Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rezygnacja z członkostwa w k-kan international


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
367 odpowiedzi w tym temacie

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Rezygnacja z członkostwa w k-kan international

Trzeba siec.

Tylko jest pytanie kto jest siekanym a kto siekającym?


trzeba wziac sekacza w rece i pogonic to cale popaprane towarzystwo.
Z kazdej organizacji zrobic liste typow ktorzy do niczego sie nie nadala i wyslac na 10 letnia delegacje do organizacji z Poznania.
proste jak budowa cepa. :)
  • 0

budo_poul sepek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 977 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dojo Enshin Karate United Kingdom

Napisano Ponad rok temu

Re: Rezygnacja z członkostwa w k-kan international
Aby wstrzymac naplyw bylejakosci do jakiejs organizacji wystarczy przyklad Enshin Karate. Gdy wstepowalem do organizacji musialem zdjac swoj czarny pas z trzema belkami w Oyama Karate (dla wielu ludzi to bariera nie do pokonania) nastepnie od mojego sensei otrzymalem pomaranczowy pas i ogromna dawke wiedzy ktora poznawalem przez trzy lata po nich zlorzylem egzamin na 1 dana, po roku pracy w moim dojo otrzymalem Branch Chief ( bardziej dazyl do tego sensei Gary niz ja) nie zabiegalem o ta funkcje bo nie interesuje mnie polityka tylko trening.

Nie rozumiem dlaczego tak bardzo niektorym nie podoba sie system Branch Chief???
Dla mnie ten system jest OK. Dlaczego?
Przedewszystkim bezposredni kontakt z Honbu Dojo.
Koszty, przekonalem sie juz nie jeden raz ze bezposrednia skladka do Honbu Dojo za licencje,egzaminy jest o wiele mniejsza niz po wyslaniu jej przez Country Chief. :wink:
Wiedza ,w wielu przypadkach jest limitowana przez krajowego szefa i reglamentowana jak kiedys cukier na kartki. :(
Pozdrawiam i panowie na trening wypocic emocje :lol: Osu!!!

Wyborowa czy juz znasz termin British Open 2011? ( ja 22-23.10. spedze w niemczech na Europen Sabaki Challange przygotowuje sie do startu w -70 kg)
  • 0

budo_sandokan100
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Rezygnacja z członkostwa w k-kan international
napisałem do hombu kan ,że chce być DO lub Branch Chief - taka ściema otrzymałem dzis info ,że to koszt 300 USD rocznie i muszę sprzedać 50 Member C po 16 USD na Kyu i 32 USD na dany jeśli są w klubie . Ja uważam,że Ci panowie maja parcie na Branch Chief i szybkie dany , gdyż chcą za wszelką cenę władzy i pieniezy nie dając nic w zamian , gdyż jak aki ktoś Konina może zrobić szkolenie przecież to parodia karate- nic w karate nie osiągnął ,a taki Janek wyrzucony ze wszystkich organizacji? W naszym shina kancho zrobił doby myk ,że wprowadził od poczatku Branch Chief regionalnych i zablokował wszelkich oszołomów.
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Rezygnacja z członkostwa w k-kan international

napisałem do hombu kan ,że chce być DO lub Branch Chief - taka ściema otrzymałem dzis info ,że to koszt 300 USD rocznie i muszę sprzedać 50 Member C po 16 USD na Kyu i 32 USD na dany jeśli są w klubie . Ja uważam,że Ci panowie maja parcie na Branch Chief i szybkie dany , gdyż chcą za wszelką cenę władzy i pieniezy nie dając nic w zamian , gdyż jak aki ktoś Konina może zrobić szkolenie przecież to parodia karate- nic w karate nie osiągnął ,a taki Janek wyrzucony ze wszystkich organizacji? W naszym shina kancho zrobił doby myk ,że wprowadził od poczatku Branch Chief regionalnych i zablokował wszelkich oszołomów.


shin niestety ma podobny set up.
w Polsce masz dwie organizacje i branch chief na terenie jednego kraju. urosnie komus klub i trze ba bedzie go mianowac kolejnym branch chief.
czemu system branch chief jest do dupy? historia kyokushinkai panowie...wlasnie dlatego. to jest system ktory rozwala od srodka narodowe organizacje, bo japonczycy zachecaja zeby branch chiefs robili wlasne zawody...ilu masz szefow tyle mozesz miec mistrzostw kraju, jesli im sie bedzie chcialo organizowac. "dziel i rzadz" w praktyce. majac wielu branch na terenie kraju, decentralizujesz -= oslabiasz organizacje, ktora nie ma jednego szefa tylko wielu, organizacja nie mowi jednym glosem. Proste pytanie - Kto jest szefem w Shinkyokushin w Polsce? To juz nie jest Jacek Baranowski, nie tylko on, robi sie lista.
Ten "bezposredni kontakt z Honbu" do czego jest potrzebny? DO szkolenia? Nieda sie pojechac i pocwiczyc nie bedac branch chief? To bez sensu. To jest patent na organizacje a nie na szkolenie.
Dziwi mnie to ze ludzie ktorzy sa dekady w organizacji nie widza teg prostego mechanizmu.
Japonczycy zrobili z organizacji "piramide szczescia" i system argentynski jednoczesnie". Wszystko po to zeby trzymac ludzi w szachu i miec z tego drobne. Szefowie organizacji maja swoich "doradcow", ktorzy oprocz swoich interesow maja wszystko gdzies.
Shinkyokushin to tylko inna odmiana tej organizacyjnej osmiornicy. Kwestia czasu kiedy zacznie pekac.

Bedac w IFK i szefujac przez kilkanascie lat organizacji, mialem kilka przypadkow, kiedy polscy instruktorzy z innych organizacji probowali mnie "obejsc" wysylajac listy do Prezydenta IFK -Steve Arneila - chcac dolaczyc do organizacji, oferujac kilkaset osob swojego klubu i ine kluby jako wiano do organizacji.
Odpowiedz byla zawsze taka sama - prosze sie skontaktowac z CR w danym kraju i negocjowac warunki przystapienia, a ja dostawalem kopie tego listu.
To jest system i lojanosc dwukierunkowa i jest nie dokupienia i negocjowania. W przypadku Kan ta lojanosc jest warta trzysta dolarow. W przypadku shin - nie znam ceny, ale jest tak samo. Lojalnosc tych ktorzy ta franszyze za 300 kupili jest taka sama. Sprzedadza za 3 stowki wszystko i dostana z Japonii laurke, ktora beda mogi wyeksponowac w internecie.
Z japonczykami nie ma partnerstwa, jest zawsze jakas forma poddanstwa. Jako komus taki stan odpowiada, to ja to rozumiem. Kazdy czlowiek ma swoj walsny czas dojrzewania.
Ja wole kopac japonskie tylki na treningach i zawodach i rozmawiac z kazdym z pozycji rownego.
  • 0

budo_sandokan100
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Rezygnacja z członkostwa w k-kan international
To co piszesz ma sens gdy jest CR ,a pózniej BC , kan poległ bo był tylko jeden BC i nie było CR- to nalezy się zastanowić czy sami sobie nie strzelili bramki. Przecież napewno docierały do nich informacje ,że Janek próbuje z tym z Konina rozalić organizcję od środka bo mają parcie na dyplom za 300 USD i nową organizację, więc kto jest winny ,że dopuścił do tego ?
IFK przez żelazne zasady nie rozwinęło się więcej niż do 5 klubów czy to jest dobre hm nie wiem może tak ,a shin dzięki kilkunastu BC ma juz ponad 40 klubów w Polsce co jest lepsze ? czas pokaże :!:
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Rezygnacja z członkostwa w k-kan international

To co piszesz ma sens gdy jest CR ,a pózniej BC , kan poległ bo był tylko jeden BC i nie było CR- to nalezy się zastanowić czy sami sobie nie strzelili bramki. Przecież napewno docierały do nich informacje ,że Janek próbuje z tym z Konina rozalić organizcję od środka bo mają parcie na dyplom za 300 USD i nową organizację, więc kto jest winny, że dopuścił do tego ?
IFK przez żelazne zasady nie rozwinęło się więcej niż do 5 klubów czy to jest dobre hm nie wiem może tak ,a shin dzięki kilkunastu BC ma juz ponad 40 klubów w Polsce co jest lepsze ? czas pokaże :!:


pytanie - czy lepiej miec 5 klubow i jasna sytuacje czy moze 40 i burdel jaki wymachali prawowierni w KAN?
Dalej wiekszosc ciwczacych mysli, ze karate bez kwatery glownej w Japonii jest jakies niedorobione. Ale fakty sa inne - to jest niedorobiony sposob myslenia.
Parcie na dyplomy maja ludzie, ktorzy generalnie sa slabi w karate.
Nawet 50 dyplomow i 10 danow nie zmieni tego kim jestes i jak cwiczysz.
Ja po swoich 30 latach treningu kasuje wiekszosc japonskich instruktorow swoim merytorycznym przygotowaniem, ktorego tym ludziom najzwyczajniej brak przez brak horyzontow, znajomosci jezykow, edukacji, waskich zainteresowan, etc.
Nie chodzi tu o moje ego. Tylko o mozliwosci, ktore niesie ze soba otwarcie na edukacje i wlasna inicjatywe.
Cala reszta - uklony, tradycja, japonska kultura, czyli rzeczy w ktorych nie mam zamiaru scigac z Japonczykami. To zostawiam jako poletko ich przewagi.

Ludzie w Kan maja teraz czas proby. Tam jest wiele wartosciowych osob. Kilku z nich to instruktorzy ktorzy przeszli przez IFK i tam zdobyli swoje stopnie mistrzowskie. Mysle, ze IFK dla wielu nie jest glupia alternatywa.
Ale zeby podjac madra decyzje to potrzeba wylaczyc magiczne myslenie.
  • 0

budo_sandokan100
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Rezygnacja z członkostwa w k-kan international
w shin wszystko jest jak na dziś poukładane nikt nikomu nie robi koło pióra i aby tak dalej w 40 klubów sami robimy swoje zawody i nie musimy dziadować w innych organizacjach. Wszytko rozwiąże czas więc cierpliwości. W kan podejrzewam ,że pomimo błędów shihan w sprawach organizacyjnych 97 % pójdzie za BJ ,a te trzy kluby które nic nie znaczą same się usmażą w sosie jak to romanowicz napisał siary i wódy. IFK działa powoli ale dobrze. Tylko mały problem chyba nikt tam się nie garnie i czy to nie wegetacja?
  • 0

budo_sake5
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 277 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:U.K.
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Rezygnacja z członkostwa w k-kan international
wyborowa napisal
czemu system branch chief jest do dupy? historia kyokushinkai panowie...wlasnie dlatego. to jest system ktory rozwala od srodka narodowe organizacje, bo japonczycy zachecaja zeby branch chiefs robili wlasne zawody...ilu masz szefow tyle mozesz miec mistrzostw kraju, jesli im sie bedzie chcialo organizowac. "dziel i rzadz" w praktyce. majac wielu branch na terenie kraju, decentralizujesz

Z systemem branch chief nie jest dokladnie jak twierdzisz wyborowa. Otoz nie kazdy branch chief moze organizowac mistrzostwa krajowe, odpowiedzialnym za mistrzostwa krajowe jest wlasnie country rep. Jest on rowniez twarza organizacji na zewnatrz kraju ale rowniez wewnatrz. C.R. powinien byc wybierany przez pozostalych B.C.
Kazdy branch chief moze wystawic swoja ekipe na M.S. moze on rowniez przeprowadzac egzaminy na stopnie kyu i dan.
Przez dlugi czas w Polsce byl tylko jeden B.C. i C.R. i on sam wybieral egzaminatorow i wszystkich z ktorymi wspolpracowal. Tak wiec wszyscy pozostali byli kompletnie od niego uzaleznieni. Kiedy w danym kraju maszs kilku B.C. zaczyna byc wiecej miejsca na zdrowa rywalizacje i konczy sie centralna reglamentacja stopni. Mozna by powiedziec ze jest bardziej demokratycznie, szczegolnie wtedy kiedy B.C. nie jest ograniczony geograficznie czyli ludzie z danego terenu nie sa na niego skazani, a poszczegolni instruktorzy moga wybrac z kim wola wspolpracowac.
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Rezygnacja z członkostwa w k-kan international
Czyli w praktyce tworzy sie kilka organizacji w ramach jednego stylu walki. To chaos i zaprogramowany rozlam. Nigdy osobiscie nie mialem parcia na tytuly. I szczerze mowiac gardze ludzmi ktorzy takie parcie maja. Nie umiem zrozumiec jak jakas miernota pozwala sobie na taki przerost ambicji.
Rozumiem oczywiscie ze ktos potrzebuje kolejnego dana ze wzdledow chociazby marketingowych lub po prostu chce stanac przed wyzwaniem. Ale to dwie rozne rzeczy.
  • 0

budo_sandokan100
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Rezygnacja z członkostwa w k-kan international
Kolejny news sensei BC- Pawlicki z Wielkiej Brytanii nie jest już w KAN
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Rezygnacja z członkostwa w k-kan international

wyborowa napisal
czemu system branch chief jest do dupy? historia kyokushinkai panowie...wlasnie dlatego. to jest system ktory rozwala od srodka narodowe organizacje, bo japonczycy zachecaja zeby branch chiefs robili wlasne zawody...ilu masz szefow tyle mozesz miec mistrzostw kraju, jesli im sie bedzie chcialo organizowac. "dziel i rzadz" w praktyce. majac wielu branch na terenie kraju, decentralizujesz

Z systemem branch chief nie jest dokladnie jak twierdzisz wyborowa. Otoz nie kazdy branch chief moze organizowac mistrzostwa krajowe, odpowiedzialnym za mistrzostwa krajowe jest wlasnie country rep. Jest on rowniez twarza organizacji na zewnatrz kraju ale rowniez wewnatrz. C.R. powinien byc wybierany przez pozostalych B.C.
Kazdy branch chief moze wystawic swoja ekipe na M.S. moze on rowniez przeprowadzac egzaminy na stopnie kyu i dan.
Przez dlugi czas w Polsce byl tylko jeden B.C. i C.R. i on sam wybieral egzaminatorow i wszystkich z ktorymi wspolpracowal. Tak wiec wszyscy pozostali byli kompletnie od niego uzaleznieni. Kiedy w danym kraju maszs kilku B.C. zaczyna byc wiecej miejsca na zdrowa rywalizacje i konczy sie centralna reglamentacja stopni. Mozna by powiedziec ze jest bardziej demokratycznie, szczegolnie wtedy kiedy B.C. nie jest ograniczony geograficznie czyli ludzie z danego terenu nie sa na niego skazani, a poszczegolni instruktorzy moga wybrac z kim wola wspolpracowac.


jakbys sam nie byl BC to brzmialoby to bardziej wiarygodnie.
nie do konca, ale jednak...japonski bullshit
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Rezygnacja z członkostwa w k-kan international

w shin wszystko jest jak na dziś poukładane nikt nikomu nie robi koło pióra i aby tak dalej w 40 klubów sami robimy swoje zawody i nie musimy dziadować w innych organizacjach. Wszytko rozwiąże czas więc cierpliwości. W kan podejrzewam ,że pomimo błędów shihan w sprawach organizacyjnych 97 % pójdzie za BJ ,a te trzy kluby które nic nie znaczą same się usmażą w sosie jak to romanowicz napisał siary i wódy. IFK działa powoli ale dobrze. Tylko mały problem chyba nikt tam się nie garnie i czy to nie wegetacja?


jak ktos sie pompuje iloscia ludzi i klubow to potem ma.
ja twierdze ze lepiej miec lojalnych ludzi i szefow wokol siebie.
reszta to sa przerosty ambicji.
  • 0

budo_shindojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Rezygnacja z członkostwa w k-kan international

jak ktos sie pompuje iloscia ludzi i klubow to potem ma.
ja twierdze ze lepiej miec lojalnych ludzi i szefow wokol siebie.
reszta to sa przerosty ambicji.

Ja dostrzegam plusy i minusy dużej krajowej organizacji. Plusem jest to, że nie trzeba jeździć za granicę, zwłaszcza z zawodnikami rozpoczynającymi starty. Ci bardziej zaawansowani zawodnicy niestety muszą startować poza Polską jeśli chcą się rozwijać. Wiem co mówię, bo przez wiele lat mój ośrodek miał do wyboru drogie wyjazdy zagraniczne albo starty w zawodach innych organizacji, gdzie poziom sportowy nie zawsze był na tyle wysoki, że miało to sens. A być mistrzem Wąchocka dolnego to fajne, żeby się trochę"podpompować" ale niestety nie nic więcej. Minusy wymienił Wyborowa. Na razie w polskim shinkyokushin mimo moich wcześniejszych obaw BC dogadują się, problem tylko z ustaleniem kalendarza, bo tyle turniejów, że ciężko czasowo wszystko poustawiać i dopasować do tego co w Europie się dzieje. To też można by dać in minus, ale ...można też spojrzeć na to pozytywnie, bo ustalenia są jak na razie ok. :-)
System BC według mnie ma swoje wady i zalety. Przede wszystkim daje wszystkim równe możliwości rozwoju w swoich ośrodkach. Dopóki BC się dogadują ze sobą jest ok. Wróżyć na przyszłość nie chcę i ciesze się tym , że teraz jest ok wierząc, że obawy Wyborowej staną się jedynie jego pobożnym życzeniem. ;-)
A wracając do Shihan BJ. Jest on sprawdzonym fachowcem, trenerem, organizatorem i karateka, ma świetną kadrę trenerską i zawodniczą. Może w tej chwili pójść tam, gdzie będzie chciał. Wszędzie powitają go z otwartymi ramionami. :-) Życzę Jemu i jego ludziom dobrego wyboru. OSU!
  • 0

budo_sake5
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 277 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:U.K.
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Rezygnacja z członkostwa w k-kan international

wyborowa napisal
czemu system branch chief jest do dupy? historia kyokushinkai panowie...wlasnie dlatego. to jest system ktory rozwala od srodka narodowe organizacje, bo japonczycy zachecaja zeby branch chiefs robili wlasne zawody...ilu masz szefow tyle mozesz miec mistrzostw kraju, jesli im sie bedzie chcialo organizowac. "dziel i rzadz" w praktyce. majac wielu branch na terenie kraju, decentralizujesz

Z systemem branch chief nie jest dokladnie jak twierdzisz wyborowa. Otoz nie kazdy branch chief moze organizowac mistrzostwa krajowe, odpowiedzialnym za mistrzostwa krajowe jest wlasnie country rep. Jest on rowniez twarza organizacji na zewnatrz kraju ale rowniez wewnatrz. C.R. powinien byc wybierany przez pozostalych B.C.
Kazdy branch chief moze wystawic swoja ekipe na M.S. moze on rowniez przeprowadzac egzaminy na stopnie kyu i dan.
Przez dlugi czas w Polsce byl tylko jeden B.C. i C.R. i on sam wybieral egzaminatorow i wszystkich z ktorymi wspolpracowal. Tak wiec wszyscy pozostali byli kompletnie od niego uzaleznieni. Kiedy w danym kraju maszs kilku B.C. zaczyna byc wiecej miejsca na zdrowa rywalizacje i konczy sie centralna reglamentacja stopni. Mozna by powiedziec ze jest bardziej demokratycznie, szczegolnie wtedy kiedy B.C. nie jest ograniczony geograficznie czyli ludzie z danego terenu nie sa na niego skazani, a poszczegolni instruktorzy moga wybrac z kim wola wspolpracowac.


jakbys sam nie byl BC to brzmialoby to bardziej wiarygodnie.
nie do konca, ale jednak...japonski bullshit


Nie wszystko co sie dzieje w Polsce to japonski bulshit, lwia czesc z tego co ogladamy to polskie realia, sami sobie zrobilismy polski bulshit.
Nagle z powodu kilku "ambitnych" system branch chief zawsze byl do d....y.
W niektorych krajach sa B.C. ktorzy ze soba nie rozmawiaja i to nie pezeszkadza aby dalej dzialali w jednej organizacji.
Wedlug twoich slow skoro jestem B.C. to wszystko co powiem jest niewiarygodne??
chodzi ci tylko o mnie czy wszyscy B.C. sa od dzisiaj niewiarygodni.
Oj wyborowa tak sobie mysle, cale szczescie ze ty nie masz zadnego wplywu na to co sie dzieje bo gdybys mial to wszystko by bylo wedlug twojego pomyslu, a jezeli ktos ma inne zdanie to jest niewiarygodnym idiota i do Poznania z nim.
Jeszcze pare takich tekstow i podejrzewam iz niewielu z nas bedzie traktowa twoje wywody powaznie.
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Rezygnacja z członkostwa w k-kan international
Swoja droga to calkiem niezly pomysl, kiedys wyjezdzalo sie na syberie, ale to daleko, a taki Poznan a raczej "opranizacyjny poznan" to juz calkiem blisko! Zajebiste i praktyczne! :lol:
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Rezygnacja z członkostwa w k-kan international
Osobiscie mi sie ten system z BC podoba .... tylko ludzie do niego nie dorosli.

Druga sprawa tak juz jest w duzych Organizacjach (jak i w zyciu) - ze zawsze znajda sie osoby ciezko pracujace jak i i przydupasy zbierajace tylko korzysci.

A tylko instruktor o ogromnej charyzmie potrafi utrzymac u siebie duzo osob ktore nawet ze soba nie rozmawiajac chca pozostac w jednej organizacji.

Ale czasy sie zmieniaja ludzie coraz wiecej widza coraz wiecej sami jezdza i zapraszaja osoby do siebie wspolpracuja z innymi stylami i widza jak tam jest. Nie wystarcza teraz tylko charyzma ktora w roznym swietle moze inaczej wygladac 8)

To nie lata 80-te ...
  • 0

budo_sandokan100
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Rezygnacja z członkostwa w k-kan international

Swoja droga to calkiem niezly pomysl, kiedys wyjezdzalo sie na syberie, ale to daleko, a taki Poznan a raczej "opranizacyjny poznan" to juz calkiem blisko! Zajebiste i praktyczne! :lol:

Ten z Konina będzie miał 80 km do Poznania może będzie unia tych mistrzów ?

Mądres słowa shindojo - shihan Jeremicz mile widziany jest w shin i jego klubu, to opinia wielu BC :!:
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Rezygnacja z członkostwa w k-kan international

wyborowa napisal
czemu system branch chief jest do dupy? historia kyokushinkai panowie...wlasnie dlatego. to jest system ktory rozwala od srodka narodowe organizacje, bo japonczycy zachecaja zeby branch chiefs robili wlasne zawody...ilu masz szefow tyle mozesz miec mistrzostw kraju, jesli im sie bedzie chcialo organizowac. "dziel i rzadz" w praktyce. majac wielu branch na terenie kraju, decentralizujesz

Z systemem branch chief nie jest dokladnie jak twierdzisz wyborowa. Otoz nie kazdy branch chief moze organizowac mistrzostwa krajowe, odpowiedzialnym za mistrzostwa krajowe jest wlasnie country rep. Jest on rowniez twarza organizacji na zewnatrz kraju ale rowniez wewnatrz. C.R. powinien byc wybierany przez pozostalych B.C.
Kazdy branch chief moze wystawic swoja ekipe na M.S. moze on rowniez przeprowadzac egzaminy na stopnie kyu i dan.
Przez dlugi czas w Polsce byl tylko jeden B.C. i C.R. i on sam wybieral egzaminatorow i wszystkich z ktorymi wspolpracowal. Tak wiec wszyscy pozostali byli kompletnie od niego uzaleznieni. Kiedy w danym kraju maszs kilku B.C. zaczyna byc wiecej miejsca na zdrowa rywalizacje i konczy sie centralna reglamentacja stopni. Mozna by powiedziec ze jest bardziej demokratycznie, szczegolnie wtedy kiedy B.C. nie jest ograniczony geograficznie czyli ludzie z danego terenu nie sa na niego skazani, a poszczegolni instruktorzy moga wybrac z kim wola wspolpracowac.


jakbys sam nie byl BC to brzmialoby to bardziej wiarygodnie.
nie do konca, ale jednak...japonski bullshit


Nie wszystko co sie dzieje w Polsce to japonski bulshit, lwia czesc z tego co ogladamy to polskie realia, sami sobie zrobilismy polski bulshit.
Nagle z powodu kilku "ambitnych" system branch chief zawsze byl do d....y.
W niektorych krajach sa B.C. ktorzy ze soba nie rozmawiaja i to nie pezeszkadza aby dalej dzialali w jednej organizacji.
Wedlug twoich slow skoro jestem B.C. to wszystko co powiem jest niewiarygodne??
chodzi ci tylko o mnie czy wszyscy B.C. sa od dzisiaj niewiarygodni.
Oj wyborowa tak sobie mysle, cale szczescie ze ty nie masz zadnego wplywu na to co sie dzieje bo gdybys mial to wszystko by bylo wedlug twojego pomyslu, a jezeli ktos ma inne zdanie to jest niewiarygodnym idiota i do Poznania z nim.
Jeszcze pare takich tekstow i podejrzewam iz niewielu z nas bedzie traktowa twoje wywody powaznie.


widze ze koledzy co bronia systemu branch chiefs nic nie rozumieja.
posluze sie biznesowym modelem.
zostajesz przedstawicielem firmy adidas w dowolnym kraju - rozwijasz siec sprzedazy, robisz marketing promujesz towar, sprzedajesz i nagle twoj partner wpada na pomysl zeby sprzedac troche wiecej o otwiera kolejne przedstawicielstwa.
co tak na prawde robi?
zwykly sabotaz, rozwala ci biznes a z czasem swoj. te japonskie matoly maja taki horyzont ze tego nie widza. to nie jest kwestia dogadania sie miedzy branch chiefs. to nie jest kwestia szkolenia tylko organizacyjnej krotkowzrocznosci albo dzialania z premedytacja. Ja mysle, ze Japonczycy blizej sa tego drugiego.
  • 0

budo_ana12345-77
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rezygnacja z członkostwa w k-kan international
Pisze sie gangster to po pierwsze
a jesli chodzi o oczernianie ludzi przez ciebie to juz jest nudne bo kazdy wie kim jestes
i tylko sie osmieszasz przynoszac obciach organizacji do ktorej nalezysz
  • 0

budo_sake5
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 277 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:U.K.
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Rezygnacja z członkostwa w k-kan international
widze ze koledzy co bronia systemu branch chiefs nic nie rozumieja.
pisze oczywiscie wyborowa.
O kurcze ja przezylem cale zycie w nieswiadomosci, nic nierozumiejac, wyborowa prosze oswiec mnie, czy ziemia napewno jest okragla- przepraszam kulista?

Karate pochodzi ze wschodu a kyokushin z Japonii.
A wiec system organizacyjny danej IKO tez jest na modle japonska, zgodnie z kultura japonska i ich zwyczajami. A wiec prosta struktura i proste zaleznosci.
Prezydent w Japonii i B.C. w poszczegolnych krajach.
zasada nadawania tytulu B.C. jest prosta, jezeli w danym kraju niema jeszcze reprezentanta danej organizacji delikwent zglasza sie do prezydenta (honbu) i zglasza swoja kandydature.

Wszystko jest w porzadku otrzymuje papier stwierdzajacy ze jest D.O. przynajmniej przez okres 12 miesiecy dziala jako D.O. W tym czasie musi sie wykazac i udowodnic iz to co na papierze to w realu. Taki swiezo upieczony D.O. musi pokazac sie na miedzynarodowym zebraniu branch chief-ow, ktos go musi przedstawic i zarekomendowac. Musi to byc osoba znana lub znana przez kogos z obecnych. Ja nieznam nikogo kto przyszedl do naszej organizacji od razu jako branch chief, moze to sie kiedys zmieni.

Sprawa jest stosunkowo prosta dla pierwszego branch chief-a, schody zaczynaja sie dla nastepnych, a to po prostu dlatego ze pierwszy nie musi spelniac warunku posiadania przynajmniej 300 czlonkow w swoim dojo, po prostu jest pierwszy i musi od czegos zaczac.

Tak nawiasem mowiac wyborowa, twoje komentarze to troche jak spor PIS-u i PO, wszyscy dokladnie wiedza co ci drudzy robia zle, ale ani jedni ani drudzy nie potrafia zaproponowac nic madrego.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024