Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wyciecie pecherzyka zolciowego a sporty walki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

budo_f2l
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Wyciecie pecherzyka zolciowego a sporty walki
Czesc!

Czy moze ktos z was byl w sytuacji, ze musial miec wyciety pecherzyk zolciowy. Nie wiem, jak to sie u mnie skonczy, ale taka opcja niestety zaczela wchodzic w gre....

Czy i po jakim czasie udalo mu sie wrocic do SW, w szczegolnosci do zabaw typu kick boxing, muay thai?

Czy miejsce ciecia jakos mocno daje sie we znaki?

Czy lepiej zdecydowac sie na zabieg laparoskopowy, czy klasyczny z punktu widzenia SW?
  • 0

budo_smarekxy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyciecie pecherzyka zolciowego a sporty walki
Spokojnie, jeśli czeka Cię operacja, to wrócisz do SW, ale na pewno nie za szybko. Będziesz musiał odczekać, żeby zagoiła się nie tylko blizna na skórze (bo to najmniejszy problem), ale przede wszystkim rana w loży po pęcherzyku, czyli kikuty dróg żółciowych, naczyń, itp. Z reguły trwa to miesiąc, może dłużej. Na pewno nie będziesz w stanie 2 tygodnie zrobić żadnego ćwiczenia, bo ból z ran będzie się dawał we znaki, ale z czasem to mija. Najlepiej porozmawiaj z chirurgami, oni Ci powiedzą, ile nie możesz pracować/ćwiczyć. Ja wróciłem do treningów po ok miesiącu, albo lekko ponad.
A co do metody operacji - spytaj chirurgów (mają obowiązek udzielić odpowiedzi na takie pytanie). Ja miałem laparoskopię, bo mniejsze dziury w brzuchu były (ale za to 3, a klasycznie będzie jedna, ale większa, nawet kilka- kilkanaście cm).

EDZIA: generalnie miesiąc to taki okres, po którym można wrócić do normalnej aktywności. Niestety muai-thai/kickbox to sporty raczej urazowe, ale nie wiem, czy wymagany jest dłuższy okres rekonwalescencji...
  • 0

budo_f2l
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyciecie pecherzyka zolciowego a sporty walki
Hej!

Dzieki. To troche mnie pocieszyles. Co prawda nie wiem, jak jeszcze sprawa sie skonczy bo sytuacja jest troche skomplikowana. I opinie lekarzy tez sa bardzo mieszane.

Gdyby ktos jeszcze chcial sie podzielic doswiadczeniami, to z radoscia przywitam kazda opinie.

:)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024