Skocz do zawartości


Zdjęcie

Plecy BJJ


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

budo_farson
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Plecy BJJ
Witam.

Chciałem - w końcu - rozpocząć treningi BJJ, jednak ze względu na to, że mam niewielką skoliozę postanowiłem pierw udać się do lekarza medycyny sportowej, który stwierdził na podstawie rtg, że do końca sam nie wie, ale według niego powinienem spróbować. W razie problemów mam sobie darować treningi.

Czy są jakieś ćwiczenia/techniki na które muszę zwrócić szczególną uwagę, biorąc pod uwagę moje problemy z plecami?
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Plecy BJJ
Lekarz nie powiedział ci jakich ruchów masz unikać?
  • 0

budo_farson
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Plecy BJJ
Sęk w tym, że nie. Lekarz stwierdził po prostu, że jeśli bym poczuł ból, lub dyskomfort, przy jakimś ćwiczeniu to żebym sobie darował treningi.
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Plecy BJJ
Może poszukaj jakiegoś fizjoterapeuty albo innego lekarza który powie ci czego powinieneś unikać?
Możesz też pójść na trening a ból i dyskomfort będziesz czuć na każdym treningu chodź nie koniecznie z uwagi na twoje plecy.
  • 0

budo_nedohin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza

Napisano Ponad rok temu

Re: Plecy BJJ
Ćwicz normalnie i nie zwracaj uwagi na nic. 30 lat temu w średniowieczu polskiej medycyny uważano skoliozę jako przeciwskazanie do aktywności fizycznej. Jeżeli skolioza jest niewielka to nie ma nic lepszego niż ruch, myśle że nawet bjj może ci pomóc w zlikwidowaniu skoliozy.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Plecy BJJ
oczywiscie trzeba uwazac, ale nie wolno sie poddawac:

Dołączona grafika

300kg w martwym przy 60kg ;)
  • 0

budo_farson
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Plecy BJJ
Nie pozostaje mi nic innego jak pochodzić chociaż z miesiąc i zobaczyć jak to będzie.

@nedohin - doskonale sobie zdaje z tego sprawę, w moim przypadku lekarze tylko pogłębili moja wadę zalecając nie te ćwiczenia co trzeba.

@jerz - mogę spróbować, ale obawiam się, że chyba nie trafie na żadnego konkretnego specjalistę.

Dzięki za rady. Swego czasu trochę się tu udzielałem (inne konto), więc wiedziałem, że będę mógł liczyć na Waszą pomoc. W końcu trochę już się "kulacie" na macie. ;)
  • 0

budo_pavlosport
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Plecy BJJ
Nie zaszkodzi spróbować,jednak pozostań w dalszym ciągu w kontakcie z lekarzem na wypadek gdybyś zaczął odczuwac ból podczas treningu. Warto doradzić się też wspomnianego fizjoterapeuty.
  • 0

budo_farson
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Plecy BJJ
Spoko i tak idę w najbliższy czwartek. Na chwilę obecną bardziej się martwię brakiem kondycji i tym, że pewnie po 5 minutach rozgrzewki po prostu padne na ryj. :P
  • 0

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Plecy BJJ
jakies tam skrzywienia kręgosłupa to ma każdy prawie.
dopóki nie trenuje sie zawodniczo albo głupio to nie powinno z tym być większego problemu.

tak naprawdę mocne i zrównowazone mieśnie sa ochroną przed poglębianiem skrzywienia i żuzyciem kegosłupa
znacznei bardziej szkodzi siedzenie

u mnie w poczatkach dyskopatii neurolog wręcz mi kazała wrócioć do "zapasów" ;-)
  • 0

budo_farson
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Plecy BJJ
Jeszcze jedno: Mam przeskakujący lewy bark, nie odczuwam żadnego dyskomfortu, w związku z tym, czasem trochę poboli. Miał ktoś podobny problem? Poza porządną rozgrzewką coś jeszcze mogę zrobić?
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Plecy BJJ

Jeszcze jedno: Mam przeskakujący lewy bark, nie odczuwam żadnego dyskomfortu, w związku z tym, czasem trochę poboli. Miał ktoś podobny problem? Poza porządną rozgrzewką coś jeszcze mogę zrobić?

U nas na Ziemii ludzkość zna takie problemy od kilku tysięcy lat i zwykle z czymś takim zwracamy się do specjalistów. To czasem działa.
  • 0

budo_farson
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Plecy BJJ

U nas na Ziemii ludzkość zna takie problemy od kilku tysięcy lat i zwykle z czymś takim zwracamy się do specjalistów. To czasem działa.


Spójrz proszę kilka postów wyżej i sam zobacz na jakiego specjalistę trafiłem.

Dobrze powiedziane "czasem działa".
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Plecy BJJ

Spójrz proszę kilka postów wyżej i sam zobacz na jakiego specjalistę trafiłem.

Rzeczywiście. Przepraszam.

Rzecz w tym, że zdalnie przez sieć naprawdę łatwiej zaszkodzić niż pomóc. Sam mam problemy z barkami. Walczę z tym od około 8 lat, ale wiem, że jedyne co mnie ratuje to regularne testowanie przez specjalistów i solidna robota korekcyjna zgodnie z ich zaleceniami. Wątpię, czy byłoby to możliwe bez porobienia różnych testów na żywo i wymacania gdzie jest problem.
  • 0

budo_nedohin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza

Napisano Ponad rok temu

Re: Plecy BJJ
Tak jak napisał Prorock, musiałbyś pójść do kogoś kto sprawdziłby ci ustawienie główki kości ramiennej w stawie barkowym, staw barkowo-obojczykowy, ustawienie łopatki, stożek rotatarów, głowę długą bicepsa... ogólnie opcji jest tak dużo że przez internet nie ma możliwości żeby coś konkretnego napisać.
  • 0

budo_farson
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Plecy BJJ
Spoko. Właśnie wróciłem z pierwszego treningu. Na 90 minut zajęć, ćwiczyłem przez może 40-45 minut. Przez resztę czasu rzygałem i dochodziłem do siebie. Póki co nic mi nie jest i zamierzam kontynuować treningi. ;)
  • 0

budo_kriss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:HIC ET NUNC

Napisano Ponad rok temu

Re: Plecy BJJ

Tak jak napisał Prorock, musiałbyś pójść do kogoś kto sprawdziłby ci ustawienie główki kości ramiennej w stawie barkowym, staw barkowo-obojczykowy, ustawienie łopatki, stożek rotatarów, głowę długą bicepsa... ogólnie opcji jest tak dużo że przez internet nie ma możliwości żeby coś konkretnego napisać.


+1
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024