Skocz do zawartości


Zdjęcie

XXXV - lecie PFA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
127 odpowiedzi w tym temacie

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: XXXV - lecie PFA

Ponownie używasz terminologii charakterystycznej dla walki ( niebezpieczeństwo, przerażenie, większy, silniejszy, otwarcie, kontra, itp ) w miejscu, gdzie walki nie ma.
Być może różnie też rozumiemy słowo "niebezpieczeństwo". .

Podejrzewam ze w realnym zyciu jestes calkiem fajnym czlowiem i by nam sie doskonale razem cwiczylo. Ale nasze rozumienie aikido i sposob jego cwiczenia to dwa rozne wszechswiaty.
  • 0

budo_irimi reborn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 711 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: XXXV - lecie PFA
Ja tam się urażony nie czuję. :)
Poza tym to i po 30 sekundach można się zorientować co kto sobą reprezentuje... 8) :)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: XXXV - lecie PFA

1. Recenzje powinien napiac ktos kto Macka nie zna i z nim nie cwiczył. Ci co go znaja wiedzą mniej wiecej jak dużo potrafi i na co go stac a zatem patrzymy na filmik "nieczysto".

Mialem okazje cwiczyc z Mackiem jak byl w Montrealu na stazu z Ch.Tissier. Wprawdzie nie znam jego wszytskich umiejetnosci, ale troche wiem co potrafi LOL
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: XXXV - lecie PFA

Natomiast wkórza mnie oszukiwanie ludzi, że jest inaczej, że aikido zawiera te wszystkie elementy, o których napisał Szczepan.

Coz ja moge na to poradzic ze to co robie te elementy zawiera? :lol: A skad niby mialbym to sobie wszystko wymysles - z ogladania video na YT czy moze z ksiazek prof. X czy Y??? :wink:
Jak masz odpowiedniego instruktora to cie tego wszystkiego nauczy, proste.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: XXXV - lecie PFA

Jeśli wieszam sobie na ścianie kolejne dyplomy ze stopniami Hombu Dojo to minimum lojalności wobec linii Hombu mnie obowiązuje. :roll:

ach rozumiem, kolekcjonujesz papiery :D Kazdy ma jakas motywacje do cwiczenia, nieprawdaz.
Lojalnosc to jest wobec Nauczyciela a nie wobec jakichs abstrakcyjnych linii ktore sie zmieniaja z kazdym powiewem wiatru.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: XXXV - lecie PFA

Jak widzisz całkiem inna formuła, inny cel, niż to co piszesz.

Znaczy to mialo na celu wzajemne budowanie sobie ego? Typu " popatrzcie jacy jestesmy wspaniali, bo i wy tez jestescie wspaniali"....
  • 0

budo_irimi reborn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 711 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: XXXV - lecie PFA

Znaczy to mialo na celu wzajemne budowanie sobie ego? Typu " popatrzcie jacy jestesmy wspaniali, bo i wy tez jestescie wspaniali"....

Tak tak Szczepanku. Na matę wyszło 500 zakompleksionych ludzi, by poczuć się po tym lepiej. :roll: :) Rany, jaki ja po tym jestem wspaniały! :) :) :) Oj Szczepan, Szczepan, tak to w życiu jest, że każdy sądzi podług siebie :wink: :)
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: XXXV - lecie PFA
A co to, zrobil sie teatr jednego aktora...? :)
Moze czas kandydowac na prezesa wszystkich prezesow... :) :):)
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: XXXV - lecie PFA
Pokaz Karkonoskiego Stowarzyszenia Aikido oraz jego szefa Jerzego S., Wiceprezesa PFA, członka rady technicznej i prawdziwego weterana aikido w Polsce:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Widoczne wpływy Isoyama Sensei, opłacało się pojechać do niego, do Iwama, jeszcze przed trzęsieniem ziemi. :D
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: XXXV - lecie PFA
Maciej, sie ustosunkuj cos, a nie sikiem prostym :)
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: XXXV - lecie PFA

Maciej, sie ustosunkuj cos, a nie sikiem prostym :)

Przepraszam, dopiero wrociłem z wojaży, zrobię to, bo kilka ciekawych komentarzy jest.
A tu na razie to samo z innej perspektywy...:


  • 0

budo_avbert
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: XXXV - lecie PFA

Maciej, sie ustosunkuj cos, a nie sikiem prostym :)

Przepraszam, dopiero wrociłem z wojaży, zrobię to, bo kilka ciekawych komentarzy jest.
A tu na razie to samo z innej perspektywy...:


Zrób montaż, dokręć zbliżenia i będziesz miał fajny materiał ;)
  • 0

budo_omasz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: XXXV - lecie PFA
[quote name="budo_AvBert"][quote name="budo_voivod"][quote name="budo_Mr Smail"]Maciej, sie ustosunkuj cos, a nie sikiem prostym :) [/quote]
Przepraszam, dopiero wrociłem z wojaży, zrobię to, bo kilka ciekawych komentarzy jest.
A tu na razie to samo z innej perspektywy...:[/quote]

Zrób montaż, dokręć zbliżenia i będziesz miał fajny materiał ;) [/quote][/quote]

no, ta druga laseczka to calkiem, calkiem, gdyby sie tak nie cofala. a juz najbardziej podobal mi sie (symulowany) kop w jajka voivoda(?) :D
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: XXXV - lecie PFA
Kop nie był symulowany. Voi ma jaj ze stali :wink:
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: XXXV - lecie PFA

Maciej, sie ustosunkuj cos, a nie sikiem prostym :)

Proszę...:

Macieju, jaki był motyw przewodni podwinietych rekawow?
co do pokazu, widze ze szukasz "czucia uke", trzymam kciuki
pomysl nad tymi szeroko rozlozonymi rekami i rozcapierzonymi palcami
troszke jak cietrzew na godach wyglasz :)
zastanowilbym sie tez nad pozycja, czesto krzyzujesz nogi,
nie wiem ja w Twoim stylu ale ogolnie to dosc srednia koncepcja.

Motyw żaden, ja tak się po prostu noszę, nawet w sweterkach podwijam rękawy. I nie bardzo mnie obchodzi, czy to komuś przeszkadza. Pozycję mam mocną, nie narzekam. Ręce, fakt, nieco na pokaz trzymałem szeroko ala Isoyama, ale palce zawsze rozcapierzam, co by KI ciekła szeroką strugą... :twisted:
PS. Krzyżuję nogi? Znaczy nie rozumiem... :/
PPS. Mój styl to "brak stylu"... :)

VOIVOD.....brakuje tylko ładnych dziarek na odsłoniętych przedramionach :)

Dziarki są wyżej... 8)
PS. No i na małym mam napisane: "Pamiątka z Konstantynopola"... :twisted:

Czego nie zobaczylem? Nie zobaczylem konceptu Budo.
Ty masz warunki i umiejetnosci zeby rozjezdzac kazdego uke, i nie mowie tu o jakims zabiedzonym chuderlaku, powinienes miec uke wiekszego i silniejszego od siebie.
Techniki musza zawierac elementy niebezpieczenstwa dla atakujacego, w kazdym momencie techniki musisz byc w stanie ja definitywnie skonczyc(a przynajmniej calkowicie skontrolowac), uke ma byc calkowicie przerazony... itd....

Nie zobaczylem tez zasady 'irimi' - KAZDE wejscie w technike rozpoczynasz od.....uciekania do tylu! To juz lepiej ten element pokazaly dziewczyny z twojego dojo.....hmhmh....

Rozciagasz tez techniki niepomiernie, co oznacza ze sam tworzysz w nich otwarcia. Kazda dziewczyna z twojego dojo by je skontrowala bez najmniejszego wysilku. Ogolnie jestes o wiele za daleko od uke w kazdym punkcie techniki.

Nie widzialem ani jednej koshinagi ani ataku przez wielu uke- w ogole to cwiczycie?

Tak sie zastanawialem jak to bys mogl udoskonalic. Mysle ze dobrym rozwiazaniem byloby zebys sie zapisal na iaido albo na jakies Koryu(moze maja w Poznaniu Jodo?). Brakuje ci cwiczenia bronia, ale nie jakis aikiken tylko dobry klasyczny system. To by ci zliniowalo poruszanie sie wzgledem ataku. Zauwaz, ze Ch.Tissier cwiczyl duzo broni.

Szczepan, to był POKAZ, i to wcale nie pokaz szybkości czy dynamiki, po prostu pokaz CZĘSCI tego, co robię u siebie w dojo... Ale może obejrz tę drugą wersję, z innego kąta, tam jest i irimi, i koshinage. I widać inspiracje RÓŻNYMI nauczycielami, nie...?
PS. Nad regularnym mieczem myślałem od dawna, ale w moich rejonach nie ma nauczycieli, niestety...

Techniki musza zawierac elementy niebezpieczenstwa dla atakujacego

Jakiego niebezpieczeństwa skoro atakujący sam nie stwarza jakiegokolwiek niebezpieczeństwa. Bo nie atakuje. Bo to jest uke, który współpracuje, a nie agresor albo przeciwnik, który walczy.

Nad tym właśnie zaczniemy pracować (w sensie - moi uke... :twisted: ), nie tylko do następnych pokazów, żeby ataki były z prawdziwą intencją!

IMHO pokaz był fajny, bo dynamiczny z kilkoma ciekawymi pomysłami.Z Voivoda jak zwykle biła " moc" i stabilna " wrosnieta w mate pozycja. Dziewczyny były super.
To co mnie sie nie podobało to :
a) brak zanshin, które wcale nie musi trwać długo ale powinno być wyraznie zaznaczone
B) braki w etykiecie. Pewnie nie ma to generalnie znaczenia , ale dla ortodoksów ( jak ja)
jest wazne. Nonaszalanckie podrzucanie sobie sobie tanto i odrzucanie go na mate jakby to był ogryzek od jabłka mnie osobiscie razi.

No, fakt, nie jestem ortodoksą :/. Dostaliśmy nawet zjebkę za to tanto wbijane w pierś etc. A zanshin to faktycznie kolejny element, na który chyba zwróciłem za małą uwagę W CZASIE POKAZU...
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: XXXV - lecie PFA

Motyw żaden, ja tak się po prostu noszę, nawet w sweterkach podwijam rękawy. I nie bardzo mnie obchodzi, czy to komuś przeszkadza.


o widzisz, mnie to też wisi kalafiorem jak to niektórzy tu mówią :)
ale w świecie aikidockim, a do tego na tak oficjalnych imprezach, jest to rzadkość...
a Ty nie prezentowałeś mi się do tej pory jako taki aikidocki ekstra wagant :)

ale palce zawsze rozcapierzam, co by KI ciekła szeroką strugą... :twisted:

uważaj żeby KI uke nie wykręciło Ci paluszków :)

PS. Krzyżuję nogi? Znaczy nie rozumiem... :/

yhm, jakby to wyjaśnić...
jeśli staniesz lewą nogą z przodu prawą z tyłu, tak żeby staw skokowy jednej nogi i drugiej był w jednej linii, a potem nogę tylną przesuniesz ok 20-30 cm w lewo to będziesz miał skrzyżowane nogi :)

PPS. Mój styl to "brak stylu"... :)

o coś a'la Bruce Lee :D super
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: XXXV - lecie PFA

No, fakt, nie jestem ortodoksą :/. Dostaliśmy nawet zjebkę za to tanto wbijane w pierś etc. ...

Normalne, bo na koncu techniki zwykle tanto sluzylo do podcinania gardla albo odcinania glowy na karku(w zaleznosci czy gosciu lezal na brzuchu czy na plecach..). Gdybys to pokazal, nie mogli by sie do niczego przyczepic..
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: XXXV - lecie PFA
Takie moje małe spostrzeżenie a propos ogólnie pokazów aikidockich, jest prawie zawsze takie samo, aikidocy lubią "kopać" ale w ogóle nie potrafią;]

A pokaz mi się bardzo podoba, zwłaszcza ta druga dziewczyna, w sensie jak wykonuje techniki :D
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: XXXV - lecie PFA
aikidocy bardzo lubią pokazywać jak to aikido działa przeciwko kopniakom :)
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: XXXV - lecie PFA
Dobrze, ze Aikido nie ma problemu z kopniakami ... niektorzy nie maja tyle szczescia ;)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024