Skocz do zawartości


Zdjęcie

Skuteczność Aikido


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
109 odpowiedzi w tym temacie

budo_juhas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 203 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa/Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczność Aikido
Dołączona grafika
  • 0

budo_aikia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 641 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczność Aikido
[quote name="budo_Aikido Nishio"]Po pierwsze to nie chce sie z nikim klocic, lubie trenowac Aikido i myslalem ze na tym forum tez sa takie osoby a tu wszyscy na mnie naskakuja ;(

[quote]Jezeli wykluczymy prowokację to obstawiam swieżego (kilkumiesięcznego?) adepta z duzym entuzjazmem i jeszcze niewielką wiedzą.
[/quote]

Przyznaje jestem, mozna powiedziec kilkumiesiecznym adeptem trenuje 8 miesiecy (okolo)
Aikido podoba mi sie, mam entuzjazm ale nie uwazam ze to cos zlego, jestem chyba na 90% treningow i tylko mam nadzieje ze utrzymam ten zapal.
Ale inni co trenuja tez wydaje sie ze sprawia im to "frajdę", więc co waszym zdaniem jest nie tak w Aikido.
Prosze nie naskakujcie na mnie, forum jest po to zeby sobie podyskutowac, wyrazic wlasne opinie, napewno jestescie bardziej doswiadczonymi adeptami ode mnie wiec szanuje wasze zdanie i chetnie go wyslucham.
A co do wiedzy to mam 2 ksiazki o Aikido, od podstawowki fascynuje sie sztukami walki, (wczesniej trenowalem karate i judo nie trenuje juz tych sztuk poniewaz przeprowadzilem sie do innego miasta), wypozyczalem takie ksiazki jak "Trzej mistrzowie Budo" Johna Stevensa, czytalem tez ksiazki o Budo polskich autorow, nie pamietam ich nazwiski ;(
Staram sie poszerzac swoja wiedze ( wiec nie obrazajcie mnie w stylu : no tak przeczytal 2 ksiazki jakis noobek i sie madrzy chce poprostu podyskutowac, wymienic sie doswiadczeniami z innymi "fajterami" po to jest forum)


[quote]aikido tworzy iluzje i nadal tym wabi ludzi, nikt nie mówi otwarcie adeptom o tym jakie aikido jest a jakie nie.
[/quote]

Mozesz jasniej???[/quote][/quote]

Drogi Kolego AikidoNishio,

Nie wszyscy tutaj najeżdżają, wyzywają i uwazają się za wszechwiedzących.
Choc zdarzaja sie i tacy. Radzę nie zwracac uwagi na zaczepki.

Prawie wszyscy , którzy ćwicza Aikido ( jakiekolwiek by nie było) maja z tego frajdę, bo inaczej rzuciliby to w diabły ( z powodu wyrzeczeń jakich Aikido wymaga). Jest pewnie kilku co ćwicza z przyzwyczajenia albo wyłacznie dla kasy, lecz IMHO to wyjatki.

To, ze na Ciebie naskakujemy wynika z tego, ze nie odrobiłes lekcji. Czyli nie przejrzałes Vortalu w dziale Aikido, chocby po łebkach.
Gdybys to zrobił, w zyciu nie nadałbys swojemu postowi tematu "Skutecznosc w Aikido".
Nie pisałbyś oczywistosci itp. itp.


P.S. 1 Ja przeczytałem pewnie z 30 ksiazek o Aikido, Akahige z 60 a Szczepan 100. Nie o taką wiedzę mi chodziło. Nie przywiązuj zbytnio wagi do tego co rózni ludzie piszą.
Moja rada : opieraj sie na tym co czujesz. Czujesz radosc z ćwiczenia Aikido ? Tak trzymaj.

P.S. 2 Osobiscie najpierw jakieś 4 lata wyłacznie czytałem posty na Vortalu zanim odwazyłem się cokolwiek napisać. Przez nastepne 3 lata napisałem kilka krótkich postów.
Dopiero jak nabrałem pewnosci, że mam cos do przekazania i jakies kompetencje do dyskusji zacząłem sie bardziej udzielać. Nie twierdzę, ze to jedynie słuszna droga. A robta se co chceta.
  • 0

budo_kristof
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 427 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:copacabana
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczność Aikido

Co do tego nie dawania sznas przez chlopakow trenujacych Kickboxing czy np. Muay Thai.
To wynik walki zalezy od psychiki i od czlowieka, ile jest takich sytuacji ze wkurwiony laik pobil Boksera w furii itp.
Pozatym slaby bokser ktory nie ma timingu itp. nie pokona mistrza Aikido. Najwazniejsze sa pierwsze sekundy, jesli przeciwnik atakuje ty starasz sie schodzic z linii ataku i zrobic technike albo wpadasz w niego na calego, najwazniejsze jest zejscie z linii pierwszego ataku.


Chciałem coś napisać w odpowiedzi, ale mi przeszło. Dzięki, że mnie uświadomiłeś :)
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczność Aikido
Dołączona grafika
  • 0

budo_kogan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1008 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczność Aikido

Chcialem tylko napisac,ze czytajac niektore posty, podwazajace wgle sens cwiczenia aikido to ręce opadają, bo jest to Sztuka Walki z prawdziwego zdarzenia.

Powstaje zatem pytanie, co rozumiesz przez Sztukę Walki, osobliwe taką z prawdziwego zdarzenia (tutaj przydałoby się wymienić, które sztuki walki są z prawdziwego zdarzenia, a które nie są z prawdziwego zdarzenia).
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczność Aikido
Ninja, co tam u Ciebie slychac ?
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczność Aikido

Ninja, co tam u Ciebie slychac ?

kolano boli...
  • 0

budo_aikia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 641 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczność Aikido
To witaj w klubie.
I nie marudz tylko idz do lekarza.
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczność Aikido

Co do tego nie dawania sznas przez chlopakow trenujacych Kickboxing czy np. Muay Thai.
To wynik walki zalezy od psychiki i od czlowieka, ile jest takich sytuacji ze wkurwiony laik pobil Boksera w furii itp.
Pozatym slaby bokser ktory nie ma timingu itp. nie pokona mistrza Aikido. Najwazniejsze sa pierwsze sekundy, jesli przeciwnik atakuje ty starasz sie schodzic z linii ataku i zrobic technike albo wpadasz w niego na calego, najwazniejsze jest zejscie z linii pierwszego ataku.

Dołączona grafika
  • 0

budo_irimi reborn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 711 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczność Aikido
Panowie dajcie chłopakowi żyć, ma naście lat, nie może legalnie kupić piwa. Wy w jego wieku mieliście na ścianie plakat Bruce Lee i Limahla. Akahige od niego zaraz wydobędzie odruchy i nawyki, Randall historię filozofii i Gość otworzy oczy na 12 technik... Se znaleźli obiekt...
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczność Aikido
Dołączona grafika
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczność Aikido

To witaj w klubie.
I nie marudz tylko idz do lekarza.

Byłem przyjacielu, byłem juz jakis czas temu.
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczność Aikido

...

Dobry człowieku, ty trenujesz 8 miesięcy, a ludzie którzy cię zjechali to aikidocy z wieloletnim stażem. Największy wapniak :wink: w tym dziale trenuje już z ćwierć wieku jak nie więcej. I właśnie oni umierają ze śmiechu, kiedy czytają to, co im piszesz na temat skuteczności.
Trenuj jeśli sprawia ci to przyjemność i jest fajne (a na pewno jest). Ale nie przestań wierzyć w to co napisałeś, bo to jest po prostu smutno-śmieszne. Jeśli ktoś w klubie wmawia ci takie rzeczy, przestań mu wierzyć, bo to się dla ciebie może smutno skończyć.
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczność Aikido
Jak wyżej.
Ćwicz na zdrowie i baw się dobrze.
Miej jednak na uwadze że nie da Ci to żadnych umiejętności. To co robisz obecnie po 8 miesiącach nie różni się niczym od tego co robi twój trener po 15 latach. Będziesz się rozwijał, będziesz robił szybciej, dokładniej a nawet mocniej. Jednak zawsze będzie to to samo - takie z góry określone układy, i tylko takie umiejętności nabędziesz - dobrego wykonywanie z góry określonych układów.
Jeżeli Ci to nie przeszkadza, aikido jest dla ciebie.
Jeżeli myślisz "ta, pierdoli gość głupoty", to albo będziesz za jakiś czas rozczarowany, albo dołączysz do grona bajkoopowiadaczy.
  • 0

budo_aikido nishio
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczność Aikido
Na poczatku chcialem wam nawrzucac i juz wiecej nie wchodzic na to forum, ale przejrzalem na oczy sory za nowy temat (taki sam jakich juz jest ogrom), przeczytalem pare negatywnych postow i poprostu chcialem napisac co ja uwazam (bo w niektorych tematch jest ponad 50 stron wypowiedzi, czesto juz te wypowiedzi odbiegaja od tematu i robi sie z dyskusji o SW zwykle gadu gadu).
Troche poniosly mnie emocje, ale dzieki tez za (szczegolnie te koncowe) pozytywne posty, mam nadzieje ze mnie nie skreslacie ;)
Mam zamiar ciagle trenowac Aikido i doskonalic sie i mam nadzieje ze wlasnie po 15 latach wykonywane przeze mnie techniki beda sie roznily: dokladnoscia,szybkoscia, brakiem zastanawiania sie nad kazdym ruchem (oczywiscie wiem ze automatyzm ma swoje pozytywne i negatywne skutki), mam zamiar (jak juz wczesniej pisalem) kiedys jeszcze wrocic do trenowania Karate, zeby oprocz technik defensywnych wyrobic sobie dobre kopniecia itp.

Mam nadzieje ze bede za 15 lat robil to co sensei ;) oprocz Aikido trenowal takze Kung-fu, wiec czesto zwraca uwage na nie tylko czyste aspekty Aikido ale tez i na inne (bardziej "bojowe") rzeczy.

Jeszcze raz sorry za SPAM ;) Nie spisujcie mnie na straty;)
  • 0

budo_kogan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1008 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczność Aikido
Co do karate to powiem tak - nie jest to jedyna sztuka walki z kopnięciami i nie jest tak, że w karate kopnięcia są najlepsze. To o czym mogę Cię zapewnić, to że są najtrudniejsze. Dlatego większość Aikidoków wybiera sobie Taekwondo, pytanie tylko które, ponieważ ja znam dwa główne style, z czego jeden jest bezużyteczny.

Kung fu sobie odpuść, ponieważ de facto czegoś takiego nie ma. W Polsce i na świecie pod tym pojęciem ukrywa się masa McDojo i Bullshido, prawda jest taka, że większość tego co uchodzi za kung fu to odmiany Wing Chun i JKD, a większość instruktorów wiedzę czerpie przede wszystkim ze starych filmów sensacyjnych produkcji Hong-Kong/Chiny.

Moim zdaniem jeśli chcesz trenować sztuki walki, to musisz się zastanowić, która ma najlepszą bazę treningową. Styl musi być bardzo popularny, dzięki czemu ma dużo sekcji i muszą te sekcje wymieniać się doświadczeniami poprzez wspólne seminaria i rywalizację sportową. W takim przypadku organizację stać na to by się doskonalić i przyciągnąć zagranicznych instruktorów o dużym doświadczeniu lub wykształcić własnych. Chodząc na seminaria karate widziałem, jak trener japońskiej kadry, poprawiał czarne pasy - trenerów z wieloletnim doświadczeniem - jakby byli dziećmi. Pomyśl jak to jest w miejscach, które mają takie seminaria raz do roku, raz na kilka lat albo wcale.

Zeuropeizowane sporty walki, takie jak box, kick-boxing i zapasy mają bardzo rozbudowaną bazę treningową. Poza utykającą metodyką treningową (polska szkoła trenerska, czyli czekanie na mesjasza) i brakami w wyposażeniu sal wiemy o nich wszystko i mamy do nich wszystko. Problem w tym, że skupiają się na rywalizacji sportowej, a więc karierę w nich skończysz średnio jako wyeksploatowany 30-latek - z sukcesami lub nie.

Koreańskie sztuki walki, które są uprawiane też jako sporty walki, mają bardzo rozbudowaną bazę treningową - chodzi o wspomniane Taekwondo. Warto znaleźć dobrą sekcję, zwłaszcza jeśli lubisz dużą dynamikę graniczącą z akrobacją. Reszta rzekomych stylów z Korei to zazwyczaj bullshido.

Japońskie sztuki walki, które są uprawiane też jako sporty walki tj. karate shotokan, karate kyokushin i judo, mają bardzo rozbudowaną bazę treningową. Szczególnie judo, w którym w dobrej sekcji można się wykształcić w Polsce równie dobrze jak gdziekolwiek indziej na świecie. Z pozostałymi: inne style karate, Aikido, Jujitsu, a dalej przez rozmaite kobudo, style walki mieczem czy inną bronią samurajską - rozwadnia się to coraz bardziej i coraz mniej jest weryfikowalne. Są bardzo dobre sekcje rzadkich stylów tego i owego, prowadzone przez prawdziwych ekspertów ale żeby je znaleźć, sam musisz dobrze się na tym znać, więc raczej odradzam na początek.

Brazylijskie JJ i Boks Tajski to dwa sporty walki, które odniosły duży sukces komercyjny i bardzo dynamicznie się rozwijają. Problem w tym, że jak idziesz do tych sekcji to spotykasz nieraz ludzi, których wolałbyś nie spotkać. Tam jest silny akcent na efektywność, a nie na duchowość, konsekwencje są oczywiste - przychodzą ludzie, którzy chcą się przede wszystkim nauczyć pobić innych - i często dostają tego czego chcą. Kiedy ja zaczynałem trenować to bullshido w tych dyscyplinach było silne... Niektóre słabe sekcje kick-boxingu, kung fu, jujitsu itp. po prostu się przemianowały, instruktorzy powyrastali jak grzyby na deszczu, a raczej wynurzyli się z kryminału. Obecnie sprawa się ma dużo lepiej ale daleko od ideału - popytaj w odpowiednich działach na tym forum jeśli Cię to interesuje.
  • 0

budo_wu xia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 551 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczność Aikido
Kung fu sobie odpuść, ponieważ de facto czegoś takiego nie ma. W Polsce i na świecie pod tym pojęciem ukrywa się masa McDojo i Bullshido, prawda jest taka, że większość tego co uchodzi za kung fu to odmiany Wing Chun i JKD, a większość instruktorów wiedzę czerpie przede wszystkim ze starych filmów sensacyjnych produkcji Hong-Kong/Chiny.


:lol: :lol: :lol:
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczność Aikido

Brazylijskie JJ i Boks Tajski to dwa sporty walki, które odniosły duży sukces komercyjny i bardzo dynamicznie się rozwijają. Problem w tym, że jak idziesz do tych sekcji to spotykasz nieraz ludzi, których wolałbyś nie spotkać. Tam jest silny akcent na efektywność, a nie na duchowość, konsekwencje są oczywiste - przychodzą ludzie, którzy chcą się przede wszystkim nauczyć pobić innych - i często dostają tego czego chcą. Kiedy ja zaczynałem trenować to bullshido w tych dyscyplinach było silne... Niektóre słabe sekcje kick-boxingu, kung fu, jujitsu itp. po prostu się przemianowały, instruktorzy powyrastali jak grzyby na deszczu, a raczej wynurzyli się z kryminału. Obecnie sprawa się ma dużo lepiej ale daleko od ideału - popytaj w odpowiednich działach na tym forum jeśli Cię to interesuje.


w odniesieniu do bjj:

Dołączona grafika

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczność Aikido
Kogan skąd czerpiesz informacje na temat bjj czy thai boksu?
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczność Aikido

Na poczatku chcialem wam nawrzucac

Zachowałeś się jak cham, więc nie dziw się, że odpowiedziano ci szyderą.

ale przejrzalem na oczy

Aha. Wystarczy że jakieś Ziutki z niszowego forum internetowego na ciebie naskoczą i już wymiękasz.

(bo w niektorych tematch jest ponad 50 stron wypowiedzi, czesto juz te wypowiedzi odbiegaja od tematu i robi sie z dyskusji o SW zwykle gadu gadu).

Dziwnym nie jest. Jesteś nowy w tych internetach, więc zdradzę ci tajemnicę, że to służy głównie do pogaduch, a off-topic to norma.

mam nadzieje ze mnie nie skreslacie ;) (...) Nie spisujcie mnie na straty;)

:D To serio czy trollujesz?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024