Skocz do zawartości


Zdjęcie

Metodologia treningowa Goscia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
82 odpowiedzi w tym temacie

budo_gosc(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Metodologia treningowa Goscia

czym innym wykonanie padu w obronie przed rzutem w walce.

Tu moim zdaniem tkwi pewien blad - rzut w judo jest tak zaprojektowany zeby sie go dalo cwiczyc bezpiecznie i po to jest dodany do niego pad i rzut na taka plaszczyzne, zeby kogos nie uszkodzic, w sytuacji walki ze tak to nazwijmy prawdziwej bardzo prosto jest zmodyfikowac rzut tak zeby sam pad pomogl niewiele bo facet wali lbem o ziemie?

Dobrze gada, w górę dziada. :)
Problem w tym, że w judo możesz ćwiczyć rzuty z partnerem wielokrotnie go rzucając nawet na czas. Partner sobie stoi, a ty go rzucasz. W aikido tego nikt nie robi, lub nie chce robić, choć [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników], że jest to możliwe.
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Metodologia treningowa Goscia

W aikido tego nikt nie robi, lub nie chce robić, choć pokazałem, że jest to możliwe.

Nic nie pokazałeś, przecież wszyscy tak robią i stąd wszystkie nieporozumienia. A na tym filmiku ruszasz się z prędkością ślimaka anemika. I te przechwyty - po trzy w jednej technice, podczas gdy uke w tym czasie przysypia z nudów... :nie:
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Metodologia treningowa Goscia
A co ma przedstawiac ten filmik z ludkiem w czarnej i bialej koszulce i jaka wiedze ma przekazywac bo przyznam sie ze totalnie go nie rozumiem albo wypadlem totalnie z tematu albo jakis tepy jestem ? :cool:
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Metodologia treningowa Goscia

...albo wypadlem totalnie z tematu albo jakis tepy jestem ?

Nie chcę Cię martwić, ale Gość zaraz wykaże, że jedno i drugie... ;-)
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Metodologia treningowa Goscia
ja z calym szacunkiem do filmu i duzym dystansem do siebie, tez nie rozumiem od poczatku jego zaistnienia do teraz i obawiam sie że i do nadal ... :-)
  • 0

budo_gosc(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Metodologia treningowa Goscia

ja z calym szacunkiem do filmu i duzym dystansem do siebie, tez nie rozumiem od poczatku jego zaistnienia do teraz i obawiam sie że i do nadal ... :-)

He, he! Ładna podpucha. Jak ktoś nie chce zrozumieć, to nic się na to nie poradzi. To właśnie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] na to, że aikido może być nie tylko przydatne w samoobronie (jak żadna inna dyscyplina), ale także jest łatwe do opanowania w krótkim czasie. Są pewne niedopowiedzenia, ale wystarczy zapytać, puki jest kogo. To właśnie droga do wykonywania technik aikido bez wytrącania partnera z równowagi oraz jego kooperacji.

Kto się przygląda, ten widzi, bo ślimacze tempo temu sprzyja. Każdej z 6 technik (na obie strony) przyporządkowany jest tylko jeden atak. Każda technika kończy się w ten sam sposób (the goal). Tym samym jest to łatwe do opanowania i może być ćwiczone niezależnie. By do tego zakończenia doprowadzić stosuje się przechwyty (transitions), które nie wymagają żadnej siły i wykonuje się je bardzo szybko. Z założenia, nie przemieszcza się ciała poza odchyleniem tułowia, by zejść z linii ataku. Ot, co. Zainteresowanym służę szczegółami. Warto przynajmniej spróbować, zanim się wypowie.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Metodologia treningowa Goscia
To jest na poważnie czy też mnie wkręcacie ?
Jednak jakiś inny jestem i nierozwijalny …. ;)
Dla mnie to tu jeden wielki kit w zastosowaniu do samoobrony. Nawet w celach szkoleniowych do niczego. Brak automatyzacji ruchu i pracy calego ciala, brak umiejętności kuzushi, oczy wykonującego skupiaja się na technice a nie całości partnera, nie wiem czemu ma służyć kilkukrotne przekladanie rak ?
Opisuje tylko co widac na filmiku być może na pelnej szybkość wyglada to inaczej ale na pelnej szybkości i przeciwnik może z glowki walnac. To jest takie w stylu zachodnim dlatego co do samoobrony wole styl rosyjski gdzie nawet po litrze samogonu przywalic potrafia choćby malo technicznie ;)

Dla mnie jest to dobrze inaczej i tyle ...
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Metodologia treningowa Goscia
oka, rozumiem ideę, dzięki Gościu za objaśnienie
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Metodologia treningowa Goscia

To jest na poważnie czy też mnie wkręcacie?

Jeśli masz wątpliwości, to poproś gościa o link do filmu, na którym nakręcił swoje ćwiczenie z robotem. Serio.
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Metodologia treningowa Goscia
Ja poproszę...Bo też nie bardzo kumam o co chodzi z tym siwym Panem... :oops:
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Metodologia treningowa Goscia
Gdzie wyście wszyscy byli do tej pory, przecież Gość to już wiele razy tłumaczył ze szczegółami! A ja mu tłumaczyłem tyle samo razy, dlaczego to bzdura jest ( wszystko oczywiście jak krew w piach...).
Wystarczy przeczytać to zdanie:

To właśnie mój punkt widzenia na to, że aikido może być nie tylko przydatne w samoobronie (jak żadna inna dyscyplina),

...aby się przekonać, że żadna sensowna dyskusja nie jest możliwa. :nie:
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Metodologia treningowa Goscia
Ja chce ćwiczenia z robotem. Nie samego robota. Dla mnie to patologia tak czy inaczej. Krew sie nie leje...eee lipa :)
  • 0

budo_gosc(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Metodologia treningowa Goscia

...aby się przekonać, że żadna sensowna dyskusja nie jest możliwa. :nie:

Dyskusja ma sens, kiedy mamy oczekiwania. Stąd, zastanawiam się często dlaczego tutaj pisujesz. Wyrażnie nie chcesz dyskutować, bo każdy Twój głos jest w tonie autorytatywnym. I wnoszę, że dla Ciebie aikido to też jest bzdura. A dlaczego napisałem, że aikido może być przydatne w samoobronie jak żadna inna dyscyplina? Otóż, można je ćwiczyć wyłącznie w tym celu, czego nie da się robić w tych innych dyscyplinach. Mam na myśli oczywiście Twoją ulubioną walkę.

Prorock, nie pierwszy to już raz wtrącasz swoje 3 grosze, i wiesz, za każdym razem jestem pełen podziwu, bo prawidłowo cytujesz francuskie nazwisko mojego partnera z [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]. Tym razem jednak poniosła Cię fantazja. Owszem pokazałem pneumatycznego robota, który pozwala zastąpić partnera, aby móc samemu ćwiczyć reakcje na atak. Nie pokazałem jednak osoby ćwiczącej, bo mija się to z celem. Robot o tyle jest fajny, że wykorzystałem w nim sylwestrowe zabawki. Bez robota to samo możesz osiągnąć w kontakcie z [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]. Serio.

Hmm, Ninja. Ten siwy pan, to ja. I temu panu chodzi o to, byś przynajmniej na macie spróbował to, co on proponuje. Wtedy się przekonasz, że nie trzeba aż tak się wysilać, aby rzucić partnera, jak to pokazuje film, którego jesteś bohaterem. Dobrze jest jednak umieć dobrze padać (by być w temacie). Umiesz? ;-)
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Metodologia treningowa Goscia

I wnoszę, że dla Ciebie aikido to też jest bzdura.

Lepiej niczego nie wnoś w ten sposób, bo się przerwiesz. Jeżeli w ten sposób rozumujesz, to ja sie nie dziwię skąd biorą się Twoje pomysły.

A dlaczego napisałem, że aikido może być przydatne w samoobronie jak żadna inna dyscyplina? Otóż, można je ćwiczyć wyłącznie w tym celu, czego nie da się robić w tych innych dyscyplinach.

Już zasugerowałem, a teraz napiszę wprost: to zwyczajne kłamstwo, więc o czym tu dyskutować dalej?
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Metodologia treningowa Goscia
@gość , a kto powiedział że ja sie wysilam przy tym? Dla mnie aikido musi byc po prostu dynamiczne. Takie są moje preferencje. Inaczej nie mam radochy z ćwiczenia. Tak jak ćwiczy Tissier Sensei, tak jak ćwiczą jego uczniowie. Nie musi być napieprzanki ale niech jest chociaż ruch. Sorry ale nie przemawia do to mnie ani troche co pokazujesz. Podzielam nawet zdanie Martiusa...A pytanie o to czy umiem padać...pozwolisz że uznam że go nie zadałeś. ;)
  • 0

budo_gosc(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Metodologia treningowa Goscia

@gość , a kto powiedział że ja sie wysilam przy tym? Dla mnie aikido musi byc po prostu dynamiczne. Takie są moje preferencje. Inaczej nie mam radochy z ćwiczenia. Tak jak ćwiczy Tissier Sensei, tak jak ćwiczą jego uczniowie. Nie musi być napieprzanki ale niech jest chociaż ruch. Sorry ale nie przemawia do to mnie ani troche co pokazujesz. Podzielam nawet zdanie Martiusa...A pytanie o to czy umiem padać...pozwolisz że uznam że go nie zadałeś. ;)

Niby dlaczego? Byłeś zawodnikiem np. judo? Padałeś tak, jak wskazał Akahige na link o rzutach na ippon? Jeśli nie, to śmiem twierdzić, że nie umiesz padać, jak większość aikidoków. Padów się nie kontroluje. Wykonuje się je podświadomie, a to poprzedza praktyka w warunkach walki. Inaczej mówiąc, nikt w aikido nikomu nie zabiera ziemi spod nóg.

Co do aikido, to mamy różne opinie, i nie wykluczam, że dyskusja może je zmienić, jeśli jest poważna. Na przykład, nie uważamm, że aikido musi być dynamiczne, tak jak to demonstrujesz na filmie. Niby dlaczego"? Aby fajnie wyglądało? Jeśli rzucisz podobnie kogoś na ulicy zrobisz mu poważną krzywdę. O to Ci chodzi? Podobnie, nie radocha wyznacza sens uprawiania aikido. Można ją mieć grając w pchełki (dynamicznie ;-) ). A moje uwagi dotyczą również tego, co demonstruje pan Tissier i jego uczniowie. I nie tylko. Mam do tego prawo, ze względu na wiek i doświadczenie. Ot, król jest nagi. :nie: Jeżeli chodzi zaś o ruch na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników], to możesz go mieć nawet w nadmiarze, jeśli tylko zadasz sobie trud, by zrozumieć o co mi chodzi. Jestem do dyspozycji.
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Metodologia treningowa Goscia
I to mówi człowiek, ktory rzuca na głowę i twierdzi że aikido jest śmiercionośną bronią...Sam sobie zaprzeczasz momentami. :roll:

Nie radocha sprawia sens ćwiczenia aikido? Czyli robisz coś co nie sprawia Ci przyjemności i radości? Bez przekonania, z musu? Zastanow sie dobrze nad odpowiedzią...Bo mam wrażenie że dobry stuff jarasz. :o

Czy byłem judoką? Nie. Czy padałem dla Zieniawy? Zdarzało się...
Co to w ogole za bzdura że aikidocy nie potrafią padać...Owszem pewne jednostki kaleczą, ale nie generalizuj.

Masz do tego prawo ale nie ze względu na wiek i doświadczenie a na Konstytucję ktora Ci to gwarantuje. Takie prawo ma każdy z nas... :)

I wybacz ale nie zadam sobie trudu nawet na to co demonstrujesz na tym filmie bo w moim odczuciu odwalasz tam totalną patologię i kiszkę. Potem się z nas (aikidoków) śmieją, przez takie właśnie wstawki...

Zacytuję Akahige:

Nic nie pokazałeś, przecież wszyscy tak robią i stąd wszystkie nieporozumienia. A na tym filmiku ruszasz się z prędkością ślimaka anemika. I te przechwyty - po trzy w jednej technice, podczas gdy uke w tym czasie przysypia z nudów...

Amen.
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Metodologia treningowa Goscia

... śmiem twierdzić, że nie umiesz padać, jak większość aikidoków. Padów się nie kontroluje. Wykonuje się je podświadomie, a to poprzedza praktyka w warunkach walki. Inaczej mówiąc, nikt w aikido nikomu nie zabiera ziemi spod nóg...

Tutaj to nawet ja bym polemizował, mimo że się ponoć uwsteczniam...
  • 0

budo_gosc(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Metodologia treningowa Goscia

Tutaj to nawet ja bym polemizował, mimo że się ponoć uwsteczniam...

Większość, to nie znaczy, że wszyscy. Nie bierz tego do siebie. Nie tylko padasz nieźle, ale robisz zapaśniczy mostek po shiho-nage. Do dziś nadziwić się nie mogę, kiedy wspominam to doświadczenie z Tobą. Szkoda, że nasz trening "zakłócił" aktualny mistrz świata judo w swojej kategorii Steve Hoyt. Przyznasz, że warto było go poznać. ;-)
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: Metodologia treningowa Goscia

Niby dlaczego? Byłeś zawodnikiem np. judo? Padałeś tak, jak wskazał Akahige na link o rzutach na ippon? Jeśli nie, to śmiem twierdzić, że nie umiesz padać, jak większość aikidoków. Padów się nie kontroluje. Wykonuje się je podświadomie, a to poprzedza praktyka w warunkach walki. Inaczej mówiąc, nikt w aikido nikomu nie zabiera ziemi spod nóg.


To co piszesz jest nielogiczne. Padów się nie wykonuje na pokaz, by zaspokoić wrażenia estetyczne oglądających, pady się wykonuje po to byś sobie karku nie skręcił czy innego kuku nie zrobił. Jeżeli większość aikidoków po padach wychodzi bez kontuzji to oznacza że główny cel padów jest osiągnięty. Co z tego że pad jest koślawy, nie wygląda tak jak powinien wg innych, skoro główny zainteresowany (wykonujący pad) przeżył? po to są pady i tylko to się liczy, a nie jakaś tam prosta noga, czy kolejność ułożenia ciała na macie. Więc może bardziej logiczne będzie nie stwierdzenie "że nie umiesz padać, jak większość aikidoków" tylko "że nie umiesz rzucać tak jak większość aikidoków".
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024