Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kuzushi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
116 odpowiedzi w tym temacie

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Kuzushi
mod on
Wydzielilem temat z linkow.
mod off




póki co zrazik wolowy cierpi :)

Cierpi bos go prawidlowo padac na twardo nie nauczyl. Zobacz jak wali boczna strona kostek w mate, biodra mu sie odwracaja brzuchem w dol, tak, ze obie nogi sie zbijaja razem. Kolana mu sie wbijaja w mate. Jeszcze pare lat takiego koslawego padania i zrobi sie kaleka z duza iloscia kontuzji....

Prawidowo powinien upasc majac brzuch do gory, nogi rozlozone tak zeby nie bylo mozliwosci ze sie zbija razem, stopy kladzie sie spokojnie na macie w ostatniej fazie upadku, do hamowania uzywajac miesni brzucha.

Tym bardziej ze rzuty sa spokojniutkie i leciutkie, nie ma dobijania w mate, wiec powinien bez problemu sie wyrabiac. :)
  • 0

budo_juhas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 203 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa/Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Kuzushi
fakt, niezbyt szczęśliwie te pady wyglądają, ale mate widać mają miękką ;-)
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Kuzushi
mata nie jest miekka (po czym stwierdzasz ze miekka? po brezencie ktorym jest przykryta?) a zrazik ma 4kyu dopiero. Kurna wyluzujcie...nie od razu bedzie padał jak 5 dan... Bo padacie jeszcze prawda? :)
BTW, po czym Szczepan stwierdziłeś że rzuty są leciutkie? Po filmiku? Nie odczuwając tego na sobie? A że ukemi musi poprawić - zgadzam się w całej rozciągłości. Pracuje nad tym. Ważne że jest odważny i chce. A mając nad czym pracować nie bedzie sie nudził ;)
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kuzushi

BTW, po czym Szczepan stwierdziłeś że rzuty są leciutkie? Po filmiku? Nie odczuwając tego na sobie?

Tak, po filmiku widać, że są leciutkie. Przykładasz jakąś tam siłę na początku, a później uke leci własnym impetem. To zresztą nie jest zarzut z mojej strony. Wielokrotnie, negatywnie wypowiadałem się na temat bezmyślnego nap...ania współpracującym partnerem. Czemu niby to ma służyć?
Mnie nurtuje co innego. Ninja, jesteś już niemal wierną kopią pewnego francuskiego Sensei i jego słynnych uczniów. Co będziesz teraz zgłębiał? Przez następne lata treningów?
  • 0

budo_irimi reborn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 711 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kuzushi

...Mnie nurtuje co innego. Ninja, jesteś już niemal wierną kopią pewnego francuskiego Sensei i jego słynnych uczniów. Co będziesz teraz zgłębiał? Przez następne lata treningów?

No teraz będzie zmniejszał to niemal, przez jakieś 20 lat minimum, albo i życia nie wystarczy :)
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Kuzushi
Chłopaki...ja Was proszę...Zawsze jest co zgłebiać. Nikt nie jest alfą i omega. ;)
To są lata świetlne w różnicy poziomów...nawet pomiędzy mna a ktorym kolwiek ze "slynnych" uczniow pewnego Francuskiego sensei...
Pewien Francuski sensei robi 10 kroków w tym samym czasie, podczas gdy jego słynni robią 5...ja w tym czasie robię...1?
Jak to Mr Smail fajnie ujał - poki nauczyciel żyje uczniowie zawsze będą jego kopią. Jeszcze mam czas, easy ;)


Tak, po filmiku widać, że są leciutkie. Przykładasz jakąś tam siłę na początku, a później uke leci własnym impetem

Jeśli chodzilo Szczepanowi o taką lekkość to zwracam honor. Zgadza się. To nie bład zresztą. ;)
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kuzushi

Zawsze jest co zgłebiać.

Ale co konkretnie? Wiesz, czy będziesz się tak błąkał jak we mgle?

Jeśli chodzilo Szczepanowi o taką lekkość to zwracam honor.

Jeszcze nie doszedłem do takiego poziomu, aby czytać Szczepanowi w myślach i wiedzieć, o co mu chodziło. Wyraziłem tylko swoją opinię.
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Kuzushi

Ale co konkretnie? Wiesz, czy będziesz się tak błąkał jak we mgle?

Poki co przyjacielu to widze że niektorzy się tu błąkają, nie znaleźli tego czego szukali w aikido albo po prostu się nazwyczajniej w świecie wypalili...Nie są to moje zarzuty to stwierdzenie na podstawie obserwacji. Ja swoje znalazłem, trzymam się tego. Z wielką pasją robie to co robię. Nadal. Nie dla kasy, nie dla szpanu. Kocham Aikido. Z cała odpowiedzialnością moge stwierdzić że stało się częścią mojego zycia. Wiem to na pewno. Mozesz się tym poszczycić? Ilu tu napisało za co ceni aikido albo po co to robi? No wlasnie...Nie kontynuujmy...uszanuj. ;-)
Pozdrawiam.
Rob.
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Kuzushi
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kuzushi

Poki co przyjacielu to widze że niektorzy się tu błąkają, nie znaleźli tego czego szukali w aikido albo po prostu się nazwyczajniej w świecie wypalili...

Ninja, co Ty mi tu się bawisz w domorosłego psychologa? Zadałem konkretne pytanie związane z celami treningowymi, które powinieneś mieć wytyczone, chociażby jako instruktor. Inaczej męczysz tego nieszczęsnego Zrazika Wołowego bez sensu. Więc się nie zachowuj jak typowy resentymenciarz, tylko na spokojnie wytłumacz. ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-)
  • 0

budo_irimi reborn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 711 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kuzushi
Ninja weź wymień co masz wg Ciebie do poprawienia w poszczególnych technikach, w jiu waza, w zakresie: dystansu, timingu, kontroli, czucia, dynamiki, pozycji, swobody przemieszczania się itp, itd... Spokój może będzie. Współczuję tym wszystkim, którzy osiągnęli już swe limity, albowiem ścieżka im się skończyła, tudzież rozlazła gdzieś po drodze pod girami... :)
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Kuzushi
...albo kroczą po cienkim lodzie...wpieprzą się kiedyś w przerębel :)
Ide na trening zaraz. Ty Rafal pewnie też. To zdecydowanie lepsze zajęcie niż psuć oczy tutaj...
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kuzushi

To zdecydowanie lepsze zajęcie niż psuć oczy tutaj...

Nie wie, nie wie! :lol: ;-)
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Kuzushi

Zawsze jest co zgłebiać.

Ale co konkretnie? Wiesz, czy będziesz się tak błąkał jak we mgle?.


ja nie mam pojęcia co, będę błądził we mgle i szukał aż znajdę lub nie - to tak samo dobry cel jak każdy inny :-)
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Kuzushi

To zdecydowanie lepsze zajęcie niż psuć oczy tutaj...

Nie wie, nie wie! :lol: ;-)

Nie martw się wie ;) ale woli zachować dla siebie. ;)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kuzushi

mata nie jest miekka (po czym stwierdzasz ze miekka? po brezencie ktorym jest przykryta?) a zrazik ma 4kyu dopiero. Kurna wyluzujcie...nie od razu bedzie padał jak 5 dan... Bo padacie jeszcze prawda? :)
BTW, po czym Szczepan stwierdziłeś że rzuty są leciutkie? Po filmiku? Nie odczuwając tego na sobie? A że ukemi musi poprawić - zgadzam się w całej rozciągłości. Pracuje nad tym. Ważne że jest odważny i chce. A mając nad czym pracować nie bedzie sie nudził ;)

Ninja, jak zamieszczasz swoje video w celu czytania wylacznie zachwytow jaki jestes doskonaly, to ja przepraszam , nie zrozumialem. :)

Jesli zas oczekujesz szczerej opinii ludzi nie zwiazanych z twoim stylem, kazdy z nas bedzie widzial twoje cwiczenie inaczej. Jest to normalne poniewaz mamy inne kryteria oceny niz ludzie z twojego stylu. Nie ma w tym nic zlosliwego, normalna analiza.Jak kiedys zaczne zamieszczac wlasne video, tez bedziesz po mnie jechal jak po lysym koniu.

Co do twoich rzutow, to ja cwiczylem mniej wiecej raz na dwa miesiace na stazach z Ch.Tisser przez jakies 10 lat. Wiec moze troche mam pojecie jak oni rzucaja, jak myslisz? Niedawno jak Ch.Tisser prowadzil staz w Montrealu tez bylem, zapytaj Voivoda LOL
No i tez zgadzam sie z analiza Akahige.Nie robicie w zasadzie rzutow na dzwigni, wiec przekazanie mocy rzutu na uke jest symboliczne.
  • 0

budo_irimi reborn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 711 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kuzushi

...bedziesz po mnie jechal jak po lysym koniu...

Qrczaki, Szczepan, Twoja autoironia mnie powaliła :) :) :)

W podzięce [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Kuzushi
Szczepan, z całym szacunkiem dla Ciebie ale, widocznie jesteś tak cięty na system Tissier i tego nie zauważasz albo słabo to ćwiczyles...Nie śmiem porównywać się do Twojego doświadczenia, masz większe na pewno ode mnie...co nie znaczy też że jesteś doskonały. ;)
Jak mnie dorwali w Cerle Tissier to irimi nage prawie urywa mi lepetyne, kote gaeshi powoduje skurwysyński ból nadgarstka że jedyny ratunek to yoko ukemi, shiho nage wyrywa z butów - a wszystko wygląda bardzo fajnie, finezyjnie i łagodnie...no faktycznie nie robimy rzutów na dzwigni...pewnie sie podkładamy... :) Okej, może ćwiczyleś z kims kto tak ćwiczył, zapewniam Cię że moją dźwignie byś poczuł, niech to nie brzmi jak przechwałki, ale tak wlasnie jest. ;)
Nie przeprowadzisz analizy tego z filmiku w zadnym wypadku. To tak jakbys się ekscytował seksem przez telewizor. :) Nie dotkniesz, poczujesz - nie poznasz. Nie wmówisz mi że jest inaczej.
Co do oceny filmików - jestem oczywiscie otwarty na krytykę o ile jest ona nie złośliwa i konstruktywna. Bardzo proszę.
Bardzo chętnie bym zobaczył Twoje wideo :) I nie sądze bym jechal po Tobie jakkolwiek tu publicznie. Mam na tyle taktu po prostu że tego nie uczynię ;)
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Kuzushi

Bardzo chętnie bym zobaczył Twoje wideo :) I nie sądze bym jechal po Tobie jakkolwiek tu publicznie. Mam na tyle taktu po prostu że tego nie uczynię ;)

Już tu było kiedyś wideo ze Szczepanem, więc Szczepan dobrze wie jak to się kończy. Generalnie jak się umieszcza coś w internetach to trzeba się liczyć z tym, że będzie kupa śmiechu. Takt tu nie ma nic do rzeczy.
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Kuzushi

Bardzo chętnie bym zobaczył Twoje wideo :) I nie sądze bym jechal po Tobie jakkolwiek tu publicznie. Mam na tyle taktu po prostu że tego nie uczynię ;)

Już tu było kiedyś wideo ze Szczepanem, więc Szczepan dobrze wie jak to się kończy. Generalnie jak się umieszcza coś w internetach to trzeba się liczyć z tym, że będzie kupa śmiechu. Takt tu nie ma nic do rzeczy.

W porządku. ;)
Widać jestem naiwny i zbyt łatwowierny wierząc że w "naszym" gronie są ludzie poważni? :) Ok, whatever ;)
A gdzie to video Szczepana? Ja nie widzialem. Poproszę :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024