Skocz do zawartości


Zdjęcie

Iron shirt


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

budo_ishida
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 203 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Okolice Olkusza
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Iron shirt
Znalazłem taki filmik na youtube:




Co o tym sądzicie? Czy rzeczywiście to działa, a jeśli tak to kto to w Polsce ćwiczy? No i jakie ma to przełożenie na realne starcie.
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Iron shirt
chcialbym zobaczyc chopa jak sobie radzi w zwyklych zawodach kontaktowych. prywatnie sadze, ze to wyglada na magiczna amerykanska kupe bullshido.
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Iron shirt
Niestartowanie w zawodach jest przejawem głębokiego humanitaryzmu tego gościa i troski o harmonijny rozwój społeczeństwa - gdyby startował w takim UFC to by ciągle wygrywał, będąc praktycznie niezniszczalnym, przez co przyprawiałby przeciwników nie tylko o frustrację ale i o braki finansowe.
  • 0

budo_gryllu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 79 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nowa Ruda/Siechnice
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Iron shirt

Niestartowanie w zawodach jest przejawem głębokiego humanitaryzmu tego gościa i troski o harmonijny rozwój społeczeństwa - gdyby startował w takim UFC to by ciągle wygrywał, będąc praktycznie niezniszczalnym, przez co przyprawiałby przeciwników nie tylko o frustrację ale i o braki finansowe.


Może gość jest jakiś superbohaterem. Takim z amerykańskich filmów i nie może zarabiać na takich turniejach, bo byłoby to nieetyczne.

W całej śmieszności tego filmiku zadziwiające jest to, że w tych uderzeniach nie widać markowania i nawet jak mae geri czy nawet kansetsu można wytrzymać, to uderzenie w krtań nawet jeśli jest to tylko odepchnięcie już nie jest takie proste. Zwłaszcza ostatnia część filmiku jest ciekawa, jak celuje przedramienim w krtań laski na oko 40 kilogramów lżejszej.
  • 0

budo_ishida
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 203 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Okolice Olkusza
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Iron shirt
Jeszcze taki filmik znalazłem:



No i panów z Polski, którzy mieli kontakt z panem Pantazi:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Iron shirt

Jeszcze taki filmik znalazłem:



No i panów z Polski, którzy mieli kontakt z panem Pantazi:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


tez genialne... prawie tak samo jak tow. Ryabkin i "sistiema".
Mnie sie zawsze nasuwa jedno i to samo pytanie - czemu te wszystkie magiczne ciosy pokazuja goscie, ktorzy na moje oko beda mieli problemy zrobic 50 zwyklych pompek w jednej serii?
  • 0

budo_ishida
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 203 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Okolice Olkusza
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Iron shirt
Ja się chcę tylko dowiedzieć o co biega i najlepiej gdyby wypowiedział się ktoś kto miał z tym styczność.
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Iron shirt
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

-napisz, zapytaj, jak będzie w Polsce to go sprawdź
  • 0

budo_smarekxy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Iron shirt

Ja się chcę tylko dowiedzieć o co biega


Myślę, że tu chodzi o ataki na tzw punkty witalne, czyli miejsca, gdzie jest łatwo porazić nerw. To powoduje odpowiednią reakcję organizmu. Wszystko wygląda fajnie i myślę, że działa, ale niech mi ktoś pokaże, jak uderzyć w nasadę czaszki od tylu albo zewnętrzną część uda tuż powyżej kolana - w czasie nawet sparringu, kiedy cel się rusza i to szybko, zmienia pozycje i chroni się, jak może. Ale ja jestem tylko lamerem, niekoniecznie muszę się znać :roll:
W momencie przyjęcia jakiejś "zwartej" pozycji (sanchin się nazywa|?), napięcie mięśni "chroni" przed porażeniem nerwu. Ale nawet to mi nie tłumaczy, jak można dać się tłuc w krtań bez jakiejkolwiek reakcji, bo tam akurat nie ma mięśni, które by chroniły krtań...

PS. Jak byłem dzieckiem i "tłukłem" się z jakimś kolegą, to czasami któremuś udało się trafić pięścią np. między łopatki - potrafi skutecznie zniechęcić do dalszego działania ;-) jest nawet lepsze, niż uderzenie w splot słoneczny :cool: jak ktoś nie wierzy, to niech poprosi kolegę/koleżankę, żeby mu przyłożył/-a lekko między łopatki. Się dowie, o co kaman :lol:
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Iron shirt
smarexy
Przyjrzyj się dobrze filmowi. Tam nie atakują krtani. Cios idzie wyżej, tuż pod żuchwę.
  • 0

budo_smarekxy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Iron shirt
Rzekłbym, że cios idzie bardziej pomiędzy krtań, a żuchwę. Nie wiem, może facet tak się wygina, żeby zminimalizować siłę ataku, bo akurat tam jest mięsień, który może zamortyzować uderzenie. Poza tym się tak zastanawiam, czy te ciosy nie były bardziej z boku szyi uderzane (nie centralnie), dzięki czemu również oszczędzamy krtań...
  • 0

budo_kris102
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Iron shirt
A tu kyushio w wykonaniu senseia Oyaty Myślę że nie ma co prowadzić dysput na forum tylko jechać na staż i sprawdzić samemu czy działa czy nie :)
  • 0

budo_kris102
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Iron shirt
A tu jeszcze znalazłem kyusho w pinan/heian sandan
  • 0

budo_gaweł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 622 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białogard
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Iron shirt
Byłem kiedyś na stażu z Pantazim. Byłem także na seminarium z innym instruktorem Kyusho.
Nie, nie zostałem fanem tych "metod", ani nie uważam ich za jakąś super umiejętność pozwalającą na "wszystko i wszędzie". Tym niemniej kilka interesujących rzeczy tam jest. Kilka "zasad" które można wykorzystać w ćwiczonym przez siebie stylu.
Czy to działa? Jak się pierdyknie w określony punkt w określony sposób to jest efekt. Pomijam, czy jest to nokaut, czy cholerny ból, czy jakiś inny specyficzny "efekt".
Oczywiście przy pokazach odbywa się to zwykle "statycznie" i zaraz pojawia się pytanie czy stwierdzenie " że w ruchu i przy oporującym przeciwniku to nie działa". Oczywiście! Racja! Ale lewy prosty, low kick czy balacha też nie zawsze działa ( zwłaszcza gdy przeciwnik "oporuje").
Kyusho to nie są jakieś "czarodziejskie" techniki. To raczej zasady, które możemy zaadoptować i wykorzystać atakując te bardziej wstrząsorodne czy bolesne miejsca.

Na tym stażu z Pantazim poprosiłem go o interpretacje pewnej techniki. Pacnął mnie lekko i trochę mnie zakołowało. Za chwilę pacnął mnie jeszcze raz (z tą samą siłą) ale coś tam lekko zmieniając w ustawieniu ciała. Odpłynąłem...
Ale są ludzie na których to nie działa.

Staż z dobrym instruktorem pozwala na wyjaśnienie wielu nieporozumień związanych z kyusho i wcale nie mam tu na myśli "przekonania" do tych metod.
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Iron shirt
Panowie "lekko" chyba mylą tematy
kyusho to nie IRON SHIRT
  • 0

budo_gaweł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 622 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białogard
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Iron shirt
Racja Jersey
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Iron shirt
dla tych wszystkich kyusho, iron shirtow, yellow bamboo, sistiema, tsunami, itd., mimo roznic, jest jeden wspolny mianownik - nie ma po co z tym wchodzic do klatki. Omlot i obciach.
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Iron shirt

  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Iron shirt
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Iron shirt

dla tych wszystkich kyusho, iron shirtow, yellow bamboo, sistiema, tsunami, itd., mimo roznic, jest jeden wspolny mianownik - nie ma po co z tym wchodzic do klatki. Omlot i obciach.


akurat z calym szacunkiem Wyborowa dziwie sie ze czlowiek z takim doswiadczeniem, wiedza i obyciem jak Ty potrafil wrzucic publicznie do jednego wora w jednym zdaniu tyle roznych rzeczy i jeszcze sprowadzic to do sportu ktory delikatnie ujmujac nie wyczerpuje nawet w niewielkim stopniu bogactwa sztuki walki... no offence ;)

I.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024