Skocz do zawartości


Zdjęcie

Metody treningowe Dayto Ryu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

budo_szary_wilk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Metody treningowe Dayto Ryu
Wyczytalem gdzies w sieci ze zalozyciel Kyokushin Masotatsu Oyama cwiczyl Dayto Ryu.
W dziale Karate mi powiedziano ze faktycznie cwiczyl. Grzebiac glebiej w sieci znalazlem gdzies info ze Oyama przejal z Dayto Ryu do Kyokushin metody treningowe. Czy w Dayto Ryu sa jakies specyficzne metody treningowe?
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Metody treningowe Dayto Ryu
Daito Ryu, podobnie jak inne tradycyjne sztuki walki rodem z Japonii nie rozróżnia metod nauczania od metod treningowych, w efekcie ciągle je miesza. W jedynej znanej mi książce poświęconej Daito Ryu ( Daitoryu ) autorstwa Shiro Omiya, autor wymienia jako metody treningowe podstawowe techniki takie jak: irimi nage, yonka-jo, shiho-nage, itp. czyli miesza nie tylko metody nauczania z metodami treningowymi ale i z nawykami ruchowo-czuciowymi, w ogóle nie rozróżniając tych pojęć.
Dlatego będziasz miał problemy z odpowiedzią na swoje pytanie.

P.S. Tutaj masz artykuł wyjaśniający różnice między metodami nauczania i metodami treningowymi: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_kogan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1008 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Metody treningowe Dayto Ryu

Wyczytalem gdzies w sieci ze zalozyciel Kyokushin Masotatsu Oyama cwiczyl Dayto Ryu. W dziale Karate mi powiedziano ze faktycznie cwiczyl.

Tak gdzieś napisali? Przeglądałem temat kilka razy i przeoczyłem...

Z tego co ja patrzyłem na sieci, każda próba dowiedzenia tego twierdzenia opiera się na historycznej fikcji. Nie mam jednak innych źródeł niż opinie ludzi. Czytałem też książki o Oyamie napisane przez ludzi, którzy znali jego albo jego pierwszych uczniów. Moim zdaniem natworzono bardzo dużo fikcji, o tym człowieku, tak że ciężko jest dojść prawdy.
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Metody treningowe Dayto Ryu
W Legnicy znależli takie dziwne informacje :o
Szkoda, że nie podali żródeł
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

i wkleili "coś" co ma być zdjęciem
"Daito Ryu Aiki Budo Menkyo Kaiden , które otrzymał Masutatsu Oyama."


myślę, że mógł to trenować (bo pisał o nim Kotaro Yoshida), ale Menkyo Kaiden to lekka przesada...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024