Skocz do zawartości


Zdjęcie

Realistyczna walka w parterze


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
233 odpowiedzi w tym temacie

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Realistyczna walka w parterze

To nie o to ćwiczenie cię pytają. Próbuj choć przeczytać pytanie przed próbą odpowiedzi na nie.

No właśnie. Ja pytam po raz drugi ( za pomocą kolejnego filmiku ): Czy taki sposób wstawania z ziemi...
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
...jest w ESDS uznawany za poprawny, czy nie?
I drugie pytanie: Na czym polega/jak działa aktywizacja tzw. obwodowego układu nerwowego, że uderzenie otwartą dłonią na duży stosunkowo obszar ( który nie jest typowym obszarem wstrząsorodnym jak np. żuchwa albo splot słoneczny ) powoduje takie nokauty?
Żebyś wiedział o co pytam dam przykłady.
Nokaut, spowodowany ciosem w głowę, występuje wskutek wstrząśnienia mózgu i zakłócenia czynności aparatu przedsionkowego.
Uderzenie w splot słoneczny jest przetwarzane na impuls nerwowy, który jest przewodzony do żołądka, stąd dalej przez niższy zwój do jądra grzbietowego nerwu błędnego albo do pasma samotnego w rdzeniu przedłużonym. Tam impuls jest przekazywany dalej, przez neurony, których włókna przechodzą przez jądro grzbietowe nerwu błędnego i dochodzi do serca powstrzymując jego pracę lub dociera do tchawicy, hamując oddychanie lub powoduje odruch kaszlowy. Impuls z jądra pęczka samotnego jest przekazywany przez słup brzuszny szyjnego rdzenia kręgowego do nerwu przeponowego i stąd do przepony, powodując jej skurcz. Podobnie impuls z pęczka samotnego w rdzeniu przedłużonym jest przewodzony przez słup brzuszny piersiowego odcinka rdzenia kręgowego do mięśni brzucha, wywołując ich skurcz.
Uderzenie we wrażliwe miejsca na kończynach prowadzi w konsekwencji do paraliżującego bólu, nieco mniejszych zmian w czynności oddychania oraz w czynności układu sercowo - naczyniowego u zaatakowanego człowieka...
( Spokojnie, nie pisałem tego z głowy ;-) ).
Interesuje mnie podobny mechanizm w przypadku chociażby rzeczonego "strzału na cyca" ( nie musi być tak dokładnie ).
  • 0

budo_esds tactical
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Realistyczna walka w parterze
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

W 1.05 zobaczysz sposób wstawania który jest preferowany w ESDS
  • 0

budo_alexia
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:śląskie
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Realistyczna walka w parterze
Na 1.15 aż się prosi o buta w buzię
  • 0

budo_esds tactical
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Realistyczna walka w parterze
...i właśnie w takich ćwiczeniach wszystko wychodzi. To pozwala ocenić błędy i później je "równać".
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Realistyczna walka w parterze



W 1.05 zobaczysz sposób wstawania który jest preferowany w ESDS


Absolutnie kretyński sposób na dostanie w/w kopa w ryj.
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Realistyczna walka w parterze

W 1.05 zobaczysz sposób wstawania który jest preferowany w ESDS

Drogi ESDS Tactical,
Chyba się nie zrozumieliśmy. Dwa razy zadałem proste pytanie: czy przedstawiony na załączonych przeze mnie filmikach sposób wstawania z ziemi ( powszechnie nauczany w BJJ, MMA a nawet krav maga ) uważasz za prawidłowy, czy nie ( oczywiście z pkt-u widzenia samoobrony/combatu/taktyki i techniki interwencji/ulicy )? Zamiast tego, pokazujesz faceta, któremu zrobiono z dupy wiatrak, więc nic dziwnego, że wstaje tak, jak wstaje. Czyli jak ktoś otumaniony, zamroczony, niekontrolujący do końca swoich zachowań. Istnieje różnica między nauczaniem wzorca ruchowego będącego techniką walki, a zachowaniem opisanym przeze mnie powyżej.
Jeśli piszesz, że to jest "sposób" preferowany w ESDS, to mnie to niepokoi, bo to najlepsza droga do wyłapania kopa w japę, ewentualnie w żeberka. Czyli sposób zły. O czym zdążyli Cię już poinformować moi przedmówcy.
Jeżeli jest inaczej i czegoś nie rozumiem, to mi to łagodnie wytłumacz ( "Nie bij! Kochaj! ;-) ).
Proszę...
  • 0

budo_pashunio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska B

Napisano Ponad rok temu

Re: Realistyczna walka w parterze

Jeśli piszesz, że to jest "sposób" preferowany w ESDS, to mnie to niepokoi, bo to najlepsza droga do wyłapania kopa w japę, ewentualnie w żeberka.


W filmiku który Ty prezentujesz, zawodnik w pewnym momencie ma tylko 2 punkty podparcia. Potem przechodzi do 3, a przed kopem w twarz chroni go tylko wyciągnięta ręka (choć zawsze to coś). Pytanie tylko czy z zakłóconą pracą błędnika utrzymasz równowagę w trakcie przenoszenia nogi.
Będąc na kursie ESDS wykonywaliśmy właśnie to ćwiczenie z kręćkiem. Naprawdę ciężko się podnieść nawet jak się ma te 4 punkty. Założenie jest takie, że pozostanie na ziemi to jeszcze gorsze rozwiązanie niż "sposób", który krytykujesz.
Reasumując - jeśli podniesiesz się z ziemi jak ten sportowiec od razu po strzale np. w ucho - to jesteś dobry. Większość z tych, którzy byli na kursie, podczas ćwiczenia kręćka nie było w stanie przebiec paru metrów, a co dopiero się podnieść, o podnoszeniu się "technicznym" to już nawet nie wspominam.
  • 0

budo_esds tactical
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Realistyczna walka w parterze
jeżeli wstajesz w taki sposób jak w BJJ to ok, jeśli robisz to dobrze to rób tak dalej. Krav maga nie jest dla mnie wyznacznikiem skutecznosci - mi sie nie sprawdziła a cwiczyłem łacznie 5 lat. Jakoś policjanci ze skandynawi nie narzekają na taki sposób wstawania, brytole też, z kolei żołnierze w szpeju nie byli w stanie podnieść się inaczej niz na filmie. Rozpatrujesz to w formie laboratoryjnej i to jest podstawowy bład, w ten sposób kazdej technice można coś zarzucić. My zakładamy że na ziemi znajdziesz sie własnie po takim wiatraku - dobrym strzale w ryj gdy zakreci ci sie w glowie. Kiedy próbujesz sie podnieść? - gdy odeprzesz pierwszy atak, okopiesz przeciwnikowi piszczele samemu leżac, dasz sobie czas a jednocześnie pozwolisz błędnikowi wrócić do stanu w miarę normalnego na tyle by uciec lub uzyć innych srodków walki. jezeli sie podnosisz a przeciwnik ruszy nim zdązyłes wstać - wróć na glebę - po to by nie dostać buta, jesli myslisz ze sposób z BJJ uchroni cie przed chamskim butem no cóż to twój problem, jeżeli myslisz ze wystawiona reka zatrzyma nogę to ok. ja z kolei znam przypadek z treningu gdy chłopak ćwiczył wstawanie a drugi ćwiczący obok zahaczył o jego łokieć i łokiec poleciał bo był akurat obciążony. takimi argumentami możemy się przerzucać do woli bez sensu z resztą.

Istnieje różnica między nauczaniem wzorca ruchowego będącego techniką walki, a zachowaniem opisanym przeze mnie powyżej.

tego nie rozumiem jak to różnica?
ja chce przygotować czlowieka do tego co najgorsze, wole zeby nie był zaskoczony reakcjami swojego organizmu w sytuacji zagrożenia niż odkrył że ćwiczył co innego a jak przyszło co do czego to robił co innego.
  • 0

budo_esds tactical
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Realistyczna walka w parterze

Absolutnie kretyński sposób na dostanie w/w kopa w ryj.

jak ci sie nie podoba to zawsze możesz wstać sprężynka.
  • 0

budo_esds tactical
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Realistyczna walka w parterze

Większość z tych, którzy byli na kursie, podczas ćwiczenia kręćka nie było w stanie przebiec paru metrów, a co dopiero się podnieść, o podnoszeniu się "technicznym" to już nawet nie wspominam.


na kursach zdarzali sie nawet zawodnicy MMA którzy tez wstawali jak na filmie lub próbowali po swojemu - zaliczali glebę i wstawali jak na filmie tyle tylko ze na skutek pierwszej reakcji tracili czas...
  • 0

budo_thufir hawat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Realistyczna walka w parterze
Dla ścisłości: w Kravce są 3 sposoby wstawania. Defensywny- podobny do tego w BJJ, ofensywny w którym przemieszczasz się do przodu i trzeci, kubek w kubek podobny to tego z ESDS. Ten ostatni rzeczywiście wydaje się najsensowniejszy gdy zaliczyłeś oszałamiające uderzenie, pozostałe mogą się przydać gdy zostałeś popchnięty, rzucony, lub po prostu się poślizgnąłeś lub potknąłeś (shit happens :) )

Pozdrawiam, Thufir
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Realistyczna walka w parterze

Większość z tych, którzy byli na kursie, podczas ćwiczenia kręćka nie było w stanie przebiec paru metrów, a co dopiero się podnieść, o podnoszeniu się "technicznym" to już nawet nie wspominam.


na kursach zdarzali sie nawet zawodnicy MMA którzy tez wstawali jak na filmie lub próbowali po swojemu - zaliczali glebę i wstawali jak na filmie tyle tylko ze na skutek pierwszej reakcji tracili czas...


Twórca edsd na tym forum napisał, ze stworzył swój system dla potrzeb przeciętnego policjanta. Lansujesz się jako spec od interwencji/instruktor to pewnie wiesz kto to jest przeciętny policjant. Zacznij od tego, zapomnij o komandoskich tekstach. I wtedy skromny zakres techniczny walki w parterze - w sumie bardzo prymitywny w porównaniu z systemami typu judo/bjj wygląda inaczej.
  • 0

budo_thufir hawat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Realistyczna walka w parterze
A czemu nie mielibyście przeprowadzić testów porównawczych wstawania metodą BJJ i ESDS? Na filmiku jest pokazany sposób jak zasymulować stan dezorientacji po zaliczeniu uderzenia. Wystarczy przez minutę poobracać się w kółko z opuszczoną głową i spróbować potem wstać metodą BJJ. Rezultaty mogą okazać się interesujące...

Pozdrawiam, Thufir
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Realistyczna walka w parterze
Thufir Hawat widziałeś film, który był przez jakiś czas zamieszczony na stronie esds. Komentowałeś go nawet. Jak się obejrzało ten film to technika wstawania esds po nokautującym uderzeniu jest taka sama jak w każdym innym stylu...... Wynoszą cię asystenci trenera lub sekundanci.
  • 0

budo_czarny msciciel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 858 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Realistyczna walka w parterze

Wystarczy przez minutę poobracać się w kółko z opuszczoną głową i spróbować potem wstać metodą BJJ. Rezultaty mogą okazać się interesujące...

Kto ci powiedzial ze obracanie sie w kolko przez minute jest najdokladniejszym oddaniem odczucia po otrzymaniu ciosu?
Jakby tak bylo to bys nie widzial nigdy w walce MMA faceta, ktory po mocnym ciosie podnosi sie z ziemi na sposob bjj a widzi sie to duzo czesciej niz ludzi podnoszacych sie na 4.
Dlaczego wlasciwie minute? moze trzeba sie krecic 20 minut a ktos cie powinien w tym czasie polewac woda z wiadra?
wtedy sie moze okazac ze wogole jakiekolwiek wstawanie w walce nie ma sensu.
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Realistyczna walka w parterze

jesli myslisz ze sposób z BJJ uchroni cie przed chamskim butem no cóż to twój problem, jeżeli myslisz ze wystawiona reka zatrzyma nogę to ok.

No właśnie, tu mam problem w dyskutowaniu z Tobą. Zamiast zagłębiać się w meandry mojego poplątanego umysłu ( przy czym samemu można się zgubić )i zgadywać, co myślę, po prostu odpowiadaj na zadane pytanie. Zapytałem, czy taki sposób wstawania jaki zademonstrowałem, uważasz za prawidłowy. Wystarczyło odpowiedzieć: nie, i uzasadnić dlaczego, albo tak, i uzasadnić dlaczego? Osobiste uwagi oraz sugestie, że jestem idiotą można sobie darować, podobnie jak teksty: "zawiodłem się na krav madze, a oddałem tej suce pięć najlepszych lat mojego młodego życia...". Ponieważ z kolei ja nie chcę zagłębiać się w meandry Twojego umysłu. ;-)
Na ziemi można wylądować z różnych powodów. Może to być strzał w twarz, może to być zwykły upadek, poślizgnięcie się, obalenie przez przeciwnika. A może to być świadome rozwiązanie taktyczne. Tak robił dawno temu Antonio Inoki w walce z Muhamedem Ali, wiedząc, że na pięści nie ma z nim żadnych szans.

Pozdrawiam.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Realistyczna walka w parterze
"Krav maga nie jest dla mnie wyznacznikiem skutecznosci - mi sie nie sprawdziła a cwiczyłem łacznie 5 lat".

W sumie co masz na mysli, bo uzyles tego juz pare razy.

Mowisz, tez o przygotowaniu na najgorsze - to trzeba zatem naprawde kopnac kogos w twarz...., wbic mu ostrze... etc.

K_P
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Realistyczna walka w parterze
Dajcie koledze ochlonac :D

Musi chwile uplynac, zeby zrozumial, ze dyskutuja tutaj z nim nie "malolaty", nie "internetowe wojowniki", nie "dzieci neo" tylko ludzie na poziomie co to z niejednego pieca itd. ;) i znani sa nie tylko z internetow ale takze i z realnego zycia ;)

Musi chwile ponapinac muskuly i pokazywac "muly" by zdobyc pozycje w "stadzie" ;) . Taka rola swierzaka ;) . Oswoi sie :>
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Realistyczna walka w parterze
ja nie atakuje... przed paru dobrych lat taemu cwiczylem z innymi m.in. krav mage, wiem jakie ma mankamenty, wiec pytam kolege jakie w niej dostrzega. A najbardziej zdumiewa mnie, ze spedzil z nia 5 lat! Co oni robili? Czego sie uczyli?

K_P
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Realistyczna walka w parterze
.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024