Skocz do zawartości


Zdjęcie

Meibukan Goju Ryu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
273 odpowiedzi w tym temacie

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Meibukan Goju Ryu
Dziękuje, w 2012r, mistrz Yagi będzie na Gasshuku w Żarach.
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Meibukan Goju Ryu
Tedo
Z ciekawości jak długo trenujesz Goju-ryu?
  • 0

budo_kris102
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Meibukan Goju Ryu
Ja też jestem ciekawy jak długo trenujesz goju-ryu i jeszcze jak długo wg. szkoły mistrza Yagi.
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Meibukan Goju Ryu
Goju Ryu(IOGKF) ponad dwa lata, dodatkowo według przekazu mistrza Yagi rok z kawałkiem.
Nie mam zamiaru kłamać więc jeżeli ktoś myślał, że coś będę kombinował to bardzo się myli.
(mam na myśli oficjalny regularny trening tego systemu)

Kris102, ja odpowiadam na Twoje pytania, odpowiedz mi jak się nazywasz i co trenujesz?
Death-wish, miałeś okazję trenować z sensei Mirosławem Kuciarskim, jeżeli będziesz miał jeszcze okazję to możesz się zapytać jaki poziom wyszkolenia prezentowałem jeszcze w Shotokanie:)

Dawaj Kris102? z jakiego miasta pochodzisz? Naprawdę chcę wiedzieć, bo mam pewne przeczucia.

Panowie(pisze do tych co maja problem z moim egzaminem), możecie osobiście napisać do mistrza Yagi, nawet zadzwonić, świetnie włada angielskim, więc nie powinniście mieć problemów z dialogiem. Zadajcie mu pytanie na temat mojego egzaminu, rozwiejecie swoje wątpliwości.
A i ponad 40 osób przyglądało się naszemu egzaminowi więc ich także możecie zapytać.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie.
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Meibukan Goju Ryu

jaki poziom wyszkolenia prezentowałem jeszcze w Shotokanie:)

A nic to... skasowałem komentarz.
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Meibukan Goju Ryu
risk nie wiem czy piszesz to z sarkazmem czy nie. Nie jest to ważne. Ja pisze dlatego, że większość forumowiczów ocenia trenujących według? Właśnie według czego? O to jest pytanie.

Zapraszam ludzi do siebie na staże, żeby mnie poznali, żeby ocenili mój poziom, jednak nie ma chętnych. Dlatego usiłuje wpłynąć na ludzi, aby dowiedzieli się czegoś o drugiej osobie zanim zacznie się ja oceniać. Ja usiłuje znaleźć argumenty namacalne, które można zweryfikować, potwierdzić.
Dlatego tak napisałem.

Pozdrawiam
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Meibukan Goju Ryu

piszesz to z sarkazmem czy nie.

Napisałem złośliwie, ale się z tego wycofałem. Było minęło. To co piszesz tylko potwierdza tezę o bezsensie egzaminów. Zwłaszcza jeśli są niedobrze skonstruowane i niczego nie wartościują. Nie odnoszę teraz tego do Ciebie tylko mówię ogólnie. Musiałbym tu powtarzać się w tym co mówiłem o różnicach międzystylowych lub ich braku. Ale tak czy inaczej można podkreślić fenomen, który pozwala po dwóch latach poznawania stylu (bo chyba nie powiesz, że te które studiowałeś wcześniej są podobne do gojuryu) osiągnąć 3dan. Może tu jest sarkazm, ale staram się go unikać.
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Meibukan Goju Ryu
Uwierz mi 3 dan wcale nie oznacza poznania systemu (powinieneś o tym wiedzieć).
Fenomen, nie , solidny trening? tak!
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Meibukan Goju Ryu

3 dan wcale nie oznacza poznania systemu

W to akurat wierzę, choć jestem przyzwyczajony już do tego, że u mnie 3 dany coś jednak znaczą. Funakoshi nadał tylko 5dan'a. A jeśli przyjąć, że 5-6 są już za zasługi to oznacza, że 3 jest już technicznie i merytorycznie dość wysoko.
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Meibukan Goju Ryu
risk jesteś kolejnym gościem, który mnie nie zna, nie widział, nie trenował ze mną, a już ocenił mnie i mój poziom techniczny.

Trzymaj się :D
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Meibukan Goju Ryu

risk jesteś kolejnym gościem, który mnie nie zna, nie widział, nie trenował ze mną, a już ocenił mnie i mój poziom techniczny.

To prawda. Ocena jednakże, może zostać zweryfikowana (może się zmienić, choć nie musi), taka jest jej specyfika. Powinieneś o tym wiedzieć. :D Wiadomo, że są pewne reguły, na podstawie których można dedukować. Dlatego tak zrobiłem na swój własny użytek. To by było na tyle.
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Meibukan Goju Ryu
risk dedukuj więc dalej :D , ja będę trenował :D

Twoja dedukcja, nie zmieni faktu, że mistrz Yagi zweryfikował moje umiejętności i postanowił, że dopuści mnie do egzaminu. Efektem czego jest zdobycie 3 dana. Nie interesuje mnie to, czy to przetrawisz czy też nie. :D

Praca, praca i jeszcze raz praca. Nic innego.
Pozdrawiam
  • 0

budo_kris102
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Meibukan Goju Ryu
"Dawaj Kris102? z jakiego miasta pochodzisz? Naprawdę chcę wiedzieć, bo mam pewne przeczucia"

Ciekawe jakie to przeczucia - coś nerwowo reagujesz na pytania.
Mieszkam na wsi - w Lednogórze a przedstawiłem się na tym forum w innym miejscu.
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Meibukan Goju Ryu
to nie jest nerwowa reakcja.
lubię wiedzieć z kim piszę, dodam, że dołączyłeś do forumowiczów 31 maja. Nie wiedziałem, że się przedstawiłeś. W jakim temacie to uczyniłeś?
  • 0

budo_kris102
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Meibukan Goju Ryu
Ten temat jest o Meibukan i jego przedstawicielu na Polskę a nie o mnie - ja tylko grzecznie zadaję pytania - nie znam cię ale dla mnie dziwne jest zdanie na 3 dana po 1,5 roku treningów bo przecież wcześniej trenowałeś jak sam napisałeś goju ryu wg. innej szkoły. Przypomina mi to jak ktoś bodajże z Kyoka na jednym egzaminie zdał na 5 i 6 dana... no cóż polityka
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Meibukan Goju Ryu
oj kris102, czyli się nie przedstawiłeś, znowu jakaś prowokacja :D
A więc tak, mam głęboko w poważaniu co ty o tym sądzisz i co ci to przypomina.

Pozdrawiam
  • 0

budo_koźlak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 709 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Meibukan Goju Ryu
Chłopaki, dalibyście już Emilowi spokój.

Jakby nie było, dla mnie osobiście jest dziwne też to, że: ktoś zda sobie na 2 dan co prawda, ale przez większą część okresu "pomiędzy" gówno zrobi. Trzeciego roku sobie powoli zacznie przypominać, że mu się termin zbliża, więc zacznie coś tam rzeźbić. A potem pójdzie jak na umówioną wizytę do lekarza. I też zda. Więc na cholerę były te 3 lata, skoro mu rok niecały wystarczył? Nie bądźmy hipokrytami, Panowie. Trzymanie się zasad, to też polityka.
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Meibukan Goju Ryu
dokładnie

Ja mam do Emila szacunek że w MMA wystartował bez przygotowania, efekt startu nie jest ważny.

większość z nas tylko gadać potrafi
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Meibukan Goju Ryu
Witam Laser, dziękuje za dobre słowo. Wtedy myślałem, że jestem przygotowany do walki :D Poważnie :D . Jakież było moje zdziwienie, do dnia dzisiejszego mam wymazane 40 minut z życia. Gdyby nie zdjęcia to bym pomyślał, że to sen :D Zmieniłem wtedy stosunek do do treningu, sztuk i sportów walki. Przestawiłem się bardzo. Nic tak nie uczy pokory jak przegrana, której człowiek się nie spodziewa. Walczyłem w full-u, w sport jiu jitsu, knockdown, point system, semi contact i myślałem, że w mma dam sobie radę :D Nie dałem, ale wyciągnąłem wnioski, które przekazuje moim podopiecznym, sam startuje jeszcze w turniejach bjj i nie jest tak źle. Gdybym miał takie podejście wtedy to może wyniki byłby inny :D

Pozdrawiam wszystkich niedowiarków :D
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Meibukan Goju Ryu

dokładnie

Ja mam do Emila szacunek że w MMA wystartował bez przygotowania, efekt startu nie jest ważny.

większość z nas tylko gadać potrafi



Pytanie.... Laser.
Czy facet ktory rzuca sie pod pociag zasluguje na szacunek?
Bo wiekszosc tylko gadac potrafi... :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024