Skocz do zawartości


Zdjęcie

ból w biodrze.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

ból w biodrze.
Siemka.
Od dłuższego czasu (około 5 tygodni) odczuwam ból w lewej pachwinie. Na początku bolało niemal przy każdym ruchu a najbardziej jak próbowałem zrobić ruch do swingów kb lub martwy ciąg na jednej nodze. Aktualnie ból jest prawie tylko w momencie kiedy jakoś bezwładnie poleci mi noga np. w momencie rzutu lub gdy podczas wznoszenia nogi w kierunku klatki piersiowej zrotuje kończyne kolanem do środka.
Mógłby mi ktoś powiedzieć jakieś swoje typy co to może być i poradzić do jakiego specjalisty się udać? Byłem u lekarza stwierdził, że nie wie co mi jest i zaleca przerwę w treningach około 3 tygodni...
Wolałbym żeby człowiek, który się tym zajmie powiedział mi co to i jak się tego pozbyć. Nie wiem do kogo iść ortopedy, lekarza medycyny sportowej, fizjoterapeuty ?
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ból w biodrze.
Chyba miałem to samo co Ty. Bałem się, że to zwyrodnienie biodra, zrobiłem prześwietlenie i udałem się do ortopedy. Lekarz mnie zbadał i powiedział, że na zdjęciach wszystko jest OK, chociaż jest jakieś małe zwyrodnienie(chyba tak powiedział, nie pamiętam tego określenia) które związane jest z tym, że dużo kopię, ale to nie objawia się bólem w tym miejscu.
Tyle mi powiedział. Kazał wygrzewać i tyle. Żadnych leków czy dalszych wskazań. Chociaż chciał mnie wysłać jeszcze na fizykoterapię, ale to był listopad (2011, wtedy jeszcze nie biegałem, więc moje obecne bieganie nie ma z tym związku) i limity na ten rok się wyczerpały ;-) .
Przestałem kopać wysoko i nie rozciągam bioder (kręcenie biodrami) i przestało mi to doskwierać.
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: ból w biodrze.
dziwne. Ja mam bardzo hmm pospinane mięśnie wokół bioder- duzo jeżdżę na rowerze głownie na ostrym kole, przysiady bieganie i zaniedbuje rozciąganie. Od pewnego czasu stwierdziłem, że odczuwam lekki dyskomfort w szczególności od zewnetrznej strony bioder takie nieprzyjemne napięcie. Zacząłem się rozciągać i mam wrażenie, że ten ból, który opisałem w poprzednim poście zaczął ustępować...
Może też udam się w takim bać razie do ortopedy. Dzięki za odpowiedź :)
  • 0

budo_smarekxy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: ból w biodrze.
Hej!
Czasami też mam taki ból, szczególnie w lewej pachwinie. Chyba dlatego, że lewa noga jest gorzej rozciągnięta i trudniej jest ją rozciągać, dlatego na tę stronę bardziej kładę nacisk przy rozciąganiu. Podejrzewam, że są to przeciążone ścięgna przyczepów mięśni uda - może nawet jakieś ich zapalenie. Jak sobie robię przerwę kilka dni, to ból ustępuje. Dlatego na zdjęciu raczej nic nie wyjdzie. Chociaż tymi sprawami powinien zająć się ortopeda, to ja jednak bardziej obstawiam albo lekarza sportowego, albo reumatologa. Bardziej sportowy, bo reumatolog pewnie każe przestać się ruszać ;-)
  • 0

budo_diafora
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: ból w biodrze.
To może być wiele rzeczy. Potrzebny Ci rozgarnięty ortopeda, który Cię prześwietli i zrobi usg oraz fizjoterapeuta najlepiej jakiś polecony. U mnie bólem w biodrze objawiły się poważne problemy z kręgosłupem (w życiu bym nie pomyślała, że to kręgosłup, tak mnie biodro napierniczało). Byłam u 4 róznych ortopedów i miałam usg i prześwietlenie biodra, ktre oczywiście niczego nie wykazały. Wpadłam na trop kręgosłupa dopiero, kiedy miałam objawy jasno wskazujące na kręgosłup.

Pewnych odpowiedzi nie ma, pewne jest tylko to, ze trzeba szukać aż się znajdzie.
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: ból w biodrze.
jakie to objawy wskazywały na kręgosłup?
  • 0

budo_diafora
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: ból w biodrze.
uczucie wewnętrznej niestabilności w tułowiu, urwania w połowie, czułam straszliwy ból w biodrze przy wykroku z chociaż leciuteńko pogłębionym skrętem, dopiero jak się rozklekotało bardzo mocno, to pomyślałam o kręgosłupie, a właściwie ortopeda pomyślał i zrobił RTG (pierwszy, który chciał zrobić prześwietlenie, nie dajcie sobie wmówić, jak mi wmawiano, że na rtg nic nie widać!!!)
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: ból w biodrze.
no i co się okazało i jak wygladało leczenie?
  • 0

budo_lesnachata
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ból w biodrze.
Temat aktualny,więc podbijam pytanie: jaka była ostateczna diagnoza oraz jak przebiegało leczenie? Jeśli zaglądasz na forum to koniecznie opisz szczegóły
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024