Skocz do zawartości


Zdjęcie

Metodologia treningowa Goscia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
82 odpowiedzi w tym temacie

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Metodologia treningowa Goscia

Trąbiasty mastodoncie

Ladne! Możesz tak do mnie mówić. :lol:
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Metodologia treningowa Goscia
a były nietrabiaste mastodonty? :D
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Metodologia treningowa Goscia
jak mu granat urwał trąbe to tak :)
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Metodologia treningowa Goscia

  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Metodologia treningowa Goscia
po tej pierwszej realnej demonstracji fajnie spadla atmosfera, zrobilo sie tak jako sdziwnie nieprzyjemnie :-) nie aikidocko zupełnie :-)
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Metodologia treningowa Goscia

po tej pierwszej realnej demonstracji fajnie spadla atmosfera, zrobilo sie tak jako sdziwnie nieprzyjemnie :-) nie aikidocko zupełnie :-)

Instruktor wielkolud popisuje się miotając kurduplem. Toż to typowy aikidocki obrazek.
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Metodologia treningowa Goscia

Instruktor wielkolud popisuje się miotając kurduplem. Toż to typowy aikidocki obrazek.

Akurat nie o to chodzi. Znajdziesz mnóstwo podobnych filmików, gdzie takie ćwiczenia wykonują ludzie podobnej postury. Chodzi o realia ataku nożem. Gość wielokrotnie twierdził, że w aikido można się obronić przed nożem, jeżeli zastosujesz jego koncepcję "aikido przed kontaktem/nie dać się dotknąć". I nawet nie chodzi mi teraz o realną samoobronę ( przecież te ćwiczenia były wykonywane w przyjaznej, towarzyskiej atmosferze powszechnej miłości, a nie w warunkach stresu adrenalinowego ). Filmik pokazuje z jakiego rodzaju problemami trzeba się zmierzyć. Jest też ciekawy z tego względu, że Gość proponuje rezygnację z atemi.
  • 0

budo_irimi reborn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 711 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Metodologia treningowa Goscia
Widzę, że walka trwa. Powodzenia :)
Dołączona grafika
  • 0

budo_gosc(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Metodologia treningowa Goscia

Gość wielokrotnie twierdził, że w aikido można się obronić przed nożem, jeżeli zastosujesz jego koncepcję "aikido przed kontaktem/nie dać się dotknąć".

Rzeczywiście, Szczepan otworzył temat, który powinien jak najszybciej zamknąć. Rozmowy prowadzą do nikąd. Z dwóch zasadniczych powodów. Nie proponuję żadnej metodologii i nie mam żadnej koncepcji. Moje stanowisko jest jasne. Aikido sprowadza się do dwóch słów unik-śmierć. Inna jego definicja nie ma dla mnie żadnego sensu. To nie przeszkadza jednak w jego uprawianiu, podobnie jak Katori Shinto Ryu i Naginata Do. Ma to wiele zalet. Oczywiście, sztuki te nie mają dzisiaj żadnego praktycznego zastosowania.

Mógłbym może na tym poprzestać, ale może kilka słów wyjaśnienia odnośnie moich trzech groszy w sprawie samoobrony. Po latach, wyszedłem z założenia, że jeżeli już ćwiczyć aikido, to warto wykształtować w sobie udruchy i nawyki, które w niej pomogą. Aby zwiększyć swoje szanse przetrwania jak i uniknąć prawnych konsekwencji własnej akcji, skupiłem się na 6 technikach aikido, z których każda jest odpowiedzią na jeden atak. Wszystkim przyporządkowałem takie samo zakończenie przez kontrolowany rzut na plecy. [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] i zaproponowałem tutaj, na tym forum, by ktoś przynajmniej spróbował to z partnerem i podzielił się swoim doświadczeniem. Wtedy nasza rozmowa miała by sens.
  • 0

budo_pinczer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Metodologia treningowa Goscia
Pozwolę sobie wtrącić 3 grosze do tej dyskusji. Roy Harris poproszony przez ludzi z ekipy z którą ćwiczyłem o pokazanie obrony przed nożem powiedział że coś takiego nie istnieje. Potem pokazał jakieś obrony ale to na zasadzie leczenia syfa pudrem.
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Metodologia treningowa Goscia

po tej pierwszej realnej demonstracji fajnie spadla atmosfera, zrobilo sie tak jako sdziwnie nieprzyjemnie :-) nie aikidocko zupełnie :-)

Instruktor wielkolud popisuje się miotając kurduplem. Toż to typowy aikidocki obrazek.


nie nie nie Prorocku drogi
typowy aikidocki obrazek to kurdupel miotający wielkoludem i to bez wysiłku :)
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Metodologia treningowa Goscia

Po latach, wyszedłem z założenia, że jeżeli już ćwiczyć aikido, to warto wykształtować w sobie udruchy i nawyki, które w niej pomogą. Aby zwiększyć swoje szanse przetrwania jak i uniknąć prawnych konsekwencji własnej akcji, skupiłem się na 6 technikach aikido, z których każda jest odpowiedzią na jeden atak. Wszystkim przyporządkowałem takie samo zakończenie przez kontrolowany rzut na plecy. [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] i zaproponowałem tutaj, na tym forum, by ktoś przynajmniej spróbował to z partnerem i podzielił się swoim doświadczeniem. Wtedy nasza rozmowa miała by sens.


Gościu, to wszystko jest oka, koncepcja jak najbardziej do przyjęcia - jak każda koncepcja
znamy już założenia, dostaliśmy materiał szkoleniowy, teraz przedstaw praktyczne umiejętności zdobyte na tej bazie
jeśli jeszcze jesteś w fazie ich zdobywania to napisz to i ewentualnie powiedz jakie spotykasz trudności, podaj jakiś materiał filmowy z treningu i np prób zastosowania tej teorii treningowej w praktyce, udanych lub nie....


Ja np borykam się w swojej drodze z chętnymi to treningu
od kiedy zmieniłem trening nas bardziej kontaktowy, zdecydowanie trudniej znaleźć chętnych....
ba, mówiąc otwarcie, właściwie nie mam z kim realizować mojego programu więc puki co zamilkłem w tej kwestii :-)
ale tym chętniej dowiem się co Ty osiągnąłeś do tej pory.
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Metodologia treningowa Goscia
Gdyby Aikido Gosciowe wygladalo tak:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Metodologia treningowa Goscia
Gdzieś Ci już Smailu wspominałem o tym prawda? Jeśli robisz wszystko na raz... ;)
Wiesz o czym mowie, niech pozostanie miedzy nami. Tak sobie pozwoliłem wtrącić tylko, juz milknę.
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Metodologia treningowa Goscia
nie wiesz co robię :-)
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Metodologia treningowa Goscia
widocznie za mało robisz nic skoro masz mało ludzi :) Ludzie lubią najbardziej nic nie robić :)
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Metodologia treningowa Goscia
ta... też mi to do głowy przyszło :-)
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Metodologia treningowa Goscia
Ludzie lubia roznego rodzaju zabawy i przebieranki. Stad duzo rycerzy itp. Tam gdzie boli nie jest fajnie. Podobnie jest w "nozu", gdy ludzie dowiaduja sie ze nie ma cudownych technik tylko trening, motoryka, technika i walka, nie zostaja dlugo :>.
Moze namowie Krissa na szkockie sukienki ala hakamy moze wtedy bedzie z kim walczyc :D ;)
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Metodologia treningowa Goscia
jak szkockie to bez majteczek pamietajcie, moze wtedy sie uda :)
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Metodologia treningowa Goscia
Przepraszam nie wiedzialem gdzie wrzucic :D

Dołączona grafika
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024