Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ból łokcia.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

budo_the_d
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 320 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Ból łokcia.
Witam wszystkich.

Parę lat temu grałem dość dużo w siatkówkę, nawet z jakimiś osiągnięciami na poziomie rozgrywek międzyszkolnych/uczelnianych.
Od jakiś 2 lat już w zasadzie w ogóle nie gram w siatkę. W zeszłym roku w wakacje poszedłem trochę 'po odbijać' z kolegą żeby przypomnieć sobie jak się gra. Bez żadnej rozgrzewki, luźne odbijanie. Ale kolega przypominał sobie stare dobre czasy i po paru minutach zaczął plasować. Po chwili już dość mocno. I niestety przy którymś z odbiorów dołem jego plasowania coś mnie zabolało w prawym łokciu. Potem jeszcze chwilę pograliśmy ale ból czułem przy każdym odbiorze dołem, więc przerwaliśmy grę. Po paru dniach ból zniknął i zapomniałem o tym fakcie.

Wczoraj ze znajomymi byliśmy na sali gimnastycznej i trochę luźno odbijaliśmy, bez żadnego plasowania czy szaleństw. W pewnym momencie ból prawego łokcia znowu się odezwał. Ból pojawia się w miejscu gdzieś na końcu kości łokciowej/ początku kości przedramienia. Teraz boli trochę gdy mocno zegnę rękę w łokciu albo staram się ją mocno napiąć w pełni wyprostowaną. Czytałem trochę o tzw łokciach golfisty/tenisisty ale wtedy powinno boleć przy wyginaniu nadgarstka, a ja nie mam takiego objawu.

Spotkał się może ktoś z Was z taką kontuzją? Czy można to jakoś zaleczyć, bo mam wrażenie że ta kontuzja to dalszy ciąg tego co miałem pół roku temu i trochę mnie to martwi, bo mam dopiero 29 lat a chyba zaczynam się sypać :(
  • 0

budo_tynks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 943 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból łokcia.
Niestety, ale nikt nie zdiagnozuje Cię przez internet, jedyna słuszna rada w tym wypadku to oszczędzaj łokieć, leć do lekarza i posłuchaj co ma do powiedzenia.Dopiero wtedy daj znać jaką diagnozę Ci postawił i może znajdzie się ktoś kto borykał się z podobnym problemem i będzie mógł jakoś podpowiedzieć co z tym dalej robić.
  • 0

budo_ettelen
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 98 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból łokcia.
Nie musi boleć przy ruchach nadgarstka. Jak się martwisz, to idź do ortopedy. Łokieć tenisisty jest bardzo prawdopodobny w tym przypadku.

Ewentualnie przestań walić konia w wannie ;)


  • 0

budo_thinspoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból łokcia.

Ewentualnie przestań walić konia w wannie ;)


Cholera, miałem iść na medycynę, postawiłem tę samą diagnozę :)
  • 0

budo_marek13
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 102 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mrozy

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból łokcia.
miałem podobne objawy tyle że niejako po wewnetrznej stronie łokcia, 3 lekarzy stwierdziło łokieć tenisisty czwarty z aparatem usg w ręku w sekundę zapalenie przyczepu... a że troche trwało zwapnienie tego przyczepu
  • 0

budo_ettelen
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 98 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból łokcia.

Cholera, miałem iść na medycynę, postawiłem tę samą diagnozę :)

Jeszcze nic straconego... w medycynie potrzeba logicznych umysłów ;)
  • 0

budo_lesnachata
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból łokcia.
Podstawowa sprawa to prześwietlenie,jednak radziłbym trzymać się już jednego lekarza,nawet iść prywatnie,zapłacić,ale mieć trochę więcej pewności że diagnoza okaże się słuszna. Bo jak widzimy: 3 lekarzy i 3 różne opinie.
  • 0

budo_ettelen
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 98 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból łokcia.

miałem podobne objawy tyle że niejako po wewnetrznej stronie łokcia, 3 lekarzy stwierdziło łokieć tenisisty czwarty z aparatem usg w ręku w sekundę zapalenie przyczepu... a że troche trwało zwapnienie tego przyczepu

Zważywszy na to, że to to samo, to przepłaciłeś za usg zamiast uwierzyć 3 poprzednim ;)
A w zasadzie przepłaciłeś 3 kolejnym lekarzom diagnozującym po pierwszym. Trzeba było te pieniądze wydać na rehabilitację, to by zwapnień nie było
  • 0

budo_marek13
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 102 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mrozy

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból łokcia.

miałem podobne objawy tyle że niejako po wewnetrznej stronie łokcia, 3 lekarzy stwierdziło łokieć tenisisty czwarty z aparatem usg w ręku w sekundę zapalenie przyczepu... a że troche trwało zwapnienie tego przyczepu

Zważywszy na to, że to to samo, to przepłaciłeś za usg zamiast uwierzyć 3 poprzednim ;)
A w zasadzie przepłaciłeś 3 kolejnym lekarzom diagnozującym po pierwszym. Trzeba było te pieniądze wydać na rehabilitację, to by zwapnień nie było

dowcip polegał na tym że nie TEGO przyczepu...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024