Skocz do zawartości


Zdjęcie

dwa programy: 100 pompek i 30 podciagniec


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dwa programy: 100 pompek i 30 podciagniec
8 powtórzeń, ciężar większy :-)

Dzięki za wyjasnienie.
  • 0

budo_ludee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: dwa programy: 100 pompek i 30 podciagniec
Sprawdź aplikacje na androida o której pisałem - zdecydowanie większy progres.
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dwa programy: 100 pompek i 30 podciagniec
Dzieki, ale moze za rok.
  • 0

budo_koles
  • Użytkownik
  • Pip
  • 47 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: dwa programy: 100 pompek i 30 podciagniec
Co do programu 100 pompek, robiłem go przez jakieś 8 miesięcy, przy ostatnim treningu (jakoś przedwczoraj) zrobiłem 75 pompek podczas ostatnie seri. Co do efektów, znajomi mi mówią że urosłem(sam pecjalnie nie zauważyłem, może przez to że widzę siebie codziennie :lol: ), więc plan działa. Dla mnie w tym programie dużą rolę odgrywa psychika, są takie momenty że mówiłem sobie, że więcej nie dam rady i nie dawałem, ale np. za dwa dni robiłem następny trening, był cięższy, zmotywowałem się i zrobiłem 5 więcej. Pare razy było tak że prawie czułem jakby poprzedni posiłek chciał wracać skąd przyszedł, jednak chwile po treningu przechodziło, oczywista sprawa, po tym byłem z siebie cholernie zadowolony :) . A co do łączenia tego z treningami SW to nie widze problemu, ćwiczyłem w dni wolne od treningów (3 dni pompki, 3 treningów i jeszcze tam jakieś pierdoły) :wink:
  • 0

budo_areczek86(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 68 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dwa programy: 100 pompek i 30 podciagniec
panowie, robię te dwa programy (plus trzeci na brzuch) ale jakoś przestało mi to iśc, może warto wspomóc się jakimiś odżywkami?? Jeśli tak to co proponujecie??
  • 0

budo_gwyn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 825 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: dwa programy: 100 pompek i 30 podciagniec
Tydzień przerwy. Zobaczysz jak Ci ruszy.
  • 0

budo_areczek86(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 68 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dwa programy: 100 pompek i 30 podciagniec
Nie, to nie to, wydaje mi się po prostu że nie mam na czym budować już mięśni :roll:
Zastanawiam się na jakimś gajnerem, ale nie chcę też jakoś specjalnie przybierać na wadze.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: dwa programy: 100 pompek i 30 podciagniec
no tym na pompki to nie wiem jak mozna cokolwiek zbudowac.
  • 0

budo_areczek86(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 68 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dwa programy: 100 pompek i 30 podciagniec
akurat na pompki idę aplikacją na androida, która jest lepiej dopracowana ale wygląda dość podobnie :roll:
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: dwa programy: 100 pompek i 30 podciagniec

Nie, to nie to, wydaje mi się po prostu że nie mam na czym budować już mięśni :roll:
....


Niby w jaki sposób machnięcie nawet 1000 pompek miałoby rozbudować masę mięśniową?

Masa mięśniowa buduje się, gdy organizm musi dźwigać ciężary większe niż jest w stanie wytrzymać i konieczne jest dobudowanie dodatkowych włókien do poradzenia sobie z poruszaną masą.

Odpocznij tydzień.
  • 0

budo_gwyn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 825 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: dwa programy: 100 pompek i 30 podciagniec
Gainer pod pompki...Bosz, dzisiejsza młodzież...Chcesz jeden z drugim urosnąć, to trenować jak trójboista siłowy przez rok, potem jak kulturysta przez kolejny rok. Jeść zdrowo i dużo, robić tydzień odpoczynku raz na 6-8 tygodni treningu. Po tych dwu latach można zacząć kombinować nad suplementacją.
  • 0

budo_areczek86(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 68 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dwa programy: 100 pompek i 30 podciagniec
Mam doświadczenie z siłownią, ze sportami walki też, ale obecnie nie jestem w stanie nic innego robić niż te programy do ćwiczeń. Przy drążku i brzuchu też masa nie rośnie??
W porządku, więc może coś na szybszą regenerację??
  • 0

budo_silver
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 747 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:88.1 FM
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: dwa programy: 100 pompek i 30 podciagniec
Masa rośnie od diety, a nie od sztangi czy drążka.
  • 0

budo_koles
  • Użytkownik
  • Pip
  • 47 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: dwa programy: 100 pompek i 30 podciagniec
Ja bym powiedział że z odpowiedniego połączenia składników, ale to taki mały szczegół jest :)
  • 0

budo_gwyn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 825 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: dwa programy: 100 pompek i 30 podciagniec
Taki klasyczny program pod 'masę' jednak wymaga pewnych obciążeń i dość dużej objętości treningu. Ciężar powinien być w granicach 8-12 powtórzeń ćwiczącego na dane ćwiczenie. Jak robisz tych powtórzeń 20, to na szczególne przyrosty bym nie liczył.

Do tego zazwyczaj wykonuje się kilka ćwiczeń atakujących tę samą grupę mięśni, żeby maksymalnie (acz bez przekroczenia pewnej granicy) 'zniszczyć' tenże mięsień i tym sprowokować go do odbudowy w większym rozmiarze.

I tu dochodzimy do diety i regeneracji. Jak nie ma z czego i kiedy odbudować to efektów nie będzie.

Treningiem domowym można nieźle napocząć pracę nad przyrostami, ale umówmy się, są granice których nie da się przeskoczyć bez ciężarów, a mianowicie nogi. Górę można rozbudować poważnie ćwiczeniami z obciążeniem własnego ciała. Wystarczy popatrzeć jak wyglądają gimnastycy, szczególnie ci od kółek. Efekty katorżniczej pracy przez wiele lat :) Siła nieludzka, wygląd też imponujący.

Jednakowoż, jak ktoś ma ambicje kulturystyczne, to przykład Colemana i kolegów - najpierw okolice trójboju, potem trening kulturystyczny. O wspomaganiu nic nie piszę, bo to insza inszość.
  • 0

budo_koles
  • Użytkownik
  • Pip
  • 47 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: dwa programy: 100 pompek i 30 podciagniec

Treningiem domowym można nieźle napocząć pracę nad przyrostami, ale umówmy się, są granice których nie da się przeskoczyć bez ciężarów, a mianowicie nogi. Górę można rozbudować poważnie ćwiczeniami z obciążeniem własnego ciała. Wystarczy popatrzeć jak wyglądają gimnastycy, szczególnie ci od kółek. Efekty katorżniczej pracy przez wiele lat :) Siła nieludzka, wygląd też imponujący.


Może nie mam na ten temat zbyt dużej wiedzy, ale zdrowy rozsądek mi podpowiada że ci gimnastycy od kółek, to raczej samymi treningami tych potężnych barów nie wypracowali, myślę że siłka i jeszcze odpowiednia dieta, pewnie też suplementacja. Muszę jednak przyznać że wyglądają niesamowicie :D (właściwie to ci wszyscy gimnastycy mają fajną budowę), myślę że to wszystko jest połączeniem katorżniczych treningów na sali i niezłego wysiłku na siłowni. Ot takie moje luźne spostrzeżenia (może raczej przemyślenia) :P
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: dwa programy: 100 pompek i 30 podciagniec

Może nie mam na ten temat zbyt dużej wiedzy, ale zdrowy rozsądek mi podpowiada że ci gimnastycy od kółek, to raczej samymi treningami tych potężnych barów nie wypracowali, myślę że siłka i jeszcze odpowiednia dieta, pewnie też suplementacja.

Jeśli pisząc "ci gimnastycy od kółek" masz na myśli wyczynowców, to podstawową metodą ich uzyskania jest selekcja.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: dwa programy: 100 pompek i 30 podciagniec

myślę że to wszystko jest połączeniem katorżniczych treningów na sali i niezłego wysiłku na siłowni. Ot takie moje luźne spostrzeżenia (może raczej przemyślenia) :P

nie maja czasu ani sily na silownie. tak jak gwyn powiedzial, gore ciala mozna zrobic samym ciezarem ciala. probowales kiedts zelazny krzyz? przy odpowiednich dzwigniach obciazenia sa wystarczajace.
  • 0

budo_koles
  • Użytkownik
  • Pip
  • 47 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: dwa programy: 100 pompek i 30 podciagniec

Probowales kiedts zelazny krzyz? przy odpowiednich dzwigniach obciazenia sa wystarczajace.


Myślałem że takie rzeczy to tylko na siłowni :) , a co do żelaznego krzyża (ręce wyprostowane na wysokości barków w rękach "trzymasz" kółka ?) to kiedyś próbowałem, choć słowo próbowałem będzie tu chyba nadużyciem, po prostu masakra, składam pokłony ludziom którzy potrafią to wykonać.
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: dwa programy: 100 pompek i 30 podciagniec
Dla mnie 100 pompek było za hardcorowe.
Robię obecnie według aplikacji na androida: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

I jest super.
Robię też brzuszki i przysiady według programów tego samego producenta.

Do tego raz czy dwa razy w tygodniu bieganie i rowerek.
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024