Skocz do zawartości


Zdjęcie

Spuchnięty nos


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Spuchnięty nos
Hej!

Jakiś czas temu podczas sparingu dostałem takiego typowego strzała w końcówkę nosa, choć mocniejszego niż zwykle - standardowe łzy itp. Jakiś tydzień później już ostrzej - z pięty prosto w twarz, nos nie chrupnął, ale spuchł, kość cała, nic mi sie w środku nie rusza, leciało co prawda trochę krwii, ale wyglada na to ze jest ok.

Poza tym, ze juz z miesiac minał, nos ciagle boli, ciagle spuchnięty, czasem gdzieś nim zahaczę, albo od okularów może. No i już mi sie ogranicza troche możlwosc robienia wdechu :/ Lekarz? Ile taki stan może się utrzymywać?
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Spuchnięty nos
Widocznie miales jakies mikropekniecie. Moze taki stan wiele miesiecy trwac.

Ja mam regularnie paluchy wybijane, ostatnio myslalem ze spuchl, ale boli mnie juz 3 miesiac jak ktos za palca scisnie.

Idz do lekarza na przeswietlenie.
  • 0

budo_ettelen
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 98 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Spuchnięty nos
W sumie po miesiącu powinno minąć, przynajmniej obrzęk, bo boleć ma prawo długi czas. Możliwe, że jakieś pęknięcie jednak powstało, albo uszkodzenie chrząstek. Ciężko powiedzieć. Rtg i laryngolog, żeby obejrzał, co w środku nosa się dzieje. Bez tego można tylko gdybać.
  • 0

budo_ring-sport
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Spuchnięty nos
Racja,na forum nikt raczej nie pomoże i dobrze byłoby udać się do lekarza specjalisty. Jeżeli tego nie zrobisz,to później mogą wystąpić również powikłania,co jest jeszcze gorsze.
  • 0

budo_ncro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Spuchnięty nos
Ja kiedyś w tzw. mosh picie dostałem w nos głową, nic się nie ruszało, krew nie leciała, spuchł tylko na dwa dni, ale za to do dziś jest skrzywiony. Więc brak ruszania się o niczym nie świadczy. Idź do tego lekarza.
  • 0

budo_ring-sport
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Spuchnięty nos
Tak jest w przypadku złamań lub pęknięć,które nie sa leczone. Krzywy zrost spowoduje to o czym piszesz powyżej. A przecież jakoś dalej z taką twarzą trzeba żyć... Więc lepiej zapobiegać i udać się na kontrolę do lekarza.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024