Skocz do zawartości


Zdjęcie

Meibukan Goju Ryu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
273 odpowiedzi w tym temacie

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Meibukan Goju Ryu
Kris 102 co dla ciebie oznacza wolna walka (ja napisałem mniej więcej o co mi chodzi).

Pokazać Ci certyfikat o odbytym szkoleniu na sędziego IOGKF( i nie piszę tutaj o kata, tylko Iri Kumi)(Posiadam takowy certyfikat)

Jeżeli chodzi o mój pobyt w IOGKF to wystarczy że przeczytasz wątek wstecz i będziesz wiedział, ewentualnie możesz poczytać historię na mojej stronie.

Reagujecie bardzo nerwowo na temat walki, która nie musi być żadnym wyznacznikiem potęgi systemu.

Panie i Panowie, zaczynacie sami się palić (mam na myśli tych co się gorączkują)
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Meibukan Goju Ryu
Panowie spokój bo warny polecą.
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Meibukan Goju Ryu

...
Właśnie z tych m.in. względów w kickboxingu są stopnie wyszkolenia, a w karate stopnie wtajemniczenia.
Błędem jest mylenie tego.
Jeśli ktoś tego nie potrafi zrozumieć to już nie moja wina.
...


Mogę prosić o wytłumaczenie różnicy pomiędzy stopniem wyszkolenia, a wtajemniczenia?
Czy można być wtajemniczonym nie będąc wyszkolonym i vice versa?

Bo jeśli można ,to rozumiem to tak: nawet przeraźliwie chujowy technik w chwili, gdy pozna techniki wyżego wtajemniczenia dostaje wyższy pas niezależnie od tego jak nieporadnie będzie je małpował.

BTW. Całe takie pierdolenie o stopniach wtajemniczenia jest jedynie czczym pierdoleniem w oparach smrodu kadzidełek i wschodniego ninjamistycyzmu. Wjeżdza się w takiego wtajemniczonego mistrza fangą w ryj, poprawia kopem w dupę i całe wtajemniczenie ulatnia się razem z jego zębami.
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Meibukan Goju Ryu
:)
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Meibukan Goju Ryu

Mogę prosić o wytłumaczenie różnicy pomiędzy stopniem wyszkolenia, a wtajemniczenia?
Czy można być wtajemniczonym nie będąc wyszkolonym i vice versa?

Bo jeśli można ,to rozumiem to tak: nawet przeraźliwie chujowy technik w chwili, gdy pozna techniki wyżego wtajemniczenia dostaje wyższy pas niezależnie od tego jak nieporadnie będzie je małpował.

BTW. Całe takie pierdolenie o stopniach wtajemniczenia jest jedynie czczym pierdoleniem w oparach smrodu kadzidełek i wschodniego ninjamistycyzmu. Wjeżdza się w takiego wtajemniczonego mistrza fangą w ryj, poprawia kopem w dupę i całe wtajemniczenie ulatnia się razem z jego zębami.

Dar ... kocham Cię za to :)
  • 0

budo_kris102
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Meibukan Goju Ryu

Meitatsu Yagi (IMGKA) nie preferuje wolnej walki w swoim Dojo na Okinawie(ma swoje powody, dla mnie sensowne).


Tedo napisz dlaczego właściwie Yagi nie trenuje walki w swoim dojo.
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Meibukan Goju Ryu
"Tedo napisz dlaczego właściwie Yagi nie trenuje walki w swoim dojo."

Ja tak nie napisałem:)

A jeżeli masz ochotę to sam napisz do Meitatsu. Jestem pewien, że wszystko Ci wyjaśni. Ewentualnie kup sobie książkę
"Importance of Spiritual Karate". Jeżeli dobrze wczytasz się w tekst to znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie:)
  • 0

budo_kris102
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Meibukan Goju Ryu

Meitatsu Yagi (IMGKA) nie preferuje wolnej walki w swoim Dojo na Okinawie(ma swoje powody, dla mnie sensowne). Jednak w poszczególnych dojo trenują jak to nazwałeś "wolną walkę" i z góry zaznaczam, że jest to mniejszość(mało klubów to robi). Młodszy syn Meitatsu Yagiego (nie powinienem odmieniać nazwiska), Akihiro był mistrzem Okinawy w kumite.

Pamiętaj, że wolna walka w IOGKF w Polsce to nie to samo co wolna walka w IOGKF w innych krajach. (wolna walka, mam na myśli stójkę i parter w rękawicach z pełnym kontaktem na głowę). Podkreślam nie jest to żaden atak na IOGKF, żeby nie było nieporozumień. Pisze jak jest rzeczywiście.


Jeżeli są jeszcze jakieś pytania to zapraszam


To nie ty napisałeś? Zaprosiłeś do zadawania pytań więc zadałem dziękuję za odpowiedź
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Meibukan Goju Ryu
Kris to nie jest trudne, czytaj ze zrozumieniem.
Przeczytaj swój tekst a potem mój i znajdź różnicę. To tak jak z obrazkami dla dzieci.
Tak to co edytowałeś to ja pisałem:)
Odpowiedziałem częściowo na Twoje pytanie (wskazałem Ci możliwości uzyskania odpowiedzi), bo przecież moja wiedza jest według Ciebie znikoma(tak zrozumiałem Twoje posty).

Kto szuka nie błądzi, pamiętaj Kris
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Meibukan Goju Ryu
Korzystając z okazji, pragnę pochwalić się (dosłownie) faktem, że pierwszy raz mój uczeń otrzymał stopień 1 Dan.

W dniu 16 czerwca 2012 roku Frank Daniel, przystąpił do egzaminu na stopień 1 Dan Meibukan Goju-Ryu.
W dniu 17 czerwca 2012 roku, otrzymał oficjalnie promocję na w/w stopień z rąk Akihito Yagi.

To jest dla mnie wielkie wydarzenie, jestem szczęśliwy, tym bardziej, że egzamin przebiegał w obecności uczestników zgrupowania. Obecni byli przedstawiciele innych systemów w tym Shorin Ryu Karate, każdy mógł przyglądać sie egzaminowi.

Pozdrawiam i naprawdę tym się "chwalę"!!!!!!!!!!!!!
  • 0

budo_kris102
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Meibukan Goju Ryu

Kris to nie jest trudne, czytaj ze zrozumieniem.
Przeczytaj swój tekst a potem mój i znajdź różnicę. To tak jak z obrazkami dla dzieci.
Tak to co edytowałeś to ja pisałem:)
Odpowiedziałem częściowo na Twoje pytanie (wskazałem Ci możliwości uzyskania odpowiedzi), bo przecież moja wiedza jest według Ciebie znikoma(tak zrozumiałem Twoje posty).

Kto szuka nie błądzi, pamiętaj Kris

Jesteś przedstawicielem Meibukan na Polskę i jedyną twoją odpowiedzią jest odsyłanie do książek? Pytanie nie było złośliwe. Nie neguję twojej wiedzy tylko twoje fałszywe wypowiedzi i wyobrażenia o IOGKF - to jestem w stanie zrozumieć - masz jakiś uraz. Jeżeli czegoś nie wiem to pytam. Ja też zapodam ci taką złotą myśl: nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi - pamiętaj Tode.
PS myślałem że może uda się rzeczowo porozmawiać o Meibukan ale faktycznie chyba lepiej kupić książkę.
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Meibukan Goju Ryu
kris z Tobą nie będę rozmawiał na temat Meibukan. Szukasz tylko zwady. Uraz to ty masz i nigdzie nie napisałem że zadajesz głupie pytania.
Tragedia
  • 0

budo_kris102
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Meibukan Goju Ryu

kris z Tobą nie będę rozmawiał na temat Meibukan. Szukasz tylko zwady. Uraz to ty masz i nigdzie nie napisałem że zadajesz głupie pytania.
Tragedia

OK. Nie szukam zwady może za ostro zareagowałem na twoje nieprawdziwe opinie o IOGKF. Jeżeli uważasz że nie warto ze mną rozmawiać to przestań przesyłać mi na mojego prywatnego maila zaproszenia na twoje imprezy.
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Meibukan Goju Ryu
Z wielką przyjemnością, ale nie wiem kim jesteś. Natomiast wysyłam wszystkim, których adresy mam na poczcie, nie robię selekcji. Wyślij wszystkim i tyle.

Nic nieprawdziwego nie napisałem o IOGKF, nie podważam kompetencji tej organizacji jeżeli tak mogę się wyrazić. Zrozumiesz to wreszcie.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024