Skocz do zawartości


Zdjęcie

Meibukan Goju Ryu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
273 odpowiedzi w tym temacie

budo_kwck
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Meibukan Goju Ryu

I ja sie temu nie dziwie.

Toteż 3 strony temu też się nie dziwiłem. :roll:

No to fajnie.
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Meibukan Goju Ryu
Myślę że nie można tego tak porównywać, ale ok.
Kim w takim wypadku jest ta dziewczyna, która się na to godziła? Siostra-przynajmniej wiadomo, że jest zdrowa i chłopak nie załapie jakiegoś paskudztwa, a tym samym ta dziewczyna będzie też zdrowa. :)
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Meibukan Goju Ryu

Ja to cala sytuacje porownalbym do dziewczyny ktora ma przyjaciela (chlopaka) z ktorym sypia. Wie ze on sypia z innymi dziewczynami ale generalnie przymyka na to oko. Nagle okazuje sie ze sypia tez z jej rodzona siostra i wtedy to juz srednio jej sie podoba. I ja sie temu nie dziwie.


o to ładne jest ;) brawo :D
i ma w sumie sens ;)
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Meibukan Goju Ryu

Myślę że nie można tego tak porównywać, ale ok.
Kim w takim wypadku jest ta dziewczyna, która się na to godziła? Siostra-przynajmniej wiadomo, że jest zdrowa i chłopak nie załapie jakiegoś paskudztwa, a tym samym ta dziewczyna będzie też zdrowa. :)


dziś tu widzę mamy filozofie na wysokim poziomie
Klikam lubię to
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Meibukan Goju Ryu
Ktoś próbuje porównać coś czego nie można, więc pozwoliłem sobie także się pobawić.

Sytuacja wygląda następująco:

Moje Dojo wraz ze wszystkimi trenującymi Goju Ryu, było oficjalnie w strukturach IOGKF i IMGKA, obecnie jest tylko w IMGKA i tyle.

Nie ma chyba już nad czym się rozwodzić, bo dziwne rzeczy z tego wychodzą :D

Jeszcze w tym roku zgrupowanie z 5 danem IMGKA(myślę, że w czerwcu:)), który regularnie(co roku) odwiedza Okinawę i mistrza Yagi (począwszy od 2005 roku), nie licząc innych staży w swoim kraju i za granicą.
Serdecznie zapraszam, szczegóły oczywiście zamieszczę na forum.

Pozdrawiam Emil
  • 0

budo_kwck
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Meibukan Goju Ryu

Myślę że nie można tego tak porównywać, ale ok.
Kim w takim wypadku jest ta dziewczyna, która się na to godziła? Siostra-przynajmniej wiadomo, że jest zdrowa i chłopak nie załapie jakiegoś paskudztwa, a tym samym ta dziewczyna będzie też zdrowa. :)

Na pewno nie odzwierciedla calej sytuacji w 100%. Ale wina za to co sie stalo nie lezy tylko po jednej ze stron.
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Meibukan Goju Ryu
Masz rację KWCK.
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Meibukan Goju Ryu
Moim błędem była przynależność do IMGKA, jednak nie żałuję tego wcale:)
  • 0

budo_słabiutki
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 172 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Meibukan Goju Ryu

Cześć Słabiutki, nie ma w Meibukan wolnej walki, wyróżnia się tylko kilka wariantów ułożonych sparingów(określony atak i obrona):

Yakusoku Kumite:

1. Renzoku Kumite - stały sparing (2 osoby walczą w sposób nazwijmy to ciągły).
2. Kakomi Kumite – „otoczony” sparing (5 osób walczy z tego jedna w środku).
3. Ippon Kumite –sparingi na jeden krok.
4. Nihon Kumite –sparingi na dwa kroki .
5. Sanpo Kumite – sparingi na trzy kroki.

Mistrz Yagi ciągle powtarza, że w Goju Ryu nie było nigdy wolnej walki. Podkreśla, że wolna walka powoduje jednostronność karateki, który nastawiony jest na ściśle określony regulamin turnieju. Turnieje w tej formule się nie odbywają.
Jeżeli chodzi o kata to podstawowe 12 jak w IOGKF, które nie są identyczne i dodatkowo 5 kata Meibuken:

Tenchi- Kata to powstało około 1974 roku, kata to dobrze przygotowuje do podstawowych form Seiunchin, Seipai i Suparinpe

Seiryu-kata to zostało poracowane w połowie lat 80-tych, charakterystyczne cechy tego kata to szybkie przejścia z pozycji do pozycji i suri ashi.

Byakko-stworzone w 1988 roku, w kata tym główny nacisk kładzie się na tai sabaki.

Shujakku-uczono członków Meibukan początkowo w 1990 roku. Większość technik w Shujakku to techniki otwartej dłoni.

Genbu-najnowsze kata Meibukan wprowadzone w 1990 roku, jest to kata w którym ataki i bloki wykonuje się w bliskiej odległości, charakterystyczna technika powtarzająca się często to Koken uke, podwójne uderzenie i podwójne kopnięcie w przód.

Włączono kij i sai do szkoleń, jednak nie wszyscy to praktykują.

To tak ogólnie i na szybkiego.

Pozdrawiam Emil


Witam dziekuje za odpowiedz szkoda , że nie ma wolnej walki moim zdaniem wolna walka jest potrzebna, wyrabia pewne umiejtnosci obicie itd itp ktore przydaje sie w samoobronie/walce na ulicy samo kata i bunkai to chyba jednak zamało w IOGKF wystepuje wolna fullcontaktowa walka i to moim zadniem jest na plus dla IOGKF chociaz z tego co widze na stronach polskich klubów to w Polsce chyba nastawienie jest tylko na kata bunkai itd wolna walke sie pomija a szkoda
Pozdrawiam
  • 0

budo_gaweł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 622 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białogard
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Meibukan Goju Ryu
Słabiutki, nie pomijamy wolnej walki...
W moim Dojo takowa występuje. Oczywiście nie jest głównym "punktem" programu ale jest!
W IOGKF Polska element współzawodnictwa również występuje, ale dla ścisłości dopiero "uczymy się" zawodów.

Jako członek zarządu IOGKF Polska przyglądam się tej dyskusji z uwagą. Cała sprawa, jakby nie było, jest związana także z moją osobą. Poruszono w niej mnóstwo tematów dotyczących zarówno struktur jak i statutu OGKP. "Wywołano z szeregu" niektórych instruktorów naszej organizacji, sięgnięto również do "historii" i niektóre z wydarzeń zinterpretowano.
W polskim Goju Ryu jestem od 1998 r i o tym co działo się w nim, przez ten czas mógłbym sporo powiedzieć... Wiele z tych historii, kiedy opowie się je "od początku do końca" zaczyna wyglądać zgoła odmiennie.

Emil ( z całym szacunkiem dla Twojej osoby ) wytoczyłeś działa przeciwko Zarządowi OGKP i będziemy musieli się bronić, to oczywiste.
  • 0

budo_lazaruslong
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Meibukan Goju Ryu
Ja ten cały szum nie rozumiem. Moze bo jestem polakiem dopiero 12 lat (Niemiec z urodzenia) albo za stary, nie wiem. Praktikuje sztuki walki od 15 rok zycia, ponad 30lat teraz. Nigdy sie nie interesowałem na organizacje, na styl, na politykę, ale co tutaj sie dzieje, jest poziom przedskolne.

Byłem z Emilem w Sokolovie CZ na zgrupowanie z mistrzem Meitatsu Yagi. Bardzo wymagające i do dzisaj nailepsze zgrupowanie w moich 30lat sztuki walki.

Chciałym tylko wykorzystać z okazje i gratulować Sensei Emil za zdane examin na Sandan (3.Dan), pred mistrzem Yagi osobisty.
Gratuluję Emil i dziękuję bardzo, ze nam dałes okazje żeby z tobą jechać do Czech

Frank
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Meibukan Goju Ryu
Gaweł gwoli ścisłości to nie ja miałem problem, to nie ja zacząłem wypisywać głupoty na mój temat. Uczepili się ludzie (pewne osoby) z IOGKF. Kto napisał, że wstyd mu w imieniu wszystkich instruktorów IOGKF? (wiesz kto Gaweł). Ja mam tylko pretensje o wykluczenie ze struktur, gdyż składki mamy opłacone na cały rok. Mam pretensje, że zgrupowanie zostało przeniesione do Bydgoszczy, chociaż w całości był to mój pomysł, instruktor prowadzący także został wybrany przez moją osobę. Poniosłem koszty związane z wynajęciem hali widowiskowej, koszty noclegu Victora Panasiuka w Żarach. To Starostwo Powiatowe w Żarach wystosowało pismo w związku z wizą dla Victora. Zgrupowanie zaplanowane już 6 miesięcy temu. Pierwsze informacje dotyczące zgrupowania wysłałem już w styczniu do wszystkich zainteresowanych.

Gaweł sprawę z IOGKF uważam za zakończoną-jeżeli chodzi o przynależność. Podjęliście taką decyzję (moim skromnym zdaniem niezgodną z obowiązującymi prawidłami-to jest tylko moje zdanie)Nie pcham się tam gdzie mnie nie chcą. Szanuje was wszystkich, ale mam pewne zastrzeżenia i mam do tego prawo.

Pozdrawiam Was i życzę sukcesów. Mam nadzieję, że kiedyś większość "systemów" będzie ze sobą współpracowała. Zgrupowania organizowane przez moje Dojo, zawsze będą otwarte dla innych zainteresowanych i nie ma to na celu przeciągnięcia trenujących na którąkolwiek ze stron.

Pozdrawiam
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Meibukan Goju Ryu
Dziękuje bardzo Frank.
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Meibukan Goju Ryu

... Sandan...

Rozumiem, że na stronie www kakutogi jest już nieaktualna informacja o stopniu?
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Meibukan Goju Ryu
Risk, egzamin miałem w dniu wczorajszym, a dzisiaj dopiero wróciłem z Czech, więc musisz poczekać na aktualizacje strony.
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Meibukan Goju Ryu
Przepychance nie widać końca...
Jeszcze trochę i temt poleci...
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Meibukan Goju Ryu
Ja jestem za:) Pozdrawiam
  • 0

budo_kris102
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Meibukan Goju Ryu
To w Meibukan można tak z 1 dana zdać na 3? Nie czepiam się tylko tak pytam z ciekawości.
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Meibukan Goju Ryu
Hanshi Yagi powiedział, że w moim wypadku zrobił wyjątek, zna moją dotychczasową historię związaną ze sztukami walki(shodan w 2001 r), widział co prezentuje na zgrupowaniu i postanowił, że mam zdawać na 3 dan. Też byłem zaskoczony, jednak podjąłem rękawice i jak widać z dobrym skutkiem. Wiem, że instruktorzy u których bywałem na zgrupowaniach, także wyrażali opinię o mnie. Jeżeli chcesz osobiście zadać to pytanie mistrzowi Yagi, to mogę podać ci bezpośredni adres mailowy.
  • 0

budo_kris102
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Meibukan Goju Ryu
Gratuluję uznania w oczach mistrza Yagi.
Pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024