 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: Sparringi na treningach BJJ
to u kogo ty trenujesz i gdzie.i czy to na pewno bjj?
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sparringi na treningach BJJ
@shannar:Może masz racje. Ale miałem 4 miesiące przerwy i ostatnia rzecz o jakiej marzyłem to powtarzać przez pół godziny zakładanie balachy.
  • 0

budo_maddogltd
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:LUBLIN
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Sparringi na treningach BJJ
Czeslaw...przyszedles 1 raz do nowej sekcji wiec wybacz ze Ci nowy trener nie pozwolil sparowac...wg mnie przyczyna byla prozaiczna :) raz ze Cie nie znal i nie wiedzial ze juz cos umiesz :) a dwa ze 2-3 treningi temu ustalilismy ze do pazdziernika robimy "replay'a" i przypominamy sobie techniki :)
  • 0

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Sparringi na treningach BJJ
Czesław, to u kogo Ty trenujesz? Ja jeszcze w zyciu nie bylem na treningu BJJ, na ktorym nie byloby sparingow, czy to w Copie czy u Radka. Zadziwiajace jest to co opowiadasz.

@ post niżej - ja rozumiem o czym mowisz, ale jak trenowalem u Radka na AZSie to polowa treningu to byly sparingi, podobnie w Copie.
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sparringi na treningach BJJ
Sparringi są, ale 5 - 10 minut. Dla mnie to za mało.
  • 0

budo_sheepman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1419 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: Sparringi na treningach BJJ
to była grupa początkująca?
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sparringi na treningach BJJ
Wczoraj? Mieszana, jest to nowa sekcja, więc wszyscy ćwiczą razem.
  • 0

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sparringi na treningach BJJ
w Copie sparringi na poczatkującej tez są około 10 minut- ale to akurat dobrze bo

pierwsze primo :) wydolność nie pozwala na więcej
a drugie primo: wachlarz technik początkującego jest taki, że więcej walk do niczego poza zwykłą przepychanką nie prowadzi

Natomiast rozgrzewka jest faktycznie za długa ale może to też ma uzasadnienie w tym żeby poczatkujących przygotowac fizycznie i ograniczyć ilośc kontuzji- zwłaszcz, że na poczatkującej jest straszna siłówka
  • 0

budo_balofy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sparringi na treningach BJJ
dawno temu i nieprawda, ale jak jeszcze trenowalem w arrachionie olsztynskim (tak zeby wyjasnic i 'naprowadzic' ;) klubie w ktorym Mamed rozwinal [ a moze i zaczal, nie wiem] swoja kariere) to sparingi byly na kazdym treningu praktycznie. bardzo czesto zadaiowki, bardzo czesto wolne, ale nie kojarze jakiejs wiekszej ilosci treningow bez sparingow.
do tego pamietam byla w sobote wolna mata i mozna bylo teoretycznie cala godzine czy tam dwie poswiecic na sparingi.
bez sparingow to by bylo troszke nudno mi sie wydaje, mimo ze dla mnie, jako ze bylem wzgledem grupy 5 miesiecy w plecy, w 99 % przypadkow konczyly sie klepaniem ;)
  • 0

budo_mck
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sparringi na treningach BJJ
Nie wiem kto prowadził trening i dla kogo, ale... Z każdą grupą prowadzi się inaczej zajęcia w zależności od jej wieku, stopnia zaawansowania a kończąc na osobowości (inaczej trafia się do 'studenta', a inaczej do łysego osiłka ;) ) i celu danego treningu. Nie wiem, nie byłem w Lublinie z tobą na treningu ale czasem nie warto pochopnie oceniać.
  • 0

budo_elczupakabra
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 81 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok (Alliance) / Lublin (Alliance)
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Sparringi na treningach BJJ

Chciałbym na treningu szybko rozgrzać się –by nie złapać kontuzji, poznać jedną technikę i walczyć przez 40 minut lub godzinę. (...)

Ale nie mam takiej możliwości. Najpierw rozgrzewamy się 40 -50 minut, potem poznaje 5 technik lub więcej i jak bardzo poproszę to może uda mi się posparować 10 minut.

Jak jest u was?


heh, jeśli masz na myśli treningi u Luzika w Lublinie to zawsze jest kulanka, więc nie możesz przesadzać. A że nie trwa 2/3 treningu to bardzo dobrze.
Faktycznie są osoby, które uskarżają się, że rozgrzewka u Luzika jest ciężka, ale za to potem rzadko słyszę, że ktoś ma kontuzję na treningu. może nie zaszkodziłoby, gdyby była trochę krótsza.

A co do przychodzenia na treningi, żeby sparować jak najwięcej to nie jest to najlepsze moim zdaniem podejście. Już trochę trenuję i się napatrzyłem na kolegów zapatrzonych w kulankę jako najlepszy sposób nauki. Efekt jest taki, że wielu z nich wcale nie zrobiło dużych postępów. Kulają się kisząc te kilka technik ze swojego skromnego repertuaru. W efekcie 10 razy podczas walki jedno i to samo kończenie próbują wyciągnąć over and over again. Oczywiście to nie jest reguła, ale ludzie chyba przeceniają kulanie się jako sposób na progres umiejętności. Widzę jak przeganiają ich koledzy, którzy wolą poćwiczyć technikę, zrobić powtórki ćwiczeń we własnym zakresie z kolegą, czy podczas kulania z partnerem umowić się na nacisk na te lub inne aspekty techniczne,itp.

A propo sugestii, żeby zamiast kilku technik uczyć się jednej na treningu to bardzo zły pomysł. Oczywiście dla początkujących , ale i tych bardziej zaawansowanych często też, spamietanie wszystkich tych technik to duży problem, ale nauka polega na POWTARZANIU. Jeśli na treningu powtarzamy kilka technik to będą się one powtarzać na treningach w krótszych odstępach czasu, co wzmaga proces ich zapamiętywania. Gdyby tak się uczyć po jednej technice, to kolejny raz trener by nam ją pokazał po długich miesiącach treningów. W efekcie trudno byłoby spamietać cokolwiek. Dlatego to jest kolejny argument, że nauka technik na treningu musi zabeirać trochę więcej czasu.

A że kulanka to świetna zabawa to oczywiście prawda :)
  • 0

budo_toszi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Sparringi na treningach BJJ
mck napisał:

(inaczej trafia się do 'studenta', a inaczej do łysego osiłka )




MASZ COŚ DO ŁYSYCH?? :)
  • 0

budo_mck
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sparringi na treningach BJJ
sam często nosze fryzurę 3mm na górze ;)
  • 0

budo_embe
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 311 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sparringi na treningach BJJ
Czesław, jeśli byłeś na treningu u Luzika i nie było sparringów - to miałeś pecha, mi się taki trening przez 3 m-ce wakacji, jak tam chodziłem, zdarzył tylko raz. a mógł się wcale nie zdarzyć, gdyby chciało mi się zostać po treningu i pokulać. Tak więc u Luzika sparringi są na każdym treningu, dodatkowo po treningu zawsze jacyś zawodnicy zostają żeby jeszcze posparować. co do rozgrzewki u Luzika: ćwiczyłem już na treningach (u innych trenerów) gdzie nie było rozgrzewki, gdzie była 10-20 minutowa, albo zamiast niej gra w piłę itp. i muszę stwierdzić, że rozgrzewka powinna trwać minimum 30 min.zapierdzielu. a im więcej ktoś ma lat, tym jeszcze dłużej. ale rozumie się to dopiero po złapaniu kilku kontuzji, bo "rozgrzewka była za słaba".
pozdr!
m.
  • 0

budo_shannar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 685 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P.I.Ł.A / Toruń
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Sparringi na treningach BJJ
U nas jest 15 minutowa rozgrzewka i nikt nie narzeka. Oczywiście potem mamy kilka luźnych (z założenia :wink: ) sparingów na pozycje, także każdy zdąży się dogrzać.
  • 0

budo_embe
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 311 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sparringi na treningach BJJ
jak zwał, tak zwał, te sparingi to nic innego niż rozgrzewka, więc wychodzi więcej niż 15 min. ale to i tak jakoś krótko, przynajmniej ja się nie potrafię porządnie rozgrzać w takim czasie.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024