Skocz do zawartości


Zdjęcie

Za mało dni w tygodniu..


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

budo_franz_szn
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SzczecIn

Napisano Ponad rok temu

Za mało dni w tygodniu..
Witam!

Ostatnio zaczyna brakować mi dni w tygodniu na treningi,a gdzie tu jeszcze mówić o regeneracji. Robię treningi na siłowni typu A i B z przerwą jednodniową. A - plecy,barki,biceps; B - nogi,klata,triceps; brzuch opcjonalnie.A,dzień przerwy,B,dzień przerwy,A luźniejszy,dzień przerwy,B luźniejszy,dwa dni przerwy. Do tego raz na jakiś czas biegam lub przeprowadzam marsze. Sęk w tym,że chcę to usystematyzować,a idealnie byłoby gdybym wrzucił z 2 razy w tygodniu pływanie. Ma ktoś koncepcję jak to połączyć :wink: ?


https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/555220_322080241243641_956710889_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/59528_319615878156744_1719383384_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc6/196475_299571320161200_921999806_n.jpg


  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Za mało dni w tygodniu..
SiZ to nie knajpa, cycki sa niepotrzebne, robia temat NSFW i beda przeze mnie zwalczane.

[ugh, zle edytowalem, sorry]
  • 0

budo_franz_szn
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SzczecIn

Napisano Ponad rok temu

Re: Za mało dni w tygodniu..
Spoko,a coś ad rem ?
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Za mało dni w tygodniu..
A, basen, marsz, B, basen, bieg, wolne; skoro i tak nie trzymasz sie 7-dniowego tygodnia, to mozesz to ustawic jak tylko chcesz? i nie robic luzniejszych dni. albo bieg i basen w ten sam dzien, jedno rano, drugie wieczorem.
  • 0

budo_franz_szn
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SzczecIn

Napisano Ponad rok temu

Re: Za mało dni w tygodniu..
No w sumie myślałem o bieganiu rano,w ramach porannego rozruchu fizycznego + wieczorny trening siłki lub maty. Tylko czy nie jest jakąś żelazną zasadą,że musi być dzień/dwa na regenerację ? Teoretycznie mam suple (bcaa,wit+min w super dawkach dla sportowców "brutal pack",węgle,potreningówki),staram się trzymać michę i jakoś daję radę.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Za mało dni w tygodniu..
zelazna zasada? ja w swoim najlepszym okresie cwiczylem codziennie - bo byly wakacje i nie robilem nic innego. regeneracji ma byc tyle, zeby sie zregenerowac, zaleznie od osoby i treningu.
  • 0

budo_franz_szn
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SzczecIn

Napisano Ponad rok temu

Re: Za mało dni w tygodniu..
Ok,dziękuję. Po prostu będę patrzył jak organizm reaguje i ewentualnie wprowadzał poprawki.
  • 0

budo_lesnachata
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Za mało dni w tygodniu..
Ciężko mówić dokładnie o tym ile czasu potrzeba na regenerację dla organizmu,jest to bardzo indywidualna sprawa każdego z nas,ja np nigdy nie pozwoliłbym sobie na codzienny trening,bo wtedy nie trudno o kontuzje,trzeba robić wszystko metodycznie,stopniowo i dozować do tego proporcjonalnie wypoczynek,regenerację.
  • 0

budo_gwyn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 825 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Za mało dni w tygodniu..
Zależy jeszcze od intensywności i objętości jednostki treningowej. Proponowałbym dodawać po jednym treningu, na początku lekkim, jak po 2 tygodniach czujesz, że ogarniasz możesz podbić trening do statusu średni (przynajmniej w przypadku siłki czy biegania) itp itd.

Żelazna zasada jest niby taka, że początkujący regeneruje się po treningu FBW w 72h, kiedy wyjdzie się na wyższy stopień zaawansowania trzeba różnicować intensywność i objętość treningu, bo na regenerację po takim obciążeniu jakie jest potrzebne starszemu stażem trzeba więcej czasu - tydzień, u pro zawodników miesiąc.

Przykładowo część zawodników NFL robi 3 treningi siłowe FBW w tygodniu, ale z naciskiem na jeden obszar - góra, dół, lub total (zarzuty itp) a pozostałe obszary są w ograniczonym stopniu.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024