Skocz do zawartości


Zdjęcie

Defendu ;)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
63 odpowiedzi w tym temacie

budo_lewro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Defendu ;)
tak na wesoło :
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_wodnik szuwarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodnia Stolica Przemytu
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Defendu ;)
ciekawy filmik pod wzgledem reklamy szkoły/systemu..
super kanwa....Lewro Twój pomysł reżyserski czy na spontanie poszło??
  • 0

budo_lewro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Defendu ;)
no przyznać się muszę że był projekt i się go trzymaliśmy ;)
  • 0

budo_gb combatives
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Defendu ;)
Fairbairn Military System? Krótkie pytanie kto Cię uczył Defendu?
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Defendu ;)
Zabrzmiało jak wyzwanie.
Chłopie wyluzuj.
Nazwa Defendu nie jest zastrzeżona w żadnym kraju i pod nią różnych rzeczy uczą.

Poczytaj, zaczyna się na str8.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Polecam uwadze fragment:

Note: The word
―defendu was never defined by Fairbairn, and when, many years ago, we
asked the two people whom we knew had been personally familiar with
Fairbairn — Rex Applegate and Maury Geier — neither had ever heard
Fairbairn or anyone else offer a definition of the term. AND NEITHER
INDIVIDUAL (BOTH OF WHOM HAD LEARNED AT FAIRBAIRN
AND SYKES‘ OWN HANDS THE METHOD THAT FAIRBAIRN
TAUGHT DURING WWII ) RECALLED FAIRBAIRN EVER EVEN
USING THE TERM, HIMSELF! Fairbairn called what he taught (during
WWII) ―his system‖ (ie Fairbairn‘s own), or ―foul methods or
―gutterfghting.


  • 0

budo_gb combatives
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Defendu ;)
To nie jest wyzwanie - ale podpieranie czegoś takiego nazwiskiem Fairbairna uważam za niewlaściwe a tak szczerze za duże przegięcie. I dobrze o tym wiesz. na koszulkach napisane jest ze to system Fairbairna a z Fairbairnem ma to niewiele wspólnego. gdyby napisane mieli ze to system oparty na Fairbairnie to tam niech kazdy sobie interpretuje jak chce, z napisu wynika ze jest to system Fairbairna. TO UWAŻAM ZA... niech kazdy sobie dopowie.
  • 0

budo_lewro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Defendu ;)
Spoko odpowiem ci na to pytanie uczył mnie pan Matthew Temkin
  • 0

budo_gb combatives
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Defendu ;)
To ile ćwiczyłeś z Matem - rozumiem ze nauczył cie tych technik z filmu?
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Defendu ;)
Zanim zaczniecie sie napierdalac to delikatnie przypominam o regulaminie:

o

9. Zakaz prowadzenia prywatnych wojen.

i

4. Zakaz obrażania innych użytkowników.

oraz

5. Wszelkie słowne utarczki załatwia się listami prywatnymi.
  • 0

budo_gb combatives
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Defendu ;)
Sorry ja kończe działaność.
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Defendu ;)
GC Combatives
Niby dlaczego? Fairbairn stworzył pewna ideę, na której opiera się większość systemów walki wręcz. I nie rozumiem dlaczego nie można użyć jego nazwiska. Moim zdaniem jest to raczej oddanie mu pewnego szacunku niż jakaś komercyjna akcja, choć pewnie też ma jakieś znaczenie. Uczciwie, to w Polsce nazwisko Fairbairna kojarzy wąskie grono specjalistów. Zresztą nie tylko w Polsce.
  • 0

budo_lewro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Defendu ;)
Nie ma 5 lat aby się dać prowokować takim postom, kolega chce wyrazić swoje nie zadowolenie ok ma do tego prawo ja mu nie zabraniam. Z byt długo siedzę w systemach walki aby wiedzieć co pisze i co proponuje życie już to zweryfikowało. :lol: :lol: :lol:
  • 0

budo_gb combatives
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Defendu ;)
Panie Igorze, Fairbairn to nie tylko idea, myśl ale też określony zasób techniczny który jest rozwijany przez osoby które podjęły sie kontynuowania jego dzieła. Mamy m.in Kaspara +, Cestari +, Morrisona, Mccanna którzy robili to na poziomie i rozwinęli metody i "myśli" Fairbairna w sposób na pewno pozytywny. Weźmy np. Morrisona "Urban Combatives" - nie Fairbairn combatives, mimo ze sie opiera na nim to nie wydziwia. Mówi jasno co wziął od Fairbairna a co jest jego - i jaki jest cel jego systemu. Szacunek dla podejścia do sprawy, po części czujesz sie jak na lekcji historii - to jest od Fairbairna, to od O'Neilla a to... moje - to jest OK. Z drugiej mamy wskazanego Wolfa czy jak on sie tam zwie - no powiedzmy dno. ja zawsze wolałem równac do góry niż do dołu.
Panie Igorze jesli idzie sie Pan zapisać na Karate Oyama to oczekuje pan że zostanie panu przekazany określony materiał zgodnie z określoną metodyką. Oczywiście w zależności od szkoły i zaangażowania osiąga pan w różnym czasie swoje cele. Oznacza to ze jeśli cwiczy Pan Oyama karate to nie Jukado. Przyszedłem nauczyć sie kopac a każą mi robić rzuty. Teraz pytanie z mojej strony: co z technik Fairbairna jest w tym Defendu a co nie pochodzi od niego ale jest firmowane jego nazwiskiem? Bo ja nie widziałem praktycznie nic z Fairbairna.
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Defendu ;)
Lewro,
Miałem napisać dlaczego nie zgadzam się z Twoim tłumaczeniem dotyczącym stosowania nazwy Defendu, ale Pan GB Combatives zrobił to za mnie.
Od kilku lat interesują mnie systemy walki wręcz z okresu II wojny światowej, niestety, w Polsce nie ma możliwości praktycznego zaznajomienia się z nimi. Moje zainteresowanie ma charakter historyczny, w podobny sposób interesują mnie tradycyjne szkoły japońskie ( koryu bujutsu ) czy dawna, europejska szermierka. Wyobraź sobie, że wpisuję nazwę "defendu" w google i wywala mi adres Twojego stowarzyszenia. Gdybym, zachęcony zamieszczonymi tam deklaracjami, życiorysami Fairbairna i Sykes'a, itd., pojechał na organizowany przez Ciebie staż/seminarium, a następnie zobaczył to, co na waszych filmikach, toby mnie chyba jasny szlag trafił, bo poczułbym się zwyczajnie oszukany. Dziwne, że tego nie rozumiesz. Zwłaszcza, że już kiedyś musiałeś, na żądanie A. Kupsa, zaprzestać używania nazwy "Combat 56". Wsadzanie w opakowanie z napisem "cukierek" czegoś, co cukierkiem nie jest, to kiepski marketingowo pomysł.
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Defendu ;)
Inaczej
Co to jest wg was Defendu.
Fairnairn nigdy oficjalnie nie założył szkoły, prowadził tylko szkolenia w różnych miejscach. Więc ciężko mówić o jakichkolwiek kontynuatorach.
Dla mnie to tytuł książki i różne szkoły combatowe które w mniejszym lub wiekszym stopniu czerpiące z Fairbairna. tak się składa Fairbairn sam napisał wyraźnie to są przykłady. Nie konkretny zestaw. Generalnie zostawił wskazówki jak trenować i dobierać techniki, żeby to było skuteczne.

Co do SAS ... dlaczego wszyscy podpierają się SAS GROM czy czymkolwiek innym. Odpowiedź jedna. KOMERCJA.

Dlatego GB Comabitives uważam że ta twoja nagonka ma konkretny cel.
Jest jeszcze jedna sprawa. Defendu Lewro można krytykować, bo jest dostępne choćby na YTB. Dla mnie i dla wielu jesteś anonimowym użytkownikiem forum, który robi zadymę o nic. Na razie walczysz na słowa. Wartość poznawcza tego co zaprezentowałeś jest żadna. Ot, pieniactwo. walka na filozofię do niczego nie prowadzi.

Akahige
Też interesuje się gutter fighting w celach historyczno-poznawczych, ale minęło 100 lat i systemy walki musiały w wielu aspektach ewaluować. Fairbairn stworzył podwaliny pod większość współczesnych systemów walki i tego mu nikt nie odbierze.
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Defendu ;)

Więc ciężko mówić o jakichkolwiek kontynuatorach.

Tu bym się nie zgodził, ponieważ kontynuatorem był chociażby Rex Applegate, facet, który dożył 1998 roku, a więc czasów całkiem współczesnych i przez cały okres powojenny prowadził intensywną działalność szkoleniową. Nelson, Cestari, Kasper, itd., to wszystko ludzie reprezentujący tę samą tradycję określaną dziś jako "WW II combatives". Sprawili, że dorobek Fairbairn'a i Sykes'a nie zamienił się w martwy język, jak łacina.
  • 0

budo_gb combatives
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Defendu ;)
Panie Igorze nie pracuje na rynku cywilnym, jestem obecnie no można powiedzieć emerytem - wystarczy linii, mieszkam na stałe w GB. nie otwieram w Polsce czy GB szkoły GF czy contractor Fairbairn czy inne bzdury. To nie jest nagonka tylko próba rozmowy na temat filmu który zobaczyłem firmowanym moim zdaniem niesłusznie nazwiskiem Fairbairn. Dlaczego? Nie wiem czemu przybrał pan role adwokata, opowiedział się pan po jednej stronie, to nie jest ok w mojej ocenie, natomiast Pan tu rządzi jako MOD. Jeżeli będzie to wygodne proszę o wykasowanie postów i konta - nie będę więcej z niego korzystał, jutro wracam do GB i raczej nie ma sensu bym odwiedzał to forum.
Co do komercji - proszę popatrzeć na te koszulki z filmu. To wszystko tłumaczy. Ma pan prawo oceniać mnie jak chce ale zostałem uznany za jątrzyciela bo zacząłem zadawać niewygodne pytania, ja nic nie zyskuje a chciałem się czegoś dowiedzieć - na zasadnicze pytania nie otrzymałem odpowiedzi.
Co do SAS wystarczyło mnie wypytac o jakieś szczegóły techniczne aby wykazać moja niewiedze czy chęć
Akahige - no cóż rozjasniles/as mi troche sytuacje. prosze dusic o odpowiedx na pytania które postawiłem - ja długo cwiczyli z Temkinem i czy te techniki z filmu to sa te od Temkina.
teraz podsumowanie - sporo angoli przyjeżdźa do pol szkolic sie m.in w strzelaniu i mordobiciu bo jest taniej, nie sa rejestrowani, a laski na top high level (nikt im tego w sądzie nie udowodni) - na swoje nazwisko i pseudo zapieprzałem 10 lat i przykro by mi był słyszec ze którys z chlopaków przyjechał do polski poćwiczyć Fairbairna a dostał Fajberna i ze zadowolony jest tylko z obsługi polskich dziewczyn - trzeci świat, chłopie gdzies ty sie wychował (autentyczny tekst po jednym ze szkoleń u super komandosa). :twisted:
Pozdrawiam
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Defendu ;)
W tym rzecz, że akurat nie oni spowodowali tylko kolejne programy Combatives.

Dopiero po latach wielu ludzi odkryło że istnieją książki Fairbairna Sykesa, Applegatea i innych. Boom na systemy combatowe na rynku cywilnym zaczął się dość późno. A że w tedy jeszcze część ludzi którzy to trenowali jeszcze zyła. to zadanie było ułatwione.

GB Combatives

Nie rządzę, modem w Combacie jest ktoś inny.

Właśnie w tym rzecz, że nie chodzi o co tylko w jaki sposób.
Nie ma czegoś takiego jak słuszne czy niesłuszne użycie nazwiska Fairbairn. To naprawdę puste gadanie, kto ćwiczy jakikolwiek combat na bazie JJ może posługiwać się nazwiskiem Fairbairn i tego nie zmienisz. Zdaje się to on mówił że żadna filozofia do walki nie jest potrzebna. Filozofia była prosta, zwyciężyć lub zginąć. Może nie?
Tak naprawdę cała ta akcja z gadaniem czy używać nazwiska Fairbairn jest na poziomie podstawówki.

Techniki nie są od Temkina, czy Fairbairna, może część. Doskonale wiemy wszyscy którzy piszą na tym forum. Historia szkoły Lewro nie jest tajemnicą.

Dlaczego bronię Lewro?
Bo mam dość gadania, polskie znaczy złe. W tym wypadku polskie , moim zdaniem znaczy lepsze. Nie jestem jego uczniem, właściwie w tym momencie raczej zajmuje się sportami walki niż systemami, ale trochę swoich doświadczeń miałem.

I ostatnie... też mieszkam w GB.
  • 0

budo_gb combatives
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Defendu ;)
Niech się Pan przejedzie do Morrisona - Dobry Fairbairn. Mimo ze wielu ludzi ma do niego awersje bo... nie jest ze służb, to jednak robi dobra robotę, właściwie ukierunkowana - na ulicę, nie military czy police. W końcu został doceniony, jego własna szkoła po latach ciężkiej pracy została dostrzeżona nawet w służbach. Nie kryje na czym się opiera ani podziwu ale nie ma koszulki Fairbairn na sobie, tam nie ma przesady. Co do oceny technik z filmu mam odmienne zdanie. Fairbairna szczególnie mocno nie trzeba poprawiać, z reszta widac że ludzie którzy zajmowali sie "kontynuacją" w tej dobrej strony dochodzili samodzielnie do zbliżonych rozwiązań. O czyms to świadczy - to raczej o tych szkołach mówi sie dobrze a nie o odszczepieńcach typu Wulf czy jak on tam. To moja opinia.
  • 0

budo_thufir hawat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Defendu ;)

Nie ma czegoś takiego jak słuszne czy niesłuszne użycie nazwiska Fairbairn. To naprawdę puste gadanie, kto ćwiczy jakikolwiek combat na bazie JJ może posługiwać się nazwiskiem Fairbairn i tego nie zmienisz. Zdaje się to on mówił że żadna filozofia do walki nie jest potrzebna. Filozofia była prosta, zwyciężyć lub zginąć. Może nie?
Tak naprawdę cała ta akcja z gadaniem czy używać nazwiska Fairbairn jest na poziomie podstawówki.


Ciekawe, ze tacy ludzie jak Kelly McCann czy Carl Cestari nie podpierają się nazwiskiem Fairbairna, tylko po prostu uczą (lub uczyli) WWII Combatives. Przyznają które techniki wywodzą się od Fairbairna, ale nie twierdzą że nauczają jego systemu.

Akahige- byłem w sytuacji która opisujesz- tzn. pojechałem na seminarium do lewro. Same zajęcia mi się podobały, wyciągnąłem z nich sporo użytecznych rzeczy, choć rzeczywiście Fairbairna w tym zbyt dużo nie zobaczyłem, za to sporo było z technik pewnego polskiego combatu :) Prawdę mówiąc dziwię się, czemu lewro nie stworzył własnej marki po swoich przejściach z Kupsem. Morrison, który same techniki ma bardzo podobne do tego co uczy Kelly McCann, umiejętnie je przeniósł na grunt cywilnej samoobrony, tworząc nową jakość i swoja własną markę.

GB combatives, fajnie ze się pokazałeś na forum, mam nadzieję że będziesz się jeszcze udzielał nawet po powrocie do Wielkiej Brytanii. U Morrisona uczyłeś sie na seminariach, czy chodzisz na jego stałe zajęcia? Bardzo mi się podoba jego styl nauczania- znam go tylko z DVD (skąd on bierze te ceny przesyłek pocztowych??? ;) ) planuję wybrać się na jego seminarium gdy będzie znowu w Czechach lub w Berlinie.

Pozdrawiam, Thufir
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024