Skocz do zawartości


Zdjęcie

Realistyczna walka w parterze


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
233 odpowiedzi w tym temacie

budo_thufir hawat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Realistyczna walka w parterze

parter w samoobronie potrzebny jest do zdobywania pozycji. tak samo jak poruszanie w stojce. staramy się zająć jak najlepsza pozycję względem przeciwnika. kwestia wykończenia to suma priorytetów w walce oraz warunków brzegowych jakie narzuca na nas otoczenie w jakim podjeliśmy walkę.

a filmiku nie kupuję :-) . najlepszy kombaty pokazywali mi w młodości panowie Raubo i Skrzecz.


Parter w samoobronie nie jest do zdobywania pozycji, tylko by z niego jak najszybciej wstać.

Pozdrawiam, Thufir
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Realistyczna walka w parterze
żeby z niego wstać musisz mieć pozycję do ucieczki O:-)
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Realistyczna walka w parterze
ESDS Tactical

Dzięki za konkrety. Jak widać, dopatrzyłeś się jednak jakichś sensownych rozwiazań. Nie mniej jednak uważam, że się czepiasz szczegółów ( biorąc pod uwagę, że to trailer ) lub generalizujesz. Skąd, np. wziąłeś te 99% "butujących" napastników? Jesteś pewien, że nie 97%? ;-)
Wg mnie wszystko, co widziałem w tym trailerze może się zdarzyć i wszystkie pokazane techniki mają swoje miejsce i czas. Opinię tę opieram na własnych doświadczeniach, wyniesionych szczególnie ze sparringów z początkującymi, którzy zanim się nie ogarną potrafią zachowywać się dziwnie. Np robią dosiad kucając. Te wszystkie dźwignie nogami na nogi w stylu dr Kondratowicza również wychodzą i to nie tylko na początkujących. Z kolei zaawansowani też potrafią robić dziwne - z pkt - u widzenia samoobrony - rzeczy. Np. obchodzą gardę do bocznej albo robią balachę z dosiadu. :lol:
  • 0

budo_esds tactical
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Realistyczna walka w parterze
Akahige cenie Twoje zdanie - ba może być i 90 % ;-) , Ty piszesz o chłopakach z sekcji poza tym hmm lubię czepiać się szczegółów bo podobno diabeł tkwi w szczegółach :twisted: , z moich doświadczeń wynika ze skopanie klienta jest najprostszą i najczęstszą "forma" walki a w zasadzie ataku w parterze i nie mam tu na myśli parteru sportowego, co nie zmienia faktu że wole się przygotować na 90% niż na te 10% Hochheima. Zwróć uwagę na to co sam napisałeś - ludzie nie potrafią (początkujący) walczyć w parterze, gubią się, nie wiedza co robić, zachowują się irracjonalnie - wiec jak myślisz jakie techniki parterowe zastosowaliby przed przyjściem do sekcji w której ćwiczysz? Ja obstawiam but na łeb leżącego. Oczywiście w określonej sytuacji każda technika może być przydatna, ale ja szukam czegoś co może mieć zastosowanie w wielu sytuacjach, lato, zima, walka bez broni jak i z bronią itp. No z tym Kondratowiczem to przyznam Ci racje rzeczywiście - raz sam to zrobiłem i nie na treningu - ale to było w czasach szkoły średniej.
Co do samego ulicznego parteru to jest kilka wzmianek w tych filmach:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
tam nie ma finezji a wszystkie sprawy rozwiązuje się prosto...
mam nadzieje że wyszli na prostą.
Co do Hockcheima - w necie można było kiedyś trafić taką serie - Training Mission - miałem gdzieś 4 pdf - od cz 1 do 4 - teraz jest ich....12 czy 16 a każda to niezła kobyła, owszem są tam ciekawe rzeczy ale dużo jest takich strasznie wydumanych rozwiązań technicznych, za dużo, za dużo jak na tzw Combat - chyba że ktoś traktuje to hobbystycznie bo dla mnie to "narzędzie" pracy - jedno z wielu. Z tego co pokazuje Hochheim robi się wielotomowa encyklopedia PWN która z czasem zarasta kurzem na półce - takie zadawanie sobie pytań w postaci tysięcy możliwych zagrożeń i odpowiadanie sobie samemu - sztuka dla sztuki. Miałem kiedyś całą kolekcje jego filmów i książek - książki na szczęście poszły na allegro a filmy zwolniły miejsce na dysku.
To oczywiście moje prywatne zdanie i nikogo nie mam zamiaru do niego przekonywać,
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Realistyczna walka w parterze

Co do Hockcheima - w necie można było kiedyś trafić taką serie - Training Mission - miałem gdzieś 4 pdf - od cz 1 do 4 - teraz jest ich....12 czy 16 a każda to niezła kobyła, owszem są tam ciekawe rzeczy ale dużo jest takich strasznie wydumanych rozwiązań technicznych, za dużo, za dużo jak na tzw Combat - chyba że ktoś traktuje to hobbystycznie bo dla mnie to "narzędzie" pracy - jedno z wielu. Z tego co pokazuje Hochheim robi się wielotomowa encyklopedia PWN która z czasem zarasta kurzem na półce - takie zadawanie sobie pytań w postaci tysięcy możliwych zagrożeń i odpowiadanie sobie samemu - sztuka dla sztuki. Miałem kiedyś całą kolekcje jego filmów i książek - książki na szczęście poszły na allegro a filmy zwolniły miejsce na dysku.
To oczywiście moje prywatne zdanie i nikogo nie mam zamiaru do niego przekonywać,


Pięć, potem poszedł w multimedia... Oczywiście publikował tez CQC Magazine, kiedyś dawałem linka tutaj w dziale. :)
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Realistyczna walka w parterze
Walka w parterze według instruktorów combat hapkido

  • 0

budo_-war-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 535 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Realistyczna walka w parterze
ESDS, ale wiesz, że to co napisałeś to pasuje jak ulał do 99% szkoleniówek combatowych czy MA dostępnych na rynku? Biznes jest biznes, nie dorabiajmy do tego jakiejś ideologii, czymś trzeba wypełnić te 60 czy 90 minut :)
W porównaniu z niektórymi Miszczami, Hock przynajmniej w temacie noża czasami pokaże coś użytecznego, jakieś 5 minut z 90 ;)
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Realistyczna walka w parterze
WAR
Tzw szkoleniówki w znacznej mierze to techniki wyrwane z kontekstu, często pozmieniane tak aby ktoś się nie zorientował w całości materiału. Po prostu filmy reklamowe. Naprawdę cięzko znaleźć dobrej jakości szkoleniówke z kompletnym systemem.
  • 0

budo_esds tactical
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Realistyczna walka w parterze
War, nie zaprzeczę i nie robie tego przez grzeczność - zgodzę sie z Twoja opinią, kasa jest kasa. To jest jeszcze nic bo działalność zarobkową mogę zrozumiec, ale najgorsze z czym sie zetknąłem to "sekciarstwo", budowanie wizerunku na niedopowiedzeniach i półprawdach, wypieranie "młodym" ludziom mózgów i dojenie ich. najgorsze jest to że takie rzeczy dzieja sie w Polsce, ludzie wmawiaja małolatom (takim 15 - 16 latkom) jakieś opowiesci - tajne operacje które nigdy nie miały miejsca, tworza systemy walki które sa tajne i tylko Ty i amerykańskie siły specjalne w Afganistanie to ćwiczą (oczywiscie pokryjomu - bo wiesz ze to sa tajne techniki), wiesz ja i chłopaki z gromu, ja i itp. I ci ludzie młodzi ludzie po czasie tym przesiąkają, zaczynaja wierzyc i staja sie "wyznawcami"religii. Później taki przychodzi i próbuje mnie obezwładnić dźwignia nadgarstkowa albo jakims innym badziewiem, albo miałem takiego goscia który pokazywał tajna technikę OBRONY!!! przed nozem w postaci zbicia atakujacej reki i założenia nelsona i wiesz - to tajna technika którą cwiczą specjalsi (pokryjomu) - ona jest TAJNA i nie powinien jej pokazywać bo trener mu zabronił... Jak to usłyszałem to szczęka mi opadła - Aha. No kurwa nie dziwie sie ze zabronił jej pokazywać. I nawet jak sie takiemu wpierdoli to jest na tyle wyprany ze nie zrozumie. Szkoda tych małolatów bo płaca za naiwność. Druga sprawa to tez to że wielu instruktorów tzw combatu ani dnia nie przepracowało w resorcie a szkoda ale za to znają sie na szkoleniu służb lepiej od tych którzy tam pracują...
  • 0

budo_-war-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 535 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Realistyczna walka w parterze
Przytoczę więc wypowiedź jednego z instruktorów, combatu, a jakże, po spożyciu większej dawki napoju procentowego:
"Wojtek, 95% tych ludzi nigdy w życiu nie spotka się z agresją, więc mogę im pokazać każde gówno, a oni to łykną. A te 5% które dostanie wpierdol? Powiem im, że za słabo ćwiczyli...".
I to nie jest wyjątek, to jest biznes. Czasem jak czytam wypowiedzi w tym dziale, to się zastanawiam gdzie chłopaki takie sekcje widzieli? Realia to sekcje prowadzące zajęcia trzy razy w tygodniu po godzinie, z instruktorem który zarzyna ludzi rozgrzewką, potem daje im ostygnąć pieprząc trzy po trzy o komandosach, naturalnych odruchach, widzeniu peryferyjnym. Jak już te 40 osób zacznie ćwiczyć, to przejdzie się po sali wybierając co ładniejsze laski "żeby im pomagać".
Tych samych instruktorów spotykam później na sekcjach typowo sportowych, boks, bjj, nóż trenują u mnie, cytując zresztą mnie słowo w słowo w różnych filmach na YT.
I w sumie, jak tak się zastanowić, to combat jest towarem, tak jak łączące się w harmonii z Kosmosem aikido, szlachetna szermierka japońskim mieczem, czy cokolwiek innego. Płacisz i dostajesz takie złudzenia jakie chcesz, rozwój duchowy, umiejętności komandosa, wojownik ze skośnymi oczami...
Realistyczna walka w parterze to jest jak łapiesz cegłę i nap... gościa, rozpatrywanie tego w kategoriach "technik i zachowań" to IMO tylko podsycanie sprzedaży towaru. I nie, nie uważam, że to źle, dobry towar wart jest zwykle swojej ceny. Tyle, że w myśl powiedzenia "zły pieniądz wypiera dobry", mamy coraz więcej McDojo na rynku, towar klasy chińskich podróbek, czasem dobrych, ale najczęściej kompletnych bubli.
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Realistyczna walka w parterze
ja Ci zawsze mówiłem ... moro, ładne dupeczki i kolorowe szlaczki na certyfikatach z weekendowych kursów to przyszłość :-) . a zapomniałbym o pasach. :-) . nie ważne ilu wpierdolisz, nie ważne co umiesz. liczy się promocja i promotor. jak w życiu
  • 0

budo_wodnik szuwarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodnia Stolica Przemytu
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Realistyczna walka w parterze

Przytoczę więc wypowiedź jednego z instruktorów, combatu, a jakże, po spożyciu większej dawki napoju procentowego:
"Wojtek, 95% tych ludzi nigdy w życiu nie spotka się z agresją, więc mogę im pokazać każde gówno, a oni to łykną. A te 5% które dostanie wpierdol? Powiem im, że za słabo ćwiczyli...".


i wszystko na temat.. dlatego twierdzenie, że rynek zweryfikuje wszystko w temacie sportó, sztuk walki, combatu, samoobrony chyba się nie sprawdza :) zawsze znajdzie się oszołom z gloryfikującymi go uczniami....
  • 0

budo_esds tactical
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Realistyczna walka w parterze
Wodniku szuwarku - gdyby to był tylko oszołom miał gloryfikujacych go uczniów to byłoby ok - to ich problem, najgorsze jest to ze taki oszołom niejednokrotnie "podsyca" glorie a w ramach treningu słuchasz w większości jako to jest zajebisty a jego życiorys zgodny dziwnie zgodny z życiorysem Bruce Lee.
War - Twoje zarzuty sa celne i prawdziwe, można je odnieść zarówno do combatów jak i MA. na szczęście pracuje z ludźmi którzy sa z "branży" albo niebawem w niej będą i maja na tyle dyscypliny wewn że starają się nauczyć czegoś co będzie ich narzędziem pracy lub usprawnić narzędzie dotychczas używane.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Realistyczna walka w parterze
Jak ktos chce sie uczyc z literatury czy kaset to dostaje taki chlam jaki chce. To nie sa tylko przypominacze zakresu, programu itp ale nie cos z czego mozna sie nauczyc od podstaw. Co z pojedynczych wycinkow jak tak naprawde nei jest przekazana idea, laczenie technik itp
Czasy braku mozliwosci wyjazdu lub sciagniecia kogos minely a tylko tak mozna sie czegos naprawde dowiedziec.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024