Skocz do zawartości


Zdjęcie

Masc rozgrzewajaca


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

budo_szary_wilk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Masc rozgrzewajaca
Witam.
Stosuje czasami przed rozciaganiem miesni masc rozgrzewajaca Bengai sport (oraz inne rozgrzewajace ). Jedyny mankament to zapach.
Czy jest cos bezwonnego na rozgrzanie miesni? Probowalem kiedys plastry rozgrzewajace z apteki. Sa bezwonne ale efekt jest marny i bardziej nadaja sie duze plaskie miesnie (plecy). Czasem biore tez goracy prysznic przed rozciaganiem zeby rozgrzac miesnie.
Znacie jakies bezwonne masci?
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Masc rozgrzewajaca
yyy... rozgrzewka?
  • 0

budo_benny hill
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Masc rozgrzewajaca
J.W
rozgrzewka+grube ubranie albo rozciąganie w ciepłym pomieszczeniu.
W rozgrzewkę warto dorzucić stopniowe rozciąganie dynamiczne, zwiększa efekty rozciągania statycznego, jest w SW ważniejsza taka gibkość od statycznej i świetnie rozgrzewa mięśnie(w przeciwieństwie do rozciągania statycznego)
W ogóle moim zdaniem gibkość powinno się kształtować tylko do pewnego poziomu, potem rozciąganie tylko jako rozluźnienie mięśni w celu szybszej regeneracji i zachowanie odpowiedniego poziomu tej cechy. Chyba że ktoś ma jakieś ambicje na szpagaty czy inne niepotrzebne w SW wygibasy.
  • 0

budo_szary_wilk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Masc rozgrzewajaca
Wszytko to prawda co piszecie, ale ja pytam o masc lub inne bezwonne smarowidlo.
  • 0

budo_benny hill
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Masc rozgrzewajaca
może to dlatego że nie rozumiemy po co maść rozgrzewająca, skoro można sprawę załatwić bez takich rzeczy. Dobra rozgrzewka i dobre warunki załatwiają sprawę więc po co maść?
  • 0

budo_szary_wilk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Masc rozgrzewajaca
Nie chce wszczynac dyskusji o rozciaganiu, bo temat jest w miare rozpracowany.

Ja pytam o masc rozgrzewajaca bezwonna. Jest cus takiego?
  • 0

budo_quelq'un
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 664 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Masc rozgrzewajaca
idz do apteki i powiedz:
"Dzień dobry! Czy mozna kupic masc rozgrzewajace ktora jest bezwonna?"
Powinno pomoc
  • 0

budo_shouryu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 997 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Masc rozgrzewajaca
Wilku, ale ty używasz maści jako "rozgrzewacz" sam w sobie :| , czy jako sposób na ból mięśni i inne dolegliwości w czasie rozciągania?
  • 0

budo_ian17
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Masc rozgrzewajaca
Ale o co wszystkim chodzi?On nie napisał że się nie rozgrzewa, a nawet gdyby tego nie robił to komu to oceniać? Jeśli dla niego działa to spoko.

Niestety nie znam się na maściach, więc nie pomogę, ale jak widzę poprzednikom to nie przeszkodziło w pisaniu postów.
pozdrawiam
  • 0

budo_shouryu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 997 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Masc rozgrzewajaca
O to, że gdy ktoś pyta jaka line do bungee kupić, a przywiązuje się za szyję, a nie za nogi, to inni użytkownicy bungee mogą być lekko zszokowani. ;-)
  • 0

budo_benny hill
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Masc rozgrzewajaca
Poza tym, może chcemy się dowiedzieć do czego ta maść. Jak będę wiedział to będę miał motywację żeby iść do apteki i zadać to magiczne pytanie, które powinno pomóc. Wtedy też napiszę na temat.
  • 0

budo_szary_wilk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Masc rozgrzewajaca
Fajnie ze chociaz niektorzy czytaja ze zrozumieniem. Pytalem tylko czy jest cos takiego jak rozgrzewajace bezwonne smarowidla.
Ale specjanie dla Benny Hilla rozwine, skoro to takie wazne.
Bengay sport doradzil nam w sekcjii trener kyokushin w latach 90tych. Wtedy wiekdzosc z nas smarowala sie przed treningiem i bylo normalne ze na sali czuc bylo mentolowy zapach.
Masc rozgrzewajaca nie jest zastepstwem treningu czy rozgrzewki a jedynie elementem wspomagajacym. Rozgrzewa miesnie i je rozluznia. (Czytalem opinie ze jest nieskuteczna na rozciaganie bo rozgrzewa tylko skore- ale sie z tym nie zgadzam)
Masci rozgrzewajace stosowalem rowniez na zalecenie lekarza (w przeszlosci nadciagnalem sobie miesien w odcinku ledzwiowym) i od tamtego czasu raz na kilka miesiecy odczuwam bole w plecach - cwiczylem aikido przez 5 lat i musialem unikac treningow z jo z partnerem bo bol plecow wracal - masc lagodzila bol bo rozgrzewanie miesni rozluznia je i lagodzi nieprawidlowy ucisk na nerwy.
Mieszkam w UK i pytalem w aptece ale nie mieli nic bezwonnego. Ktos mi kiedys wspominal ze uzywal jakis bezwonny olejek rozgrzewajacy wiec pytam.
Od roku wrocilem do karate i wrocilem tez do masci rozgrzewajacych przed bieganiem i rozciaganiem w domu.
Chcialbym tez smarowac przed treningiem ale nikt z cwiczacych nie uzywa tego, a ja nie chce sie wyrozniac zapachem.
Ja masci rozgrzewajace jak najbardziej polecam.
  • 0

budo_benny hill
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Masc rozgrzewajaca
A może po prostu chciałem się dowiedzieć i poszerzyć swoją wiedzę. Tylko Ty robiłeś z tego ogromną tajemnicę a od nas chciałeś wyciągnąć magiczną miksturę, która rozgrzewa nie tylko skórę ale i mięśnie a do tego jest bezwonna, przez co niezauważalna dla niewtajemniczonych ;-)
Kiedyś w jednym sklepie z artykułami do sportów walki koleś wciskał mi olejek rozgrzewający, którym podobno się zawodnicy MT smarują przed walką. Może o ten olejek chodziło temu komuś, kto Ci o takowym mówił. Jest jeszcze możliwość że typ w sklepie nie wiedział o czym mówi albo chciał ze mnie zrobić frajera.
Jeszcze spytam kumpla czym się teraz smarował bo mówił że coś rozgrzewającego sobie kupił a nie śmierdział-chyba że mój katar przeszkadzał w wyczuciu tego.
  • 0

budo_macleod
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 471 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jungle

Napisano Ponad rok temu

Re: Masc rozgrzewajaca
Nie wiem jak w Tajlandii, w Indiach w kalari stosujemy olejki przed treningiem [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Poza specjalnie przygotowywanymi do tego olejkami przez mistrzow kalari, mozna stosowac rowniez gingelly oil, zwykly taki jak do gotowania;) oczywiscie nie ma on takich samych wlasciwosci leczniczo-regenerujacych jak ten ajurwedyjski.
  • 0

budo_pavlosport
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Masc rozgrzewajaca
Olejki mają także inne właściwości,oprócz rozgrzewania także natłuszcza nasze ciało co bardzo dobrze działa podczas treningu,rozgrzewki.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024