Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kobieta jako ofiara napaści


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
248 odpowiedzi w tym temacie

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobieta jako ofiara napaści

Dobry, chociaż rekomendacja KAPAP może być dla niektórych kontrowersyjna.


Nie rekomenduje KAPAP. Co ma zrobić Pani, która mieszka w małym mieście bez sekcji?

W Artykule pomógł mi(A raczej powiedział co mam napisać:)) Kolega, który jest min. instruktorem KAPAP. Po prostu nie mogłem go nie wymienić w podziękowaniach.
  • 0

budo_ncro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobieta jako ofiara napaści
Duża luka - nic o broni nie ma. A taki np. ręczny miotacz gazu potrafi drastycznie zwiększyć szanse na ucieczkę.
  • 0

budo_alexia
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:śląskie
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobieta jako ofiara napaści

Dobry, chociaż rekomendacja KAPAP może być dla niektórych kontrowersyjna.


Nie rekomenduje KAPAP. Co ma zrobić Pani, która mieszka w małym mieście bez sekcji?


A co rekomendujesz? napisałeś że generalnie combaty - no ale z tego typu systemów dostępne są powszechnie tylko KAPAP i kravka. Z czego z kravką różnie, w wielu sekcjach można trafić na totalnych popaprańców, uczących nie wiadomo czego i nabijających kontuzje początkującym. Ja się zastanawiałam nad KAPAPem, tą sekcją w Zabrzu, bo innych chyba w okolicy nie ma, tyle że dojazd mi nie pasuje, czasowo i logistycznie :)
  • 0

budo_puent
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław-kosmos

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobieta jako ofiara napaści

Duża luka - nic o broni nie ma. A taki np. ręczny miotacz gazu potrafi drastycznie zwiększyć szanse na ucieczkę.


W sensie w którym arcie? O szkoleniach dla kobiet?
  • 0

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobieta jako ofiara napaści
no wiesz Alexia, cóz facet może wiedzieć o kobiecych broniach i strategiach... :roll:

w tym względzie najlepsze będą instruktażówki "seks w wielkim mieście", "cosmopolitan" i "glamour"
  • 0

budo_alexia
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:śląskie
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobieta jako ofiara napaści
Mort, ale do czego konkretnie pijesz? Pytam go jako fachowca co rekomenduje, a Ty usiłujesz mnie nieudolnie wykpić czy jak :?: :roll: Ten Twój tekst nic nie wnosi i jest chyba obliczony by podnieść mi ciśnienie, ale ja akurat nie z tych które czytują/oglądają przytoczone przez Ciebie "źródła" :lol:
Tak samo wcześniej kolega Ncro usiłował wytknąć mi błąd w tekście o drzwiach. Jeśli będąc jedyną kobietą dyskutująca w temacie o samoobronie kobiet w czymś Wam przeszkadzam :P , to zamiast zaczepek rodem z liceum, wystarczy powiedzieć i stąd się zmyję :lol:
  • 0

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobieta jako ofiara napaści
e tam od razu wykpić...

w artykule kaprala była ilustracja sugerująca, że w samoobronie kobiet raczej techniiki dotyczące broni sa marginalne, a sama nauka walki ma mieć drugorzedne znaczenie

i w tym duchu IMHo był cały artykuł-bronie i konkretne techniki sa dużo mniej wazne niż nauka odpwiednio asertywnej reakcji (np szybkie wychodzenie z zaskoczenia napadem)


moim zdaniem lepiej poświęcic czas nauce odpowiedniego zachowania niż uzycia gazu, który po pierwsze primo nie zawsze będziesz miała, po drugie primov nie zawsze będziesz mogla uzyć skutecznie, nie zawsze będziesz miała szanse uzyc w ogóle- np typowa sytuacja rozboju i wyrywanie torebki, w ktorej jest gaz
  • 0

budo_alexia
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:śląskie
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobieta jako ofiara napaści
Mort, ale nie uważasz że lepiej wiedzieć i jak się odpowiednio zachować i jak użyć gazu?
Z Twojej wypowiedzi wynika: "nie piszcie babom o gazie, bo jeszcze krzywdę nim sobie zrobią" :) Poza tym o braku w artykule info o gazie i broniach napisał Ncro :P
Zaraz w ogóle przyjdzie Kogan i napisze, że od użycia gazu krok tylko do komór gazowych dla nieszczęsnych sprawców napadów :wink:
  • 0

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobieta jako ofiara napaści
...i jeszcze by było najlepiej jakby miały 2 m wzrostu i 50 w bicu każda? :wink:

...siakoś mi się nie podoba ta perspektywa...

no własnie, jest Kogan, wyobraź sobie, ze napada cię ktos na ulicy, masz gaz a obok przechodzi Kogan

wyjęcie gazu oznaczałoby śmierrrtelne niebezpieczeństwo...
  • 0

budo_kogan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1008 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobieta jako ofiara napaści

Zaraz w ogóle przyjdzie Kogan i napisze, że od użycia gazu krok tylko do komór gazowych dla nieszczęsnych sprawców napadów :wink:

Temat o gazie, prawdach i mitach jest gdzie indziej, więc jak będę miał ochotę to tam podyskutuję.

Śmieszy mnie raczej sytuacja, gdzie paranoiczki wyciągają ten gaz i smażą oczy przypadkowym przechodniom :lol:
  • 0

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobieta jako ofiara napaści
mój kumpel tak kiedys dostal jak nagle zaczął biec do autobusu i dostał od mijanej babki

jak sam powiedział: gdyby nie to, ze śpieszył się na autobus wróciłby do niej i nakopał jej

a był ciężarowcem i brązowym pasem kk ;P
  • 0

budo_ncro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobieta jako ofiara napaści

kolega Ncro usiłował wytknąć mi błąd

Zwyczajnie zapytałem. Nie musisz wszystkiego przyjmować tak emocjonalnie. No, jakbym z moją ślubną rozmawiał...
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobieta jako ofiara napaści

Alexia, znam kolesia który prowadzi zajęcia w Zabrzu. Śmiało możesz do niego śmigać, nawet ma łeb na karku i realistyczne podejście. O ile dobrze pamiętam, miał kilka dziewczyn w sekcji. więcej na

Oprócz KAPAP, Kravki masz jeszcze Combat 56.
W Katowicach jest sekcja Krav Magi prowadzona przez p. Jacka Moryla. Jeden z najlepszych instruktorów jakich znałem.


Ncro, broń to zupełnie inna kategoria i temat na inny artykuł. I należy pamiętać, że gaz nie jest bronią.

Puent wstawił fotkę jednego super-hiper-zajebistego-komandosa-speca od krav magi, po którego stronie widzę, że jest zwykłym debilem i komandosem za 5pln i nichuja nie ma pojęcia o Kravce i kapap a tym bardziej izraelskich systemach.


  • 0

budo_ncro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobieta jako ofiara napaści
Kapralu, patrząc zgodnie z brzmieniem ustawy o broni i amunicji, owszem, nie jest.
Ale w praktyce bronią może być wszystko, łącznie garścią żwiru czy woreczkiem mleka. I tutaj gaz bronią jak najbardziej będzie.
I nie da się też ukryć, że taką bronią również trzeba umieć się posługiwać, ale tego chyba Tobie nie muszę tłumaczyć.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobieta jako ofiara napaści
Objerzalem sobie filmik reklamowy na stronce... I... po jaka cholere uprawiac propagande, siegajac do korzeni powstawania panstwa Izrael, jak tak naprawde, to co sie oferuje, pod nazwa KAPAP, to zdaje sie, jest wspolczesne mma?
Instruktor rozsadnie gada. I... pytanie - czy wszyscy od krawki etc. musza nosic trzydniowy zarost, plus brody, to jakas moda, czy to w regulamin wpisane? No wiem.. czlowiek z zarostem grozniej wyglada.
Poza tym nie wiem, ile ci ludzie trenuja, ale slabo boksuja... Zatem..., ktory to juz raz mowie (?) ja bym zaczal od kursu klasycznego boksu i podstaw zapasow.

K_P
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobieta jako ofiara napaści
Ncro, wolę określenie ŚPB, po prostu. Wszystko inne będzie dla mnie niebezpiecznym narzędziem. Sorry, już tak mam. Staram się używać szczegółowej i jasno określonej terminologii.

I oczywiście, takimi środkami trzeba umieć się posługiwać. Jest to jednak oddzielny temat i w celu nauki powinny być temu poświęcone osobne staże itp.


Kubuś, założycielem tego systemu są Izraelczycy. Izraelczycy są w zasadzie bardzo ogromnymi patriotami. Są też ogromnie przywiązani do swoich tradycji, ziemii i kultury. Nie znam drugiego takiego narodu, a wierz mi, coś o nich wiem.
Hagana była organizacją nie mającą chyba precedensu w historii. To nie tylko organizacja zbrojna ale i całe sprawnie działający podziemny aparat państwowy ze swoim wywiadem, agenturą zagraniczną. Wysiłki Hagany podczas mandatu brytyjskiego, II wojny światowej i lat 1945-1948 są naprawdę niesamowite.
Nie dziwie się więc, że odwołali się do bezpośredniej kontynuacji tej tradycji.

Co do instruktora z brodą, nie wiem, nie znam się na instruktorach z brodą. Ten brodę miał zawsze.

A co do boksu, to combat nigdy cię boksu nie nauczy. Ja do dzisiaj cierpie na brak pdstaw boksu, co mi każdy wtyka przy każdej okazji.

PS. Państwo Izraela a nie państwo Izrael :) \
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobieta jako ofiara napaści
Wiem, ze sa patriotami. Zazdroszcze tego, u nas w Polsce nawet premier uwaza, ze "polskosc to nienormalnosc". Czolowe media pokazuja patriotow w Polsce jak oszolomow i... chwala patriotyzm Izraela.
Cos tam czytalem o Izraelu i nie tylko - uwierz mi. :)
Ok. Jakis rys historyczny moze byc. Ale na oko widac, ze to system wspolczesny, inspirowany doswiadczeniami mma, a nie doswiadczeniami osadnikow, ktrorzy musieli sie opedzac kijami (no ta bene na filmiku, ladnie stoja w pozycjach szermierczych).

My - w masze grupie, robimy zupelnie tozsame (tyle, ze jednak z akcentem na sport), rzeczy nie wiedzac, ze.... robimy KAPAP :wink:

Na boks, poprawe pracy rak nigdy nie jest za pozno...

Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo_alexia
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:śląskie
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobieta jako ofiara napaści
Nareszcie merytoryczna dyskusja :)
Kapralu, dzięki za info. Nad tą krav magą pomyślę poważnie od następnego "sezonu", zwłaszcza że dwie ich sekcje są blisko mnie - Chorzów i Katowice. Zabrze niestety nadal trochę na uboczu.
  • 0

budo_thufir hawat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobieta jako ofiara napaści
Zaraz się nam zrobi straszny offtop odnośnie Kapapu... Może jakiś życzliwy mod przeniesie go do stosownego działu?
Z tego co widziałem na seminarium z Moshe Galisko to w Kapapie nie ma pokazywanej na tych filmach gardy z pięściami trzymanymi blisko głowy (Galisko uzasadnia to tym, że techniki Kapapu przeznaczone są dla żołnierzy i powinny być też wykonywane jeśli trzyma się w rękach karabin). Z drugiej strony to, co pokazuje Avi Nardia na swoich DVD o Kapapie bardzo się różni od tego, co naucza Galisko.
To jak to jest tym z Kapapem? Skoro Kapap został odrzucony przez IDF na rzecz Krav Magi i dopiero ok 2000 roku miał zostać odtworzony przez Chaima Peera i Avi Nardię, to może przypomina to odtwarzanie Bartitsu (Baritsu) przez entuzjastów sztuki walki Sherlocka Holmesa? A może są różne odmiany Kapap, tak samo jak są różne odmiany izraelskiego strzelania instynktownego (spotkałem się już z trzema, jedna z nich naucza sposobu chwytania pistoletu który w innej jest uważany za błąd :) )

Pozdrawiam, Thufir
  • 0

budo_alexia
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:śląskie
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobieta jako ofiara napaści

Zaraz się nam zrobi straszny offtop odnośnie Kapapu... Może jakiś życzliwy mod przeniesie go do stosownego działu?


Thufirze, to nie będzie większy offtop, niż te kilkanaście stron wcześniej filozofowania z Koganem :wink:
Różnice między KAPAP a krav magą interesują mnie z perspektywy kobiety, która od następnego sezonu ma do wyboru jedną, bądź drugą sekcję systemu samoobrony.
Pracę rąk mam na thaiu :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024