Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sauna infrared


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

budo_mystic
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 939 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Sauna infrared
Ostatnio odwiedziłem ten przybytek i czytam o tej saunie, ze 30 minutowa sesja spala ok. 900 kalorii, jakos nie moge w to uwierzyc, ma ktos jakies info sprawdzone na ten temat ?
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Sauna infrared
bull *cough* shit.
dziala tak samo jak zwykla sauna, tyle, ze jest sucho.
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Sauna infrared
A ile spalasz siedząc w fińskiej saunie?
Zresztą nie do końca rozumiem co to ma za znaczenie?
  • 0

budo_noite
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt

Napisano Ponad rok temu

Re: Sauna infrared
Załóż jeszcze pas sauna solution to spalisz pewnie 3x więcej ;)
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sauna infrared
W jaki sposób spalane są te kalorie? Jedyny wydatek energetyczny organizmu to wydzielanie potu. Na zdrowy rozum przyjmujesz energie cieplną (i po takiej sesji organizm dzięki temu mniej produkuje ciepła do utrzymania ciepłoty) więc nie tracisz kalorii tylko zyskujesz. Ale to tylko moje (amatora w tej dziedzinie) zdanie.
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Sauna infrared
No nie :) na moje amatorskie myślenie wygląda to inaczej:
Tak za duża jak i za mała temperatura otoczenia jest związana z wydatkiem energetycznym mającym na celu utrzymanie stałej temperatury ciała.
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Sauna infrared
Im jest cieplej tym bardziej organizm musi pracowac nad mozliwoscia funkcjonowania w takich warunkach. Zwieksza sie jego wydatek energetyczny (spalanie kalorii) by utrzymac organizm przy zyciu.

chyba to ten linjk:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


ajkby co to ja zaden ekspert nie jestem.
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Sauna infrared
dokładnie tak jest. Pocenie się to mechanizm mający na celu schłodzenie ciała aby utrzymać je w stałej temperaturze. Oczywiście pochłania on energie więc kalorie są spalane ale z pewnością nie w tak kosmicznej ilości ;) myślę, że w 30 minut jak spalisz dodatkowe 150 kcal to będzie wszystko ;)
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sauna infrared
Czyli dobrze napisałem? Jeżeli w saunie jest 70 stopnii to człowiek nie może promieniować ciepłem. Jedyny wydatek energetyczny to "produkcja" potu.
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Sauna infrared
"Wymiana ciepła między skórą a otaczającym ją środowiskiem, którym najczęściej jest powietrze, jest zjawiskiem złożonym. Składają się na nią cztery procesy. Trzy spośród nich, zwane wymianą suchą, obejmują przewodzenie, unoszenie i promieniowanie. Czwarty to wydzielanie i odparowanie potu z powierzchni skóry (fol.2) . "


"Promieniowanie:

Polega ono na emisji przez skórę promieniowania elektromagnetycznego w pasmie 2 ÷ 20 µm, z maksimum przypadającym na 9 µm. Wzrost temperatury o 10 K zwiększa oddawanie ciepła przez promieniowanie o około 63 kJ. Na zdjęciach w podczerwieni widoczna jest wokół ciała ludzkiego świecąca aureola spowodowana tym promieniowaniem. Wymiana ciepła przez promieniowanie zależy głównie od różnicy czwartych potęg temperatur bezwzględnych powierzchni zwróconych do siebie. Prostoliniowe rozchodzenie się promieniowania powoduje powstawanie cieni, co należy wykorzystać w postępowaniu chroniącym. W przemyśle, ludzie są niejednokrotnie narażeni na intensywne promieniowanie z palenisk, otworów wsadowych, kotłów, Słońca itp. W takiej sytuacji człowiek może otrzymywać spore ilości ciepła na powierzchni ciała zwróconej do promiennika, tracąc jednocześnie ciepło z drugiej strony, znajdującej się w cieniu. Przykładem jest też wczasowicz wygrzewający się w zimowy, słoneczny dzień na leżaku. Z góry pobiera on ciepło słoneczne, oddając je śniegowi dolną powierzchnią ciała. Mimo że człowiek może w takiej sytuacji utrzymać wyrównany bilans cieplny, to jednak nasuwają się tu zastrzeżenia. Po pierwsze dlatego, że skóra wystawiona na silne promieniowanie może zostać poparzona, a strona ciała znajdująca się w cieniu może ulec niebezpiecznemu ochłodzeniu. Po drugie, przenoszenie ciepła w obrębie ciała, z jednej strony na drugą, wymaga wzmożonego przepływu krwi i obciąża krążenie.

Omówione dotąd sposoby wymiany ciepła między człowiekiem a jego termicznym otoczeniem mają to do siebie, że w zależności od gradientu temperatury ciepło przepływa w jedną lub w drugą stronę. Inaczej mówiąc, człowiek może w ten sposób tracić nadmiar ciepła albo uzupełniać jego niedobór. Na przykład poduszka elektryczna dostarcza ciepła przez przewodnictwo, dmuchawa przez konwekcję, a promiennik przez promieniowanie.

Wiadomo jednak, że człowiek może przez jakiś czas przebywać w warunkach, gdy gradienty temperatury w każdym z wymienionych trzech przypadków są skierowane w jego stronę, a mimo to nie dochodzi do przegrzania organizmu. Jest to możliwe dzięki czwartemu sposobowi oddawania ciepła przez organizm, tzn. przez pocenie i parowanie potu. "
  • 0

budo_pavlosport
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sauna infrared
To nic innego jak sucha sauna i tylko to różni ja od mokrej. W kwestii spalania kalorii,może i faktycznie po 30 minutach spalimy 900kalorii,jednak kto wytrzyma aż pół godziny? To nie jest też zdrowe dla organizmu.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024