Skocz do zawartości


Zdjęcie

Skuteczność Aikido


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
109 odpowiedzi w tym temacie

budo_kogan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1008 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczność Aikido

Kogan skąd czerpiesz informacje na temat bjj czy thai boksu?

A jak myślisz?

Zaraz wyskoczy mi 10 koszkodanów i zaczną imputować mi, że jeśli nie ćwiczę 20 lat to nie odróżnię łysego, międlącego kurwy żula od charyzmatycznego senseja :lol:

Jeśli ludzie macie dobrą sekcje to się cieszę waszym szczęściem i mam nadzieję, że jeszcze 10 lat i wyautujecie oszustów.
  • 0

budo_juhas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 203 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa/Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczność Aikido
Kogan, a ćwiczysz ty coś w ogóle? Bo piszesz tak, jakbyś miał jakieś (przykre) doświadczenia z thaiem i bjj; jakbyś bywał tam na treningach i widział jak jest, ćwiczył obie te dyscypliny i spotykał tam "nieciekawych" ludzi; trafiał na wielu trenerów - krętaczy i naciągaczy, itd.
A z kolei w innym temacie nawet nie wiesz co to balacha...
:D
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczność Aikido

Kogan, a ćwiczysz ty coś w ogóle? Bo piszesz tak, jakbyś miał jakieś (przykre) doświadczenia z thaiem i bjj; jakbyś bywał tam na treningach i widział jak jest, ćwiczył obie te dyscypliny i spotykał tam "nieciekawych" ludzi; trafiał na wielu trenerów - krętaczy i naciągaczy, itd.
A z kolei w innym temacie nawet nie wiesz co to balacha...
:D


odpowiedz brzmi:

Hej,

Mam na imię Adam, mam kilka lat doświadczenia w uprawianiu SW: na początku Aikido, Jujitsu, potem Karate Shotokan. Interesuje mnie kulturowy i naukowy aspekt SW, zwłaszcza pod kątem psychologii motywacji i sportu.

Chętnie skorzystam z Waszego doświadczenia


Więc pewnie wie juz wszystko o wszystkim. W koncu pare lat doswiadczenia to nie w kij dmuchal... :roll: :)
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczność Aikido
dmuchał nie dmuchał, a czemuż Cie to kolano boli?

p.s. rany julek, na forum działa mi słownik i podkresla wszystkie bledy...
jest szansa za przestane byki walić...
:D :D:D
  • 0

budo_kogan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1008 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczność Aikido

Kogan, a ćwiczysz ty coś w ogóle? Bo piszesz tak, jakbyś miał jakieś (przykre) doświadczenia z thaiem i bjj

Przykre doświadczenia to ja mam z adeptami wyszkolonymi w mordowniach, którzy dyszą pragnieniem sprawdzenia się, najchętniej z kimś kogo postrzegają jako słabszego. Czasem się tylko pomylą i muszą cienkim głosem kolegów wołać albo wyciągać osprzęt.

Nie musisz przećwiczyć ani jednej minuty, żeby wiedzieć, że sekcja to bullshido - większość przypadków rozpoznasz tylko na podstawie tego jak jest zorganizowana.

Gdybyście na siłę nie szukali dymu to byście zauważyli, że poleciłem koledze spytać Was o dobrą sekcję, co jawnie świadczy o tym, że MT i BJJ uważam za pełnowartościową alternatywę dla innych stylów.
  • 0

budo_aikia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 641 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczność Aikido
Abstrahując od specyficznego tematu watku, przypomne niesmiało, ze tu jest podforum o Aikido a nie o wszelkich sztukach walki. Lećta se do knajpy.
  • 0

budo_email
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 874 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczność Aikido
a wszystko za sprawą tego pana

Dołączona grafika
  • 0

budo_suptap
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczność Aikido

Brazylijskie JJ i Boks Tajski to dwa sporty walki, które odniosły duży sukces komercyjny i bardzo dynamicznie się rozwijają. Problem w tym, że jak idziesz do tych sekcji to spotykasz nieraz ludzi, których wolałbyś nie spotkać. Tam jest silny akcent na efektywność, a nie na duchowość, konsekwencje są oczywiste - przychodzą ludzie, którzy chcą się przede wszystkim nauczyć pobić innych - i często dostają tego czego chcą. Kiedy ja zaczynałem trenować to bullshido w tych dyscyplinach było silne... Niektóre słabe sekcje kick-boxingu, kung fu, jujitsu itp. po prostu się przemianowały, instruktorzy powyrastali jak grzyby na deszczu, a raczej wynurzyli się z kryminału. Obecnie sprawa się ma dużo lepiej ale daleko od ideału - popytaj w odpowiednich działach na tym forum jeśli Cię to interesuje.

Zgadzam się w pełni z kolegą, byłem już w kliku sekcjach BJJ z jednej MT, ba nawet na kilku seminariach i muszę przyznać, że zdecydowana większość osób ćwiczących ww. sporty faktycznie chyba przychodzi tylko się wyżyć. Sekcje prowadzone są prawem silniejszego, podobnie wyglądają zadaniówki i sparingi których tam nie brakuje, nikt tam nikogo nie szanuje a nowi to po prostu nowe worki treningowe, których zdrowie ma się za nic. Wartości promowane w ten sposób są godne pożałowania. Może tak nie jest wszędzie, no ale cóż ...
  • 0

budo_kristof
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 427 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:copacabana
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczność Aikido
Dziwne to rozumowanie, gdy na podstawie "kilku sekcji" wyciąga się wnioski na temat "większości ćwiczących". Ja np. jestem przemiły.
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczność Aikido

Zgadzam się w pełni z kolegą, byłem już w kliku sekcjach BJJ z jednej MT, ba nawet na kilku seminariach i muszę przyznać, że zdecydowana większość osób ćwiczących ww. sporty faktycznie chyba przychodzi tylko się wyżyć. Sekcje prowadzone są prawem silniejszego, podobnie wyglądają zadaniówki i sparingi których tam nie brakuje, nikt tam nikogo nie szanuje a nowi to po prostu nowe worki treningowe, których zdrowie ma się za nic. Wartości promowane w ten sposób są godne pożałowania. Może tak nie jest wszędzie, no ale cóż ...


Suptap w bjj jest dużo sparingów/zadaniówek, ale sparing z doświadczonym zawodnikiem nie stanowi żadnego zagrożenia dla początkującego. Fizyczne bezpieczeństwo jest zachowane, cierpi tylko ego. Wyżycie się….. walka na chwyty to najbezpieczniejsza forma kontaktowego sparingu. Nie dajesz rady, mówisz stop i tyle. Odpoczywasz chwilę i wracasz do sparingów.
A wartości….. bjj to sport/sztuka walki z prawdziwego zdarzenia. Żeby dostać promocję na wyższy pasek trzeba na niego zasłużyć pracą i umiejętnościami. Tu nic na gębę nie załatwisz. Masz gorsze warunki fizyczne musisz więcej pracować.
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczność Aikido

Ja np. jestem przemiły.

Jesteś po prostu przemiły z natury. Jeśli nie schamiałeś mimo kilku lat latania hakamie, to treningi do krwawych walk w klatkach też cię nie zepsują. :D
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczność Aikido

Zgadzam się w pełni z kolegą, byłem już w kliku sekcjach BJJ z jednej MT, ba nawet na kilku seminariach i muszę przyznać, że zdecydowana większość osób ćwiczących ww. sporty faktycznie chyba przychodzi tylko się wyżyć. Sekcje prowadzone są prawem silniejszego, podobnie wyglądają zadaniówki i sparingi których tam nie brakuje, nikt tam nikogo nie szanuje a nowi to po prostu nowe worki treningowe, których zdrowie ma się za nic. Wartości promowane w ten sposób są godne pożałowania. Może tak nie jest wszędzie, no ale cóż ...

nie twierdzę, że w środowisku bjj (na temat taja się nie wypowiadam, bo go nie znam) nie ma patologii. one są wszędzie, w tradycyjnych sztukach walki również, więc czemu i by nie miało ich być w bjj? ale nie ma co generalizować.
ad rem: trenowałeś w grupie początkującej? to wiele wyjasnia, tam rzeczywiście często ludzie się nie szanują, najczęściej przez to, że tego jeszcze nie umieją...
inna sprawa, że widywałem już, jak niejedno męskie ego padało w proch i pył po spotkaniu z dobrym technikiem. taki lajf i nie ma lepszej metody na uświadomienie komuś, że zanim czegoś się nauczy, to musi nabrać pokory wobec własnych braków. chyba każdy przez to przechodził, ja również.
nb. ja do wymiataczy i supertechników się nie zaliczam, ale miewałem już okazje odręcznie pokazywać różnym takim nadętym godnością że mało umieja. więcej, kocham to uczucie dominowania nad gościem, któremu lecą pod koniec łezki albo kurwiki z oczu z upokorzenia że jest bezradny, choć oprócz paru obtarć naskórka nie dzieje mu się fizyczna krzywda. miodzio! :)
tak właśnie wygląda prawo silniejszego, o którym piszesz.
  • 0

budo_kogan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1008 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczność Aikido
Może tak, a może jest jak wszędzie gdzie rządzi Polska Szkoła Trenerska: na początku kto ma większą masę i siłę ten jest dominatorem, a zanim technika i doświadczenie zaczną się liczyć, to już wchodzą kontuzje... zresztą skąd brać technikę i doświadczenie jeśli trener inwestuje w tych, którzy mają warunki...
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczność Aikido
mod on
Prywatne wojenki prosze na priva!
mod off

  • 0

budo_pqar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Włocławek

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczność Aikido
@Kogan

Jeśli chodzi o metodykę treningową BJJ, porównując ją z innymi SW, stoi przeważnie na wysokim poziomie.
Zaczynając trenować jakikolwiek sport, jakąkolwiek SW, nowy adept będzie zdominowany przez ludzi którzy ćwiczą daną dyscyplinę, to raczej normalne i naturalne. Natomiast Ty traktujesz to jako zarzut, zupełnie nie rozumiem dlaczego.
  • 0

budo_kogan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1008 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczność Aikido
Już tłumaczę: nie chodzi mi o to, że zaawansowani adepci zamiatają matę mniej zaawansowanymi, co zdarzyć się może akurat wszędzie.

Chodzi o sytuację, gdzie na wstępnym poziomie ludzie nadrabiają niedobory techniczne i taktyczne uwarunkowaniem fizycznym, co hamuje ich rozwój, a także paradoksalnie rozwój tych, którzy tych warunków nie mają.
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczność Aikido

Chodzi o sytuację, gdzie na wstępnym poziomie ludzie nadrabiają niedobory techniczne i taktyczne uwarunkowaniem fizycznym, co hamuje ich rozwój, a także paradoksalnie rozwój tych, którzy tych warunków nie mają.

No, to teraz już wiesz, dlaczego w aikido jest współpraca zamiast rywalizacji, nie...? :twisted:
  • 0

budo_pqar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Włocławek

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczność Aikido
Od siebie napiszę że często wybieram silniejszego/większego sparringpartnera w zadaniówkach tylko po to żeby zobaczyć czy jestem w stanie zrobić daną technikę poprawnie technicznie, sprawdzić czy będzie skuteczna. Z kimś silniejszym od siebie, kto tą siłę wykorzystuje, sami nie możemy przeprowadzić akcji siłowo, nic nam to po prostu nie da.
W aikido natomiast mam wrażenie że weszliście na niebezpieczną ścieżkę pełnej współpracy i harmonii, niekiedy nawet nie próbując sprawdzić jak to by było wykonać daną technikę na silniejszym, większym, w pełni oporującym uke.
Rozumiem reżim treningowy, zgadzam się że trening nie jest od tego żeby komuś zrobić krzywdę. Można jednak zapanować nad przeciwnikiem nie łamiąc mu ręki i nie urywając mu głowy, nawet jeśli ten nie chce współpracować, często bardzo fajnie pokazują to chłopaki z BJJ więc może w aikido też się da? (znak zapytania wynika z mojej ignorancji w tej kwestii, ponieważ nigdy aikido nie ćwiczyłem, sami musicie sobie spróbować odpowiedzieć na te pytanie)
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczność Aikido


Chodzi o sytuację, gdzie na wstępnym poziomie ludzie nadrabiają niedobory techniczne i taktyczne uwarunkowaniem fizycznym, co hamuje ich rozwój, a także paradoksalnie rozwój tych, którzy tych warunków nie mają.

No, to teraz już wiesz, dlaczego w aikido jest współpraca zamiast rywalizacji, nie...? :twisted:

Tyle że w aikido nie rozwija się nikt, ani napakowani, ani cherlawi, ani sprawni ani nieogary. Ergo nawet mimo tych wad, system oparty na survival of the fittest jest lepszy.
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczność Aikido
w bjj rozwijają sie, rozwijają... od tego są starsi stażem koledzy. tylko trzeba wyjść poza etap raczkowania :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024