Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jakie piguły na stawy?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

budo_gwyn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 825 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie piguły na stawy?
A dlaczego? Kolana się blokują, kostki (Achilles)? Warto porozciągać się solidnie, rozruszać staw skokowy itp itd. Często zbyt przykurczone czworogłowe i pośladkowe blokują pełny zakres ruchu. Problemem może też być kręgosłup, jeśli nie można utrzymać lekkiej lordozy :) w niskiej pozycji. Przyczyn jak widać może być sporo, wiele z nich można usunąć (rozciąganie, nauka kontroli prostowników). Może też być i tak, że nie nadajesz się do przysiadów w ogóle, ale nie da się tego stwierdzić przez internet i bez wcześniejszych prób pracy nad 'blokadami' typu skokowy (tu mogą pomóc buty do dwuboju albo podkładki pod piętę) czy brak rozciągnięcia.
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie piguły na stawy?
Całe życie tak miałem. Nie zastanawiałem się nad tym. W płotkarskim też nie usiądę.
  • 0

budo_gwyn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 825 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie piguły na stawy?
To sprawdź sobie, czy możesz dociągnąć piętę do pośladka - jak nie, to czy przez kolano, bo boli czy się blokuje czy też przez mięśnie grupy czworogłowego. W ten sposób już wiesz, co wyeliminować. Jak boli kolano, to dupa. Ja mięśnie, to pewnie można nad problemem popracować. Jak nie tu problem, to sprawdź jaką masz ruchliwość w stawie skokowym, choć podejrzewam, że przy szermierczym doświadczeniu nie powinno być źle. Kolejny test to położyć się na plecach i dociągać kolano zgiętej nogi do klatki. Jeśli wcześnie zaprotestują pośladki to pewnie one stanowią ograniczenie. Warto się zorientować, choćby z ciekawości :)

Nie wiem jak trenujesz i na ile Ci rodzina pozwala, ja mam tylko jednego do ogarnięcia :)
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie piguły na stawy?
Boli kolano :-( . Z łokciami mam podobnie, nie przeprostuje ręki przy lewym prostym. Dałeś mi do myślenia z tym.

Edytka. Cham ze mnie, oczywiście dziękuję.
  • 0

budo_gwyn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 825 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie piguły na stawy?
Hej, nie ma za co :) Tzn dupa bo nie wiem co z kolanami, ale wiemy już że są problemem. Może to tylko kwestia zastania, bo za wcześniejszego młodu nie próbowałeś nad nimi pracować. Proponowałbym zacząć od wstępowania na stopień aż do bardzo ostrego kąta między golenią a udem, stopniowo, rzecz jasna, potem to samo dodawszy obciążenie, potem przysiady w wykroku (split squat), potem przysiady w wykroku z wyniesioną zakroczną (bulgarian split squats), potem próbować pełnych siadów. Łokcie mogą być w podobnym stanie. Mogą, nie muszą, niestety.

Wszystko to po konsultacji względem stanu kolan z lekarzem sportowym, ale to już wiesz :) Dodam, że ponadnormatywna masa ciała stawom nie służy...
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie piguły na stawy?
Hmm nigdy nie zauwazalem probemu z masa ;) . No moze przez pare lat jak mialem 145 na liczniku.

W 93 roku przechodzilem cala sciezke bokserska badan ( z osimiu specjalistow jak dobrze pamietam) na Wawelskiej i nic nie stwierdzili. Zostalem normalnie dopuszczony do treningow na Gwardii.

ps. gdzie ten przycisk podziekuj ?
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie piguły na stawy?
musisz byc zalozycielem tematu.
btw, od 93 moglo sie wiele zmienic ;)
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie piguły na stawy?

Hejo!

Jakie piguły są teraz dobre na bolące stawy? Chodzi głównie o kolana. Dla znajomego, który ma 50+ lat. Ponoć mechanicznie w porządku czyli więzadła, łąkotka itp są całe a powycierane ma jakieś chrząstki.
Ja kilka lat temu zeżarłem całe opakowanie jakiegoś specyfiku z glukozaminą i przeszło - nie boli do dzisiaj - ale z tego co czytam to opinie są różne. Więc co mógłby spróbować? Jakieś produkty z kolagenem?

Forum przeszukałem - ale dość historyczne są posty a specyfiki powstają coraz to nowsze.

Pozdrówki

jeśli zadziałało to jedz. placebo czy nie placebo, ważne żeby działało :cool:
warto jeść jak najwięcej rzeczy z żelatyną no i nie ma zmiłuj, neopreniki na kolana to podstawa. starość nie radość... mnie zimą kolano boli same z siebie jeśli na mróz wyjdę bez neoprenu na nim.
białko żelatynowe i dobre rozgrzanie (ukrwienie) no i odpocznij po prostu... acha, i nadwagę zdałoby się zrzucić :) zużyta jest chrząstka a jej nie odbudujesz niczym, co byś nie zjadł. chyba że sterydami...

trenując sztuki alki i dodatkowo robiąc siłkę nie powinno się robić głębokich siadów ze sztangą. czemu? bo i tak ma się kolana permanentnie poprzeciążane więc nie ma co ich dorzynać sztangą. jak to mojemu koledze, 25 lat, powiedział ortopeda sportowy: pana kolana mają już 70 lat!
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie piguły na stawy?

jeśli zadziałało to jedz. placebo czy nie placebo, ważne żeby działało :cool:


Mnie nie trzeba - już mnie nic nie boli. No chyba że się przywalę. Ale takie bóle "reumatyczne" przeszły wtedy i nie wróciły.
Jak napisałem, specyfik ma być dla kolegi 50+ lat.
  • 0

budo_kyoku
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 312 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Neumarkt

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie piguły na stawy?
Czy ktoś próbował ten specyfik [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ? Jak długo można przyjmować glukozamine? Cały czas czy robić przerwy?
  • 0

budo_tw.dziki
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 364 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie piguły na stawy?
Osobiście polecam Flexit Drink, produkcji naszych sąsiadów z południa. Niedrogie, nie wiem co prawda czy to nie efekt placebo, ale mi pomogło. Poza tym w poprzednim temacie na ten temat parę osób też się wypowiadało pozytywnie o nim.
  • 0

budo_cabelo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 586 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole/Wrocław
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie piguły na stawy?

Czy ktoś próbował ten specyfik [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ? Jak długo można przyjmować glukozamine? Cały czas czy robić przerwy?


w ulotkach zazwyczaj podają żeby robić przerwy co plus minus dwa miesiące, lekarz też mi kiedyś coś wspominał że nadmiar glukozaminy może obciążać wątrobę.
  • 0

budo_kyoku
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 312 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Neumarkt

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie piguły na stawy?
Jak długą robić przerwę?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024