Skocz do zawartości


Zdjęcie

Skurcze w nogach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

budo_jin kazama
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Słupsk

Napisano Ponad rok temu

Skurcze w nogach
Witam,
może ktoś miał do czynienia lub ma wiedzę na temat kontuzji o której zaraz się dowiecie...
Moje starania, które od 5 lat dążą do wyjaśnienia i zdiagnozowania tego schorzenia nic nie dały,pomysł o wrzuceniu problemu w butelce do rzeki w nadziei że ktoś mądry kiedyś mi pomoże, zostawiam sobie na ostatki, więc tak..
Nie było bezpośredniego wypadku, tak po prostu od 5 lat nawiedzają mnie skurcze nóg a dokładniej mięśni
dwugłowych ud, symetrycznie i mało sympatycznie.
Odwiedziłem parę specjalistów pracujących w NFZ - chirurgów, ortopedów z częstotliwością co parę miesięcy, niestety
rozkładają ręce albo proponują ziółka i kolejną wizytę za jakiś czas.
Nadszedł czas na leczenie prywatne, u specjalisty sportowego ( zachwalanego w internecie ).Wizyt na ul.Kościuszki było bodajże 3-6, z racji tego iż po serii takich wizyt w których lekarz także rozkładał ręce, nadal nie było nadziei na cokolwiek na dodatek nie stać mnie było na więcej tak częstych spotkań i eksperymentów, więcej się nie pojawiłem.
Więc znowu biała śmierć -NFZ i renozans magnetyczny kręgosłupa zalecony przez neurologa, Panią.
Zakłóceń od kręgosłupa żadnych, więc po paru miesiącach następne badanie (przepraszam że nie pamiętam, nie zapisywałem ich) było na wymazie z krwi z którego także nic nie wykryto, obecnie czekam na możliwość zarejestrowania się na badanie, które miałoby odbyć się w styczniu (koszt takiego badania to ok 500 zł - taką informację dostałem w recepcji) badanie jest to EMG mięsni na których miewam skurcze przy wysiłku ( spinaniu).
To na tyle, ból pojawia się przy wysiłku mięśni nóg, przysiady, sprinty itp. to co czuję przed skurczem, takim iż czuję jakby mi pękały mięśnie, jest uczucie "pompy" takich nóg jak z waty. Za młodu duużo trenowałem sztuki walki, biegałem, odżywiałem się w miarę dobrze, miewałem niekiedy problemy ze snem na tle nerwowym. :evil:
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Skurcze w nogach
ciezki temat jesli lekarze nie umieja pomoc. mozesz napisac jakie diagnozy brali pod uwage lekarze u ktorych byles :?: moze to po prostu skrajne braki magnezu w organizmie lub jakies klopoty z jego przyswajaniem ?

Itosu
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Skurcze w nogach
sadze, ze brak magnezu czy odwodnienie lekarze brali pod uwage jako pierwsze. Lekarz sportowey mi kiedys powiedzial ze jak jest duza dysproporcja w sile miesni antagonistycznych to moga sie dziac takie cuda.
  • 0

budo_hiroki
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Skurcze w nogach
Mialem to samo.Skurcze dwuglowych ud i lydek mialem naprawde czesto.Czasem lapaly mnie w srodku nocy,czasem podczas cwiczen albo codziennych czynnosci.Lekarze bezradni.Jeden z nich zalecil mi jedzenie GORZKIEJ czekolady.2-4 kostki (kostki takie male,nie w sensie calych tabliczek czekolady) co 2-3 dni.Od poltora roku spokoj ze skurczami.
  • 0

budo_ring-sport
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skurcze w nogach
Co do skurczy,to mi zalecono jeść dużo magnezu-zarówno tego naturalnego w pomidorach jak i kupić w aptece. Ale to zdarzało się tylko o treningu,nigdy od tak sobie,więc tutaj problem jest bardziej rozbudowany i pomóc może dobry specjalista.
  • 0

budo_horn
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skurcze w nogach
Też miałem kiedyś potworne skurcze łydek, na tyle dokuczliwe, że ból budził mnie w środku nocy - taki jakby ktoś wbijał mi szpikulec w łydkę. W najgorszym wypadku potrafiło się to przydarzyć do 5 razy w ciągu nocy. Gdzieś, kiedyś przeczytałem (przepraszam, ale nie mogę znaleźć żródła), że należy wykonywać następujące ćwiczenie tuż po przebudzeniu:

palce ściągnąć w kierunku kolana, a piętę wypchnąć jak najdalej i powtórzyć kilkakrotnie - robiłem to przez 2-3 tygodnie i skurcze całkowicie zniknęły. Od tamtej pory nie mam z tym problemu.

Nie wiem, może mój problem wynikał z czegoś innego, ale mi pomogło :-)

Pozdrawiam
  • 0

budo_kriss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:HIC ET NUNC

Napisano Ponad rok temu

Re: Skurcze w nogach

Witam,
... od 5 lat nawiedzają mnie skurcze nóg a dokładniej mięśni
dwugłowych ud, symetrycznie i mało sympatycznie...


Ciężko coś wyrokować tam, gdzie poddali się ortopedzi i neurolog. Wynika z tego że problem jest złożony i ma 2-gie i 3-cie dno.

Ale, ale.
Wiedza fizjoterapeutyczna rozwija się szybciej niż ortopedyczna (mam na myśli dostępność i bogactwo różnorodnych kursów zawodowych w pl)

Idź może do fizjoterapeuty. Zaburzenie bilansu mięśniowego i jego następstwa często są przyczyną problemu. Może o to biega.

Wrocław to duże miasto. Na pewno znajdziesz kozaka w tym temacie.
  • 0

budo_jin kazama
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Słupsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Skurcze w nogach
Neurolog po badaniu na tężyczkę oraz badaniu emg mięśni, odrzuciła chorobę mięśni, choc przy badaniu jak wbijano mi igle w mięsień to czułem właśnie ten charakterystyczny ból, jakby stan zapalny czy coś.
Poszukam jakiegoś fizjo dobrego, i postaram się nie poddac
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024