Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trenowac wiecej??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
69 odpowiedzi w tym temacie

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trenowac wiecej??
Novo, Ty tak propagujesz te kwasy omega-3, tymczasem pamiętaj, że omega-6 powinny być spożywane w stosunkowo większej ilości. ;-)
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Trenowac wiecej??
no chyba ci sie wlasnie pomieszalo zupelnie. w naszej diecie mamy zdecydowanie za duzo omega 6 w stosunku do omega 3.

Several sources of information suggest that human beings evolved on a diet with a ratio of omega-6 to omega-3 essential fatty acids (EFA) of ∼ 1 whereas in Western diets the ratio is 15/1–16.7/1. Western diets are deficient in omega-3 fatty acids, and have excessive amounts of omega-6 fatty acids compared with the diet on which human beings evolved and their genetic patterns were established. Excessive amounts of omega-6 polyunsaturated fatty acids (PUFA) and a very high omega-6/omega-3 ratio, as is found in today’s Western diets, promote the pathogenesis of many diseases, including cardiovascular disease, cancer, and inflammatory and autoimmune diseases, whereas increased levels of omega-3 PUFA (a low omega-6/omega-3 ratio) exert suppressive effects. In the secondary prevention of cardiovascular disease, a ratio of 4/1 was associated with a 70% decrease in total mortality. A ratio of 2.5/1 reduced rectal cell proliferation in patients with colorectal cancer, whereas a ratio of 4/1 with the same amount of omega-3 PUFA had no effect. The lower omega-6/omega-3 ratio in women with breast cancer was associated with decreased risk. A ratio of 2–3/1 suppressed inflammation in patients with rheumatoid arthritis, and a ratio of 5/1 had a beneficial effect on patients with asthma, whereas a ratio of 10/1 had adverse consequences. These studies indicate that the optimal ratio may vary with the disease under consideration. This is consistent with the fact that chronic diseases are multigenic and multifactorial. Therefore, it is quite possible that the therapeutic dose of omega-3 fatty acids will depend on the degree of severity of disease resulting from the genetic predisposition. A lower ratio of omega-6/omega-3 fatty acids is more desirable in reducing the risk of many of the chronic diseases of high prevalence in Western societies, as well as in the developing countries, that are being exported to the rest of the world.

(wkleilem caly abstrakt, bo nie bedziesz mial do niego dostepy z samego linka).
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Trenowac wiecej??

X-Treme BCAA 150 tabl. 107 zł - 30 dni treningowych


Może będzie prościej i taniej jak ktoś ci wyśle paczkę z PL.


X-treme? tez dobre? pytam poniewaz wczesniej nie wymieniales
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trenowac wiecej??
Novocaine, źle mnie zrozumiałeś. Pisząc, że n-6 powinny być spożywane w większej ilości nie miałem na myśli 15x większej ilości, a optymalny stosunek n6 do n-3: 1:5, 1:4.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Trenowac wiecej??

Novocaine, źle mnie zrozumiałeś. Pisząc, że n-6 powinny być spożywane w większej ilości nie miałem na myśli 15x większej ilości, a optymalny stosunek n6 do n-3: 1:5, 1:4.

po pierwsze, to chyba zle teraz napisales ten stosunek 6:3?

no to mowie ci, ze stosunek powinien byc ~1:1 (6:3). a poniewaz u wiekszosci jest 15:1 to nie ma raczej czegos takiego jak "za duzo omega 3" albo "za malo omega 6".
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trenowac wiecej??

po pierwsze, to chyba zle teraz napisales ten stosunek 6:3?

Napisałem, że stosunek n-6 (omega 6) do n-3 (omega 3) powinien wynosić 1:5 lub 1:4.

no to mowie ci, ze stosunek powinien byc ~1:1 (6:3). a poniewaz u wiekszosci jest 15:1 to nie ma raczej czegos takiego jak "za duzo omega 3" albo "za malo omega 6".

Nie zgadzam się. Aktywność biologiczna enzymów utworzonych przez n-3 jest kilkakrotnie mniejsza od aktywności enzymów utworzonych przez n-3, dlatego w optymalnej diecie powinna występować ok. 4 - 5 krotna przewaga n-6. Nie wiem na czym Ty się opierasz, ja się opieram na publikacjach naukowych na ten temat (nie mówię o stronach internetowych).
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Trenowac wiecej??

ja się opieram na publikacjach naukowych na ten temat (nie mówię o stronach internetowych).

Nie bądź żyła, poka te publikacje!
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Trenowac wiecej??

po pierwsze, to chyba zle teraz napisales ten stosunek 6:3?

Napisałem, że stosunek n-6 (omega 6) do n-3 (omega 3) powinien wynosić 1:5 lub 1:4.

no to nie wiem, czy ja nie rozumiem jak sie wyraza stosunek dwoch liczb..?
jesli 6:3 chcesz 1:5 to znaczy, ze na jedna czasteczke n-6 chcesz 5 czasteczek n-3, czyli 5x wiecej n-3?

no to mowie ci, ze stosunek powinien byc ~1:1 (6:3). a poniewaz u wiekszosci jest 15:1 to nie ma raczej czegos takiego jak "za duzo omega 3" albo "za malo omega 6".

Nie zgadzam się. Aktywność biologiczna enzymów utworzonych przez n-3 jest kilkakrotnie mniejsza od aktywności enzymów utworzonych przez n-3, dlatego w optymalnej diecie powinna występować ok. 4 - 5 krotna przewaga n-6. Nie wiem na czym Ty się opierasz, ja się opieram na publikacjach naukowych na ten temat (nie mówię o stronach internetowych).

no wkleilem ci, na czym sie opieram.
mozesz poczytac referencje z wiki

Metabolites of n−6 are more inflammatory (esp. arachidonic acid) than those of n−3. This necessitates that n−3 and n−6 be consumed in a balanced proportion; healthy ratios of n−6:n−3 range from 1:1 to 1:4 (an individual needs more n−3 than n−6.)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

a wczesniejszy dlugi cytat byl z The importance of the ratio of omega-6/omega-3 essential fatty acids
AP Simopoulos
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trenowac wiecej??

no to nie wiem, czy ja nie rozumiem jak sie wyraza stosunek dwoch liczb..?
jesli 6:3 chcesz 1:5 to znaczy, ze na jedna czasteczke n-6 chcesz 5 czasteczek n-3, czyli 5x wiecej n-3?

Tak, masz rację, pochrzaniło mi się. Na odwrót.
  • 0

budo_ring-sport
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trenowac wiecej??
Pamiętajmy,że taniej nie zawsze oznacza lepiej,a poza tym chodzi o nasze zdrowie oraz wzmoncnieni3 organizmu. Z odżywkami nie warto eksperymentować,lepiej kupić dobre i sprawdzone z pewnego źródła.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024