Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak usunąć frustratów z forum aikido?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
241 odpowiedzi w tym temacie

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak usunąć frustratów z forum aikido?

Tak czy inaczej z pespektywy lat, muszę stwierdzić że większość wniosków do których dochodziłem 10 lat temu, które skierowały mnie na takie nie inne studia, okazało się słusznych, całe to biadolenie "zobaczysz za 15 lat" pada zazwyczaj z ust ludzi którzy byli za młodu zbyt ograniczeni by obserwować i uczyć się na błędach innych.Rozum i racjonalny namysł to potężne narzędzie, wystarcza w zupełności do odnalezienia się w świecie. Niestety trudne w obsłudze, nie wszystkim dane po równo, no i używanie go boli, a właściwie to wnioski bolą...

Mój tato zawsze podobnie mówił, że myślenie to bardzo ciężka praca.

Niestety, nie wszystkiego można nauczyć się na błędach innych... (?)
  • 0

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak usunąć frustratów z forum aikido?

...nie korzystając nigdy z szarej masy w swojej mózgoczaszce.


A co te białkowe druciki mocno pogniecione i pofałdowane w twojej mózgoczaszce podpowiadają ci na temat męczącego cię niemiłosiernie przymusu pisania na tym forum? Jakaś nowa wersja imperatywu. O kant d...y potłuc taki narząd co sam siebie nie potrafi zinterpretować. Połóż się na kozetce poproś jakiegoś mnicha niech odprawi egzorcyzmy, a może po prostu potrzyma cię za rękę albo przytuli i zaraz zrobi ci się lepiej. A my, wolni wreszcie od twojej literackiej obsesji, popadniemy w stan błogiej i nieskażonej kontemplacji nad doskonałością, skutecznością i wszechstronnością tak mainstreamowego jak i niszowego a i k i d o. :roll: 8) :roll: 8) :roll: 8) :roll:
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak usunąć frustratów z forum aikido?

Misiu malinowy...

Ej! Ninja!
Myślałem, że to ja jestem misiem!... :cry:
A chłop chciał pomóc nie Tobie, bynajmniej, tylko nam, abyśmy mogli zrozumiesz, co do nas gadasz.
Bo przez to "bynajmniej" to teraz nie wiem: czy Szczepan utrzymuje wysoki poziom kultury wypowiedzi, czy wręcz przeciwnie? :D
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak usunąć frustratów z forum aikido?
i o to wlasnie chodzi :)
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak usunąć frustratów z forum aikido?
Aka, Ty jesteś misiem a on misiem malinowym :) To niższy status wsród misiów (ten malinowy) :)
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak usunąć frustratów z forum aikido?

[b]A co te białkowe druciki mocno pogniecione i pofałdowane w twojej mózgoczaszce podpowiadają ci na temat męczącego cię niemiłosiernie przymusu pisania na tym forum? Jakaś nowa wersja imperatywu. O kant d...y potłuc taki narząd co sam siebie nie potrafi zinterpretować. Połóż się na kozetce poproś jakiegoś mnicha niech odprawi egzorcyzmy, a może po prostu potrzyma cię za rękę albo przytuli i zaraz zrobi ci się lepiej. A my, wolni wreszcie od twojej literackiej obsesji, popadniemy w stan błogiej i nieskażonej kontemplacji nad doskonałością, skutecznością i wszechstronnością tak mainstreamowego jak i niszowego a i k i d o. :roll: 8) :roll: 8) :roll: 8) :roll: [/ beeee.]

Coś Redakcji znowu żyłka strzeliła widzę. W tym wieku bym już nie ryzykował takiej adrenaliny, pikawa już nie ta. :roll: Przecież przypinanie łatki wariata już przerabialiśmy, coś nowego może, czy może te białkowe druciki już nie dają rady? no i proponuję grubsze okulary zamiast bolda, też da się łatwiej czytać.
Enyłej, trzy głębokie wdechy, termofor, szklanka mleka i lulu, powinno wam pomóc w kontemplacji. ;)

Szczepaaan, napisz wreszcie o tym rozwoju duchowym. Jaki kierunek, jak go rozpoznać, jak się rozwijamy, co zyskujemy itp. Uporządkuj to w jakąś spójną całość i pokaż relacje z aikido.
  • 0

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak usunąć frustratów z forum aikido?


[b]A co te białkowe druciki mocno pogniecione i pofałdowane w twojej mózgoczaszce podpowiadają ci na temat męczącego cię niemiłosiernie przymusu pisania na tym forum? Jakaś nowa wersja imperatywu. O kant d...y potłuc taki narząd co sam siebie nie potrafi zinterpretować. Połóż się na kozetce poproś jakiegoś mnicha niech odprawi egzorcyzmy, a może po prostu potrzyma cię za rękę albo przytuli i zaraz zrobi ci się lepiej. A my, wolni wreszcie od twojej literackiej obsesji, popadniemy w stan błogiej i nieskażonej kontemplacji nad doskonałością, skutecznością i wszechstronnością tak mainstreamowego jak i niszowego a i k i d o. :roll: 8) :roll: 8) :roll: 8) :roll: [/ beeee.]

Coś Redakcji znowu żyłka strzeliła widzę. W tym wieku bym już nie ryzykował takiej adrenaliny, pikawa już nie ta. :roll: Przecież przypinanie łatki wariata już przerabialiśmy, coś nowego może, czy może te białkowe druciki już nie dają rady? no i proponuję grubsze okulary zamiast bolda, też da się łatwiej czytać.
Enyłej, trzy głębokie wdechy, termofor, szklanka mleka i lulu, powinno wam pomóc w kontemplacji. ;)

Szczepaaan, napisz wreszcie o tym rozwoju duchowym. Jaki kierunek, jak go rozpoznać, jak się rozwijamy, co zyskujemy itp. Uporządkuj to w jakąś spójną całość i pokaż relacje z aikido.


Twarda w gębie sztuka (brak szacunku dla siwej łysinki), chyba jednak sobie nie pójdzie - trzeba będzie jakoś z nim żyć no i rzyć :wink: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :roll:
  • 0

budo_aikia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 641 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak usunąć frustratów z forum aikido?

[
Twarda w gębie sztuka (brak szacunku dla siwej łysinki), chyba jednak sobie nie pójdzie - trzeba będzie jakoś z nim żyć no i rzyć :wink: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :roll:


Olać. Przypadek beznadziejny, rokowania kiepskie.
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak usunąć frustratów z forum aikido?
Poklepcie się po pleckach, podrapcie po łysinkach i nie róbcie offtopa z dobrego offtopa.

Szczepan, jak tam, bo wyczekuję światłej odpowiedzi w naprawdę ciekawej kwestii duchowego rozwoju.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak usunąć frustratów z forum aikido?

Poklepcie się po pleckach, podrapcie po łysinkach i nie róbcie offtopa z dobrego offtopa.

Szczepan, jak tam, bo wyczekuję światłej odpowiedzi w naprawdę ciekawej kwestii duchowego rozwoju.

eeeh, Randall, przeciez ci juz napisalem, ze nie bede tego dyskutowal, czytac nie umiesz? Rozwoj duchowy sie przezywa, nie ma to nic wspolnego z przerzucaniem sie teoretycznymi argumentami na forum.
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak usunąć frustratów z forum aikido?

...Rozwoj duchowy sie przezywa, nie ma to nic wspolnego z przerzucaniem sie teoretycznymi argumentami na forum.


Pewnie, że się przeżywa. Ale opisac można. Podręczniki psychologii i psychiatrii są tego pełne.
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak usunąć frustratów z forum aikido?
to napisz Szczepan prosze czy juz przezyles, czy wlasnie przezywasz, czy tez dopiero masz zamiar przezyc ten rozwoj ?
dzielisz sie z nami swoimi doswiadczeniam w teori i praktyce aikido, podziel sie i tym z najwyzszej polki...
nie pytam zlosliwie, zupelnie powaznie
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak usunąć frustratów z forum aikido?

eeeh, Randall, przeciez ci juz napisalem, ze nie bede tego dyskutowal, czytac nie umiesz? Rozwoj duchowy sie przezywa, nie ma to nic wspolnego z przerzucaniem sie teoretycznymi argumentami na forum.

Samemu, wewnętrznie, przeżywając zmienia się każdy człowiek, ciągle, w sposób mniej lub bardziej gwałtowny na skutek wielu czynników w jego życiu.

Ale Ty twierdzisz że celem aikido, jako narzędzia, celem ćwiczenia na macie jest rozwój duchowy.
Ja mam do tego duże zastrzeżenia, wskazałem:
1) jeśli rozwój, to znaczy zmiana na lepsze
Zakładam że wiesz co mówisz, to znaczy że wiesz jaka zmiana, wiesz też dlaczego na lepsze.
Chciałbym się tego dowiedzieć, bo ja sporo się zastanawialem i oprócz rzeczy oczywistych, wspólnych wielu rodzajom tego typu systematycznej aktywności która oczywiście wpływa na psychikę, nic charakterystycznego nie znalazłem. Zupełnie niezłośliwie pytam zatem.
2) Jeśli jesteś w stanie tego nauczyć przez aikdo, to znaczy że wiesz jak powiązać ów charakterystyczny rozwój z ćwiczeniami. Wiesz jak ocenić czy dana osoba się rozwija, rozwinęła, będzie rozwijać. Te kryteria też chciałbym poznać.

Jeżeli jednak powyższe jest dla Ciebie niejasne, nie wiesz tego, nie potrafisz przekazać, to wszystko to co mówisz staje się pustosłowiem, nieprawidłowym użyciem języka. Ot kolejny bullshit jakich wiele. Ja nie przeczę że bullshit może poprawiać samopoczucie, ostatnio to ładnie napisałem. Ale wtedy aikido staje się systemem religijnym.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak usunąć frustratów z forum aikido?
Mod on
poirot, idz sobie pisac takie brednie gdzies indziej. To jest ostatnie ostrzezenie przed banem.

mod off

  • 0

budo_aikia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 641 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak usunąć frustratów z forum aikido?

eeeh, Randall, przeciez ci juz napisalem, ze nie bede tego dyskutowal, czytac nie umiesz? Rozwoj duchowy sie przezywa, nie ma to nic wspolnego z przerzucaniem sie teoretycznymi argumentami na forum.


Podejscie Randalla do Aikido jest mniej wiecej takie jak podejcie do obcowania z kobieta , które polega wyłacznie na kopulacji.
Oznacza to, że nie rozumie , iż rozwój duchowy nie opiera sie na zwiekszeniu wydolnosci mózgu, ale na pracy z emocjami, uczuciami itp., których po prostu nie zna :(

Zbanowanie przyniesie tylko taki skutek, ze poczuje się bohaterskim kombatantem walki z betonem i pewnie wróci pod innym nickiem.
Uwazam, ze najlepszym wyjsciem jest olanie.
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak usunąć frustratów z forum aikido?

Mod on
poirot, idz sobie pisac takie brednie gdzies indziej. To jest ostatnie ostrzezenie przed banem.

mod off


Stanowczo protestuje przeciw banowaniu Randalla, nie zachowujmy się jak komuchy :)

@Randall, duchowość jest materią bardzo delikatną i osobistą. Nie oczekuj, że ktoś bedzie się chciał się nią tak łatwo i publicznie dzielić, szczególnie kiedy ma doczynienia z takim tryglodytą jak ty :D  
perspektywa publicznego  obsikania naszych "świętości" nie jest niczym fajnym w szczególności kiedy ma się do czynienia z osobą, która wydaje się mieć w dupie czyjeś uczucia - ja wiem, że to jest tylko taka kreacja, nie mniej jednak w dalszym ciągu jest to mocno nie fajne ;)

Ja powiem ci tak, 25 lat temu jak zaczynałem ćwiczyć, to była ostatnia rzecz, o której myślałem, a teraz powiem ci tak, Aikido wpłynęło pozytywnie na chyba każdy aspekt mojego życia, ba mogę wręcz powiedzieć, że dokonało i dokonuje w nim niekonczacych sie cudów :)  

Aikido przekształciło i przekształca mnie w dalszym ciagu i jest dla mnie źródłem niesamowitej energii i rozwoju. Jest też pośrednio źródłem sukcesów w świecie materialnym, ponieważ poczucie szczęścia i harmoni, którego doświadczam wpływa na moje otoczenie - ludzie  chętniej współpracują :)

Ej, na prawdę dużo by pisać..., może jeszcze coś napiszę :)
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak usunąć frustratów z forum aikido?

Oznacza to, że nie rozumie , iż rozwój duchowy nie opiera sie na zwiekszeniu wydolnosci mózgu, ale na pracy z emocjami, uczuciami itp., których po prostu nie zna Sad

-jest wampirem 8O :twisted: ???
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak usunąć frustratów z forum aikido?

Mod on
poirot, idz sobie pisac takie brednie gdzies indziej. To jest ostatnie ostrzezenie przed banem.

mod off


Stanowczo protestuje przeciw banowaniu Randalla, nie zachowujmy się jak komuchy :)

mod on
A gdzie ja cos pisalem o Randallu?? :roll:
Wyraznie napisalem poirot, czytac nie umiesz?
mod off

  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak usunąć frustratów z forum aikido?
@ szczepan - te komórki mają takie małe ekraniki i czasem się nie wczytam :)
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak usunąć frustratów z forum aikido?
Stanowczo protestuję przeciwko osuwaniu postów Poirota !
Proszę go oddać (może być do knajpy) lub przesłać mi go na priv (umieszczę go na bezpiecznym serwerze). Tak nie można, miał on dużo sensu pomimo pokrętnej formy.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024