Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pszczyńska Akademia Sztuk Walki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

budo_kubak30
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Pszczyńska Akademia Sztuk Walki
Witam :D Nie wiedziałem do którego tematu należy zaliczyć PASW więc dałem go do działu Combat. Zaczynam wkrótce studia w Katowicach na UŚ. Działa tam sekcja ,,Kung-fu", lecz kung fu to nie jest bo jest zrzeszona w PASW. [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] oto link do nazwy sekcji. Otóż moje pytanie jest następujące, czy PASW jest systemem, który posiada jakieś szanse w realnej walce? Czy też pszczyńska akademia naucza stylu równie ,,skutecznego" jak Karate Tsunami Pana M ;p Zastanawiam się nad nietrenowaniem w tej sekcji, gdyż treningi dla studentów są tam darmowe. :) A nie chciałbym tracić czasu na coś co nie ma żadnego zastosowania. Z góry dziękuję, za wszelkie odpowiedzi.
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Pszczyńska Akademia Sztuk Walki
Wszystko moze byc skuteczne. Ty sam sie uczysz i filtrujesz to co Ci jest w danej chwili potrzebne ... i co potrzebujesz do wlasnej specyfiki zaadoptowac.
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pszczyńska Akademia Sztuk Walki
Opinie o PASW są podzielone. Jedyne ci pozostaje po przejśc się i przekonać czy się podoba.
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pszczyńska Akademia Sztuk Walki

A nie chciałbym tracić czasu na coś co nie ma żadnego zastosowania. Z góry dziękuję, za wszelkie odpowiedzi.

Niektórzy powiedzą, że idąc na studia już tracisz czas na bezużyteczne rzeczy. Idź tam, zobacz co robią i się wszystkiego dowiesz. Już samo porównanie na youtube PASW i KTs daje odpowiedź czym się zająć.
  • 0

budo_kubak30
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Pszczyńska Akademia Sztuk Walki
Dziekuje za odpowiedzi :-) po prostu bylem ciekawy opinii ludzi bardziej doświadczonych niz ja. Bo ze styli nauczanych w tej sekcji znałem tylko boks wietnamski. :-P a anty terror combat jitsu bylo mi całkowicie nie znane :-D
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Pszczyńska Akademia Sztuk Walki
kumpel w pracy bawi się w PASW i wygląda to całkiem fajnie.

Ćwiczą przekrojowo
  • 0

budo_thinspoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Pszczyńska Akademia Sztuk Walki

kumpel w pracy bawi się w PASW i wygląda to całkiem fajnie.

Ćwiczą przekrojowo


No to albo w Warszawie mają instruktorów, którzy znacznie odstają poziomem od źródła albo trochę inaczej rozumiemy trening przekrojowy.
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Pszczyńska Akademia Sztuk Walki
z tego co mi pokazywał (filmy z treningów i seminariów) , to i K1, i troszkę parteru, i z kijkami filipińskimi itp.

On w wawie własnie, chyba u Marka Talarka.
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Pszczyńska Akademia Sztuk Walki
zalezy od sekcji chyba. z tego co wiem, co jeden instruktor to troche inne podejście.
może coś przeoczyłem, ale na podanej stronie nie ma nic o stylu źródłowym i osiągnięciach trenerów?
  • 0

budo_thinspoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Pszczyńska Akademia Sztuk Walki

W połowie lat siedemdziesiątych następuje w Polsce dynamiczny rozwój różnych stylów walki, a wraz z tym moda na kimono. Bracia Brudny mają już w tym czasie 15 lat treningu za sobą, cechuje ich określona dojrzałość techniczna i wiedza z zakresu filozofii dalekowschodnich sztuk walki. Wszystkiego, co oni prezentują nie można zamknąć w ramach jednego stylu walki. Wachlarz ich technik jest bardzo bogaty, a sztuka walki wszechstronna i urozmaicona.


Tyle jeśli chodzi o styl źródłowy ;-)

Trochę bardziej szczegółowo:

PASW oparty jest na bazie następujących elementów i stylów:

1. Kung Fu Chan Shaolin Si Dju Su (styl chiński)
2. Kung Fu Vo Ouyen (styl wietnamski)
3. boks
4. thaiboks
5. jiu – jitsu
6. escrima

Jednakże nie przywiązujemy wagi do żadnego ze stylów i określamy swój styl jako Combat co odpowiada w pełni charakterowi i kierunkowi treningów PASW.Tak więc Pszczyńska Sztuka Walki dopracowała się wspólnych założeń technicznych,ma własne oryginalne rozwiązania i określiła filozofię stylu.Jednym słowem posiada wszystkie cechy nowego odrębnego systemu walki.Po prawie 50 latach ,pod okiem mistrza Józefa kilka pokoleń instruktorów stworzyło Polski System Walki.


A co do osiągnięć trenerów:

W roku 1997 Zbigniew Syc zdobywa II miejsce na Mistrzostwach Świata IBF w Turcji , Ryszard Bochm, IV miejsce.

Po pokazie mistrzów z Pszczyny, otrzymują wielkie uznanie, w szczególności od reprezentacji Ukrainy gdzie instruktorzy szkolenia komandosów i policji nie ukrywają podziwu dla wysokiego poziomu wyszkolenia pszczyńskiego systemu combat. Te same uznanie otrzymujemy w 1998 roku na Mistrzostwach Europy w Belgii, gdzie po pokazie naszej reprezentacji, swoje uznanie przekazali przedstawiciele z Anglii, Holandii, Niemiec i Belgii. Na tych mistrzostwach zajęliśmy w formach kata II miejsce i l miejsce drużynowe.Była to krótka przygoda sportowa PASW.Jednak inne spojrzenie na sztuki walki i formę szkolenia spycha na margines rywalizację sportową.Tak też jest do dnia dzisiejszego.


  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Pszczyńska Akademia Sztuk Walki
wszystko to jest mi znane... na pewno cytaty pochodzą z [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_thinspoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Pszczyńska Akademia Sztuk Walki
No pewnie, że nie pochodzą z tej strony. Jak czytamy na stronie,

Trenerzy prowadzący zajęcia są instruktorami Polskiej Unii Kung-Fu

Natomiast historia PUK zaczyna się od słów

Na początku lat 60-tych bracia Józef i Jan brudny z Pszczyny precyzują swoje zainteresowania w kierunku sztuk walk dalekiego wschodu.


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_peter
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 523 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pszczyńska Akademia Sztuk Walki
hmm to jest [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ???
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024