Skocz do zawartości


Zdjęcie

zuo, agresja, na pelnej k..wie z pletwy w bule


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

zuo, agresja, na pelnej k..wie z pletwy w bule
nie wiem czy to kwestia wieku, przemeczenia, jeszcze czegos innego czy wszystkiego naraz ale stracilem wole zwyciestwa na bjj. mialem dluga przerwe i po powrocie w sumie celowo sie oszczedzalem ale teraz juz czuje, ze jest coraz lepiej ale caly czas nie chce mi sie dazyc do wygranej za wszelka cene. walcze na luzie nie dajac sie poddawac ale zeby juz cos przyspieszyc, posilowac sie to mi sie najzwyczajniej nie chce. jak jeszcze trafie na takiego meczybule jak ja (z reguly ciezszego) to cos tam mu wymecze i odklepie ale z tymi szybszymi to po prostu masakra, nie chce mi sie meczyc i juz. nawet przez to odpuscilem ostatnio zawody bo skoro na treningu sie nie jestem w stanie zmusic zeby powalczyc to szkoda jechac na zawody i dostac w trabe w pierwszej walce.
premierze jak zyc?
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: zuo, agresja, na pelnej k..wie z pletwy w bule
odpuść na pare tygodni albo zmień środowisko treningowe. Zawsze mnie drażni jak chodzę na treningi i trener prowadzi zawsze tą samą rozgrzewkę i schemat treningu jest ten sam ;/
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zuo, agresja, na pelnej k..wie z pletwy w bule
nie chce odpuszczac bo i tak za dlugo czekalem zeby wrocic na mate. niestety nie mam na co zmienic w okolicy, chyba ze na sambo ale nie chce mi sie kurtki kupowac :D
moze to dlatego, ze obecnie trenuje tylko 1 w tygodniu i po prostu to za malo. musze sprobowac dorzucic przynajmniej drugi trening.
  • 0

budo_smarekxy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: zuo, agresja, na pelnej k..wie z pletwy w bule
Spróbuj drugi trening w tyg robić, może się okazać, że powrót do kondycji jest złudny, bo z 2-gim treningiem może być ciężej. Poza tym są takie okresy w życiu, że raz jest się"na fali", raz w dołku. Wydaje mi się, że brak chęci "popierd...nia za wszelką cenę" wynika z braku mocy... Może trzeba bieganie dołączyć? Albo coś poćwiczyć między treningami, co sprawia przyjemność?
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: zuo, agresja, na pelnej k..wie z pletwy w bule
Bez próby chodź walki rzeczywiście słabo będziesz korzystał na tych treningach.
Pamiętam jak ostatnio walczyliśmy to też jakoś specjalnie się nie siłowałeś, zmieniło się na gorzej?
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zuo, agresja, na pelnej k..wie z pletwy w bule
korzystac korzystam bo sie ruszam, ale wlasnie nie chce mi sie przyspieszac, gonic za typami, dochodzic do pozycji. glownie sie bronie i daje sobie zrobic krzywdy :)
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: zuo, agresja, na pelnej k..wie z pletwy w bule
Wiesz taki leniwy sposób walki to walka z kontry i jak będziesz szukał tej kontry to nie widzę na pewien czas w tym nic złego.
Na zawody co prawda moim zdaniem to się nie nadaje ale do walki o przetrwanie na długi dystans nadaje się myślę całkiem nieźle.
  • 0

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: zuo, agresja, na pelnej k..wie z pletwy w bule
ja na starość mam kompletnie odwrotnie
bjj zaczęło mi sie wydawać za leniwe- nawet w ofensywnej wersji
szkoda, ze w polsce nie ma catch wrestlingu...

a odnośnie tematu- chłopie po prostu nie musisz nic udowadniać.

pamiętam jak raz kulałem sie z jedna laską ( ja drobny jestem)i była zdziwiona ,że nie próbuję jej siłowo zgnieść- bo jak sama to ujęła-wieskzość facetów nie mogłaby znieść myśli ,że dziewczyna mogłaby ich poddać
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: zuo, agresja, na pelnej k..wie z pletwy w bule

nie wiem czy to kwestia wieku, przemeczenia, jeszcze czegos innego czy wszystkiego naraz ale stracilem wole zwyciestwa na bjj. mialem dluga przerwe i po powrocie w sumie celowo sie oszczedzalem ale teraz juz czuje, ze jest coraz lepiej ale caly czas nie chce mi sie dazyc do wygranej za wszelka cene. walcze na luzie nie dajac sie poddawac ale zeby juz cos przyspieszyc, posilowac sie to mi sie najzwyczajniej nie chce. jak jeszcze trafie na takiego meczybule jak ja (z reguly ciezszego) to cos tam mu wymecze i odklepie ale z tymi szybszymi to po prostu masakra, nie chce mi sie meczyc i juz. nawet przez to odpuscilem ostatnio zawody bo skoro na treningu sie nie jestem w stanie zmusic zeby powalczyc to szkoda jechac na zawody i dostac w trabe w pierwszej walce.
premierze jak zyc?

Wygląda na to, że "nie chce mi sie" jest tutaj wymówką wobec braku formy.
Znam ten ból bo sam nie tak dawno miałem przerwę i kurwa.... no trzeba się zmęczyć żeby w pełni wrócić do siebie, nie ma innej drogi a wymówki typu "wolę defensywnie/nie muszę nic udowadniać" nic tutaj nie pomogą.
Przykładowo: Niech walka ma 5 minut na sparingu. Jak męczysz się po dwóch minutach to proste, że nie widzisz w tym nic fajnego i "nie chce ci sie" znowu męczyć kiedy możesz przecież sobie na spokojnie polować na kontrę i defensywnie walczyć.
Tylko, że będziesz stał w miejscu i słaba z tego frajda będzie.

Frajda z walki jest wtedy gdy ma się dobrą formę żeby poatakować. Żeby przyatakować coś "na pełnej k..." i nie zdychać reszty walki.
Zatem jakkolwiek lubisz robić formę to po prostu weź się za to. Nie musisz napierniczać jakichś nie wiadomo jakich treningów. Ja na przykład chodziłem sobie na basen ze 3-4 razy w tygodniu (ofcorz nie olewając treningów na macie) i po miesiącu różnica była znacząca.
  • 0

budo_diafora
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: zuo, agresja, na pelnej k..wie z pletwy w bule
Co prawda trenowanie sztuk walki już dawno za mną (ale kto to wie co czas przyniesie), ale wiem co to zaangażowanie i rywalizacja - tak w życiu, jak na treningu. Myślę sobie, i tak to odczytałm z Twojego posta, że nie widzisz celu, to właściwie po co miałbyś wiosłować? Jak to ktos mi ostatnio powiedział: siła jest funkcją celu. I jak ktoś tu wyżej napisał najwyraźniej nie musisz sobie niczego udowadniać.

Może na macie nie ma tego, czego Ci potrzeba, możliwe, że kiedyś było, ale właściwie czego na niej teraz szukasz?

Rzeczy się zmieniają... przez cały czas.
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zuo, agresja, na pelnej k..wie z pletwy w bule
moze i faktycznie jest to jednak kwestia braku kondychy i ogolnie za malej ilosci maty. czuje ze to za malo bo jestem po kazdym treningu "polamany" nastepnego dnia, a nie zdazalo mi sie to wczesniej. to samo tyczy sie wytrzymalosci, odkad przestalem machac kettlami to probuje cos tam robic na silce ale to nie to samo. musze sprobowac robic regularnie tego oslawionego "grapplera" moze to pomoze na moje "rozleniwienie w walce" :)
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: zuo, agresja, na pelnej k..wie z pletwy w bule
jakub, taka stylówa, raczej zastanawiam się, dlaczego widzisz w tym coś złego? Nie żebym Ci wrzucal, czy cos, ale czlowiek cwiczy coraz dłużej, mądrzeje, zmienia mu się metabolizm z wiekiem, a za tym idą inne cechy związane z kondycją, motoryką, wytrzymałością i siłą, więc czemu styl gry miałby pozostawać taki sam? Może można go nazwać teraz coraz bardziej "dojrzałym" ? :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024