Skocz do zawartości


Zdjęcie

clubbells, ktoś ćwiczy?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
86 odpowiedzi w tym temacie

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: clubbells, ktoś ćwiczy?
a ja wciaz czekam na to az ktos kto tym cwiczy napisze przekonywujaco mi ze warto wydac kase na to..... :?: :idea:
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: clubbells, ktoś ćwiczy?
Ja sie zastanawialem czy do sportow walki uderzanych nie lepiej po prostu dwie 2-3 kilowe gaz rurki ;)
  • 0

budo_kriss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:HIC ET NUNC

Napisano Ponad rok temu

Re: clubbells, ktoś ćwiczy?

a ja wciaz czekam na to az ktos kto tym cwiczy napisze przekonywujaco mi ze warto wydac kase na to..... :?: :idea:


Po dłuższym już używaniu stwierdzam że ma to dla mnie sens.
Nie przekłada się na siłę z siłki, ale na tej najmniej mi zależy :)

Wzrosła mi bardzo kontrola mad bronią. Pojawiła się też dodatkowa siła związana z rotacją kończyn górnych. Zwykła siłka też tego nie ogarnie.
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: clubbells, ktoś ćwiczy?

a ja wciaz czekam na to az ktos kto tym cwiczy napisze przekonywujaco mi ze warto wydac kase na to..... :?: :idea:


Po dłuższym już używaniu stwierdzam że ma to dla mnie sens.
Nie przekłada się na siłę z siłki, ale na tej najmniej mi zależy :)

Wzrosła mi bardzo kontrola mad bronią. Pojawiła się też dodatkowa siła związana z rotacją kończyn górnych. Zwykła siłka też tego nie ogarnie.


ja nie prownuje clubbelsow do zwyklej silki, tylko do kettlow, szczegolnie cwiczen z odwroconym kettlem - tez wyrabia sile nadgarstka strasznie -jako ze nigdy nie mialem clyubbelsa w rece to nie wiem jaka jest roznica i czy warto wydac tyle kasy

moglbys sie wypowiedziec?
  • 0

budo_kriss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:HIC ET NUNC

Napisano Ponad rok temu

Re: clubbells, ktoś ćwiczy?
Dla mnie warto, ponieważ zauważalnie wzrosła mi kontrola nad bronią. Pojawił się też nowy rodzaj siły.
Żałuję że nie zacząłem 10 lat wcześniej!

Mam teraz tylko 3 rodzaje ciężarków, do tego gumy i to ogarnia całe moje potrzeby siłowe.



ps. właśnie wróciłem zjebany z pracy. Odpakowałem moje nowiutkie 20 kg i ... poćwiczę dopiero w poniedziałek. (koszmarnie ciężkie to diabelstwo, okazuje się teraz że 15 kg to była łatwizna!)
  • 0

budo_macius
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: clubbells, ktoś ćwiczy?
Powiedz teraz jak patrzysz z perspektywy czasu, opłacało się przechodzić levelami od 10 kg do 20 kg ( mówie kwestia hajsu do bezpieczeństwa przed nie potrzebnymi urazami ). Czy lepiej kupić od raz 15 czy 20 kg i zaczynać bardzo powoli, a z czasem zwiększać intensywność wykonywanych ćwiczeń. Mówisz że zwiekszyła Tobie się kontrola nad bronią, nie mogłem wychwycić co ćwiczysz?? Bo też się nad tym zastanawiam bardzo poważnie i również w ramach hobby zajmuje się walkami bronią średniowieczną i chciałem zwiększyć siłę ciosu zadawanego oraz lepiej kontrolować broń. ;-)
  • 0

budo_blt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 939 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z młaj taja

Napisano Ponad rok temu

Re: clubbells, ktoś ćwiczy?

(..)nie mogłem wychwycić co ćwiczysz?? (...)

http://budo.net.pl/v...=asc&start=2430
sprawdź tu ;-)
  • 0

budo_macius
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: clubbells, ktoś ćwiczy?
ooooooooo spoko dzięki ;-)

moje hobby trochę bardziej chaotyczne ale też można się zmachać przy tym ostro,
jakiś mały przykład:


  • 0

budo_kriss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:HIC ET NUNC

Napisano Ponad rok temu

Re: clubbells, ktoś ćwiczy?

1.Powiedz teraz jak patrzysz z perspektywy czasu, opłacało się przechodzić levelami od 10 kg do 20 kg ( mówie kwestia hajsu do bezpieczeństwa przed nie potrzebnymi urazami ).

2.Czy lepiej kupić od raz 15 czy 20 kg i zaczynać bardzo powoli, a z czasem zwiększać intensywność wykonywanych ćwiczeń.

3.Mówisz że zwiekszyła Tobie się kontrola nad bronią, nie mogłem wychwycić co ćwiczysz?? Bo też się nad tym zastanawiam bardzo poważnie i również w ramach hobby zajmuje się walkami bronią średniowieczną i chciałem zwiększyć siłę ciosu zadawanego oraz lepiej kontrolować broń. ;-)


ad 1. Z racji pracy mam nieco zboczone podejście. Kwestia zdrowia (adaptacji do obciążenia) jest u mnie najważniejsza. Zresztą kasa nie jest aż taka duża. Tym bardziej, że sprzedawałem mniejsze wagi.

ad 2. Myślę że to zależy od wykonywanych ćwiczeń. Dla mnie i 10 kg na samym początku, to było mega ciężkie. Nie znam Twojej siły wyjściowej ani typu budowy, ale proponuję najwyżej 10 na sam początek. Potem już sam będziesz wiedział :)

ad 3. Chodzi mi o ciężką szablę i broń drzewcową
  • 0

budo_macius
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: clubbells, ktoś ćwiczy?
Przekonałeś mnie bo też właśnie myślałem żeby zwiększyć siłę do władania bronią drzewcową.
Mam 180 cm waga do 81 kg raczej dobrze zbudowany jestem ;-)
Jakie robisz ćwiczenia pod broń drzewcową??[/list]
  • 0

budo_kriss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:HIC ET NUNC

Napisano Ponad rok temu

Re: clubbells, ktoś ćwiczy?
Początek i koniec ruchu robię na gumach.
Do tego mam 3 drzewca o różnym ciężarze
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: clubbells, ktoś ćwiczy?
Dzisiaj doszła mi maczuga 10kg ;)
inny wymiar treningu siłowego :D klasa
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: clubbells, ktoś ćwiczy?
ja wciaz nie kupilem bo nie wiem jaka.... nie mialem nigdy maczugi w rece, nie znam nikogo co ma taka i nie umiem wybrac :nie:
  • 0

budo_kriss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:HIC ET NUNC

Napisano Ponad rok temu

Re: clubbells, ktoś ćwiczy?
kup 10kg.

Nie jest taka ciężka, mimo to daje popalić!
  • 0

budo_abraksazz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: clubbells, ktoś ćwiczy?
Sprzęt wydaje się fajny, ale podobne efekty można osiągnąć ćwicząc gryfem od sztangi albo metalowym prętem. W przypadku sztangi będzie to trening oburącz. Sądzę, że warto spróbować zanim się kupi.
Zajrzałem na stronę sklepu z clubbellami i bardzo mnie rozbawiło co tam zobaczyłem. Sklep nazywa się Sparta co kojarzy się z prostotą i surowością, a tam tony gadżetów do treningu, z torbami na piasek po 350 zł włącznie :lol: Akurat ten typ treningu zakłada minimum sprzętu. Drążek, ze dwa czajniki, stołki do pompek - to wszystko. Ale widzę, że ktoś postanowił zarobić na surowości i prostocie sprzedając ludziom wyposażenie konieczne do treningu bez sprzętu :lol:
  • 0

budo_kriss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:HIC ET NUNC

Napisano Ponad rok temu

Re: clubbells, ktoś ćwiczy?
Witaj na forum

Sprzęt wydaje się fajny, ale podobne efekty można osiągnąć ćwicząc gryfem od sztangi albo metalowym prętem. W przypadku sztangi będzie to trening oburącz. Sądzę, że warto spróbować zanim się kupi.


Ty to wiesz czy przypuszczasz?

Próbowałem różnymi prętami, gryfami i młotami. To jednak nie jest to samo.


Co się czepiasz ich nazwy? :) Taką mają koncepcję na zarobek :)
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: clubbells, ktoś ćwiczy?

a tam tony gadżetów do treningu, z torbami na piasek po 350 zł włącznie :lol: Akurat ten typ treningu zakłada minimum sprzętu. Drążek, ze dwa czajniki, stołki do pompek - to wszystko. Ale widzę, że ktoś postanowił zarobić na surowości i prostocie sprzedając ludziom wyposażenie konieczne do treningu bez sprzętu :lol:


Jakbyś nie wiedział, że fitness to gadżety. :)
  • 0

budo_abraksazz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: clubbells, ktoś ćwiczy?

Ty to wiesz czy przypuszczasz?


Przypuszczam, bo nie ćwiczyłem clubbellami. Natomiast z racji tego, że lubię pomachać mieczem robiłem eksperymenty z gryfami do sztangi (różnej wielkości) i rurami żelaznymi. Wszystko oburącz. Koncepcja ćwiczeń podobna jak z clubbellami które widziałem w użyciu na YT. Gryfy którymi ćwiczyłem miały po 14 i 8 kg, więc ciężar podobny. Inny rozkład wagi, ale cieńszą konstrukcję powinna rekompensować większa długość - fizyka. Oczywiście widzę gołym okiem, że wygoda uchwytu się nie umywa. Gwintowany gryf trzeba okręcać szmatą.

Jeszcze pytanie do użytkowników. Z czego to jest zrobione? Czy można tym w coś uderzyć (w oponę, górę piasku) bez obawy, że się po paru razach rozwali?
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: clubbells, ktoś ćwiczy?
hej,
można tłuc - ale do tłuczenia jest młot a nie maczuga, ale można.

I nie ma żadnego przełożenia na sztangę. Maczuga ma ciężar na końcu, dzięki temu ćwiczysz za pomocą przesunięcia srodka cieżkości, jak w kettle bell. Poza tym, małą długość umożliwia wiele bajerów, których ze sztangą nie zrobisz. tyle w temacie.
  • 0

budo_pashunio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska B

Napisano Ponad rok temu

Re: clubbells, ktoś ćwiczy?
Kriss, ćwiczysz już dłuższy czas 20kg, jak tam wrażenia? zauważyłeś jakieś ciekawe efekty? czy może już zaniechałeś?
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024