Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ćwiczenia na plecy a słabe ramiona


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Ćwiczenia na plecy a słabe ramiona
Od dawna mam pewien problem przy treningu mięśni pleców i nie za bardzo wiem jak go ugryźć. Ćwiczę obecnie w domu z wykorzystaniem hantli i drążka. Chciałbym poszerzyć nieco swoje plecy i wiem, że najlepsze do tego jest podciąganie na drążku szerokim nachwytem, jednak przy tym ćwiczeniu w pierwszej kolejności "odpadają" bicepsy, znacznie ograniczając liczbę powtórzeń, jakie mogę wykonać. Podobnie sprawa wygląda przy wiosłowaniu hantlami jedną ręką, przy dwóch dodatkowo po pewnej ilości powtórzeń zaczynam czuć zmęczenie w krzyżach.

Moglibyście doradzić coś, jak uzupełnić ten trening aby wzmocnić mięśnie ramion lub jakie jeszcze stosować techniki ograniczające ich udział. Niestety cechuję się dość drobną budową tak więc w ramionach zawsze mi brakowało sporo do Pudziana. :oops:

Czy ćwiczenie wg systemu Pavla Tsatsoulina z Nagiego Wojownika pomogłoby mi również powiększyć mięśnie, czy w zasadzie jedynie siłę statyczną? Przyznam bowiem otwarcie, że zależy mi w pierwszej kolejności na efekcie wizualnym (możecie myśleć co chcecie :wink: ).
  • 0

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia na plecy a słabe ramiona
myślimy to ,co chcemy :)

a tak poważnie- to podałesw swoim poście rozbieżne cele ( najpierw poszerzenie pleców, potem wzmocnienie ramion)
efekt wizualny też w zasadzie ciezko powiedzieć czego ma dotyczyć- masa, rzeźba, pleców, ramion?
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia na plecy a słabe ramiona
podciagaj sie wiecej podchwytem na szerokosci barkow, gdzie bardziej dziala biceps?
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia na plecy a słabe ramiona
w zasadzie to może być dziwna kwestia ale ja mam bicka bardziej spompowanego po paru seriach szerokim nachwytem niż wąskim podchwytem gdzie 80% osób ma na odwrót. Dodaj pod koniec treningu jakieś ćwiczenia na łapki po prostu najlepiej w niskim zakresie powtórzeń- złapiesz trochę siły. A i dobrym wyjściem jest podciąganie na ręczniku. Wtedy mocniej napinasz mięśnie przedramion i bicepsy bo podciągasz się nieco wyżej. Pare treningów i zobaczysz, że łapy się szybko dostosowują.
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia na plecy a słabe ramiona
You're doing it wrong.

Jeśli zależy ci na efekcie wizualnym, to proponuję GVT i ścisłą, nudną dietę typu kurczak-ryż-brokuły-oliwa.

Jeśli natomiast zmienisz zdanie i będziesz po prostu chciał być silny i duży (jak prawdziwy facet ;) ), to zacznij od Starting Strength i wpierdalania ile wlezie (ale czystego, prawdziwego żarcia, żadnych śmieci).

W obydwu przypadkach przyda ci się sztanga. Żaden kulturysta ani siłacz nie ogranicza się do samego drążka i hantli.
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia na plecy a słabe ramiona

a tak poważnie- to podałesw swoim poście rozbieżne cele ( najpierw poszerzenie pleców, potem wzmocnienie ramion)
efekt wizualny też w zasadzie ciezko powiedzieć czego ma dotyczyć- masa, rzeźba, pleców, ramion?

Podobni bez masy nie ma czego rzeźbić, tak więc wpierw przydałaby się większa masa. :wink:

podciagaj sie wiecej podchwytem na szerokosci barkow, gdzie bardziej dziala biceps?

Z tym, że podciąganie wąskim podchwytem działa bardziej na środkowe mięśnie pleców, a mi tutaj chodzi o efekt V.

A i dobrym wyjściem jest podciąganie na ręczniku.

To nie jest zły pomysł, kiedyś tak robiłem. Może warto do tego ćwiczenia wrócić.

W obydwu przypadkach przyda ci się sztanga. Żaden kulturysta ani siłacz nie ogranicza się do samego drążka i hantli.

Wiem, najchętniej chodziłbym na siłkę, niestety obecnie nie mam za bardzo możliwości.
Czy trening siłowy z małą ilością powtórzeń, dużym obciążeniem, trwający krótko ale często powtarzany (>3 razy w tyg.) może również pomóc rozwinąć masę (nie wspominam o diecie bo to jest dla mnie jasna kwestia)?
  • 0

budo_kubas§
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia na plecy a słabe ramiona
nawiązując do postu Shabu, uprzedzam SS jest straszliwie nudne. Efekty są, ale cały czas zastanawiam się nad zmianą bo rzygać się chcę już tylnymi przysiadami

wiele serii, mało powtórzeń tj. 5-3 i do wieszaj ciężar

/edycja

Czy trening siłowy z małą ilością powtórzeń, dużym obciążeniem, trwający krótko ale często powtarzany (>3 razy w tyg.) może również pomóc rozwinąć masę (nie wspominam o diecie bo to jest dla mnie jasna kwestia)?


tak jak najbardziej, zobacz ciężarowców. Istotne jest co rozumiesz przez 'trwający krótko' :D
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia na plecy a słabe ramiona
ciężarowcy też nie walą treningów cały czas na niskich ciężkich powtórzeniach bo nieraz mają makrocykle nastawione bardziej na hipertrofie.
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia na plecy a słabe ramiona
Spróbój podciągnięć na kółkach gimnastycznych.
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia na plecy a słabe ramiona

tak jak najbardziej, zobacz ciężarowców. Istotne jest co rozumiesz przez 'trwający krótko'

Taki, jaki przedstawiony jest np. w nagim wojowniku: codzienne ćwiczenia pod (docelowo) pompki na jednej ręce, podciąganie na jednej ręce oraz przysiady na jednej nodze, wykonywane w kilku powtórzeniach z długimi przerwami między seriami, prawie codziennie.

Spróbój podciągnięć na kółkach gimnastycznych.

Czym się wyróżnia podciąganie na kółkach pod względem efektów?
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia na plecy a słabe ramiona
Siły się trochę inaczej rozkładają i można sterować skręceniem nadgarstków, więc jeżeli siądą Ci bicepsy, spróbuj od razu w ćwiczeniu zmienić ich ustawienie i może coś jeszcze wydusisz na plecy. Chociaż prawdopodobnie musisz po prostu poszerzyć uchwyt (o ile masz możliwość) i zmniejszy się praca wykonywana przez bicepsy (przynajmniej ja tak mam).
  • 0

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia na plecy a słabe ramiona
właśnie zszedłem z drążka i kompletnie nie kumam o co ci chodzi z tymi męczącymi sie bicepsami przy podciąganiu nachwytem?!

mam naprawdę szeroki drążek sufitowy z wieloma uchwytami i im szerzej tym w zasadzie biceps w ogóle nie odczuwa ciężaru. Za to najszerszy grzbietu i przedramiona faktycznie dostają ( już tak sobie utrudniałem że odpadłem po drugim podciągnięciu a biceps jest kompletnie wyłączony. w pewnym momencie czuć nieco ciagnięcia z boku ramienia, ale to bardziej rotator

na swoim przykładzie- chudzi i drobni nie powinni ćwiczyć codziennie, zwłaszcza na początku. deliktaniejsze włókna miesniowe przy przemeczeniu mają silniejszą tendencję do skracania się- gdy nie ma odpowiedniego czasu regeneracji i michy.

nawet w kulturystyce spotkalem się z zaleceniem aby ektomorficy ćwiczyli daną grupę mięśni nie częściej niż raz w tygodniu, za to bardzo ostro.
przy towarzyszącej drobnej budowie delikatniejszej budowie powięzi i ścięgien przetrenowanie i zaburzenie równowagi mięśniowej jest bardzo prawdopodobne, przy codziennym treningu.
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia na plecy a słabe ramiona
@mort, ja mam drążek w futrynie więc najszerszy uchwyt jaki mogę zastosować jest nieco szerszy od szerokości barków. Co do treningu ektomorfików, jak Ty trenujesz/trenowałeś? Robisz split ćwicząc jedną partię w tygodniu?
  • 0

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia na plecy a słabe ramiona
zaleceni kulturystów podalem jako pewne ekstremum

nigdy nie miałem cierpliwości do treningu ściśle wg planu, a trening kulturystyczny porzucilem szybko na rzecz ćwiczeń wielostawowych

najszybsze efekty wzrostowe miałem ćwicząc 3 razy w tygodniu nie obwodowo, ale blokami serii-co tydzień zmieniając coś w ćwiczeniach ( kolejność ćwiczeń, ilość serii, ilość powtórzeń, tempo), czasem robiłem try dni pod rząd a potem 4 dni przerwy.

nie wiem o jaki efekt wizualny ci chodzi, ale takie ćwiczenia wielostawowe najlepiej wypracowują sylwetkę i postawę ciała. dopiero jak już masz równowagę mięśniową i właściwą postawę można robić kulturystyczną masę.

Ci którzy to pomijają kończą jaako dośc pokraczne karki :P o zaburzonych proporcjach.
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024