Skocz do zawartości


Zdjęcie

KAKUTOGI DOJO


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
248 odpowiedzi w tym temacie

budo_wilikan
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 68 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KAKUTOGI DOJO
[quote name="Laser"][quote name="wilikan"]
Być może masz jakieś problemy w tym temacie, dla mnie nie było by problemu. Niejedna w gi wygląda tak samo seksownie jak "bez" ;) i co z tego?


A widzisz róznicę między laską ubraną a taką bez majtek? :)
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: KAKUTOGI DOJO

A jak na trening przyjdzie nastolatka w koszulce do pępka i obcisłych spodenkach - będziesz się na nią gapił z resztą grupy czy udawał że nie ma problemu?



A czy nie warto powiedziec ze wystarczy dluga bluza a potem sobie cos kupia ?
Co do gapienia sie - na zajeciach jestem instruktorem moze sobie nago cwiczyc jesli ktos by na to zwracal uwage potrafie tak prowadzic trening ze grupa przestanie na to zwracac uwage a osoba w takiej koszulce lub bez nastepnym razem pojdzie do innej sekcji lub sie ubierze inaczej ale nie bede wymagal kimona. Ja podaje jakie sa u nas stosowane kimona ale jesli ktos moze sobie taniej kupic inne ok niech kupuje niewazne jaki kolor do cwiczenia moze sobie byc bo to tylko robolka - wyjsciowe z czasem jak bedzie sobie chcial sprawic o t oto juz inna sprawa - ale nawet na seminarium nie zabronie mu przyjsc w robolce.

Martius - kwestia ubioru na szkoleniach też jest kwestią umowną. Jeśli wszyscy są na luzie i każdy ubiera sie jak chce to ok. Gość przyszedł w polo i w szortach a reszta wbiła sie w garnitury. albo niedociągniecie organizacyjne i gośc źle sie czuł bo ubrał się inaczej niż ogół, albo zrobił to z premedytacją i może mieć nie wiadomo jaką wiedzą dla mnie jest ignorantem - geniusz który nie potrafi zawiązać butów dlatego chodzi w klapkach, albo chce pokazać że jest taki mądry że wszystkich może olać.


Nie po prostu informatycy sa specyficzna grupa zawodowa i jak wyszlo z badan najgorzej ubierajaca sie a na szkolenia chodza nie raz strasznie ubrani ale sa tez tam nieraz marketingowcy ktorzy uwarzaja sie za informatykow i probuja wiedze zastapic krawatem 8)


Ja staje przed grupą 2-3 razy dziennie I zawsze mam na sobie GI, chyba że coś mi umknie i nie zabiorę np. pasa. Nigdy nie wymagałem od ćwiczących stroju, sami po pewnym czasie kupowali, często na allegro za 60 zł i jest ok. Lepiej żeby dzieci rywalizowały, kto jaki ma kolor pasa niż kto jakie ma spodenki - a wiem że fajne, firmowe gatki to wydatek w okolicach 50 zł więc chyba jednak nie tak taniej.



U mnie ludziom wygodniej cwiczy sie w kimonach wiec takie kupuja ale do szarpania czy czarne czy biale czy niebieskie czy inne to nie ma roznicy jakie sie szarpie :)

Ubiór jest elementam wychowawczym co nie znaczy, że nie można ćwiczyć w spodenkach i koszulce polo, czy w innym dowolnym stroju.
Biały kolor ma swoje znaczenie w kulturze Japonii i nie jest przypadkowy.


Kolor czarny tez ma okreslona symbolike i tez nie jest przypadkowy 8)

Ale w koncu jesli stwierdzasz ze mozna cwiczyc we wszystkim to o co ten spor elememty wychowawcze maja to do siebie ze mozna zastepowac je innymi :)
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: KAKUTOGI DOJO
heh ;)

Bo kolor czarny sam w sobie nie jest zły, nie ma negatywnego wydźwięku, a HWDP tak, jeśli nie widzisz różnicy to przykro mi.


A laska w majtkach i bez, heh, widzisz, przykłady które podajesz nie mają totalnie związku z tym o czym mówimy.

Karate w dzisiejszych czasach jest nieprzydatne?? hmm, jest świetną rekreacją, uczy samoobrony o ile jest z sensem nauczane. Jest dobrym sportem, w którym każdy może znaleźć odpowiadająca mu konkurencję (kata, semi kontakt, knockdown, full, mma również).

Po twoich i innych osób atakach nie zauważam aby rozwijało mentalnie, przynajmniej nie wszystkich, co zresztą widać po środowisku karate w Polsce i na świecie.....

EOT
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: KAKUTOGI DOJO

Fundament czy podstawa - to na czym budujemy swoją sztukę walki. Umiejętność walki nie jest fundamentem tylko celem :)


No dobra zle to opisalem - mialem na mysli ze fundamentem jest taki trening (bez bzdurnych filozofii) zeby osiagnac umiejetnosc walki :)

Dzis karate to przede wszystkich rozwój psychiczny poprzez ćwiczenia fizyczne. W obecnej sytuacji karate jest bezużyteczne jeśli nie dodamy do niego takich "pierdoł" jak wymienione przez Ciebie - honor, życzliwość, praca nad sobą i aspekty wychowawcze.


No jesli ktos tak traktuje karate - to i moze odprawiac sobie czary z twarza wymalowana na zolto i wlosami spietymi w kite nic mi do tego :) :)
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: KAKUTOGI DOJO
No właśnie, w takim karate po co pasy? W ogóle po co karate? Lepiej do kościoła chodzić w tym czasie.

Problem stroju przypomina założenia sporej grupy Polaków, specjalne buty na niedzielę, wielki wierzący, ale tylko w kościele, bo poza nim to bydło. Sporo takich osób.
  • 0

budo_koźlak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 709 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: KAKUTOGI DOJO
Panowie, de gustibus non est disputandum.
  • 0

budo_wilikan
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 68 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KAKUTOGI DOJO
Laser - koszulka z HWDP to skrajność, bo Ci się źle kojarzy, ale mogą być inne mniej jednoznaczne koszulki - gdzie postawić granicę? Jakie treści mogą być na koszulce a jakie nie? a jeśli coś dla Ciebie bedzie do przyjęcia a obrazi uczucia, np religijne osoby z grupy? poczuje sie urażona i przestanie chodzić na zajęcia albo doprowadzi to do konfliktów w grupie.
  • 0

budo_wilikan
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 68 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KAKUTOGI DOJO

No właśnie, w takim karate po co pasy? W ogóle po co karate? Lepiej do kościoła chodzić w tym czasie.

Problem stroju przypomina założenia sporej grupy Polaków, specjalne buty na niedzielę, wielki wierzący, ale tylko w kościele, bo poza nim to bydło. Sporo takich osób.


No właśnie. Strój służy też do udawania kogoś innego, oszukiwania, szokowania strojem. I właśnie żeby nie było jak w kościele - rewi mody, najprościej ustalić jeden obowiązujący strój i wtedy nie ma podziału na lepszych i gorszych, lepiej i gorzej ubranych.
  • 0

budo_wilikan
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 68 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KAKUTOGI DOJO
co do gustu nie ma co sie spierać ale mówić, że gust nie ma znaczenia? :)
  • 0

budo_koźlak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 709 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: KAKUTOGI DOJO
hehe, Wili: jasne, że ma, ale w ten sposób niestety chyba do wniosków żadnych spójnych nie dojdziecie. Tradycja to jedynie patrzenie przez pryzmat emocji. Można być do niej przywiązanym i uważać, że warto ją kultywować, ale nic poza tym. Nie jestem przekonana, że spieranie się w podobnym temacie mówi coś nad to, że "a ja chcę tak i koniec".

I żeby pozbyć się podejrzeń: też wolę białe gi, ale agitacja nie ma sensu :-)
  • 0

budo_kitsune
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: KAKUTOGI DOJO
Laser pisze:

ale to jest właśnie powód dlaczego taka masa karateków to pierdoły, po prostu pierdołami się zajmują...


widzisz Laser ja sie pierdołą nie czuję, pomimo wieku, a mimo to uważam że etykieta dojo to co odróżnia Karate od innych MMA itd (z całym szacunkiem dla nich).

Wydaje mi się kolego że się zaglopowałeś w tych osądach.

Pozdrawiam i trochę więcej kultury jeżeli brak etykiety.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: KAKUTOGI DOJO
Wszyscy jednakowo, rowność itp - przypomina mi to dawne i gleboka komune - ale nawet juz tam sie zrobilo kolorowo.

Nie uniknie sie tego ze ludzie beda mieli rozne stroje - nawet takie same biale moze byc za 10 $ lub za 1000 $ - no chyba ze sami prowadzimy sklepik i u nas sa tylko po 50 $ jednakowe i wymagamy takich 8)

Dzieci musza sie przyzwyczajac do tego ze rownosc jest materialna jest utopia.

Moim zdaniem bardziej wychowawcze jest traktowanie dzieci za ich zachowanie i trening na zajeciach niz np za stroj.

Jak sie nie wyrozniaja i traktuje kogos lepiej to on wie ze traktuje osoby za zachowanie.
Jesli ktos jest super ubrany a drugi biednie ale sie stara bardziej i ja go trakuje lepiej od tego co ma super stroj wtedy sie uczy ze niewazne ile masz kasy na zajeciach liczy sie umijetnosc praca i zachowanie to jest bardziej pouczajace niz traktowanie kogos anonimowo bo taka osoba bedzie zawsze myslala no tak teraz to traktuje mnie dobrze bo nie wie ze jasio ma ojca dyrektora i stac go na wszystko gdyby wiedzial to zapewne Jasiem by sie bardziej opiekowal.

W sparringach, na zawodach itp nie ma znaczenia jaki osoba ma stroj wygrywa lepszy - jesli odstawi sie slaby uczen w super stroj i dostanie becki cala grupa bedzie sie z niego smiala i nastepnym razem bedzie juz w zwyklym stroju.

To tak jak na bazarze lamaga sportowa kupi koszulke maradony i pojdzie grac w pilke jak jest fajtlapa to zaraz bedzie "teeeeee maradona zebys sobie tylko nog nie polamal"

To tak jak mi do sekcji przychodza osoby nowe i mowia ze cwiczyly tu i tu i czy moga zakladac np brazowy pas - ja nie mam nic przeciwko temu pocwicza troche i szybko zmienia sami na bialy jak troche posparuja lub porobia technik z innymi lub odejda.
Jak zostana to z czasem wreczony im zostanie jakis pas i beda z niego dumni.
Po co ja w to mam ingerowac natura sama pewne rzeczy prostuje 8)

Pamietam idiotow z lat 80 kiedy musialem zmieniac bluze z kanji kyokushinu jak chcialem pochodzic troche na zajecia taekwondo - potem moje naszywki VVD tez jednej osobie przeszkadzaly na seminarium kung fu. Mam nadzieje ze nigdy moi uczniowie czy ludzie z zewnatrz nie beda mnie postrzegac za takiego szowinistycznego idiote.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: KAKUTOGI DOJO

Pozdrawiam i trochę więcej kultury jeżeli brak etykiety.


Kitsune a jaki styl jest tradycyjny a jaki nie ?

A jakiej etykiety - ktorego stylu ?

Karate Tradycyjnego tego co mistrzowie zakladaja hakamy na znak pokonania okinawy przez japonczykow i przesadowania tworcow karate :) ?
Tych co maja spodnie od kimon do polowy lydki czy moze za kostke ?

ktory stroj jest tradycyjny ?

Wiesz dlaczego powstal kyokushin - bo Oyama mial gdzies stroje i tradycje tylko robi swoje i zrobil wlasna tradycje.
Widziales w jakich strojach starzy mistrzowie robili techniki czy formy ?
wiekszos terazniejszych ubiorow treningowych ich nie przypomina.

Sila napedowa sztuk walki nie sa ci potulni ale ci buntujacy sie i nie skupiajacy na pierdolach.
Chyba ze sie uwaza ze to co robiono 200 lat temu bylo doskonale i nalezy to kalkowac az kopia bedzie coraz slabsza i calkowicie nie do rozpoznania ale gdyby tak uwazali wszyscy to swiat by sie nie rozwijal a i rekordow by nie bylo.
Uwazano by nadal ze czas 20 sekund na 100 metrow jest najlepszy i nie do pobicia i nalezy sie skupic na spodenkach biegacza i zeby wszyscy mieli jednakowe i jednakowo im sie ukladaly na wszystkich czesciach ciala ..... cholera z tym moglby byc problem :) ale w koncu swiat jest wieczny i ktores pokolenie moze ten problem by rozwiazalo tylko bylby paradoks jak ktos by przebiegl ten dystans w 15 sekund - chyba by go spalono na stosie za brak kultywowanie tradycji. Tedo nie bylby pierwszym meczennikiem :)
  • 0

budo_korda
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KAKUTOGI DOJO
Myslalem ze ten Mauritius jest madzrejszy :roll:
Ty jakies zajecia z dziecmi w dojo i instruktor siedzi pzred nimi w dzinsach to on ma w glowie siano nie karate.
Zreszta zgadzam sie z tym co pisze Wilikan . Stroj jest wazny i etykieta tez . A jak Laser i tam jeszce ktos uwaza ze nie to na bijatyke w klatkach i nie mowcie ze trenujecie karate.
A Mauritiu ty nie jestes z karate to po co te dyskusje u was w judzistu chodcie se nawet w majtkach. A jak piszesz ze w karate fundametnem jest tlko mordowac a reszta to pierdoly to pierd... od zeczy.
Tedo z toba chyba jest cos nie tak .
Ale sie wk...lem Ups.
  • 0

budo_korda
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KAKUTOGI DOJO
Wyborowa dopisz im cos bi nie moge.
Pozdrawiam wyborowa.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: KAKUTOGI DOJO

A Mauritiu ty nie jestes z karate


Widzisz zdziebko bys sie zdziwil ze troche karate cwiczylem i nadal cwicze choc sie nie specjalizuje ale cwiczyc karate to nie znaczy popierac oszolomstwa skupiajacego sie na pseudo tradycji.

Widzisz ja poznalem np Otsuke i Oyame, Ochi i troche mniej znane osoby (lub bardziej) osobiscie mimo ze specjalizuje sie w jj czego szczescia nie mieli niektorzy karatecy z tego forum i znam poglad wielu osob na tzw tradycje ale neofici na poczatku zawsze sa najbardziej regulaminowi ;)
  • 0

budo_kitsune
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: KAKUTOGI DOJO
Wiesz co Mauritus masz swoje forum i idź tam. nie siej fermentu.
Jeżeli poierasz brak kultury to bez komentarza sam sobie dopowiedz.

Zalóż swoje niebieskie kimonko i jazda.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: KAKUTOGI DOJO

Wiesz co Mauritus masz swoje forum i idź tam. nie siej fermentu.
Jeżeli poierasz brak kultury to bez komentarza sam sobie dopowiedz.

Zalóż swoje niebieskie kimonko i jazda.


Nie nie popieram ani braku kultury ani malostkowosci ale nie popieram przedkladania wychowania poprzez ubranko nad inne metody wychowawcze.

A co boimy sie rzeczowej dyskusji dlaczego musi byc tylko takie a nie inne kimono ?
Czy tez jaki wplyw ma wyglad kimona np na walke ? :)

A wypominanie osobom ze zle sie ubieraja to wlasnie jest brak kultury 8)


Pamietam kilka slaw karate czy to z kyokushinu czy shito ryu czy tez z okinawanskiego karate jak na sali siedzieli w zazem i rozmawiali z uczniami ktorzy byli w kimona lub dresach a oni sobie byli w spodniach od garnitorow koszulach i krawatach lub dresach albo jeden bo to bylo lato w szortach i hawajskiej koszulce i udzielali wywiadu. Ludzie z boku robili zdjecia - ciekaw jestem czy ich tez tak byscie zjechali jak Tedo ;)

A najciekawsze jak byscie w nich swojego nauczyciela rozpoznali - oooo np Hidetaka tez na sali byl w garniturze i co ?
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: KAKUTOGI DOJO
Jasne Korda ze mną jest coś nie tak :)
Ja jestem dość dziwnym człowiekiem
:)
Panowie a może założycie sobie osobny temat dotyczący stroju w jakim powinny trenować osoby trenująca Karate, Judo itp :)
Jeszcze raz podkreślam to był obóz, las, jezioro, piasek itp.
Białe jest świetne, super i takie też preferuje, nie mam jednak nic przeciwko czarnemu, niebieskiemu.

Mam do Was pytanie z tym związane. przychodzi do Was dziecko z rodzicami, chcą malucha zapisać na treningi. Mówią Wam jednak, że maja tylko czarną karategę i innej mu nie kupią, co zrobicie???
I kolejne jedziecie na trening, przez coś tam zapominacie góry od karategi, wasz drugi instruktor mówi że ma drugą bluzę ale czarną co robicie, nakładacie ją czy też nie???(koszulkę macie sraczkowatą z głupim tekstem :) )??????
Sytuacje czysto hipotetyczne.
Etykieta jest bardzo ważna, nie neguję tego i bardzo ją szanuję i staram się przestrzegać, jednak są w życiu sytuacje gdzie musimy sobie pewne sprawy odpuścić. Zastanawiam się jak Wy kiedyś trenowaliście i czy cały czas były to karategi koloru białego. Zróbcie rachunek sumienia.
Pozdrawiam moich przeciwników(tylko nie wiem czym sobie na to zasłużyłem :) )
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: KAKUTOGI DOJO
Nie Tedo - nie ma sytuacji poza etykieta to rzecz swie ta - na stos z Toba - dolacza do Ciebie przypuszczam trenerzy tych osob tylko niech podadza nazwiska swoich trenerow to sie zdjecia w necie na pewno znajda 8) :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024