Skocz do zawartości


Zdjęcie

KAKUTOGI DOJO


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
248 odpowiedzi w tym temacie

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

KAKUTOGI DOJO
Witam przedstawiam krótką relację ze zgrupowania Okinawan Goju-ryu Karate-Do, wieczorem zamieścimy zdjęcia. Milej lektury

ZGRUPOWANIE SZKOLENIOWE OKINAWAN GOJU-RYU KARATE-DO
ORAZ KURS SĘDZIOWSKI
Piotrków Trybunalski 30-31.05.2009r.


W dniach 30-31 maja 2009r. w Piotrkowie Trybunalskim odbyło się zgrupowanie szkoleniowe IOGKF Polska, połączone z kursem sędziowskim w zakresie kumite i kata. Głównymi instruktorami byli sensei Georgie Andrews 7 Dan z Wielkiej Brytanii, oraz sensei Tetsuji Nakamura 6 Dan z Kanady.
Cześć logistyczna była na bardzo wysokim poziomie, sensei Tomasz Gołębiowski zadbał o bardzo dobre warunki zakwaterowania oraz sposób dotarcia do miejsca noclegu. Nie będę się rozpisywał na temat ilości uczestników, wszystko zobaczycie na zdjęciach, które wykonane są przez moja kochaną Agnieszkę.
W sobotę jak i w niedzielę, bloki tematyczne nie kończyły się o zaplanowanej porze, (na szczęście dla nas wszystkich) mogliśmy dłużej trenować pod okiem tak wspaniałych ludzi. Sensei Georgie oraz sensei Tetsuji, to bardzo charyzmatyczni mistrzowie, każdy z nich jest diametralnie inny, ale łączy ich jedno, miłość i pasja do Goju-ryu. Widać to kiedy przekazują swoją wiedzę, a dzielą się nią z każdym kto ich o to poprosi. Sensei Georgie, pomimo swojego wieku jest niezwykle dynamiczny i bardzo silny. Treningi z nim to wspaniałe przeżycie pokazujące nasze słabe strony. Sensei Tetsuji jest niesamowity w tym co robi, potrafi być twardy jak skała i jednocześnie bardzo elastyczny. Kata w jego wykonaniu to niedościgniony wzór do naśladowania. Obaj Panowie to wspaniali wojownicy doskonale znający się na swojej sztuce, dbający o to, aby każdy zrozumiał sens Goju-ryu. Pomimo sporej ilości osób uczestniczących w zgrupowaniu, potrafili oni wytknąć każdy błąd dla każdego znaleźli czas. Kurs sędziowski został tak przeprowadzony, aby każdy mógł w praktyczny sposób przetestować swoje umiejętności. Sensei Georgie i sensei Tetsuji, bardzo szczegółowo omawiali przez dwa dni wszelkie sytuacje wynikłe w trakcie sędziowania. Przepisy dotyczące zawodów organizowanych w IOGKF są jasne i precyzyjnie dopracowane. Ostatnim elementem zgrupowania było wręczenie LICENCJI SĘDZIEGO ZAWODÓW SPORTOWYCH OKINAWAN GOJU-RYU KARATE POLSKA, tym którzy pozytywnie zaliczyli testy weryfikacyjne (jestem jednym z tych szczęśliwców). Wyrazy uznania należą się sensei Tomaszowi Siewkowskiemu, który dbał o nas jak o swoich najbliższych.
Mógłbym pisać naprawdę długo na temat samego zgrupowania (co robiliśmy dlaczego itp.) jak i osób prowadzących, ale najlepiej samemu to sprawdzić.
Na koniec dodam tylko, że uczestniczyłem w wielu tego typu imprezach i moim skromnym zdaniem było to jedno z najlepszych zgrupowań z którego wyniosłem bardzo dużo wiedzy i będę mógł ją przekazać swoim podopiecznym.



Sensei Emil

Jeżeli są błędy to przepraszam
  • 0

budo_gaweł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 622 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białogard
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: KAKUTOGI DOJO
Masz możliwość porównać swoje wcześniejsze doświadczenia z tymi, które spotykasz teraz. Jeżeli uważasz, że uczyniłeś postęp, że zacząłeś robić coś ,co bardziej Ci odpowiada, bardziej Cię rozwija to uczyniłeś bardzo znaczący krok naprzód. Powinszować.
Dla mnie było to kolejne spotkanie z tymi nauczycielami, a zwłaszcza "kolejne" z George Sensei i kolejne, które pozwala poprzez ciężką pracę zrozumieć następny "kawałek" karate i ... siebie samego.
No i zrobiłeś na tym seminarium "kawałek" dobrej roboty.
Że tak powiem...
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: KAKUTOGI DOJO
Gaweł dziękuje, zdaje sobie sprawę że jeszcze wiele pracy mnie czeka, ale chyba o to chodzi. Dawno nie czułem takiej radości po zakończonym seminarium. Czułem się jak kiedyś za dawnych czasów kiedy miałem 18 lat i jeździłem na tego typu "zloty". Nie chcę, żeby ktoś źle odebrał moje słowa, był moment że czułem się wypalony. Dzięki sensei Tomkowi i Goju-ryu zmieniło się to diametralnie. Zgrupowanie o którym piszemy, potwierdziło kolejny raz trafność mojej decyzji.
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: KAKUTOGI DOJO
Tedo dawaj zdjęcia, dzieci czekają :D
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: KAKUTOGI DOJO
kurcze będą dopiero jutro, a właściwie dzisiaj. :oops:
  • 0

budo_tomasz iogkf
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: KAKUTOGI DOJO
Gasshuku w Piotrkowie Trybunalskim można uznać za naprawde udane. Bardzo dobra praca organizacyjna sensei Tomasz Gołębiowskiego.

Co do zaproszonych gości .......... " charyzmatyczni" łączy ich jedno, miłość i pasja do Goju-ryu. Widać to kiedy przekazują swoją wiedzę. Na szczególną uwagę zasługują napewno treningi połączone z pokazami. Kata wykonane przez sensei Nakamurę osobistego ucznia Mistrza Morio Higaonna są godne podziwu-"jest na czym oko zawieścić "

W listopadzie 2009 w Lęborku będziemy gościć ich ponownie. Tym razem będzie to otwarte seminarium dla dzieci,młodzieży oraz osób dorosłych. Już dziś serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych chcących poznać tradycyjne okinawskie goju-ryu.
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: KAKUTOGI DOJO
Witam z przyczyn technicznych zdjęcia będą dopiero jutro wieczorem. Pozdrawiam :D
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: KAKUTOGI DOJO
Uuuuu, specjalnie wolne wziąłem z pracy... a tu masz babo placek. 8) :D
  • 0

budo_tomasz iogkf
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: KAKUTOGI DOJO
Witaj Jersey - prawdopodobnie będe miał kilka fotek dziś wieczorem. Postaram się je wrzucic
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: KAKUTOGI DOJO
Dla Wszystkich zainteresowanych podaje link ze zdjęciami :)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Miłego oglądania!!!
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: KAKUTOGI DOJO
Zapraszam do zapoznania się z kolejną relacją, czy myślicie, że w pokazach powinni uczestniczyć najsprawniejsi, najlepsi??? Czy ma to wpływ na pozostałe ćwiczące dzieci???

POKAZ
DOJO OKINAWAN GOJU-RYU KARATE-DO „FIGHT-TEAM”
Żary 23, 24 maja 2009r.
Zapraszamy do galerii.

W dniach 23, 24 maja 2009r. trenujący w Naszym Dojo „FIGHT-TEAM” zostali poproszeni o pokazanie swoich umiejętności na festynach organizowanych przez Urząd Miasta oraz Dyrekcję Szkoły Podstawowej nr 8 w Żarach. W pokazie wzięły udział dzieci w wieku od 4 do 17 lat. Zademonstrowali oni techniki charakterystyczne dla Karate Goju-ryu, oraz MMA. Pokaz został tak skonstruowany, aby wzięły w nim udział wszystkie trenujące u nas dzieci, bez względu na swoje możliwości fizyczne. Mieszkańcy Żar, byli pod wielkim wrażeniem umiejętności naszych milusińskich. Nadrzędnym celem przeprowadzenia pokazów było pokazanie mieszkańcom, że Karate jest dla Wszystkich. Goju-ryu mogą trenować osoby w każdym wieku, oraz posiadający zróżnicowaną sprawność fizyczną.

W Dojo „FIGHT-TEAM” nie wybieramy do pokazów tylko tych najlepszych, najsprawniejszych.

Nie takie wartości przekazuje Karate!!!

Często widzimy jak inne style starają się pokazać Swoje najlepsze strony, wykorzystując do tego TYLKO swoich najlepszych zawodników. Pięknie to wygląda, wszystko jest dopracowane w najdrobniejszym szczególe. Nie negujemy tego typu zachowań, nie o to nam chodzi (nikogo nie atakujemy). Pragniemy zwrócić tylko Państwa uwagę i uwagę instruktorów, że są jeszcze inne dzieci, mniej sprawne, ale posiadające charyzmę i ducha wojownika. Dzieci, które także chcą się pokazać przed swoimi rodzicami i dziadkami, chcą uczestniczyć w „życiu” klubu razem ze wszystkimi koleżankami i kolegami. Nawet gdy coś nie wyjdzie, to właśnie oni mają uśmiechnięte twarze, emanuje z nich radość, która potrafi sprawić, że wszyscy są szczęśliwi, że pokaz mimo wszystko się udał.
Karate nie dzieli na lepszych i gorszych, karate pokazuje jak pokonać własne słabości jak stać się lepszy jak pomagać innym.
Myślę, że dzięki tym pokazom, „FIGHT-TEAM” zrealizował swój plan w 100% :)

Składam serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom pokazu za zaangażowanie, rodzicom i sempai z grupy +30 za wszelką pomoc (zainteresowani wiedzą o kogo chodzi :) ).

Przed Nami przygotowania do ostatniego turnieju w tym sezonie, który odbędzie się 06.06.2009r. w Śremie (koło Poznania).

OSU!!!
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: KAKUTOGI DOJO
Oczywiście zamieściłem zdjęcia :)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Myślę, że ten art precyzuje mój osobisty pogląd na ten temat. Możecie się z nim nie zgadzać, dyskutujmy i starajmy się nie atakować.
Pozdrawiam!!
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: KAKUTOGI DOJO
Jeżeli jest jeszcze ktoś na forum , kto był na zgrupowaniu to zapraszam do komentowania!!!
  • 0

budo_tomasz iogkf
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: KAKUTOGI DOJO
Dobra robota Emil
Prelekcje, pokazy tylko budują !!!! Oby tak dalej
  • 0

budo_tomasz iogkf
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: KAKUTOGI DOJO
Niezłe fotki Emil .
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: KAKUTOGI DOJO
Dzięki Tomku, myślałem, że ktoś skusi się na podzielenie swoim zdaniem :D
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: KAKUTOGI DOJO
Panie i Panowie którzy uczestniczyli w zgrupowaniu, zapraszam do wypowiedzi na w/w temat :D
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: KAKUTOGI DOJO
Ja się skusze :D
Temat lekko skręca w obszary mojego zainteresowania. W wielu klubach (szczególnie sportowych) "olewa" się dzieciaki, które szybko nie przynoszą sukcesów. Medalistą poświęca się czas dodatkowy, startują w pokazach, są nagłaśniani medialnie. Pozostałe dzieci pomimo wykazywanego przez nie entuzjazmu oraz zaangażowania są przesuwane do "kącika". Tam jakiś czas egzystują po czym znikają z klubów. Czy ma sens takie marnowanie potencjału? Płacą składki i wszelkie opłaty dodatkowe, ale wszystko odbywa się na zasadzie"...przychodż, przyglądaj się, może coś wyniesiesz..."Czy zadaniem trenera (i jego asystentów) nie jest pochylenie się nad każdym, szczególnie w grupach dziecięcych zaawansowanych? Jeżeli dziecko już przychodzi a rodzice mobilizują to czy nieodpowiednia postawa trenera nie zniechęca? Wszystkie dzieciaki są na swój sposób "świetne" i każdemu z nich należy się szacunek za prace oraz dobre wspomnienia z okresu treningów.

gratuluje Emil mądrego podejścia
Jersey
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: KAKUTOGI DOJO
SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA OTWARTY TRENING GOJU-RYU KARATE DLA BRĄZOWYCH I CZARNYCH PASÓW
TERMIN:
20.06.2009r.
GODZINY:
11.00 do 17.00
MIEJSCE:
DOJO GOJU-RYU KARATE-DO PIOTRKÓW TRYBUNALSKI UL.SŁOWACKIEGO 77

POZDRAWIAM!!!
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: KAKUTOGI DOJO
Dołączona grafika
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024